Tramplus probeert achterstand in te lopen i\J]\j£3jriJLLEj\J 10% korting! MiI-M R#B BOON Nieuws van de Hargahoeve -s ■fr-.ysTf"' Kortweg fV H Hastens K Nieuwe coach bij ODI Frankis NK Dramatisch eerste jaar voor fusie-vereniging Hargasport kampioen Zomerschaak bij HZP Weer titel voor Ventura BRILMODE SPORTAGENDA flZff sbWui zuf Woensdag 15 juni 2005 Het Nieuwe Stadsblad 24 - 1441 SCHIEDAM - Een jaar later dan hij eigenlijk van plan was hangt Gerrit Verwaal het trainingspak in de wilgen. Hij krijgt er nu de gelegenheid voor, omdat de korfbalverenging ODI een op volger heeft gevonden. In au gustus neemt Mart Huybrechts (hij was trainer van het Rotter damse Erasmus) de scepter van hem over. Verwaal bleef vorig jaar in Thur- lede hangen nadat ODI er niet in was geslaagd om een opvolger te vinden. Ook nu gaat hij niet he lemaal weg, want hij blijft, zo meldt de clubleiding, achter de schermen bij ODI actief. Aan zijn laatste optreden als co ach beleefde Verwaal weinig ple zier. Zijn dames en heren verlo ren namelijk de laatste competi tiewedstrijd met 9-11 van Gemi ni. SCHIEDAM Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel De Hargahoe ve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Mickey en Zeppe lin. Mickey Hoe goed de zorg ook is in de Harga hoeve, het haalt het natuurlijk niet bij een eigen huis. Deze 16 jarige kater snakt dan ook naar een warm plekje op de bank. Mic key is niet veeleisend. Hij kan goed met kinderen overweg mits ze niet te druk zijn en maakt zich geen enkele zorgen als hij niet naar buiten kan. Wie heeft nog een gezellig plekje over voor deze oude heer. Zeppelin Dit drukke kereltje van negen maan den luistert naar de naam, Zeppelin. Hij gaat graag even naar buiten om een potje te dollen. Andere katten in huis zijn geen probleem, maar dan moeten ze Zeppelin wel een beetje de baas kunnen. Met kinderen kan hij even eens goed overweg. Als het aan deze doerak ligt geniet hij deze zomer al van zijn eigen tuintje. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zater dag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www. hargahoeve. nl. SCHIEDAM - Nathalie Frankis heeft de strijd om het Open Nederlands kampioenschap taek wondo gewonnen. In Boxtel toonde ze zich in de finale supe rieur aan haar tegenstandster, die later besloot om de strijd te sta ken en op te geven. Sportschool Naturalis verdiende in de Bra bantse plaats nog een tweede medaille. Die kwam in het bezit van Ilona van Brugge. Zij vocht zich bij de junioren naar een verdiende derde plaats. Op het later in Almere gehouden Nederlands kampioenschap pak te Jimmy Zandvliet de eerste plaats bij het sparren. Frankis werd tweede en Jerney Plam- beek en Rick Dettingmeijer der de. Bij het stijlvechten werd Daisy Loke eerste. Ilona van Brugge en Zandvliet werden derde. SCHIEDAM - Bij de schaakver eniging HZP/Schiedam begint op maandag 20 juni de zomer competitie. Deze is niet alleen bestemd voor de leden. Ook thuisschakers kunnen (gratis) meedoen. De deelnemers worden inge deeld naar speelsterkte, zodat de tegenstanders van ongeveer het eigen niveau zijn. Dat geldt ook voor thuisschakers. Iedereen speelt drie partijen per avond. Er wordt iedere maandag gespeeld in Klubhuis-Zuid, Dwarsstraat 42 (Schiedam). Omdat deze competitie in de vakantieperiode valt, hoeft men niet iedere maan dag te spelen: wie aanwezig is wordt ingedeeld. De aanvang is steeds 19.45 uur. F. Groeneweg, tel: 010- 4701215. SCHIEDAM - Voor de derde maal op rij mogen de mannen van Ventura zich op zaterdag 18 juni melden voor het Nederlands kampioenschap veldhandbal. De twee voorgaande toernooien werden winnend afgesloten. De kans om voor de derde achtereenvolgende maal natio naal veldkampioen te worden, danken de heren aan het na de 27-27 tegen SOS/Kwiek Sport behaalde kampioenschap. Lukt het de mannen van vertrekkend coach René Bos om het toernooi (op het complex van het Rotter damse Atomium) te winnen, dan mogen ze de kampioensbokaal definitief in de Schiedamse prij- zenkast zetten. van woensdag 15 t/m dinsdag 21 juni CRICKETzaterdag VOC-Ex celsior'20, Schiedam Harga 11.00 uur Hermes DVS-Quick, Quick/H-Hermes DVS(da), Thurlede 12.00 uur Excelsi- or'20-Kampong(da); zondag CCN-Asvion, VOC-Hermes DVS, Schiedam Thurlede 11.00 uur Excelsior'20-VCC. HANDBAL: zaterdag Rotter- dam(veld Atomium) Ventura(h) naar Nederlands kampioenschap veld. HONKBAL: woensdag Spar- ta/Feyenoord 3-Schiedam; zon dag Ducks-Schiedam, The Orio les 2-Holy, Maassluis Schweit- zerdreef 14.30 uur Gophers-Bra ves, dinsdag 19.00 uur Gophers- Blue Birds. TOERFIETSEN: vanaf maan dag Schiedam sportpark Bijdorp 18.00 uur avondfietsvierdaagse. Gerard S.Verver SCHIEDAM - Het debuut jaar van Hargasport is niet bepaald over rozen gegaan. Sterker nog, de voetbalver eniging die voortkwam uit een fusie van Demos, GTB en Schiedamse Boys heeft een dramatisch seizoen ach ter de rug. Niet alleen spor tief ging het de voetballers niet voor de wind. Ook de bouw van het nieuwe club huis wacht nog steeds op een officieel startsein. In bestuurskringen wordt de hoop uitgesproken dat het pand ergens in oktober kant en klaar kan wor den opgeleverd. Vooralsnog wacht de club nog op een bouw vergunning. Voorzitter Jan Zwep rekent erop dat het gemeentelijke fiat ieder moment de vereni gingsbrievenbus kan bereiken. Hij berust en voor wie de preases kent, is dat opmerkelijk. "Och, het groene licht is nu zo nabij, dat ik me even koest houd. Maar laat niet de indruk ontstaan, dat ik ge frustreerd mijn mond niet roer. Ik ben nog even enthousiast en strijdvaardig." Hij weet dat zijn club nog even enkele maanden op de tanden moet bijten. En de broekriem moet aanhalen, want de bouw van het clubhuis zal dadelijk een flinke aanslag doen op de finan ciële reserves. Het is aan de bouwcommissie om de kosten zo laag mogelijk te houden. En dat gaat de heren goed af. "Ik zie ze steeds een stukje kosten wegsnij den. Dat kunnen we zelf wel, hoor ik ze dan mompelen. Laatst zeiden ze dat er evenmin een schilder nodig was. Daar hadden ze wel iemand voor. Jan Zwep dus. Kan ik zelf ook nog aan de bak." Toch is de voorzitter geen won derdokter. Want er zijn na de fu sie nog wat oneffenheidjes opge- r treden, die hij - tot zijn eigen er gernis - niet heeft kunnen weg poetsen. Hargasport is nog geen eenheid. De bloedgroepen zijn niet echt in elkaar over gegaan. Dat irriteert hem. Veel woorden wil hij er echter niet aan wijden. In Harga weten betrokkenen hoe hij er over denkt. "Laat ik er maar van uit gaan, dat alles in het reine zal komen, zodra het nieuwe clubgebouw er staat." Lager elftal Met zowel de zaterdag- als de zondaghoofdmacht terug in de vijfde klasse, rekent Jan Zwep er op dat er sportief het komende seizoen het nodige recht gezet gaat worden. De rust kan terug keren nu beide elftallen weer tegenstanders tegenkomen, die beter bij hun niveau passen. De degradatie kwam namelijk niet helemaal onverwacht. Zeker voor de zaterdagmannen, die - na het afzwaaien van de oude lich ting - danig verzwakt aan de competitie begonnen. "We heb ben nog wel geprobeerd om wat oudere spelers terug te halen, maar die voelden er niets voor. Kon ik best begrip voor hebben ook. Uiteindelijk is de schade be perkt gebleven. Oke, de degrada tie was niet te ontlopen, maar de sfeer is goed gebleven.' Ook de zondagformatie moest - na een hoopgevende start - de pijp aan Maarten geven. Dat had volgens Zwep, alles te maken met het optreden van de halver wege het seizoen vertrokken trai ner Ronald Janse. "Die had ieder een, zonder dat wij er in gekend waren, van alles beloofd. Koeien met gouden hoorns. Ook had hij een complete technische staf om zich heen gebouwd. Maar alleS stond op drijfzand." SCHIEDAM - Het werk aan de trambaan op de kruising Brederoweg/ Van Dalsum- Iaan is sinds kort stilgelegd maar elders gaan de werk zaamheden voor de Tram plus gewoon door. In de vijver naast de Heijermans- flat is een houten damwand ge slagen. Dit ten behoeve van de aanleg van fietspad, dat naast de rail van Tramplus gaat lopen. Het pad vormt een directe verbinding met Vlaardingen. Ook is de plaat sing van een duiker noodzakelijk zodat een grote nieuwe waterlei ding kan worden aangesloten op de bestaande leiding. Volgens een woordvoerster van Tramplus zorgt het onvoorziene oponthoud bij de aanleg van Tramplus ervoor dat juist deze werkzaamheden nu kunnen wor den uitgevoerd. "Wij hopen hier mee de achterstand die nu is ont staan enigszins in te lopen." Door de vertraging blijft tram 1 voorlopig nog rijden. Maar zodra een vergunning wordt afgegeven voor nachtelijk werk in Kralin- gen-Crooswijk en de werkzaam heden bij de passage van de A4 worden hervat, zal een deel van het tramlijn 1 traject in Noord worden stilgelegd. De tram rijdt dan vijf weken lang vanaf het Centraal Station niet verder dan de Prinses Beatrix- laan. Het vervoer wordt vanaf dit Alleen op 18 juni punt geregeld met pendelbussen die zoveel mogelijk gebruik zul len maken van bestaande halte plaatsen. Reizigers van of naar Woudhoek dienen rekening te houden met extra reistijd. Buslijn 51 rijdt in deze periode via de Borodinlaan en het Schu- bertplein naar de Brederodeweg. Bovendien wordt de eerder ge noemde kruising als het werk wordt hervat voor acht weken af gesloten. Een maatregel die ver moedelijk de nodige problemen met zich meebrengt. Het autoverkeer van en naar Schiedam Noord wordt omgeleid over de Zwaluwlaan, Slimme Watering, Scheepvaartweg. Be woners ontvangen hierover be richt. Voor meer informatie bellen met (gratis) 08000-5555444 of mailen naar tramplusschied- vlaard@gw. Rotterdam.nl U ontvangt ook nog een lekker geurtje van dit Topmerk Schiedam Hof van Spatend 5 Tel,: (010) 470 17 3(1 - Zaterdag zal het inloopconcert in de Grote Kerk verzorgd wor den door Jeanette Jelier-den Hoedt-dwarsfluit en Johan den Hoedt-vleugel en koororgel. Zij zullen composities spelen van o.a. Mozart, Grieg (Solvejg's Song) en Dvorak (Humoreske) terwijl Johan den Hoedt op het koororgel een eigen improvisatie zal vertolken De aanvang is om 15.00 uur en de toegang is vrij. - In de Graauwe Hengst, aan de Lange Haven 28, morgen vanaf 22.00uur Bluesiastic met Bas Merkelbach op gitaar, Jaap van der Heiden saxofoon, Peter van Toor drums, Han Rijlaarsdam basgitaar en Leslie van Toor zang. Dinsdag jamsessie vanaf 21.00 tot 24.00 uur. - Harmonia onvangt morgen Lin da Lagerwey die waarnemingen doet aan de hand van foto's van overledenen. Aanvang 19.45 uur in de Blauwe Brug aan het Bach- plein 590, toegang 5 euro. Kerkdiensten - Zondag zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W. van Sorge. - Zondag is er in de Sint Jan de Doper - Visitatiekerk om 10.30 uur eucharistieviering met samenzang o.l.v. Wim van der Steen. Zaterdag 17.00 uur viering met muzikale begeleiding door Jan Meisters. Voorganger is Pater Leo de Jong O.P. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater L. Meijer met medewer king van het Liduinakoor. - Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger Ds. G. Meu- leman, om 17 uur in Grote Kerk Ds.G. Meuleman. - Zondag bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap om 10.30 uur een dienst, voorganger is mw. Ds. D.L.H. Lpnenberg Moret. - Leger des Heils, korps Water weg Centraal, Magnoliastraat 41 Vlaardingen. Zondag .10 uur: Samenkomst o.l.v. lt. Kolonel E.J. Hulsman. - Zondag is er een dienst in de Evangelische kerk voorganger is Ds. T.A.D.W. Aris. Uithuilen Het wordt dus uithuilen en hele maal opnieuw beginnen. "We hebben de eigen leden na de fusie en in de daaropvolgende maan den steeds verteld, dat er op kor te termijn wat ging gebeuren, maar er gebeurde niets. Dan maak je je niet echt geloof waardig. Nu is er het wachten op die bouwvergunning weer. Steeds wanneer ik wethouder Haber- mehl zie zegt hij me met een glimlach dat het er aan zit te ko men. Ik blijf hopen." VlSSmbcffm vtssmbtffotA,' AOCX'. 0ÓQ Iüföv' öCvïn ...en een nieuwe toekomst Probeer maar eens wakker te blijven in een echte Hastens. www.hastens.nl since 1852 AH 'Degradaties waren voorspelbaar' Het lukte de zaterdagformatie van Hargasport niet om zich te handhaven. De ploeg leed de ene na de andere nederlaag en degradeerde - net als hun broeders uit het zondagelftal - naar de vijfde klasse. In de vijver naast de Heijermansflat is een houten damwand geslagen. H foto: ROEL DIJKSTRA Na de tsunami heeft Mensen in Nood/Cordaid enorm veel giften ontvangen via giro 555. Wij laten u graag zien wat we hiermee doen. Kijk daarom nu op www.nadetsunami.nl Mensen in Nood Cardaid Hastens Mega Stores Delft en Capelle a/d IJssel zijn elke zondag geopend van 11.00 - 17.00 uur Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastens-bed met je mee. Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom: een royaal gebruik van 100% natuurlijke mate rialen zoals katoen, paardenhaar, linnen en wol. Stoffen die de sterke stalen veren als een warme deken omgeven, vocht afvoeren en statische elektriciteit geen kans geven. Kortom, de ideale omgeving om eindeloos van je slaapcomfort te genieten. Hastens garandeert élk Hastens bedsysteem op frame- en veerbreuk, 25 jaar lang! Afgebeeld model: Citation 90x210, 6.880,- U slaapt al in een echte Hastens vanaf 1.230,- Vraag uw documentatiepakket aan op www.hastens.nl Hastens Mega Store Capelle a/d IJssel: Hoofdweg 4, tel. 010 450 22 19 - Hastens Mega Store Delft Schieweg 87a (t.o.v. de Makro), tel. 015 251 65 04 - Hastens Store Breda: Nieuwe Ginnekenstraat 9, tel. 076 54 365 44 Hastens Store Rotterdam: Westblaak 81tel. 010 24 001 17 Hastens Shop In Shop Van Dam Slaapadviseurs: J. van Campenplein 57, Rotterdam, tel. 010 28 996 96 Alle modellen zijn uit voorraad leverbaar! U vindt ons ook in de Gouden Gids

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 11