Oude boerderij met moderne inrichting Vtim+kl Thermen Ridderkerk 30eNachtstrandwandeling Drillem -JL Een bezoek aan Thermen Ridderkerk zal u goed doen! p CE Maandelijks in Rotown: Parade terug bij de bron: kermis en circus ZomerZondagen If V UIT Iedereen kan vanaf zondag 19 juni weer genieten van de Zo merZondagen in het park on der de Euromast. Vijf zond agen lang vrolijke muziek uit alle windstreken, hilarisch en spannend straattheater, fami lievoorstellingen en knutselac- tiviteiten. De ongedwongen sfeer in com binatie met de programmering is de charme van dit kleinschalige, culturele zomerfestival. Al zes jaar lang een feelgood festival volledig in balans met de omge ving. Geen massa's mensen maar gewoon ontspannen genieten van het programma en eventueel je eigen picknickmandje. Het podium staat op het veld tegenover het witte Koetshuis en bij slecht weer wordt uitgeweken naar het Heerenhuys, voorheen Zochers. Elke zondag van 19 juni tot en met 17 juli, van 14.00 tot 17.00 uur. Tijdens de ZomerZondagen word je bijvoorbeeld onthaald op de opzwepende klanken van het top salsa orkest Leticia y su Rumbadama, geniet je van de countrysound van Blue Grass Boogieman of van De Ocobar, een Rotterdamse "parel" die sa men met Geert Chatrou (wereld kampioen kunstfluiten) ook bij een regenbui de zon laat schij nen. Van zydeco tot flamenco, van Klezmer tot country, de Zo merZondagen biedt het allemaal. Maar ook Anansi verteller pur sang, Winston Scholsberg, komt langs. Zelfs de klassieke opera Orfeo wordt als familievoorstel ling uitgevoerd. Check vanaf begin juni de web site www.zomerzondagen.nl voor de volledige programme ring. Alle stoplichten op rood! Een bonte stoet medewerkers met kinderen en huisdieren is de (Maas)stad weer binnen ge trokken met tractoren, een rij dende keuken en een vliegen de vleugel. Al snel was duide lijk: De Parade is weer in de stad en presenteert zich even nadrukkelijk als vijftien jaar geleden. Die allereerste keer! Vijftien jaar herinneringen bren gen onwillekeurig een vleugje nostalgie met zich mee. Dat mag en aan wiens boezem kun je je dan beter vleien dan aan die van Helen en Yvon? De levende Juke Box was al een doorslaand suc ces bij editie één. Toegegeven, het was effe wennen. Alleen de echte durfals waagden het luid keels Vuile huichelaar mee te zingen. En dat ook nog met een schaamteloze hartstocht die pas véél later ongegeneerd en mas saal mannen als André Hazes ten deel viel. Als een baksteen En dan te bedenken dat de dames zelf die eerste keer als een één malig geintje zagen. Het heeft ze niet glad gezeten. Zelfs zwanger schap mocht niet voorkomen dat Yvon' zich op veler verzoek mét buikje in haar altijd al te strakke draperieënjurk hees om te probe ren de hoge C te halen. Sommige dingen veranderen nooit en dat is soms maar goed ook. Het stramien waarop beide zangeressen hun act baseren is onveranderd gebleven. Waarmee ze nog steeds garant staan voor een uniek muzikaal spektakel. In een onweerstaanbaar geestig en muzikaal programma verwennen Helen en Yvon het publiek met hoogtepunten uit de rock roll, pop, country en western, het le venslied en de opera. Gepast of volkomen ongepast met vette knipogen, cynische blikken, ko ket gedrag, wederzijds venijn, ja lousie én het broodnodige valse sentiment. Twee billboards bie den het publiek een overzicht met keuze uit meer dan 50 titels. Ter wijl Helen op geheel eigen wijze de presentatie verzorgt, neemt Yvon', na contante betaling van 5 de verzoekjes in ontvangst. Elk nummer wordt groots en meeslepend LIVE vertolkt. Helen en Yvon' zijn inmiddels een fenomeen dat nooit mag ver dwijnen. Vervelen gaat het blijk baar nooit. Ook jongere genera ties Parade-gangers vallen er voor als een baksteen. Unbeschreiblich weiblich Er is nog meer nostalgie, van weer een andere tijd. Die van Blondie, vertolkt door Ellen ten Damme die ook het programma Unbeschreiblich Weiblich voor haar rekening neemt. In Blondie herleeft in de Bubbelgum-Punk show het legendarische CBGB's van halverwege de jaren '70 in New York. Ellen ten Damme kruipt in de huid van Debbie Har ry en zingt weer alle hits, zoals Denis, Heart of Glass, Rapture en vele andere. In haar andere programma Unbe schreiblich Weiblich zingt ten Damme de mooiste liedjes van onze oosterburen. Van Nina Ha gen tot La Diettrich, van Ramm- stein tot Brecht en Goethe. Bege leid door haar eigen band, gaat dit voor ingetogen, opzwepende en spectaculaire momenten zor gen! Ook het Skandal-Ued Platt- gefickt waarmee ze dit jaar aan de Duitse Grand Prix (songfesti val) meedeed, zal in de ongecen sureerde versie ten gehore ge bracht worden. Wees gewaar schuwd! Veel nieuw bloed Maar, nostalgie is slechts één van de vele aspecten aan De Parade 2005. Naar goede gewoonte is er ruimschoots vrij baan voor co ming men and women. "Blokjes Kaas met Mosterdgas" bij voor beeld belooft een spookhuisvoor stelling te worden waarin kleine verhalen, dromen over de toe komst, de uitputting en het direct ervaren van een oorlog centraal staan. Om maar een willekeurig voorbeeld te noemen. Daarbij allerhande randentertain- ment, lekker eten en drinken en het iedereen bekende fenomeen oude kennissen tegenkomen. Spectaculaire opening Na de stadsrondrit op donderdag waarbij er aubades gebracht gaan worden aan bekende Rotterdam mers als Loes Luca en Joep van Lieshout is het try-outavond. Vrijdag 17 barst het Paradege- weld officieel los met opnieuw een nog grotere stadsparade. Rond de klok van vijf uur 's mid dags zal burgemeester Opstelten de Parade op het terrein bij het NAi opwachten voor de officiële openingshandeling waarna Ellen ten Damme in gezang zal losbar sten. Met als klap op de vuurpijl nog een optreden van Conny Janssen Danst. Na deze vrije voorproef kan het publiek het terrein gaan verkennen en zich te goed doen aan de vele culi naire hoogstandjes die de Para de ook al traditiegetrouw heeft te bieden. De Parade staat in Rotterdam tot en met 26 juni. De toegang tot het terrein bedraagt na 17.00 uur 5 euro. Zie voor alle verdere info de site www.deparade.nl en/of het speciale Parade magazine I Maarten van der Jagt en Els Neijts "Toen wij uit Rotterdam vertokken, met de Edam een oude schuit..." zijn de beginregels van de smartlap over Ketelbin kie. Wanneer onze scheepsjongen had aangemonsterd voor een reis langs de Schie en Vliet was het ongetwijfeld beter met hem afgelopen. Het doel van deze miniserie is immers veel aangenamer: een boottocht die ons voert van Rotter dam naar Delft en Den Haag, waarbij we in het logboek van IENS proevers kijken. Deze week: Savarin in Rijswijk. In de gids van IENS staat onze culinaire halteplaats omschreven als: "Na een tijd van heimwee naar de oude locatie wordt dit bekende restaurant als vanouds gewaardeerd om de 'verzorgde gerechten', 'schitterende wijnkaart' en 'bediening van hoog niveau'. De driegan gen menu's zijn 'van prima kwaliteit en variatie'. De 'oude boerderij met moderne inrich ting' biedt vergaderfaciliteiten en gratis parkeren, dus is in trek voor zakenlunches en -di ners. De nieuwe ruimte is 'wel heel groot' en het kan druk zijn, met 'net even te veel ru moer'. In de tuin eten is 'een ontdekking'! De tekst is samengesteld uit reacties van IENS-proevers en meninggevers. In recente proefnotities schrijven proe vers aan de redactie over Sava rin: "Een voormalige boerde rij, met één grote hoge eetzaal. Het eten is helemaal af. Goede kaart met voor elk wat wils, heerlijke gerechten met goede presentatie. Prijzig maar het geld waard. Zo goed zelfs dat we het er helemaal van hebben genomen, en van ons oorspronkelijke plan voor de rest van de avond (bioscoopje) hebben afgezien." Deze proever waardeert het eten met een 9). Een andere proever heeft oog voor de bediening: "Wellicht is de bediening nog wel het meest bijzondere. Iedereen is vriendelijk, netjes, good looking maar vooral professioneel. Het komt zeer verfrissend over, zeker als je dit vergelijkt met andere restaurants van vergelijkbare klasse." Savarin heeft veel zakelijke gasten. Bijdragen van deze groep zijn dan ook terug te vinden in de proefformulieren. Een van hen schrijft aan IENS: "Geluncht met collega's, kiezen altijd voor het lunchmenu. Ditmaal was dit een heerlijke Parmaham vooraf, daarna een rogvleu gel en toe een grand dessert. Alweer perfect bereid, het is hier eigen lijk altijd wel goed. Het kost wat, maar dan heb je ook wat." Over de service merkt hij op: Bediening is altijd netjes, op afstand maar attent. Weten wat er klaargemaakt wordt, en hoe het klaargemaakt wordt." Als tip geeft hij mee: "Ik raad iedereen aan om de kok zich te laten uitleven op de weekspecialiteit. Totnogtoe nog nooit teleurgesteld ge weest, altijd goed. De bediening is heel vriendelijk, al jaren." Savarin, Laan van Hoornwijck 29, Rijswijk (070) 307 20 50 www.savarin.nl Openingstijden 12.00-14.00, 18.00-21.30. Lid van Jeunes restaurateurs d'Europe. Cijfers IENS: Eten 8,3, Service 8,0, Decor 8,1. Introductiecursus inlineskaten 5 euro korting Doodeng om te remmen? Dan heeft Wegener Huis-aan-huiskranten ism Skateland Rotter dam de perfecte actie voor jou. Met deze bon ontvang je name lijk 25 korting op de normale prijs van de introductiecursus. Je betaalt dan 15 euro ipv 20 (incl. al het materiaal (skates en be scherming), kopje koffie en frisdrank. Je gaat op een veilige en leuke manier leren skaten. Je leert o.a. veilig vallen en opstaan, remmen en bochtjes maken enz. De les duurt 2,5 uur. 0 Lezersvoordeel Kaartverkoop nu van start! Donderdag 30 juni T Inlineskaten 15 per persoon (Normale prijs 20,-) Midden in de nacht met z'n duizenden 17 km wandelen over het strand langs de vloedlijn van de Noordzee tussen Hoek van Hol land en Scheveningen. Dat is de nachtstrandwandeling. Een unie ke, avontuurlijke en gezellige ervaring. In de nacht van 25 op 26 juni wordt om precies middernacht de startbei geluid. Onderweg is er soep, koffie en thee. En als het weer mee zit, genieten van de opkomende zon. Kaarten zijn rechtstreeks te koop bij Wegener Huis-aan- huiskranten: kantoor Rotterdam, Prins Hendrikkade 16a; Vlaardingen, Fransenstraat 14; Oud-Beijerland, Oostdijk 53 en Pa- pendrecht, Poldermolen 1 of bij BSW Rotterdam, Sportlaan 77 in Rotterdam. Lezerstip De nacht van 25 op 26 juni Nachtstrandwandeling 3,- korting alleen met R'dam pas ^Club Rock 'n' Roll Highschool presents: Samen genieten van de sauna, één keer betalen Elke maand in Rotown: Club Rock 'n' Roll Highschool presenteert getalenteerde bandjes en muzikanten uit en rond Rotterdam, ge selecteerd door een muzikale 'host'. Deze keer in the picture: Drillem, de nieuwe Rotterdamse electropop-sensatie. Als muzi kale ondersteuning nemen ze een arsenaal aan bevriende gastar- tiesten met zich mee. En niet bepaald de minste namen. Wat te denken van The Riplets, Elle Bandita en Lady Aïda? Klinkt als: Vette chickdance met chickpunk en chickbeats Lezersvoordeel Deze zomer is het heerlijk toeven bij Thermen Ridderkerk! Ons dakterras is open en bij mooi weer kunt u bij het zwembad ge nieten van een koel drankje. Voor de lezers van de Wegener Huis-aan-huiskranten hebben wij een speciale aanbieding. In de maanden juni, juli, augustus en september kunt in tegen inlevering van de onderstaande bon (op basis van beschikbaarheid) met twee personen van de sauna ge nieten en betaalt u slechts één keer de toegangsprijs. Zondag 19 juni gratis entree op zondag 19 juni Lezersvoordeel Juni t/m september r Thermen Ridderkerk twee voor de prijs van één i NS-8 Laat je weer verleiden. M •4 <i~ s? 'Mk foto: ROBERT BENSCHOP Top service bij restaurant Savarin. foto: Maarten van der Jagt foto: Geke Oosterhof f f J Introductiecursus inlineskaten op 30 juni van 16.00 -S trst 1Q3n.n,r tot 18.30 uur Skateland Rotterdam, Piekstraat 45 Info 010-4113413 van woensdag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 17:30 uur of per e-mail info@skateland.nl Kijk op www.skateland.nl Vooraf inschrijven via secretariaat is noodzakelijk WGGGNGR huis aan huiskranten Nachtstrandwandeling Hoek van Holland - Scheveningen Start: Recreatiecentrum Bos en Duin, Wierstraat 100 in Hoek van Holland I—I Starttijd: exact om 0.00 u. (tegen inlevering van coupon 61) Pakketmogelijkheden; A: alleen deelnemen 5,- p.p. B: deelnemen pendelb.us van Schevenin gen terug naar HvH 9,50 p.p. C: deelnemen pendelbus van Schevenin gen naar Den Haag, CS. 7,50 p.p. Bij inschrijving op de avond van 25 juni betaalt u 1 ,- extra Meer info en aanvragen formulier? Sport en Recreatie 010-4172157 www.bswrotterdam.nl of www.senr.rotterdam.nl WGGGNGR huis-aan huiskranten Lezers van Wegener Huis-aan-huiskranten kunnen deze avonden gratis bijwonen Rotown, Nieuwe Binnenweg 19 in Rotterdam L)| Vanaf 21.30 uur Tegen inlevering van deze bon bij de ingang van Rotown; (Normale prijs 3,-) www.rotown.nl of www.rocknrolihighschool.nl 1 bon per persoon Deze actie is niet geldig icm andere kortingen. WGGGNGR huis-aan huiskranten |N^X| Geerlaan 27b, 2981 AP Ridderkerk Openingstijden vanaf 14 jaar Dames: Gemengd: Ma 09.00-18.00 18.00-24.00 Di 09.00-24.00 Wo 09.00-24.00 Do 09.00-24.00 Vr 09.00-18.00 18.00-24.00 Za 09.00-24.00 Zo 12.00-23.00 Tegen inlevering van deze bon (normale entreeprijs 22,- p.p.) Voor meer informatie: tel: 0180-432833 of kijk op: www.thermenridderkerk.nl Alleen geldig voor de saunafaciltteiten, niet inwisselbaar voor geld, niet geldig icm andere acties en/of badenkaarten. WGGGNGR huis-aan-huiskranten

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 8