'Zangerslatijn' en potverteren L Georgiev wint WK blinddammen Dior kleurlenzen exclusief bij Rob Boon Eerste Poëzieplein Letselschade? Schaatser Niels van der Burg in nationale selectie Feestelijke Jubileumweken! 10% extra iubileumkorting TONTEL Waterweg topscorer Rijnmond naar de duinen Harga wint na saaie pot Jongekrijg richting NK Kouwenhoven secretaris WK en Victoria '04 strijden bij SVDPW om kampioenschap PALS GROEP mKmm SCHIEDAM SCHIEDAM - De stand (geba seerd op het doelgemiddelde): 1. FC Mozaiek 2,90 (64 doel punten voor, 22 tegen); 2. DVO'32 2,66 (72-27); 3. MSV'71 2,57 (72-28); 4. Victoria'04/za 2,51 (78-31); 5. WK 2,46 (74-30); 6. Victoria'04/zo 2,19 (57-26); 7. VFC 1,67 (47-28); 8. SVDPW 1,63 (59-36); 9. PPSC 1,35 (54-40); 10. HSC/zo 1,16 (64-55). SCHIEDAM - De toerfietsclub Rijnmond heeft op maandag 16 mei de Duinrandtocht op het programma staan. De rit telt 100 kilometer en voert de deelne mers vanuit Schiedam via Spij- kenisse en Hellevoetsluis naar de kustplaatsen Oostvoorne en Roc- kanje. De tocht wordt begeleid door er varen fietsers, die de route ken nen, zorgen dat de snelheid blijft steken op 25 km/uur en helpen bij pech onderweg. Verreist zijn een goede conditie en een race- of trimfiets of mountainbike met meerdere versnellingen. De start is om 10 uur bij de kantine van Soft- en Honkbalvereniging Schiedam, Burg. Verveenstraat (Bijdorp). Men kan zich tussen 9.30 en 9.50 uur melden. Het in schrijfgeld is 3 euro. <D Bert Roeling, tel. 010- 4345992 of Jack van Kesteren, tel. 010-4750438. Of via inter net: www.tcrijnmond.nl SCHIADM - In een saai nie- mandalletje heeft Harga met 15- 11 gewonnen van DKB. Het ging in deze wedstrijd eigenlijk om niets. Harga staat namelijk wel op de tweede plaats, maar kan niet meer kampioen worden. De Schiedamse korfballers ken den een goede start en kwamen op 2-0, liepEN vervolgens uit naar 5-3 en gingen met een 7-3 voorsprong rusten. In de tweede helft veranderde het speelbeeld nauwelijks. DKB sputterde met drie treffers nog wel even, maar direct daarna liep Harga uit naar 11 -6. Het was een voor de be zoekers niet meer te dichten gat. Aan Harga-zijde toonde Sven Pappers zich de beste schutter. De andere treffers waren van Jordy Majoor (3), Arjan Maltha (2), Rick Pappers, Lizzy Alblas, Nicolette Marrevee en Kim van Dijk. SCHIEDAM - In Enschede zette judoka Denise Jongekrijg een goede stap in de richting van het in november te houden Neder lands Kampioenschap voor seni oren. Om die titelstrijd te berei ken zijn er drie kwalificatie wedstrijden (Q3). Tijdens de eerste kwalificatie ronde behaalde Denise Jonge krijg door twee overwinningen het maximaal aantal punten. Eerder leverde een eerste plaats op het Zuid-Hollandse kampi oenschap haar al 3,5 punt op, waardoor ze met 13,5 punt de ranglijst aanvoert. Op de tweede Q3-wedstrijd zal ze verstek moe ten laten gaan, omdat ze dan voor de strijd om de Europacup Damesteams in het Franse Orle ans aantreedt. In september is de derde wedstrijddag te Nieuw- egein. De beste vijf plaatsen zich voor het NK Senioren. SCHIEDAM - André Kouwen hoven werd onlangs voor de tweede maal in zijn leven tot se cretaris benoemd. Was hij eerder griffier bij de voetbalvereniging DHS, ditmaal wordt hij het bij de nog jonge bridgeclub Spa- land. Voorzitter Joop van der Heiden vertelde zijn gehoor tijdens de ledenvergadering dat Spaland een vliegende start maakt. Na de 'aftrap' op 1 oktober 2004 telt de ledenlijst nu 64 namen. Om dat de groei niet stopt, wordt al overwogen om bij het bereiken van de 72 een ledenstop in te stellen. Spaland speelt wekelijks in de grote zaal van Zorgcentrum De Harg-Spaland Er wordt in een A en een B lijn gespeeld. Het is de bedoeling om in het seizoen 2005/6 ook een beginnerslijn te starten. SCHIEDAM - In de Liduina basiliek wordt de mis nog el ke zondag in het Latijns ge zongen. Het is een traditie die wordt gekoesterd door het parochiekoor In Hono- rem Dei, dat kan terugkij ken op zijn 125 jarig be staan. Dat wordt eerste Pinksterdag (15 mei) gevierd met een plechtige Hoogmis. Het mannenkoor In Honorem Dei is opgericht op 16 februari 1880, een jaar nadat een aanvang was gemaakt met de bouw van de rooms katholieke bijkerk aan de Singel in Schiedam. De eerste of ficiële uitvoering dateert van 12 mei 1881. Onder leiding van de heer Den Vliegh werd een grego- riaansche mis uitgevoerd, met een driestemmig kerkelijk ge steld Credo. Tegenwoordig bestaat het paro chiekoor uit achttien leden, die tezamen vier stemgroepen vor men. De staat van dienst is in drukwekkend. In Honorem Dei is regelmatig aanwezig bij huwe lijk, uitvaart, verzorgt gastoptre dens in binnen- en buitenland en heeft zelfs een keer een commer cial voor bierbrouwer ingezon gen. Meest opmerkelijk is echter dat het koor tot op de dag van van daag heeft vastgehouden aan het gregoriaans. Nog elke zondag wordt gezongen uit het Graduaal. "De latijnse mis is na 1968 bij veel kerken vervangen door Nederlandse teksten. In het zui den van het land kom je het nog vaker tegen maar een koor dat het gehele jaar door een latijnse mis zing, is best uniek te noemen", aldus Hans Stans van het koor Een andere traditie die het man nenkoor in ere heeft gehouden is het potverteren, een jaarlijks uitje van meestal twee dagen, waarbij de zangers elkaar wat beter leren kennen. 'Een welkome ontspan ning want het koor is bij vijftig vieringen per jaar present en heeft daarnaast een even groot aantal repetities', staat in het ju bileumboek te lezen.. Tegenwoordig kunnen de man nen echter rekenen op steun van het vrouwenkoor Jubilatio, die een keer per maand de mis ver zorgd. Het 125 jarig jubileum wordt 15 mei gevierd met een plechtige Hoogmis in de Liduina Basiliek aan de Singel 104. Aanvang 10.15 uur. Na de mis is wordt van 12.00 tot 13.30 uur een receptie gehouden in De Wilgenburg, Land van Ris 6. SCHIEDAM - Als eerste stad in Nederland heeft Schiedam een heus poëzieplein. Het naambord werd begin deze maand onthuld ter gelegenheid van de Mei maand Poëziemaand van de Stichting Centrum Management. Het plein is te vinden bij de in gang Nieuwe Passage/ Hoog straat. Nog de hele maand is het centrum van de stad in poëtische sferen. Onder de noemer WOOR- DenKUNST worden in de etala ges van de winkels werken van Schiedamse kunstenaars tentoon gesteld. Gerard S.Verver SCHIEDAM - Wordt het driemaal is scheepsrecht voor WK? De vierdeklasser krijgt zaterdag voor de der de maal het Vlaardingse Vic- toria'04 tegenover zich. De recente 2-5 zege ligt nog vers in het geheugen. De 4-4 van november vorig jaar ook. Het was voor de Schiedam mers een gelijkspel met de geur van een overwinning. In Kethel hadden ze namelijk een 1-3 achterstand wegge werkt en waren op 4-3 geko men. "Een krankzinnige wedstrijd", noemt trainer John Schuurhuizen het. "Het wordt met nog niet eens een minuut te gaan 4-4 en vervolgens nog bijna 5-4 voor ons ook." Een morele zege dus. Maar het scheepsrecht kan net zo goed aan de Vlaardingse kant vallen. De strijd tussen de twee kemphanen uit de vierde klasse C heeft in twee confrontaties geen Victoria-winst opgeleverd. Zou het dan in treffen nummer drie wel lukken. "Laat de beste maar winnen", roept Schuurhuizen heel neutraal en verschrikkelijk diplomatiek, terwijl hij natuurlijk eigenlijk wil zeggen, dat zijn in- the-winning-mood-elftal best wel eens met de hoofdprijs aan de haal zou kunnen gaan. "We voe len ons sterk. De ploeg heeft steeds geroepen, dat ze Victoria'04 voorbij zouden streven. Die overtuiging is er nog steeds." En eigenlijk gaat het toetje, dat dadelijk de gemoederen bezig houdt, om niet meer dan de vraag welke vereniging de champagne en de bloemen mag betalen. Zo wel Victoria'04 als WK zijn er namelijk (door een versterkte promotie vanuit de vierde klasse) al zeker van dat ze volgend sei zoen als derdeklasser door het le ven gaan. Goede afloop In sportpark Kethel heeft de achterban en zeker Schuurhuizen Kosteloos juridisch advies INHOLLAND Select Studies nooit versteld gestaan van de door de spelersgroep getoonde branie. Zelfs in de periode dat het bereiken van de hoogste positie en het passeren van de door ie dereen gedoodverfde kampioen Victoria'04 een schier onmoge lijke missie leek, is de groep in een goede afloop blijven geloven. Volgens de trainer niet ten on rechte. "Het was heel reëel", vindt hij. "Ergens in de buurt van de winterstop stokten de resulta ten en ook direct daarna liep het nog niet echt lekker. Pas na twee wedstrijden kwam de vaart erin." Toen was meteen ook de geest uit de fles. Misschien past dat late op gang komen ook wel helemaal bij de aanpak van Schuurhuizen. "We zijn een jaar eerder wat te snel gestart. Dat hebben we geweten. Het leidde tot nogal wat blessu res. En dat wreekt zich in de re sultaten. Nu heb ik het anders aangepakt en heb iets langzamer aan de opbouw gewerkt." Die keuze had ook alles te maken met het kunstgrasveld, die nu als oe fenpiste dient. "Toen ik vroeger bij Sparta speelde, stond op het SCHIEDAM - De 15-jarige Schiedamse schaatser Niels van der Burg is opgenomen in de Gewestelijke Selectie van de KNSB bij de B-junioren. Dankzij zijn goede resultaten van het afgelopen schaatsseizoen is hij opgevallen bij de functionarissen van de KNSB die de selecties voor het nieuwe seizoen moesten samenstellen. Niels van den Burg won tijdens het Nederlands kampioenschap voor junioren een gou den medaille op de 500 meter en behaalde hij de titel bij het Zuid Hollands Kampioenschap. Binnenkort zullen de zomertrainingen van de selectie van start gaan als voorbereiding op het nieuwe schaatsseizoen, met onder andere skeelertrainingen, wielertraining en hardlopen. Het Schiedamse schaatstalent wil zich vooral gaan richten op de Nederlandse kampioenschappen voor junioren, die in het voorjaar van 2006 staan gepland. trainen op kunstgras zo'n beetje de doodstraf. Dat is slecht voor de spieren en veroorzaakt snel blessures, was het oordeel." Juiste snaar Met zijn geleide trainingsaanpak lijkt John Schuurhuizen de juiste koers te volgen. "Ik heb namelijk ook de indruk, dat wat je lang zaam opbouwt, langer blijft zit ten." Die stelling geldt wellicht ook voor de strategie. Net zoals zovele andere ploegen heeft WK in het verleden voor nogal wat varianten gekozen. 4-4-2 of wat dan ook. Tegenwoordig staat er een 1-4-3- 3 variant op het theoriebord van de trainer. "Het heeft wat voeten in de aarde gehad voordat het een automatisme werd. Maar nu heeft iedereen het wel door en draait de machine zoals het hoort." WK heeft de magere jaren, waarin eerst in de tweede klasse tegen degradatie gevochten werd en vervolgens de ongewilde afda ling gemaakt werd naar de vierde klas, achter de rug. "We zijn steeds in een ommekeer blijven geloven. Hebben ons steeds voor gehouden dat de spiraal ooit weer omhoog zou buigen. Dat dat ge beurde is mede te danken aan de brede selectie." Zaterdag volgt vanaf 14.00 uur op het veld van SVDPW (gratis entree) in sportpark Harga de ontknoping van een seizoen hard werken. Of WK daar loon naar werken krijgt? Zei John Schuur huizen een heleboel regels terug niet: 'Laat de sterkste maar win nen?' Mededeling voor onze adverteerders WGGGNGR huis-aan-huiskranten HOPPLIl l'liPWPI'PlüAM^gAP op al onze jubileummodellen SCHIEDAM - Alexander Georgiev heeft de eerste editie van het Van Stigt Thans-wereldkampioenschap blinddammen ge wonnen. De Rus won zowel het rapid- als het blindtoernooi. In het rapidtoernooi werd de kampioen gevolgd door zijn landgenoot Alexander Schwarzman en Rob Clerc. In het blindtoernooi eindigde hij gelijk met Schwarzman, maar werd kampioen omdat hij meer par tijen had gewonnen. Schiedammer Ron Heusdens werd verrassend derde.In de slotronde van het WK rapid schotelden de Senegalees N'Diaga Samb en Schiedammer Ron Heusdens het publiek een fraaie partij voor. De Afrikaan had meer tempozetten waardoor hij zijn tegenstander tot een slechte voortzetting dwong. Die strategie leverde Samb een winnende doorbraak op. In het blindtoernooi zorgden de spelers opnieuw voor attractieve partijen. In de partij Heusdens-Samb speelde de Senegalees een Roozenburg-variant waarvan bekend is dat deze niet goed is voor zwart. Heusdens wist dit en behaalde een mooie overwinning, die hem de derde plaats bezorgde. Een verrassende no tering voor de Schiedammer, die voorafgaande aan het toernooi te jennen gaf meer vertrouwen te hebben in zijn prestaties in het rapid toernooi. Clerc en Georgiev speelden een boeiende omsingelingspar tij. Beide spelers kregen kansen en leek Clerc weg te kunnen komen met remise. In het late middenspel wist Georgiev op meesterlijke wij ze zijn opponent te omstrengelen en vervolgens te winnen. Eindstand rapid: Georgiev 8-12, Schwarzman 8-11, Clerc 8-10, Gan- twarg 8-9, Thijssen 8-9, Tsjizov 8-9, Samb 8-5, Wiersma 8-5 en Heus dens 8-2; Blinddammen: Georgiev 8-12, Schwarzman 8-12, Heusdens 8-10, Thijssen 8-9, Clerc 8-8, Tsjizov 8-8, Gantwarg 8-5, Samb 8-4, Wiersma 8-4. .4. BOUMAN SCHIEDAM - Het Franse modehuis Dior is al meer dan zes decennia actief in de wereld van haute couture. Na diver se revolutionaire kleding-, sieraden- en tassencollecties introduceert Dior nu een zeer exclusieve, gekleurde con tactlens: Dior Eyes. Deze haute couture lens is beschik baar in 4 oogverblindende varianten. Woensdag 11 mei 2005 WtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊk Het Nieuwe Stadsblad 19 - 1441 f foto: ROEL DIJKSTRA KOOPZON 'Laat de beste maar winnen' HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Arclinea Bezoek onze showroom of www.hanslamet.nl I Rivlum-Z' Straat 22 Capelle a/d IJssel 010-4470319 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl Bezoek ons op de open dag van Hogeschool IMHCLLAND Woensdag 18 mei 2005 Van 18.00-21.00 uur Opleidingen: Journalistiek (3jr) Sportmanagement (3jr) Onroerendgoed Management (3jr) Adres: Posthumalaan 90, 3072 AG Rotterdam Meer info: www.inhollandselectstudies.nl 0900-INHOLLAND (0900-46 46 55 2 63) In april won WK in Vlaardingen met 2-5 van Victoria'04 en liepen de gemoederen tussen beide kampioenskandidaten soms hoog op. foto:ARCHIEF/ ROEL DIJKSTRA De aanlevertijden voor IM/VP advertenties zijn aangepast in verband met Pinksteren. Voor IM/VP advertenties in de krant van 18 of 19 mei is de uiterste aanlevertijd vrijdag 13 mei om 15 uur. Voor gewone advertenties zijn de aanlevertijden ongewijzigd. Meer bereiken. Met Wegener voor iedere klont bij aankoop vanaf 500, complete B6Q set *vraag in de winkel naar de voorwaarden tevens op 2e pinksterdag een leuke attentie voor iedere kopende klant op |2e pinksterdag open van 11.00-17.00 uur OULfcVARD CAPELLSIJS AN §A 010 IYLANT 919 (RIJKSWEG ZlUHg-ii MOKlh p DESIGN Exclusief en betaalbaar zitcomfort ft 2e Pinksterdag - open van 11.00 tot 17.00 - www.montel.nl Dammers laten hun hersens kraken tijdens de eerste editie van het wereldkampi oenschap blinddammen in Schiedam. foto: ROEL DIJKSTRA t/m Tweede Pinkst Nu maar liefst 10% korting' op uw meubelaankoop. (Geldt op de hele collectie uitgezonderd aanbiedingen.) Volop extra activiteiten: o.a. expositie kunst, portretschilder, poppenkast, kleuradvies en meubelen -^Tweede Pinksterdag open, 11.00 -17.00 uur IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Advertorial Montèl Rotterdam - Woonmall Alexandrium I Watermanweg 217 - Tel: 010 286 25 25 Montèl Kralingseveer - IJsselmondselaan 175 (naast Bouman Meubelen) - Tel: 010 284 21 21 De lens met golden ring is het toppunt van glitter en glamour. Door de subtie le gouden rand wordt de iris als het ware ingelijst en gaan de ogen werke lijk schitteren. Nooit eerder had je zo'n intense blik. Ook de andere kleuren geven je een onweerstaanbare oogopslag. De black ring maakt de eigen oogkleur nog spre kender, de black/gold glitterized laat daarnaast de ogen schitteren door de gouden accenten en de black/blue ver andert de kleur van de iris in prachtig blauw, dat door de zwarte rand nog intenser wordt. Als ware sieraden zijn de lenzen ver pakt in een schitterend verzilverd doosje met de uitstraling van een luxe poederdoosje. Dior Eyes is meer dan een contactlens; het is dé nieuwe glamourmake-up voor je ogen. Dior Eyes zijn voorlopig alleen zonder sterkte leverbaar. Ga voor meer informatie naar Brilnuxle Rob Boon, Hof van Spaland 5, Schiedam. Tel. (OIO) 4701730.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 7