Chassé Jazz Night 7th edition Met korting mee op stoomsleper Theatergroep Carver Alle wapenfeiten op een rij Zonder man kan ik leven maar zonder sambal niet! ïtsfrfB&m. lumvM-YJFm Tips uit de regio Eén van de meest succesvolle Broadway musicals ooit alleen in Rotterdam Het Kan Weer Vreemd Gaan Woensdag 20 april 2005 ns-8 UIT Éérst studeren, reizen, baren en opvoeden Karin Bruers brengt op 22 april de voorstelling Bruers de III, in het Isala Theater. Een so loprogramma van Karin Bruers, maar dan wel met een vriendin: Anya. Eerst moest er gestudeerd, gereisd, gebaard en opgevoed worden, maar toen kon ze haar mond écht niet meer houden. Drie generaties van overleven door nuchterheid en humor. Ka rin verleidt haar publiek tot ver regaande bekentenissen en on trouw. Ze degradeert trouwjurken tot carnavalskleding, de monar chie tot een kindervoorstelling, het leven tot een drukke zandweg en kinderen tot pech langs die weg. 20:30 uur Luc Lutz zaal, Isala Theater, Capelle aan den IJssel Reserveren: 010 - 458 6400 óf www.isalatheater.nl Ode aan de Tango De Argentijnse bandoneonist Gustavo Toker en zijn pianist José Lopretti brengen het thea terprogramma Toker Y la Mi- longa, Piazzolleana, een ode aan tangomeester Piazzolla. Inmiddels 25 jaar geleden intro duceerde Piazzolla zijn 'Tango Nuevo' in Nederland. Zowel lief hebbers van jazz als van klassie ke muziek omarmden deze nieu we tangovorm. De lyrische melo dieën en het rijke ritme van de tango combineerde hij met ele menten uit jazz en klassieke mu ziek. Dit levert een unieke en zeer verfijnde muziek op, die zo wel ontroerend als sensueel is. Gustavo Toker zet deze lijn van de Maestro voort. Door het oer- ritme van de tango - de Milonga - muzikaal intensief te verkennen, verbreedt Toker de horizon. Gustavo Toker bespeelt de ban doneon als geen ander. Te zien en horen: Woensdag 27 april Theater van Vlaardingen Het Nederlandse theaterpu bliek heeft er lang op moe ten wachten, maar nu is het eindelijk zover; The Who's Tommy toert langs de Nederlandse theaters. Sinds de Broadwaypremière in 1993 zorgt de succesvolle musical voor uitverkochte zalen. Na een jarenlange tour door Noord-Amerika en een uiterst succesvolle Londense productie doet de originele Engelstalige pro ductie van 19 tot en met 24 april Rotterdam aan. Het verhaal draait om Tom my, geboren in Londen tij dens WOU, die op jonge leeftijd getuige is van een moord. Een ervaring waardoor hij zich terugtrekt in zijn eigen wereld. Tommy heeft één groot talent en dat is flipperen. Als zijn moeder de spiegel kapot slaat waarin Tommy de moord heeft ge zien, keert hij terug naar de werkelijkheid. Tommy is een ster en iedereen kijkt naar hem op. Zes vrachtwagens vol Deze grootschalige Engelstalige musical is gebaseerd op de suc cesvolle Broadway productie die daar 5 Tony Awards en 6 Dra ma Desk Awards in de wacht wist te slepen. In de show wordt ge bruik gemaakt van een multi-me- dia decor met 25 projectoren, surround sound, 80 medewerkers, een live band en 145 kostuums. The Who's Tommy heeft zes vrachtwagens nodig om de pro ductie te verplaatsen. De bezet ting is volledig Amerikaans en de Europese producenten zijn er trots op dat deze productie na een drie jaar lange succestour door Amerika nu ook in Nederland te zien zal zijn alvorens te starten met een uitgebreide Europese tournee. De musical Tommy is geschreven door Pete Townshend, voorman van The Who en heeft veel nummer 1 hits voortge bracht waaronder 'See me, Feel me', 'Acid Queen' en 'Pinball Wizard'. En dan eindelijk: De Europese Tour van The Who's Tommy opende in januari in het Chas- April 1968: Pete Townshend vertelt voor de eerste keer zijn plan nen om een roek-opera te schrijven over een doofstomme jongen in het gezaghebbende Rolling Stone Magazine. Maart 1969: De single Pinball Wizard wordt gelanceerd in Enge land Mei 1969: Na een privé vertoning 2 weken eerder, gaat The Who 's Tommy in première voor de Britse pers in Ronnie Scott's Club Londen. Juni 1969: The Who's opname van Tommy komt binnen in de Bill board Charts Augustus 1969:The Who spelen Tommy tijdens Woodstock Juni 1970: The Who speelt de zogenaamde 'definitieve versie' van Tommy in de Metropolitan Opera House in New York. Dit was de eerste keer dat een popgroep in 'the Met' optrad April 1971 :Les Grands Ballet Canadiens brengen een dans versie van Tommy 1972: De symfonische opname van Tommy wordt uitgebracht met het London Symphony Orchestra en speciale gasten, Sandy Denny, sé theater in Breda. Tegelijker tijd werd het 35-jarig jubileum van legendarische Tommy-al bum gevierd. (DDe originele Tommy is nog tot en met 24 mei 2005 te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotter dam. Voor verdere informatie Graham Bell, Maggie Bell, Ringo Starr, Merry Clayton, Richard Harris, Rod Stewart, Steve Winwood en Richie Havens. December 1972: Een all star opvoering van Tommy in het Lon dense Rainbow Theatre met het London Symphony Orchestra, Da vid Essex, Marsha Hunt, Peter Sellers, Bill Oddie, John Pertwee, Elkie Brooks en anderen 1975: De Ken Russel film van Tommy zorgt ervoor dat de origine le opname van Tommy opnieuw in de hitparades terechtkomt. Op de soundtrack van de film zijn onder andere The Who, Elton John, Ronnie Wood, Eric Clapton, Tina Turner, Ann Margret, Oliver Reed en Jack Nicholson te horen Februari 1979: Op het Londense West End is een theatrale con certversie van Tommy te zien, zonder The Who Juni 1989:The Who viert het 25-jarig jubileum van de band met een concert van Tommy in New York's Radio City Music Hall. La ter dat jaar volgt er een all star versie met Billy Idol, Patti LaBelle, Phil Collins, en anderen in het Universal Amphitheatre in Los An geles. Juli 1992: De nieuw ontwikkelde musical Tommy maakt zijn pre- Broadway debuut in het Ja Lolla Playhouse in California April 1993: Tommy opent op Broadway Juni 1993: Tommy wint 5 Tony Awards Maart 1996: Tommy opent op het West End in Londen. kijk op: www.tommytour.com Voor kaartverkoop rechtstreeks bij het Luxor via 010-4843333 of www.luxortheater.nl. De langdurige en nauwe banden van Nederland met "Neder- landsch Indië" hebben een grote invloed op de Nederlandse cul tuur gehad. Deze banden merk je tot op de dag van vandaag waarbij sateh zo vertrouwd is geworden dat deze voor veel Neder landers tot de "Hollandse pot" is gaan behoren. Die rijke Indische eetcultuur vind je ook terug bij de Indonesische restaurants die in de IENS restaurantgids te vinden zijn. "Still going strong" is het devies van Dina Tangke Salle's "Anugerah", een eethuisje aan de Botersloot. Wie genoegen neemt met een kleine weinig veranderlijke kaart kan hier voor een luttel bedrag authentiek Indonesisch eten in een soort Sulawesische huiskamer. Bij dit soort kleine zaakjes draait alles natuurlijk om de uitbater zelf. In de open keuken van Anugerah is het Dina zelf die de gerechten bereiden ter wijl haar dochter Erin het eten serveert. Het gaat er allemaal heel ge moedelijk toe. Verbaas je niet over het feit dat Dina soms even aan schuift en je bijkletst over de laatste Pasar Malam en haar visie op re laties en eten. Haar uitspraken op dit vlak zijn gedenkwaardig. Ze zegt hierover: "Zonder man kan ik wel leven maar zonder sambal niet!" Zelfs haar voorouders zijn aanwezig in dit pijpenlaatje. Ze houden in de vorm van tau tau poppen een oogje in de gaten. Het oogt wel een tikje morbide maar Dina relativeert de voorouderverering wel met een grapje. De uit hout gesneden grootmoeder heeft een zonnebril op! Reacties op IENS zijn er in de bijna 5 jaar dat Anugerah bestaat ge noeg. Naast de persoonlijke aanpak wordt het eten ook gewaardeerd., lens schrijft in haar 2005 editie: Indopop als achtergrond 'Typisch afhaaladresje met een grote koelvitrine, een open keuken met wat gaspitten, een tweetal pingende magnetrons en zoete indo pop als achtergrondmuziek.' 'Blijf je eten in de eenvoudig ingerichte zaak, wees dan niet verbaasd als eigenaresse Dina aan tafel aanschuift en haar levensverhaal vertelt.' De vitrine biedt een klein assortiment met een heerlijke blado en een pittige ikan. De pinda-satésaus is dan wel wat waterig, maar het meeste is behoorlijk pedis. Anugerah ser veert geen varkensvlees, wijn of. bier." De reacties op de site www.iens.nl zijn ook enthousiast: "Oh wat een genot dat dit zaakje zo dicht bij mijn kantoor is. Heerlijk eten; echte authentieke smaken van de gerechten. Geen concessies. Zo zijn er maar weinig in Rotterdam. Way to go!". Een andere fan schrijft: "We zijn enige jaren geleden 5 weken in Indonesië geweest. We kennen vele Indonesische restaurants in Amsterdam, Berlijn en Den Haag waar we soms heel lekker en soms matig gegeten. Maar sinds we vorig jaar in Rotterdam zijn ko men wonen, denken we nauwelijks nog terug aan al onze vroegere topervaringen en is onze absolute favoriet Anugerah. Geweldig! Pit tig! Authentiek! Ga zo door, Dina! Botersloot 54a, Rotterdam Telefoon (010) 412 39 38 keuken open 12.00-21.00, zo vanaf 16.00, ma gesloten, www.anugerah.nl Cijfers eten: 7,1, Service 7,8 Decor 6,6 10,- lezerskorting De 7e editie van de Chassé Jazz Night op zaterdag 7 mei bestaat uit maar liefst vijf daveren de optredens. Het hoogte punt is onge twijfeld de uit Brooklyn (New York) afkomstige pianist Ken ny Werner die wordt begeleid door het voltallige Metropole Orkest. Verder een hartver warmend optreden door de Nederlandse jazzdi va Fay Claassen en het Millennium Jazz Orchestra. De Nieuwe Veste Big Band ondersteunt de beroemde trompettist Ruud Breuls tijdens een ongetwijfeld swingende performance. Verder is er een prachtig jubileumconcert door de Dutch Swing College Band en wat meer ingetogen jazz door het Werner Jans sen Trio. C 'Rotterdam op Stoom' opent het Stoomseizoen Op 5 mei wordt bij het Havenmuseum het stoomseizoen feestelijk geopend. Tijdens de opening zal het stomen in de Leuvehaven! Maak een rondvaart met een historische stoomsleper. Nieuwsgie rig over de geschiedenis en het gebruik van stoommachines in de haven? In het Havenmuseum kun je de stoombaggermolen 'Fries land', de stoomelevator en stoomkranen aan het werk zien. De muziek wordt verzorgd door een heus stoomorgel. Tijdens het stoomseizoen van 8 mei t/m 4 september is er iedere zondagmiddag een historische tocht met een echte stoomsleper door de wereldhaven van Rotterdam. Kijk voor het vaarschema op www.havenmuseum.nl. Korting bij Lapidarium Lezersvoordeel I Lezersvoordeel Zaterdag 7 mei Chassé Jazz Night - 7th edition 5 mei, 8 mei t/m 4 sept. Rotterdam op stoom De nieuwe Carver is een regelrecht voorjaarsfeestje! (Trouw) Car ver omarmt de rafeligheid van het leven met hartstocht (Volks krant). Helmert Woudenberg, Beppie Melissen, Joke Tjalsma en Jim van der Wouden spelen een intiem Lapidarium! Een voorstel ling over de woekerende wildgroei van het leven. Centraal staat een vrouw van middelbare leeftijd, zij maakt de balans op in de fragmentarische beelden van haar geest. Lezersvoordeel Pleuni Touw en Hugo Metsers Pleuni Touw en Hugo Metsers zijn voor het laatst samen in de Neder landse theaters te zien. Zaterdag 30 april spelen zij in "Het Kan Weer Vreemd Gaan", een vervolg op de theaterhit "Het kan vreemd gaan" waarin zij beiden 18 jaar geleden schitterden. Deze zwarte relatiekomedie vertelt over de liefde van Dorus en Hans. Al een kwart eeuw brengen zij, in het diepste geheim, één weekend per jaar met elkaar door. Niemand weet van hun overspelige relatie 6,- korting p.p. 10,- korting p.p. 2,50 korting p.p. 2 en 3 mei Lapidarium van Carver 4,- korting p.p. Er op uit in 't groen? ...Doen! Zondag 24 april Rottemeren/Hoge Bergse Bos 2e kopje koffie of thee gratis en 0,25 korting op 'n koffie broodje C J 1 Tommy nog alive kickin' Erin en Dina van Anugerah Foto: Maarten van der Jagt Maarten van der Jagt en Els Neijts, illustratie: Paul van der Steen 5 L_)Zaterdag 30 april, aanvang: 20.00u. Tegen inlevering van deze bon bij Theater Zuidplein, Rotterdam (normale prijs 21,- p.p.) I I 1 Reserveren o.v.v. code 'vreemd': 010- 2030203 (di. t/m za. van 12.00-18.00u) AA Max. 2 pers. per bon, niet geldig icm kortingen of reeds gekochte kaarten 'KMtll IWWllW z Chassé Theater, Claudius Prinsenlaan 8 in Breda L2)] Aanvang: 19.30u. Tegen inlevering van deze bon bij Chassé Theater normale prijs 30,- p.p. ff] Reserveren 076- 530 31 32 of e-mail: bespreekbureau@chasse.nl o.v.v. Wegener actie www.chasse.nl 2 personen per bon Deze actie is niet geldig icm andere kortingen of reeds gekochte kaarten. WGGGNGR huis-aan huiskranten Het Havenmuseum Leuvehaven in Rotterdam. Gratis toegankelijk m.u.v. de stoomrondvaarten. T_) Rondvaarten op 5 mei en elke zondag van 8 mei t/m 4 sept. Tijden:12.00u - 17.00u. De stoomrondvaart duurt 1,5 uur Tegen inlevering van deze bon bij de rode vuurtoren Kinderen t/m 12 jaar: 1,50 korting p.p. Normale prijs 7.50 p.p., t/m 12 jaar: 3,50 Kinderen t/m 4 jaar gratis en 3e t/m 5e kind gratis fInformatie en reserveren (alleen grote groepen): 010-4048072 Kijk voor meer tips op www.havenmuseum.nl Mjt| 4 personen per bon. Deze actie is niet geldig icm andere kortingen g|WGGGNGR huis aan huiskranten Fortis Theatre a/d Schie, Schiedam: Ma. 2 en di. 3 mei, aanvang: 20.15u. kassa: 010 - 2467467 Tegen inlevering van deze bon bij de kassa www.rijnmondtheaters.nl 2 personen per bon Niet geldig icm andere kortingen of reeds gekochte kaarten. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Deze zondag gaat er een natuurwandeling van start bij de Rotte- meren/ Hoge Bergse Bos, georganiseerd door Groenservice Zuid-Holland en Wegener Huis-aan-huiskranten Er zijn deze zon dag wandelroutes van 5,10 en 15 km. Voor kinderen is er aan de 5 km route een speciale puzzeltocht verbonden. Startpunt: Parkeerplaats bij OutdoorValley, Hoekse Kade 141 in Bergschenhoek, nabij Klimcentrum Monte Video O.V.. geen Start: tussen II.OOu -15.00u op eigen gelegenheid. Om 14.00u is er een excursie o.l.v. een gids Kosten 1,- p.p. (t/m 12j. 0,50) Tegen inlevering van deze bon bij startpunt Outdoor Valley Info: 010-2981010 of www.recreatiezuidholland.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 8