010-4. weGeNeR mm Wensen en dromen op de schutting CAPELLE De Noord kopje kleiner Super voordelig! Geen weer om je jas thuis te laten Vertrek burgemeester °/c Laat je off leiden tatwi keukenmonteur De Keukenmarf Woonboulevard Geef uw Mening Word vakman bij Di Beschermde binnenstad Schiedam zegt nee Bus 55 weer naar Oost Teerstoof en Filmhuis dreigen dakloos te worden Museum met kerst klaar H. van Dijke Verhuizingen Marianne van Velzen ZOMERSVOORDEEL IN CAPELLE! ^✓mode huis-aan-huiskranten KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S Terpstra opent turnzaal Alliantie Lezersservice Win kaarten voor Musica Cubana Opera is er voor iedereen! SCHIEDAM - Na onder ande re Amsterdam, Maastricht, Haarlem en Nijmegen is ook de historische binnenstad van Schiedam door het rijk aange wezen als beschermde stads gezicht. Deze status geldt niet alleen voor de monumenten maar voor het totaalbeeld van gebouwen, straten, pleinen, havens, bruggen en bomen. Ondanks soms forse ingegre pen heeft de binnenstad sinds 1900 haar historische karakter en structuur behouden. Het stratenpatroon heeft slechts kleine wijzigingen ondergaan en latere ruimtelijke ontwikke ling hebben grotendeels plaatsgevonden binnen de oor spronkelijke structuur en schaal. De beschermde status geeft de gemeente de moge lijkheid een actief monumen tenbeleid te voeren en onge wenste ontwikkelingen tegen te houden. Aan de andere kant laat de gemeente weten dat de stad geen openlucht museum moet worden. SCHIEDAM - Net als in de rest van Nederland heeft ook Schie dam tegen de Europese grond wet gestemd. De Schiedammers waren nog wat stelliger in hun afwijzing. 70,22 procent stemde tegen, landelijk was dit 61,6 procent. De opkomst in Schie dam bedroeg 58,75 procent, iets onder het landelijk gemiddelde van 62,8 procent. SCHIEDAM - Buslijn 55 zal naar verwachting vanaf novem ber weer Schiedam Oost aan doen. DE RET en wethouder Hans Meijer hebben afgespro ken dat de buslijn voortaan via de Boerhaavenlaan gaat rijden en niet zoals voorheen via de Broersvest. Verder blijft ook buslijn 51 be houden voor Schiedam. Vanaf de Vivaldilaan wordt de bus niet meer richting Vlaardingen ge leid, maar via de Zwaluwlaan in Kethel en de Slimme Watering in Sveaparken naar de eindhalte Harreweg in de Woudhoek. Buslijn 54 (station Schiedam Centrum - De Gorzen) blijft on gewijzigd. De route van 53 (sta tion Schiedam Centrum - Svea- parken/Woudhoek) houdt dezelf de route, wel vervallen de avond- en weekenddiensten. Reizigers vanuit Sveaparken kunnen dan gebruik maken van lijn 51De lijnen 51 en 54 blij ven wel 's avonds rijden. Eindelijkdaar is'ie dan, de zon. Maar niet op je mooie spullen! Daar zorgen wij dus gewoon voor. KRANT NIET ONTVANGEN? Volop zomer schoenen, sandalen en (teen)slippers 't Schoentje Getooid met twee levensgrote vleugels verzamelt kunstenares Roos Versteeg wensen en dromen bij het Land van Be lofte. Op de schutting heeft de kunstena res een zwerm vleugels geschilderd, waar in de diepste wensen van Schiedammers worden geschreven. De reacties van voor bijgangers waren zeer divers. Zo vond de één dat Het Land van Belofte betekende dat je zo vrij ais een vogel zou kunnen zijn, de ander associeert het eerder met Spanje. Versteeg is erg te spreken over de medewerking. "De Schiedammers zijn erg open en zeggen gelijk wat ze er van vinden. Als ik ze vraag om iets op te schrijven voor de schutting dan reageren de meesten gelijk enthousiast." - Het Stedelijk op dit moment SCHIEDAM Museum waar nog flink aan wordt vertimmerd zal rond de kerst worden opgele verd. Dit ondanks het feit dat de bouw door onvoorziene manke menten vertraging heeft opge lopen. Directeur Diana Wind heeft te horen gekregen dat zij eind van het jaar weer kan be schikken over het gebouw. Ook de definitieve openingsdatum van het museum is inmiddels be kend. Op 1 april 2006 gaan de deuren van Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat weer open voor het publiek. SCHIEDAM - Het geld is op voor de renovatie van bio scoop- en theatercomplex Monopole en het Klokken luiderhuisje. Door het ver wachte begrotingstekort van 8 miljoen euro, heeft wet houder C. van Tilborg een dikke streep gezet door bei de projecten. Jeugdtheater de Teerstoof en Filmhuis Schiedam zitten met de handen in het haar. Het was im mers de bedoeling dat zij hun in trek zouden nemen in Monopole als het huidige onderkomen aan de Nieuwstraat in 2007 wordt ge sloten. "Een enorme schok want waar vindt je een ander geschikt onderkomen voor toneel, dans, zang en film", reageert Deborah Lems van de Teerstoof. Na de renovatie zou Monopole de beschikking krijgen over twee bioscoopzalen en een bar. Eén van de bioscopen zou geschikt worden gemaakt voor kleine the aterproducties. Lems vreest dat de culturele educatie voor jonge ren uit Schiedam zal verdwijnen en pleit ervoor dat de huidige lo catie in de Teerstoof gehandhaafd blijft totdat er een andere passen de locatie gevonden is. Ook plaatst Lems vraagtekens bij de raming die het architectenbu reau gemaakt heeft voor de reno vatie van het pand. "De gemeen te heeft een bureau in de arm ge nomen die geen ervaring heeft met renovaties van theater en filmzalen. Ik vind dat er nog eens naar de mogelijkheden gekeken zou moeten worden maar dan met een beter bureau." Het schrappen van de renovatie van Monopole is tevens een le lijke tegenvaller voor de Hoog straat. Juist door de komst van de bioscopen zou de loop weer terug kunnen komen in wat ooit Schie dams leukste winkelstraat was. De vraag is wat nu met Monopo le moet gebeuren. Of het moet zijn dat het ffaai gerestaureerde Stedelijk Museum een lelijk dichtgetimmerd pand over over buur krijgt. Op het nieuwe prioriteitenlijstje van wethouder Van Tilborg staan wel de renovatie van de Kippen- brug, de uitbreiding van de Digi tale Dienstverlening aan de bur ger, een inwerkprogramma voor de nieuwe gemeenteraad, de her inrichting van Het Land van Be lofte en het realiseren van een nieuwe onderkomen voor de VVV SCHIEDAM - Molen De Noord wordt woensdag een kopje kleiner gemaakt. Vanwege de restauratiewerkzaamheden worden de kap en wieken tijdelijk verwijderd. Een enorme kraan op de Noordvest zal de wieken, het staartwerk en tenslotte de kap van de molen takelen. Een hele klus, gezien de af metingen van de onderdelen. De beide roeden zijn 27 meter lang en de staartbalk meet zo'n 13 meter. De onderdelen worden tijdelijk op de kade naast de molen geplaatst voor een flinke onderhoudsbeurt. De restauratie bestaat uit het vernieuwen van de kapbedekking en de len van de overring (het houten frame waar de kap op draait). Ook de korte schoren en de staarbalk moeten vervangen. Verder wordt het kruiwerk en wiekenkruis hersteld en zal gekeken worden of de binnenroe (het ijzeren gedeelte van de wieken) nog in goede staat is. Daarnaast wordt het onderhoud aangegrepen om het derde koppel maalstenen te plaatsen en daarmee de oorspronkelijk inrichting te herstellen. Het initiatief hiertoe werd genomen door de vorig jaar overleden mo lenaar Jan Kies. De restauratie, die naar verwachting tot eind november duurt, is van dichtbij te volgen vanaf het terras. Het restaurant blijft namelijk ge woon open. De takelwerkzaamheden beginnen woensdag om 8.00 en zullen de he le dag in beslag nemen. Schiedam moet op zoek naar een nieuwe burgemeester. In februari legt burgemeester Scheeres na 21 jaar zijn functie neer. De ge meenteraad gaat zich komende maanden buigen over zijn opvol ging. Het Nieuwe Stadsblad is benieuwd naar uw gedachten over de nieuwe burgemeester. Moet het een Schiedammer zijn zoals Scheeres of liever een fris gezicht van buiten. Heeft u mis schien al een naam in gedachten. En moeten Schiedammer een stem krijgen in de keuze voor hun nieuwe burgervader door middel van een referendum? Stuur uw reactie voor maandag naar Het Nieuwe Stadsblad, Post bus 52, 3130 AB in Vlaardingen of e-mail: redactie.ns@whk. wegener.nl www.woonboulevardcapelle.nl Dressoir SCHIEDAM - Het is een gure zondagochtend. De regen sijpelt uit zo'n typisch Nederlands wol kendek en er staat een venijnig briesje. Het mag dan al juni zijn, weer om je jas thuis te laten is het niet. Toch moeten ze er aan gelo ven op kinderboerderij 't Hoef blad in het Beatrixpark. De voor bereidingen voor het traditionele schaapscheerdersfeest zijn im mers al weken aan de gang. Dus hup, daar gaat die wollen jas. De oude ambachten laten zich niet uit het veld slaan en zoeken hun heil onder een partytent. Ja, zij wel. SCHIEDAM - Na 21 jaar houdt burgemeester Reinier Scheeres het voor gezien. Afgelopen vrijdag maakte de burgervader bekend dat hij zijn ambtsketen medio februari zal afleggen. In een eerste reactie laat de gemeenteraad zich vol waardering uit over de geboren Schiedammer. "Een ervaren, deskundig en aima bel bestuurder met een groot hart voor de stad", zegt D66-raads- lid Marcel Houtkamp, die Scheeres nog kent uit de tijd dat hij ge meenteraadslid en wethouder financiën was. Komende maanden buigt de gemeenteraad zich over de vraag wie de nieuwe burgervader moet worden. Een meerderheid is voor een referendum. De makers van keukens uit Kaatsheuvel VERSCHIJNT WEKELIJKS IN DE GEMEENTE SCHIEDAM JAARGANG 57 NUMMER 23, OPLAGE 40.120 Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 631.880 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid WOENSDAG 8 JUNI 2005 Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Geen geld renovatie Monopole foto: ROEL DIJKSTRA Broersveld 127 - 3111 LG Schiedam Tel. 010-4733316 - www.villeriuszonwering.nl ook voor losse podologen zolen Aleidastraat 64 Ook uw Gitde-Schoenmaker 'X foto Roel Dijkstra VHHUIZre www.hvandijke.nl Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam Bel Gratis: 0800-0224442 ft LANGS OE A20, ROTTERDAM - GOUDA, AESLAG 16 CAPELLE A/D ilSSEL - ALEXANDERPOLDER In wit gepatineerd met 2 deuren en 4 laden. Afmeting H/B/D: ca. 85x140x45 cm. Bijpassende spiegel en vitrinekast leverbaar! Aalborg 15, Barendrecht - Hoofdweg 18, Capelle aan den IJsset tel. 010 - 451 88 44 - info: www.zuiderster.nl Burgmeester Scheeres spoelt de eerste haring weg met een glaasje jenever. Al meer dan 20 jaar vertegenwoordigt Scheeres de gemeente bij speciale gele genheden alia Broersvest 109 Schiedam (010) 4260399 Wij zoeken enthousiaste keu ken monteurs voor het plaatsen van keukens en de daarbij behorende serviceverlening in je eigen regio. Je bent in het bezit van rijbewijs B en eigen auto. Na een gedegen opleiding krijg je een bestelauto, fax en telefoon van de zaak. Ben je representatief, spreek je vloeiend Nederlands, heb je een goede instellingen twee rechterhanden? Interesse? Ga naar www.keukenman.nl en vul het sollicitatie formulier in, of stuur je cv met motivatie naar: De Keukenman, afdeling W&S, postbus 10012, 5140 DA Waalwijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 1