Aveo volgend jaar in Europa RJ 67 Kortom LiIéJ, Woensdag 18 mei 2005 ns-7 De gehele autobranche vestigt de hoop op China. Ook Chevrolet ziet daar grote mo gelijkheden en introduceerde onlangs op de belangrijke autoshow in Shanghai de nieuwe Aveo. De Europese versie van het model mogen we in de lente van 2006 be groeten. De Aveo is gebaseerd op de Kalos. Populair gezegd een Kalos met een kontje. Toch wil Chevrolet die link liever niet leg gen en heeft de voorkant van de auto een wat ander aanzien gegeven. Stilistisch is het een andere auto door de gewijzigde voor- en achterbumper, de grille en de kop lampen. De achterkant wordt gesierd door achterlichten met cilindrische lampen. An dere aanpassingen aan de vormgeving zijn de nieuwe buitenspiegels, de deurgrepen en de lichtmetalen wielen. Het geheel oogt vlot al blijft de vraag of West-Europa valt voor een sedan. Niet alleen het exterieur is door Chevrolet onder handen genomen, ook het interieur kreeg volop aandacht en is qua comfort op een hoger niveau ge bracht. De Aveo is 4,31 meter lang, 1,71 meter breed en 1,495 meter hoog. De wielbasis meet 2,48 meter. Deze afmetin gen verwijzen uiteraard naar een ruim in terieur. In China wordt de Aveo geleverd met een keuze uit een 1.4 of 1.6 liter DOHC-viercilinder motor. De consument kan daar kiezen uit een handgeschakelde vijfbak of een viertraps automaat. Er is veel nieuws bij Volkswagen Na de Golf, de Passat, de Golf Plus en de Fox, wil het merk ui teraard haar bestaande model len niet uit het oog verliezen. De Polo heeft zijn rol in het compacte segment tot nu toe prima volgehouden, maar krijgt nu met de komst van de vrijwel even grote Fox wat extra aan dacht 3 ll - - -Sc •- -X iv -• 5, -u -;V-' -• T. Waar de Fox vooral afgestemd wordt op een jonge kopergroep, is de Polo een meer serieus ogend model. Dat effect wordt nog eens ver sterkt door het compleet nieuwe front. Hier wordt de lijnvoering aan gehouden die het merk ook op de Passat toepast. Geen olijke ronde koplampen, maar meer langgerekte exemplaren met daarin vrijwel al le lichtfuncties. Ook de omlijsting van de grille en luchtinlaat in de voorbumper zien er Passat-achtig uit. Er wordt in autoland dan al snel over een family- look gesproken. Door het nieuwe front is dê Polo iets langer gewor den. Verder heeft Volkswagen de vertrouwde vorm van de drie- en vijfdeurs behouden, terwijl we juist aan de achterkant weer wat nieu we elementen zien. Daar gooit VW er een nieuwe achterklep tegen aan met een V-vormige ruit. Verder zijn er ook nieuwe achterlichten, die vooral wat betreft indeling en uitstraling gewijzigd zijn. Hier past het merk natuurlijk de heldere kunststoffen toe die we tegenwoordig bij alle nieuwe auto's zien. Toch maakt zo'n front en achterzijde een flink verschil, de Polo staat er gewoon weer actueel bij. Chique elementen In het interieur zijn wat chique elementen toegevoegd, zoals smalle chromen lijstjes rond de klokken van het dashboard. Ook de bekle- dingsstoffen komen van een andere rol en dragen voorzichtige kleu raccenten. De Polo is een ruime auto die wat volume betreft groter is dan de eerste generatie Golf. Vier personen passen er prima in. Ook is er een bagageruimte van 270 liter beschikbaar en na het neerklap- De Toyota Aygo biedt unieke mobiliteit voor een nieuwe Europese generatie jonge, trendy zelfbewuste mensen. Het krachtige design bindt de strijd aan met het stereotype beeld van compacte auto's. De Aygo (afgeleid van 'I Go') is onder de Toyota Yaris gepositioneerd en verkrijgbaar in drie versies: Aygo, Aygo+ en Aygo Sport. Allen beschikken over ze over een complete uitrusting met ondermeer standaard radio/CD-speler met aan sluiting voor een MP3- of mini- discspeler. De startprijs zal rond de 10.000 euro komen te liggen en de Aygo zal in ju- 7 ni worden geïntrodu ceerd. pen van de achterbank zelfs 1.030 liter. De afwerking staat op het be kende VW-niveau een ook de materialen zien er fraai en degelijk uit. Motorisch is er weinig nieuws onder de zon. Alleen is het dieselpro gramma uitgebreid met een 1.4 liter TDI naast de bestaande versie van 80 pk. Maar de 3 cilinder 1.2 liter, drie varianten van de 1.4 (8- /16-kleppen en FSI) blijven net als de 1.9 TDI van de partij. De klant kan kiezen uit de Trendline, Comfortline en Sportline uitrustingsni veaus. Bovendien onderscheidt de Polo zich van zijn goedkopere broertje, de Fox, door een enorme lijst met mogelijke opties, zodat de klant precies zijn of haar eigen Polo kan samenstellen. De prijslijst begint bij 12.995 euro. Renault biedt kopers van een jong gebruikte auto bij de de aler zekerheid van jarenlang rijplezier. De occasion wordt dan ook van binnen en buiten grondig onder de loep geno men en gecontroleerd, voordat deze als een Renault Top Oc casion de showroom verlaat. De koper kan rekenen op zeven zekerheden, zoals een langere ga rantietermijn van 24 maanden of 40.000 kilometer bij een occasion jonger dan een jaar. Is de occasion ouder dan een jaar, maar jonger dan vijfjaar dan is de garantietermijn 12 maanden of maximaal 30.000 kilometer. Verder is de kilometerstand gegarandeerd (NAP), heeft de koper bij pech in bijna heel Europa recht op gratis service en kan de klant zijn aankoop binnen veertien dagen ruilen. Het label kan ook aan occasions van andere merken worden gehangen. Na de campagne op de AutoRai, waar geïnteresseerden voor de Saab 93 Sport Estate een gunstige leaseprijs konden la ten berekenen, heeft de importeur nu de hand weten te leg gen op een voorseriemodel. Onder de slogan: "Saab. Niet voor iedereen. Wel voor u." kunnen liefhebbers een bezoek verwachten, zowel thuis als op het werk, van een trailer met de Saab 93 Sport Estate. Er volgt een korte uitleg en de auto kan uitgebreid bekeken worden. Een testrit zit er helaas nog niet in. Daarnaast zijn er drie dagen geprikt, 14, 21 en 28 mei, waarop de Saab op verschillende bijzondere locaties door het land bezichtigd kan worden. De campagne duurt nog de gehele maand mei en aanmelden kan via de website www.saab.nl. Wees er snel bij, want de reacties blijken overweldigend. In september staat de 93 Sport Estate bij de dealers en dan kan er wel met de auto gereden worden. v v ,m 1^,-1 -I-,, I ,11 j,*ZJ~ - Blik van

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 7