Liever een burgermoeder Mozart en meezingers op 17e Maasboulevardfeest COUNTRY FAIR De lens voor veraf én dichtbij Geef uw mening Rotte plekken De meest luxe zonnebril op uw eigen brilsterkte! Klaar binnen één dag! Dollemansrit PVDA op de flets Zomerse tentoonstelling 'Om dit allemaal achter te laten doet zeer Tiener beroofd van crossfïets Inbraak Bomen krijgen betere plek Zaterdag 18 juni Ray-Ban dag bij Tempel Optiek! SCHIEDAM - Een 31-jarige Schiedammer heeft zaterdagoch tend met een dollemansrit gepro beerd de politie van zich af te schudden. De Schiedammer werd bij een alcoholcontrole op de Tjalklaan aangehouden omdat hij teveel had gedronken. In plaats van uit te stappen reed hij met hoge snelheid weg. De rit eindigde op de stoep van het Stationsplein. Onderweg had hij kans gezien een vuurwagen uit het raam van de auto te gooien. De politie werd hier door getui gen op attent gemaakt. Op het nabijgelegen bouwterrein troffen de agenten inderdaad een vuur wapen aan. De Schiedammer is overgebracht naar het bureau. SCHIEDAM - Raadsleden van de PvdA willen graag op een ontspannen manier met Schie dammers in gesprek. Om die re den zijn ze komende zaterdag met een kraam te vinden op het Maasboulevardfeest. Eerder op de dag gaan de partijleden op bezoek bij natuur- en milieuor ganisaties. Een van de onderde len die op het programma staat is een fietstocht door de stad met leden van de Fietsersbond Schiedam. SCHIEDAM - Onder de titel 'Corrosie en reflectie' is in het Filmhuis een foto-expositie te zien van Marita Beukers De tentoonstelling zorgt voor een zomers warm accent in het filmhuis. De kleurenpracht van zeecontai ners of een maanlandschap in Zwitserland, door haar eigen zinnige blik veranderen natuur getrouwe opnamen in een schil derachtige abstractie. De tentoonstelling is te zien op donderdag, vrijdag en zaterdag van 20.30 - 24.00 uur in het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12. mm KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Schiedam moet op zoek naar een nieuwe burge meester. Het Nieuwe Stadsblad vroeg of u al een naam in ge dachte heeft en of Schiedam mers een stem moeten krijgen bij het kiezen van de nieuwe burgervader. Hoezo burgervader, schrijft N. Spitse. "Na 21 jaar wordt het tijd voor een burgermoeder, ge schikte vrouwen genoeg in Schiedam. We leven in 2005 en er zitten al teveel haantjes in het gemeentebestuur." Aura den Bliek vindt dat iede re Schiedammer een stem moet krijgen. Een referendum lijkt haar daarom het beste. Het maakt haar niet uit of de nieuwe burgemeester weer een geboren en getogen Schiedammer wordt zoals Scheeres, of een nieuw gezicht. G. de Kok verwacht dat de keu ze voor een nieuwe burge meester niet makkelijk zal zijn. Op zijn lijstje met kwaliteiten staan: uitstraling, goed luisteren naar de burger, goed bestuurder en hard onderhandelaar. "Schiedam heeft een krachtige persoonlijkheid nodig om van het slechte imago af te komen. Een man die vergaderingen kort kan houden, slappe discussies terug fluit. Geen tijd verbeuze len maar accuraat werken, dan gaan burgers weer geloven in de bestuurders." SCHIEDAM SCHIEDAM - Klassiek of pop, swingende salsa, onver sneden rock roll of Hol landse meezingers. De meest uiteenlopende muziekstijlen hebben een plaats gekregen in de zeventiende editie van het Maasboulevardfeest. Het muzikale deel van het pro gramma start op donderdag met Schiedam Klassiek. Het Randste delijke Begeleidingsorkest, dat vorig jaar storm en kou door stond, heeft zich niet laten af schrikken. Mozart, Dvorak, Brahms tegen een decor van de Maas en hopelijk een flonkeren de sterrenhemel. Vrijdag is voor de liefhebbers van pure rock&roll met een op treden van The Shavers. ^^7 Het feest gaat zaterdag over in het popfestival met als hoogte punten het muzikaal spektakel van de Franse 10-mans formatie Babyion Circus en de virtuoze la- tin-jazz en swingende salsa van La Banda Que. Zondag gaan de beentje van de vloer op het Hollandse Hit Festi val. Naast muziek zijn er volop activiteiten voor jong en oud op de Maasboulevard. Naast de feestmarkt met meer dan honderd kramen zijn er zaterdag demon straties, rondvaarten, kinderacti viteiten en straattheater. Tussen de bedrijven door wordt ook nog eens een darttoernooi (vrijdag) en een voetbaltoernooi (zondag) afgewerkt. SCHIEDAM - De godslamp, de paaskaars en ook het schilderij van de heilige Martinus zullen komende zondag de Martinuskerk worden uitgedragen. Het zal de laatste zondag zijn dat de parochianen hun vertrouwde kerkgang maken. Het mar kante gebouw, ooit een pa reltje op de kop van de trot se nieuwbouwwijk Groen- oord, gaat onder de slopers hamer. Daags voor de slotviering is pa rochie-coördinator Coby Blok nog druk doende de laatste zaken te regelen. Het bisdom ontfermt zich over een groot deel van de inventaris, het orgel gaat naar Kroatië en voor de enorme ge brandschilderde wordt een nieu we bestemming in Schiedam ge zocht. "De parochianen kijken met weemoed terug", weet Coby Blok. "Kinderen zijn hier ge doopt en ouders vanuit deze kerk begraven. Om nog maar niet te spreken van het geld en de ener gie die mensen de afgelopen bij na vijftig in de kerk hebben ge stoken. Om dit allemaal achter te laten doet zeer." De parochianen verhuizen 26 ju ni noodgedwongen naar de ge restaureerde Jacobuskerk, een paar kilometer verderop. "Door de terugloop van het kerkbezoek was het niet mogelijk om op zo'n korte afstand twee kerken in stand te houden. Ik ben tegenover de Jacobuskerk geboren. Het is een prachtige kerk. Maar intus sen heb ik meer met deze kerk", vertelt Coby Blok, die met de pa rochie mee zal verhuizen. Gezegende fietsen Als blijvende herinnering aan de parochie is een verschenen, on- der redactie van R.W. Poels: St. Martinuskerk, een gedeelde man tel. De geschiedenis van de kerk, vanaf de bouw van de noodkerk in 1958 tot de sluiting in 2005 wordt gecombineerd met per soonlijke herinneringen van kerkgangers en heel veel foto's. Ook de anekdotes ontbreken niet. Over de bedevaart naar Den Briel met pastoor Wuijster en zijn huis houdster Nel van der Bulk bij voorbeeld. Voor we vertrokken vanaf de noodkerk werden de fietsen gezegd. "Dat hielp wel, want in al die jaren kregen we maar een keer een lekke band, terwijl niemand in die tijd nog zo'n beste fiets had.', schrijft Theo de Vette. De eerste paal voor de Martinuskerk werd ge slagen op 2 maart 1966, midden in de nieuwbouwwijk Groen- oord. De plek tussen de hoog bouw stelde speciale eisen aan het ontwerp van architect W.J. Fi- olet. Zo moest het gebouw er zelfs van de bovenkant fraai uit zien. Vandaar het zaagtanddak. Het was in die begindagen schip peren met de financiële midde len, staat ook in het boek te lezen. 16-19 JUNI 2005 Beleef het goede buitenleven www.chio.nt CHIO CHIO ISI SCHIEDAM - Een 14-jarige jongen is vrijdagvond op het Station splein beroofd van zijn crossfiets. Ter hoogte van het benzinestation werd de jongen door een paar knapen gedwongen te stoppen. Onder bedreiging pakten ze de fiets af en gingen er vandoor. Het slachtof fer heeft zijn belagers nog enige tijd gevolgd maar moest de poging staken. De recherche stelt een nader onderzoek in. Ray-Ban zonnebrillen worden door velen gezien als de beste zonnebrillen ter wereld. Als u wilt weten waarom, dan overtuigen wij u graag op onze "Ray-Ban promotiedag" Deze zaterdag staat de zonnebril afdeling van Tempel Optiek in het teken van Ray-Ban. De gehele collectie 2005 is dan aanwezig, keuze genoeg in ieder geval! Bovendien krijgt iedereen die een Ray-Ban zonne bril aanschaft van ons een luxe cd-case cadeau. Tot zaterdag. U draagt al een Ray-Ban zonnebril vanaf 99.=! PRADA SCHIEDAM - Een tuinencom- plex op de Schiedamsedijk heeft zondag ongewenst bezoek gekre gen. Onbekenden hadden de deu ren opengebroken en verschillen de vernielingen aangericht. De buit bestond uit een klein geldbe drag en wat snoep. SCHIEDAM - De bomen in de middenberm van de Ru benlaan en de Rembrandtlaan worden flink de watten ge legd. In samenwerking met de Na tionale Bomenbank gaat Irado de standplaats van de bomen verbeteren. Dit bestaat uit het losser maken van de grond en het toevoegen van langdurig werkzame voedingsstoffen. Gedurende de werkzaamhe den, die naar verwachting tot 1 juli duren, geldt in de lanen een parkeerverbod op werkda gen van 7.30 tot 18.00 uur. Zo zijn de klokken bekostigd met het inzamelen van oud papier en het tabernakel wist pastoor Wuijster voor 275 gulden op de kop te tikken in 's-Gravenzande. Noodkerk Eigenlijk begint de geschiedenis van de Martinuskerk al in 1958 met de bouw van een noodkerk, op het erf van boerderij Groen- oord. De noodkerk werd in 1961 tot parochiekerk verheven. Vanaf dat moment was de nieuwe Sint Martinus parochie afgescheiden van de Sint Jacobusparochie. Op 26 juni wordt die stap weer teruggedraaid, als de kerkgangers van de Martinuskerk hun intrek nemen in de Jacobuskerk. Het boek St. Martinuskerk, een gedeelde mantel is te koop bij Schiedamse boekwinkels en kost 11 euro. SCHIEDAM - Het is de bewoners van de Damlaan een doorn in het oog. De ondergrondse vuilcontainers ter hoogte van het bruggetje groeien regelmatig uit tot een heuse afvalberg. "Onze flats zijn net opgeplust. We hebben uitzicht op twee prachtige molens maar een paar meter voor de deur slaat de verloedering toe", vertelt een veront waardigde bewoner Corry Feijen. Net terug van vakantie was het weer zo ver. "Het ergste is dat ieder een er van alles bij gooit. Het wordt een hele berg. Waarom zou je af val dumpen als je ook gratis de Roteb kan bellen", aldus Feijen, die dit regelmatig meemaakt. "Er hebben eens een heel weekeinde twee van die zeikmatrassen gestaan, met van die plekken erin. Het is ge woon te smerig voor woorden. Vroeger ging ze met haar klachten naar de het wijkgebouw in de Wil- destraat. "Maar vanwege de bezuinigingen op de Melkert-banen moet je tegenwoordig de blauwe brigade bellen. Dan blijft het rustig da genlang liggen. Dat is toch een beleid van lik-me-versje." Na flink wat doorzettingsvermogen kwam toch eindelijk de vuilnis wagen langs. "Maar de troep die erom heen lag hebben ze gewoon la ten liggen. We zijn voornemens om handtekeningen op te halen in de buurt. Dit kan gewoon niet langer." 0 Kent u ook Rotte Plekken, waar u zich al lang aan ergert. Laat dit weten aan het Nieuwe Stadsblad. 010 445 55 99 of e-mail redactie. ns@whk. wegener.nl ^^Autoservice Eigenraam ADVERTORIAL SCHIEDAM - U leest het goed: dankzij de komst van BYO Royal zachte lenzen is dichtbij én veraf zien in één lens gecombineerd! Een primeur bij Brilmode Rob Boon Eindelijk ziet u weer als vroeger! Bijna iedereen krijgt er vroeger of wat later mee te maken: het lezen wordt wat moeilijker. Dat komt omdat de ooglens geleidelijk wat min der soepel wordt en zich daarom minder goed kan instel len op voorwerpen dichtbij. Een revolutie in zien: de bifocale contactlens BYO Royal! Geen aparte leesbril of dubbelfo- cusbril, maar lenzen. En geen gewone, maar supercomfortabele lenzen: zacht en vervaardigd vol gens de nieuwste productietech nieken, zelfs met cilinder. Het revolutionaire van de BYO Royal is niet het feit dat ze bifo- caal zijn. Maar wél dat ze van de nieuwste generatie bifocaal zijn! Door gebruik te maken van zeer geavanceerde, computergestuur de productietechnieken, is Procornea erin geslaagd bifocale lenzen te ontwikkelen, die vol doen aan de hoogste eisen. Uiteraard worden uw ogen eerst zeer zorgvuldig gemeten door een van de gediplomeerde con tactlensspecialisten. Vervolgens worden de lenzen perfect voor üw oogvorm vervaardigd. BYO Royal geeft uw scherpe blik hélemaal terug! Het revolutionaire van de BYO Royal zit in het kleine, driehoeki ge leesdeel in de lens. Zodra u iets omlaag kijkt schuift de contact lens een fractie omhoog, zodat het driehoekje voor uw pupii komt te zitten. Gevolg: u ziet even scherp veraf en dichtbij. Geen lijntjes, geen ongemak: u heeft uw scherpe blik van vroeger terug! Voor meer informatie gaat u naar Brilmode Rob Boon, Hof van Spaland 5. Tel010-4701730 Woensdag 15 juni 2005 Het Nieuwe Stadsblad 24 - 1440 MM Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener.nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 4455.590 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR. WGGGNGR huis-aan-huiskranten 0 WWW.maasboulevardfeest.nl Straattheater is een van de onderdelen van het Maasboulevardfeest Laatste keer naar Martinuskerk Groeiende afvalberg Coördinator Corry Blok:'De parochie neemt met weemoed afscheid van de kerk.' A top; ticket; line loxuiioiio:!: TEMPEL CHANEL vogyE_ Hoogstraat 2 3111 HH Schiedam Telefoon (010) 473 59 19 Fax (010) 473 09 55 E-mail info@tempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek.nl foto: ROEL DIJKSTRA foto: ROEL DIJKSTRA Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3