RET laat bushalte links liggen Inktcartridge printer in handomdraai bijvullen u»r Geef uw mening De meest luxe zonnebril op uw eigen brilsterkte! Klaar binnen één dag! Zakelijk Bekeken Hastens itk Bomen voor beginners Wiettelers bekeurd Kunnen wij niet meer onze eigen stoep schoon houden |r||V €9,95* Het Nieuwe Stadsblad Nans Wolters Tempel Optiek pakt uit deze zomer! li U slaapt al in een echte Hastens voor maar 14 cent per nacht! V Woensdag 11 mei 2005 SCHIEDAM - Wie nieuwsgierig is welke soorten bomen groeien in Schiedam en omgeving, kan terecht in natuurcentrum De Boshoek. Daar start 19 mei een cursus bomen herkennen voor beginners. De cursus wordt gegeven door de KNNV Waterweg-Noord en bestaat uit twee avonden en een excursie om de nodige praktijk ervaring op te doen. Geschikt voor mensen die nog nauwelijks enige bomenkennis hebben, wordt vermeld. Data 19 en 26 mei, aanvang 20.00 uur. De ex cursie wordt gehouden op 28 mei. Kosten 20 euro. Informatie en inschrijvingen: Frank van Alphen, tel. 010- 4267557 SCHIEDAM - Een woning aan de Talmastraat is in gebruik ge weest als hennepkwekerij. De politie deed vrijdag een inval en heeft 192 planten en groeiappa- ratuur in beslag genomen. Tegen twee mannen die in het pand aanwezig waren, een 35-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats en een 27-jarige Schiedammer, is proces-verbaal opgemaakt. Het Nieuwe Stadsblad m rwt mm 19 - 1440 MÈMmmmmmm SCHIEDAM en APK naar Ö|3el dealer P.A. vaiï /der Kooij Vaste laagste prijs PA.van der KOOIJ SCHIEDAM - Groenoorders die regelmatig gebruik ma ken van buslijn 51 hebben het ongetwijfeld al ontdekt. De bus stopt niet meer bij de halte aan het Sibeliusplein. Van de ene op de andere dag reed de buschauffeur verder over de Van Beethovenlaan. Passagiers die zich als van ouds opstelden bij de halte, werden door voorbijgangers uit de droom geholpen door te wijzen op het ontbreken van het vertrektijdenbordje. Mevrouw Kramer woont in de Z- flat aan het Sibeliusplein en steekt haar verontwaardiging niet onder stoelen en banken. "We hebben geen enkel bericht gekre gen. Wie de bus wil nemen moet nu naar de Vivaldilaan lopen of naar de halte bij de torenflat aan de Laan van Bol'es. Voor mensen die slecht ter been zijn, bepaald geen pretje." Het euvel wordt veroorzaakt door een verkeersdrempel die voor bu schauffeurs een moeilijk te ne men barrière vormt, heeft me vrouw Kramer vernomen. Passa giers gingen volgens haar regel matig onderuit als ze bezig waren hun kaart af te stempelen terwijl de bus de drempel nam. "Dit ge beurt omdat de bus naar links moet uitwijken om over de drem pel te kunnen rijden." Ook andere bewoners rond de halte vermoeden dat zij het slachtoffer zijn van een conflict tussen de gemeente en de RET. De gemeente schijnt niet van plan te zijn de drempel te verwij deren of te verplaatsen en het vervoersbedrijf is van mening dat buschauffeurs geen vreemde ca priolen hoeven uit te halen om de bus recht over de drempel te laten rijden.' Verbaasd Op het Stadskantoor wordt ver baasd gereageerd op de maatre gel van de RET. "Daar is ons niets van bekend", aldus voor lichter Jan Langstraat. "Ei genaardig dat het vervoersbedrijf het publiek daarover niet heeft in gelicht." Dat het probleem ken nelijk niet a la minute kan wor den opgelost blijkt als Langstraat na navraag bij zowel de RET als binnen de gemeente verklaart dat beide partijen overleg voeren over de ontstane situatie. "Hou het maar op een misver stand", adviseert hij diplomatiek. "Het is de bedoeling dat de bus in de toekomst een halte direct op de rijbaan krijgt en niet zoals nu het geval is, in een inham. De verkeersdrempel die vlak achter de halte ligt is op zich goed, al leen is het voor buschauffeurs niet mogelijk daar recht over heen te rijden." Aanpassing De gemeente, RET en ONS zoe ken naar een mogelijkheid om de halte binnenkort weer in gebruik te nemen. Langstraat: "Die aan passing loopt vooruit op de defi nitieve inrichting op die locatie. Voor de uitvoering daarvan moet echter nog geld beschikbaar ko men van het regiobestuur." >t van r.3t,fr RET jaarabonnement REt KïSÖSSSratsffs» risffSJS» SS« SCHIEDAM - Het feit dat ONS nog maar de helft van het budget heeft om de stad schoon te houden, is de Schiedammers niet ontgaan. Stapels brieven en e-mails kwamen er binnen op de vraag van vorige week: Hoe schoon is de stad. Veel Schie dammers zien hun stad met pijn in het hart verloederen. De vraag is me uit het hart gegrepen, liet een lezeres ons weten. Zeker, de gemeente heeft hierin een verantwoor delijkheid en de ONS moet efficiënt werken maar een groot deel van de brieven schrijvers wees ook op ver antwoordelijkheid van de Schiedammers zelf. Lege pa tatzakjes en limonadeblikjes gewoon in de afvalbak depo neren. Vooral scholieren kre gen er wat dit betreft van langs. En ook de wijze waar op door stadsgenoten met huisvuil wordt omgegaan roept heel wat ergernis op. Gemeente, ONS of bewo ners, de conclusie blijft het zelfde. Er moet hard ge werkt worden aan een schoon Schiedam want dat verdient de stad. Een trieste zaak noemt M.A. van Lingen de bezuinigingen. 'Zwer- vuil, niet onderhouden van plant soenen en vooral niet meer maai en, werkt verdere verloedering alleen maar in de hand. Inwoners hebben recht op een schone stad, we betalen fors aan gemeente lijke heffingen. De familie Bak ker is na tien jaar terug in Schie dam en noemt het opvallend hoe de stad aan het verloederen is. 'Bijna overal waar je loopt kom je rommel tegen. Bezuinigen op het onderhoud van de stad is on terecht. Er zijn andere zaken die minder prioriteit hebben.' 'Op deze manier krijg je een gro te hekel aan je eigen stad', zijn de woorden van René de Vos. 'fJet trekken van toeristen, het aan trekken van nieuwe winkels en het herontdekken van het cen trum door de Schiedammers kan nu definitief richting vuilnisbak.' Ook Willem van de Heijning begint zich in zijn eigen woorden 'te schamen voor zijn stad'. Hij kan het vaak niet laten de rotzooi op te rapen en thuis in de contai ner te gooien. 'Mooie koopwo ningen bouwen om de stad meer aanzien te geven. Wat bereik je ermee als er geen geld is om de straten schoon te houden', vragen Jan en Marja de Jong zich af. Vuilnisman op de koffie De ONS maakt zich er makkelijk vanaf, meent de familie Van der Meer. 'Als er budgettair gesne den moet worden, wil dit niet per definitie zeggen dat er minder geleverd hoeft te worden.' Een groep van drie of vier man die een vuilniszak verwisselen of de bemanning van een vuilnisauto die uitgebreid koffie drinken bij de Blauwe brug. 'De productie per werknemer laat te wensen over.' E. Noordduin vindt dat ONS prioriteiten moet stellen. 'Ik woon in een buurt waar nauwe lijks zwerfvuil is. Toch vond ONS het tot dit jaar nodig om bij na wekelijks te komen vegen en blazen,. Totaal zinloos.' Tineke de Bel ergert zich mateloos aan overvolle vuilcontainers. 'Regel matig bellen naar de ONS en er over klagen helpt niet', schrijft ze. B. Brussé heeft juist het grootste respect voor ONS. 'Ik, en met mij velen, heb altijd met bewon- dering gekeken hoe de mensen van de reiniging en de groenvoor ziening hun werk doen. En dat wordt nu gedeeltelijk van hen af genomen. Had het niet bezuinigd kunnen worden op de heren in dat grote kantoor.' Bijval is er van C. van der Most: 'Doe de mana gers en computers de deur uit. Haal de schoffelaars weer terug', luidt zijn oproep. Scholieren Rond de meeste scholen is het een varkensstal, constateert G.B. van den Haak. 'Als docenten daar nou eens aandacht aan zou den besteden en er meer toezicht komt bij hangplekken, is al veel gewonnen.' Ook J. Menzo van het Lieftinckplein stoort zich aan het al te makkelijke gedrag van de schoolgaande jeugd. Jeugd die in portieken hun chips en blikjes nuttigen worden niet wegge stuurd door de stadswachten. 'Die lopen liever een blokje om in plaats van uitgescholden te worden.' Betere controle en taak straffen voor vervuilers en ouders aanspreken op het gedrag van hun kinderen, zijn enkele maatre gelen die hij voorstelt. 'Kan de politie niet harder optreden', sug gereert Fred Vermeule. Eigen verantwoordelijkheid W. van der Geen stuurde een pakket bonnetjes van de giromaat op. Opgeraapt in de Nolenslaan. 'Ik had graag ook een opmerking gezien dat we zelf verantwoorde lijk zijn voor wat we op straat gooien.' De familie Vos drukt het zo uit: 'Kunnen wij niet meer on ze eigen stoep schoon houden.' Schiedammers zijn zelf verant woordelijk voor een schone stad', vindt ook Anja Lems. 'Het is na tuurlijk van de zotte dat de men sen van de ONS ons zwerfvuil op moeten ruimen. Het wordt misschien weer eens tijd dat we allemaal ons afval ge woon thuis in de prullenbak gooi en in plaats van op straat of in de struiken.' Ook toen er nog meer geveegd werd, lag een uurtje later weer overal de rotzooi op straat en in de plantsoenen, haalt E. Jur- gens-Bohm aan. Van Fred Reu- rekas mag de gemeente het bud get nog een keer halveren. Zijn uitleg: 'We moeten leren onze ei gen verantwoordelijkheid te ne men, punt uit.' Rene Hengst heeft bij de ge meente een paar simpele papierg- rijpertjes geregeld en ruimt regel matig de straat op, samen met zijn buren. 'Het zijn altijd dezelf den die meedoen maar het ver veelt nog niet.' Ook bij Marja Docter komt de veegwagen min der vaak langs. 'Dat betekent dat wij als bewoners iets meer moe ten vegen, dan blijft het toch re delijk schoon.' Robert Hipke schrijft: 'Je kunt niet alles oplos sen met geld. Wellicht wordt het tijd dat de inwoners van Schie dam weer eens om zich heenkij ken en zelf ook meehelpen om de rommel te beperken.' Stereomeubel op=op Verwen en bescherm deze zomer uw ogen met een zonne bril op sterkte. Tempel Optiek biedt zeer luxe enkelvoudige zonneglazen op uw eigen sterkte* aan inclusief: Krasbestendige beschermlaag Contrastfilter UV-filter Superontspiegeling Dit aiies voor slechts 50 euro per paar en in de meeste gevallen is uw zonnebril ook nog dezelfde dag klaar! Voor de zonnebrilmonturen kunt een keus maken uit hon derden mooie merkmonturen in alle prijsklassen. Gun uw ogen deze zomer een zonnebril van Tempel Optiek! TEMPEL Sterktebereik +/- 4.00 cyl 2.00 voor hogere sterktes geldt een kleine toeslag. Hoogstraat 2 3111 HH Schiedam Telefoon (010) 473 59 19 Fax (010) 473 09 55 E-mail info@tempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek.nl SCHIEDAM - Een lege inktcartridge (inktpatroon) voor de printer hoeft niet meer de prullenbak in. Bij Inktstation Schiedam, dat sinds kort is gevestigd aan het Broersveld, worden lege inktcartridges in een handomdraai bijgevuld. Een goedkoop alternatief, dat ook nog eens milieuvriende lijk is. Ook de toner cartridge voor printers en onder andere fax-apparaten kunnen bij het Inktstation worden bijgevuld. Een inktcartridge kan gemiddeld tien keer worden bijgevuld. Dat geldt zowel voor cartridges met zwarte inkt als kleurenpatronen. "Op nieuw vullen is dus vele malen goedkoper dan een nieuwe cartridge aanschaffen. Bovendien biedt het Inktstation een milieuvriendelijk al ternatief want lege cartridges belanden op deze manier niet direct bij het afval", vertelt Martin Verweij. Het bijvullen van een inktcartridge duurt tien minuten. Klaar terwijl u wacht dus. Vooraf wordt de kop van de cartridge gereinigd door middel van ultrasone geluidsgolven, een service die bij het Inktstation gratis is. Zelf bijvullen kan ook. Het Inktstatipn verkoopt daartoe set jes, waarmee men thuis aan de slag kan. Het Inktstation kan alle merken inkt- en tonercartridges bijvullen. Dus ook de cartridges die zijn uitgevoerd met een speciale chip. Met een zogenaamde 'chip-resetter' wordt de code van de chip veranderd zo dat de printer de bijgevulde cartridge herkent als nieuwe cartridge. Het eerste Inktstation werd vorig jaar geopend in Duitsland, inmiddels zijn er al 280 filialen. Dat het Inktstation een succesvol en goedkoop alternatief biedt, is dus wel gebleken. Reden genoeg vinden Verweij en zijn compagnon De Zeeuw om die succesformule in Nederland verder uit te bouwen. Het Inktstation is gevestigd aan het Broersveld 125b in Schie dam.. f MM Logisch dat u als Opelrijder kiest voor P.A. van der Kooij. Daar kennen ze uw Opel immers het beste. En met de vaste laagste prijs van Nederland bent u ook nog eens vriendelijk voor uw portemon nee. APK bij ons betekent simpelweg: het laagste tarief en het gratis vak manschap van Van der Kooij op de koop toe. Maak nu een afspraak met onze receptie. Inclusief BTW, viergastest of roetmeting en afmeld-/administratiekosten. *Toeslag voor dieselmotoren 15,- De vaste laagste prijs geldt tot 31-12-2005 Vlaardingen - Burg. de Bordesplein 19-20 tel. 010 - 434 07 22 Maassluis - PJ. Troelstraweg 2 tel. 010 - 59 129 22 Schiedam - 's-Gravelandseweg 383 tel. 010-462 10 33 Spijkenisse - Boyleweg 14 tel. 0181 - 60 08 88 's-Gravenzande - Sand Ambachtstraat 40 tel. 0174 - 29 16 66 Honselersdijk - Hofstraat 73 tel. 0174 - 62 34 88 www.opeldealer.net Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop.ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie.ns@whk. wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef) Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen 'Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een r van de Algemene Advertentievoorwaarden .Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren'over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGeNeR huis-aan-huiskranten i 5 «r. -ws; a »nru 2005 a, Bit d» DTOt O, met «M* rf tnSS» O»aro"> Nrtrfa* I» a**"" f Halte Sibeliusplein is niet meer in gebruik. Gemeente, RET en ONS zoeken naar een oplossing. foto: ROEL DIJKSTRA Schone stad is zaak van iedereen Zwerfvuil op straat is een van de grote ergenissen in Schiedam If\ De laatste dagen van de bezem 10 daagse. Showroomartikelen nog eens extra afgeprijsd! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel - Aalborg 15, Barendrecht Tel. 010 - 451 88 44 Info: www.zuiderSter.nl CHANEL PRADA VOQUE_ •JftWMW VBS/WE© Martin Verweij van het Inktstation Schiedam kan alle soorten inktcartridges tot tien maal toe bijvullen. foto: ROEL DIJKSTRA Hastens Mega Stores Delft en Capelle a/d IJssel 2e pinksterdag geopend van 11.00 - 17.00 uur Hastens staat voor natuurlijke topkwaliteit. Èoxsprings die hun comfort en rustgevende eigenschappen danken aan de handmatige verwerking van wol, katoen, linnen en paardenhaar. En dan te bedenken dat u al voor 14 cent per nacht* van dit ultieme slaapcomfort kunt genieten... Een echte Hastens. Voor iedereen bereikbaar. Uitgaande van het garantiegebruik van 25 jaar Afgebeeld model: Hastens Citation 90 x 210 met BJX dekmatras: 6.880, U slaapt al in een echte Hastens (90 x 200) vanaf 1.230,- Vraag uw documentatie aan op www.hastens.nl www.hastens.nl since 1852 Hastens Mega Store Capelle a/d IJssel: Hoofdweg 4, tel. 010 450 22 19 Hastens Mega Store Delft Schieweg 87a (t.o.v. de Makro), tel. 015 251 65 04 Hastens Store Breda: Nieuwe Ginnekenstraat 9, tel. 076 54 365 44 Hastens Store Rotterdam: Westblaak 81tel. 010 24 001 17 Hastens Shop In Shop Van Dam Slaapadviseurs: J. van Campenplein 57, Rotterdam, tel. 010 28 996 96 Alle modellen zijn uit voorraad leverbaar! U vindt ons ook in de Gouden Gids

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3