Wk^ 11 'l %MJ$% é'k Kortom H 200 Nieuwe Mazda met ziel van sportwagen g.J mm' |Br w"w^jn*s steeds volledig overtuigd van i le-aclt van,,het concept van dt 2§rfira en dat betekent dat rrn| na I .v miljoen verkochte'exen vastjblijft houden aan i De nieuwste generatie digitale televisie voor in de auto biedt een uitstekende beeld- en geluidskwaliteit in het dekkingsge bied en dat ook bij hogere snelheden. Morpheous Benelux biedt het ontvangstsysteem (Eastern SE863-T) aan. Het is speciaal ontwikkeld voor in de auto, voorzien van twee speci ale antennes waardoor ook bij 120 km/u de kwaliteit van beeld en geluid optimaal zijn. De ontvanger is te bedienen via een meegeleverde afstandsbediening en Nederlandstalige me nu's op het scherm. Ook teletekst is met het systeem binnen handbereik. De ontvanger kost 599 euro. Via aanbieders KPN en Digitenne zijn in Nederland 26 digitale televisie- en ze ventien digitale radiokanalen te ontvangen. De beeldkwaliteit van de TV-kanalen is van DVD-kwaliteit en het geluid klinkt net zo helder als een CD. Eind 2006 is het signaal in geheel Nederland beschikbaar. Skoda-rijders behoren tot de meest tevreden autorijders van Groot-Brittannië. Dat komt naar voren uit het J.D. Power- onderzoek naar klanttevredenheid. Skoda eindigde op een tweede plaats, een punt achter Lexus. De Tsjechische Volks wagen-dochter staat al tien jaar in de top vijf van dit onder zoek. In de algemene modelrangschikking eindigden de Fabia en de Ocatavia als vierde. Daardoor is Skoda het enige merk met twee modellen in de top vijf. In de klasse gezinsauto's eindigde Skoda als eerste. Ook op het gebied van gebruiks kosten was er een vooraanstaande plaats. In de categorieën Service en Kwaliteit en Betrouwbaarheid werd Skoda respec tievelijk derde en vierde. Mond-tot-mond-reclame is een be langrijk issue voor autobouwers. Maar liefst 98 procent van de Skoda-rijders in Groot-Brittannië beveelt familie en vrien den het merk aan. De basis van de nieuwe Opel Zafira, die eind juli bij de dealer staat, is het zogenaamde Flex-7 interieursysteem. Voorin staan twee goed ver stelbare stoelen die de typische zithouding van een ruimtewagen bie den, lekker rechtop. Bij de achterbank kan de zitting tegen de rugleu ning worden geklapt. Daarna gaat het geheel in één beweging naar vo ren tegen de voorstoelen aan. In de zo ontstane forse laadruimte zijn keurig twee extra stoelen in de vloer verzonken. In één handbeweging worden deze in stelling ge bracht, waarna de bank weer kan worden teruggeschoven. De Opel Za fira biedt dus net als voorheen een flexibel gebruik van een zevenzitter, via een ruime vijfpersoons met veel bagageruimte (695 liter) tot een tweezits bestelwagen. De ruimte in het interieur is toegenomen. De auto is groter en staat op het verlengde Astra-onderstel. Dat betekent dat de zelfde wielophanging wordt gebruikt eventueel aangevuld met elektro nisch geregelde dempers. Panoramadak Wat ontwerp betreft is de nieuwe Zafira een mooie mix van het ver trouwde model met nieuwe elementen uit de huidige Astra. We noemen de brede aluminium bies op de grille, de grote, heldere koplampen en als nieuw element het tegen meerprijs verkrijgbare panoramadak met vier ramen en diverse opbergvakken (1.795 euro!). Motorisch is er veel keuze. De 1,6 en 1,8 liter benzinemotoren zullen hier voor een belangrijk deel de dienst uit gaan maken en niet de door ons gereden, supersnelle 2.0 liter turbo die 200 pk levert. Opel Neder land verwacht de helft als diesel af te gaan zetten, vooral vanwege de zakelijke belangstelling. Er kan worden gekozen uit drie vermogensva rianten van de 1.9 liter met 8 of 16 kleppen. Deze van origine Italiaan se diesels zijn lekker stil en bijzonder krachtig met een koppel van mi nimaal 260 tot 320 Nm. De combinatie van de 1.9 CDTi en een 6-traps automaat blijkt een schot in de roos. De bak werkt zeer comfortverho- gend, vooral in druk stadsverkeer en in de nog steeds groeiende files, maar ook rustig toerend over plattelandswegen. Prijstechnisch zet Opel de Zafira op hetzelfde niveau neer als het hui dige model: 23.595 euro voor de 1.6 liter en 28.095 euro als vanafprijs voor de diesel. Woensdag 15 juni 2005 WOENSDAG 15 JUNI 2005 Ma ^>'n jaar is Opel nog f k **«- -* *a) nieuw Het conceptmodel MX-Sportcross viel tijdens de Noth American Auto Show in Detroit al in de smaak. Nu kondigt Mazda aan dat de auto begin volgend jaar in productie gaat en de naam CX-7 meekrijgt. De MX-Crossport komt uit de belang rijkste ontwerpstudio van Mazda in Hiroshima. Het is een auto van het crossover-type. Een ech te Mazda gezien de combinatie van het sterke, sportieve ontwerp van Mazda's topmodel de RX- 8, en het wat meer praktische design van een sport-utility vehicle. Mazda toonde de MX-Cross- sport op diverse autotentoonstellingen. Steeds was er waardering voor de vormgeving en het op de berijder ingestelde interieur. Niet vreemd dat het compleet nieuwe model veel trekjes zal heb ben van de conceptstudie. De CX-7, die in Japan wordt geproduceerd, wordt als eerste gelanceerd op de Noord-Amerikaanse markt. Mazda zoekt uit of de auto ook in andere landen zijn opwach ting moet maken. Als het eenmaal zover is, zullen de technische gegevens worden vrijgegeven. De President van de Mazda-organisatie kondigt aan dat Mazda de komende tijd meer nieuwe produc ten op de markt gaat zetten. De toevoeging van de CX-7 is volgens hem een belangrijke stap voorwaarts voor het merk. "De nieuwe modellen zullen allemaal voorzien zijn van het Mazda-logo en de ziel hebben van een sportwagen." Mazda brengt tegelijkertijd met de CX-7 een nieuwe marktstrategie voor het voetlicht.Vanaf nu dragen de crossovers en de SUV's de naam CX. Modellen met een rotatiemotor (zoals de RX-8) zijn her kenbaar aan de lettercombinatie RX. De naam MX is voorbehouden aan de sportieve Mazda's zoals de MX-5. Particulieren hoeven voor I juli nog geen BPM te betalen als ze een bestelauto kopen. Niet vreemd dat Hyundai, kort voordat de nieuwe regeling ingaat, nog met twee scherpe H200-aanbiedingen op de proppen komt. Het betreft de H200 Panel- Van CRDi Luxe Young en de H200 Panel- Van CRDi Luxe Limited Edition. Staat eerstgenoemde voor 14.150 euro in de showroom, de LE is er vanaf 15.795 eu ro (allebei ex BTW en ex BPM). Het voordeel is respectievelijk 2.500 en 4.105 euro. De H200 is een populaire besteller met een ijzersterke diesel motor. Beide H200-versies beschikken over 5,7 kubieke meter laadruimte. ÜL,

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 17