weceNeR Ruzie met winkeldief Reus hangt was buiten 010-4. Marokkaans weekend GEVEKE Ervaring Kennis in verhuizen J#®» INCUBUS Koopjes jagen op woensdagmarkt BöOS Om Ontsnapping T Winckelaer Geef uw mening 20% tot 40% Korting Wakend oog voor politie H. van Dijke Verhuizingen 36 procent van de Schiedammers woont liever in andere gemeente RA.van der KOOIJ Slechte naam Voor goede verlichting Heel de maand MEI SHOWROOMOPRUIMING huis-aan-huiskranten Excelsior 20 kampioen van Schiedam Lezersservice Voor 40 euro naar Huil Lekker luieren op stadsstrand De politie Rotterdam Rijn mond heeft een nieuw wapen in de strijd tegen notoire wan betalers en autodiefstal: Een camera die automatisch kente kenplaten registreert en con troleert. De zogenaamde ANPR camera is gekoppeld aan een computer, die het ken teken vergelijkt met politiege gevens. Openstaande boeten, diefstal en signaleringen, zoals het rijden onder invloed, ver schijnen direct op het scherm. Het voordeel is dat de politie gerichter kan controleren. Het systeem is ontwikkeld in samenwerking met de Korpsen Amsterdam Amstelland en Zuid-Holland-Zuid. Op dit moment beschikt de politie in Rijnmond over een auto met de camera, maar dat moeten er op korte termijn drie worden. Arclinea SCHIEDAM - Een 55-jarige medewerker van een avond winkel aan de Parkweg is zondagavond licht gewond geraakt bij een onenigheid met een winkeldief. Omstreeks half twaalf kwam een nog onbekende man de avondwinkel binnen, die weigerde zijn boodschappen te betalen. Na een woorden wisseling werd de winkel medewerker over de kassa getrokken, waarna een hand gemeen ontstond. De mede werker raakte hierbij gewond aan zijn oor. De dader is er met de boodschappen van door gegaan. KRANT NIET ONTVANGEN? Opslagruimte nodig? MINI-OPSLAG Een enorme jurk hangt op een knaapje te drogen aan brandersmolen De Walvisch. Het was afgelopen zaterdag molendag en dit jaar stond geheel in het teken van reu zen. Nu zijn de Schiedamse brandersmo lens al reuzen op zich, want immers de grootste ter wereld. Kunstenares Yvon Koopman deed daar nog een schepje bo venop door allerlei reuzenobjecten te ma ken, die op of aan de molens tentoonge steld werden. Zo waren de beroemde mo lens voor een dag getooid met schoenen, bestek en andere objecten. Dat trok heel wat nieuwsgierigen uit Schiedam en om geving. Reuzenvoetsporen leidde de bezoekers naar de verschillende bezienswaardighe den. SCHIEDAM - Gezelligheid is troef in het hartje van de historische binnenstad. Sinds kort is er op woensdagen een gezellige koopjes- markt in het Broersveld. Bij de vele kraampjes kan het publiek terecht voor allerdaagse en niet allerdaagse producten, die tegen scherpe prij zen worden aangeboden. De markt zal van tijd tot tijd worden verle vendigd met live-muziek. Voor kinderen zijn er speciale attracties in het gat van Bolmers. SCHIEDAM - Bewonersvereniging Schiedam-Oost heeft veront waardigd gereageerd op de ontsnapping uit de detentieboot vorige week. Een illegaal wist op de kade te ontsnappen en vluchtte de buurt in. Hij kon na een uur weer worden opgepakt. Het is al de zesde ontsnapping uit de bajesboot. De bewonersvereni ging vreest dat een groot incident niet zal uitblijven als de overheid geen krachtige maatregelen neemt. 'De zogenaamd genomen afdoen de maatregelen hebben dus niet geholpen. Wij concluderen andermaal dat men ons met een zoethoudertje heeft afgescheept', schrijft de ver eniging in een persbericht. De bewoners willen dat de detentieboot zo snel mogelijk verdwijnt uit de Merwehaven. Voor o.s. zaterdag 17 uur moet alles_we Het oudste deel van onze showroom moet met SPOED leeg! 23 mei komt de aannemer! Laagste I mReneemprijzeni Eet-/salontafels Stoelen Kasten Banken etc. Speciale aanbieding Fauteuil met voetenbank in leder, compleet van 898,- voor wonen in eigen stijl Chr. Huygensstraat Strijen (zh. eii.) 078 - 674 30 00 7500 m2 www.straluma.nl KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S *--» SCHIEDAM - Schiedam heeft een imagoprobleem. Dat blijkt uit de omnibusen quête die gisteren gepresen teerd werd. Slechts iets meer dan 20 procent vindt Schie dam een veilige stad. Dat was in 1997 nog zo'n 37 pro cent. Schoon vinden de Schiedammers hun stad al lang niet meer. 73 procent vindt dat de stad een sopje nodig heeft. En voor winke len in de eigen stad loopt de jeneverneus helemaal niet warm. 32 procent van de in woners gaat minder vaak naar het centrum om bood schappen te doen. Vooral de hogere inkomens vin den dat zij niets te zoeken hebben in het winkelhart van Schiedam. De gaan liever shoppen in Vlaardingen. Ook de jeugd is niet weg van Schiedam, zij scoren spijkerbroek, cd en software meestal in Rotterdam. Slechts 34 procent winkelt gezellig in het centrum. 22 procent winkelt in één van de winkelcentra buiten het centrum. De rest zoekt een andere stad op. De omnibusen quête wordt elke twee jaar gehou den. 3000 Schiedammers uit alle geledingen van de bevolking kre gen vorig jaar een enquêteformu lier in de bus. 1200 Schiedam mers leverden het formulier in. Volgens burgemeester Reinier Scheeres ruim voldoende om de enquête serieus te nemen. 'Gezellig' Uit de enquête is op te maken dat de Schiedammer het niet hoog op heeft met zijn stad. 59 procent van de inwoners is van mening dat de jeneverstad geen gezellige stad is. In 1997 was dat 30 pro cent. De binnenstad wordt slechts door 38 procent aantrekkelijk ge vonden. Maar liefst 36 procent wil liever weg uit Schiedam. On danks dat de Schiedammers hun stad niet als 'gezellig' ervaren hebben ze het wel hoog op met de festivals in de stad. Als rapport cijfer geven ze de Branders feesten zelfs een 7,6. 52 procent gaat dan de straat op om te feesten. Het Maasboule- vardfeest krijgt een 7, 3 (bezocht door 27 procent van de bevol king) en het Stadserffestival scoort een 6,9 en wordt bezocht door 23 procent. Tevreden Over de gemeente Schiedam zijn de inwoners wel tevreden. Vooral de informatie die de gemeente geeft wordt door 87 procent als duidelijk gezien. 71 procent is te vreden tot zeer tevreden over de dienstverlening. In 2002 waren de inwoners zelfs nog optimisti scher. Toen was dat 73 procent. De snelheid van de gemeente is een heikel punt. 51 procent is daar niet tevreden over. 70 pro cent vindt dat de mening van de burger serieus genomen wordt en 72 procent ziet de gemeente als ondernemend. Geen invloed 77 procent van de bevolking kent burgemeester Scheeres. Wethou der Lipides is bij zo'n 19 procent van de bevolking bekend, net als wethouder Habermehl, overi gens. Wethouder De Swart scoort 17,4 procent en hekkensluiter is wethouder Meijer met 6,6 pro cent. Opvallend is dat meer dan driekwart de Schiedammers denkt dat politiek en bestuur wei nig tot geen invloed hebben op het dagelijks leven. Het gemeen tebestuur krijgt een 6 als rapport cijfer. Allochtonen zijn over het algemeen positiever over de stad dan autochtonen. SCHIEDAM - De Marok kaanse cultuur is al zijn fa cetten staat in de schijnwer per tijdens Marhaba Maroc. Het tweedaags evenement wordt vrijdag geopend met een jumelage tentoonstelling in de Artotheek en op zater dag vindt in het stadspark de Plantage een cultureel evenement plaats. In het oudste stadspark van Nederland treden vanaf 12.00 verschillende artiesten op. Ma rokkaanse muziek is er van Kas ba en Mimoun Raffroau en Hi cham Riffie. Verder geven stand- up comedians Omoar Luchahi en Rachid Larouz een optreden en zijn er verhalenvertellers, kinder voorstellingen en kunstenaars. In het park worden twee traditio nele Marokkaanse tenten, zoge naamde Kheima's opgezet en is er een markt met traditionele kunst en hapjes. Vanaf 21.30 is de Marokkaanse film Les bandits te zien, gevolgd door een surpri se film De tentoonstelling in de Arto theek staat in het teken van park L' Hermitage in Casablanca. Er is onder meer een maquette van het park te zien, die gemaakt is door het kunstenaarscollectief La source du Lion. Ook de foto's die de Schiedamse kunstenaar Sjef van Duin heeft gemaakt van het park worden tentoongesteld. Tij dens de opening op vrijdag om 20.00 uilr zal er een modeshow worden gelopen met traditionele Marokkaanse kleding. Schiedam heeft een slechte naam. Niet in de laatste plaats bij de inwoners zelf, zo blijkt uit de omnibusenquête. Schiedam wordt als ongezellig bestempeld en meer dan een derde van de inwoners zou de stad het liefst direct de rug toekeren. Is het echt zo slecht ge steld of zijn Schiedammers wellicht wat te kritisch op hun stad. Het Nieuwe Stadsblad is op zoek naar lichtpuntjes. Waar mogen de Schiedammers best trots op zijn. We horen het graag van u. Stuur uw reactie voor maandag naar Het Nieuwe Stadsblad, Post bus 52, 3130 AB Vlaardingen of email: redactie.ns@whk.wege- ner.nl Volgende week een overzicht van de reacties. Broersvest 60c Schiedam 010-4267718 di-vr 9-17:30 za 9-17 GEEN koopavond >»»»www.gevekeverlichting.nl<««« OPENINGSTIJDEN: dinsdag t/m donderdag 12.00 - 01.00 uur KEUKEN: zondag vrijdag zaterdag 12.00 - 02.00 uur dinsdag t/m zondag 16.00 - 22.30 uur 16.00 -01.00 uur Vlaardingerstraat 15 - 17 Schiedam V VERSCHIJNT WEKELIJKS IN DE GEMEENTE SCHIEDAM JAARGANG 57, NUMMER 20, OPLAGE 40.120 Nieuwe Stadsbla WOENSDAG 18 MEI 2005 HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Bezoek onze showroom of www.hanslamet.nl Rivium-2' Straat 22 Capelle a/d IJssel 010-44703191 Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam Bel Gratis: 0800-0224442 www.hvandijke.nl Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur "Vraag naar de voorwaarden! igujl.JMMWKLl. .1.1 JUUIIUJiljglIlll Kom nu naar één van onze drie vestigingen en profiteer tijdelijk van deze éénmalige superactie! Ceintuurbaan 213A a Olympiaweg 16-30 Philippusweg 2-8 Meer informatie? 010 - 218 38 88 of kijk op www.kubus.nu Schiedam kampt met imago foto: ROEL DIJKSTRA SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 mrnmm. Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht R'dam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwa, Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht/IJsselmonde 'Tel. 010-2921026 MeubefWt Iedere eerste zondag van de maand geopend van 11.00 -17.00 uur I Gratis parkeren voor de deur issieke en moderne leubelen en verlichting OPENINGSTIJDEN maandag van 11.00 tot 17.30 uur dinsdag t/m donderdag van 900 tot 17.30 uur vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 631.880 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid De Plantage is zaterdag het decor van het Marokkaans culturele festival Marhaba Maroc. foto: ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 1