Wethouder Meijer brengt bliksembezoek Casablanca Hond in de auto kan levensgevaarlijk zijn Nederlandse is oudste vrouw ter wereld Generaties lang ésht verhuizen! DÊJKe&Mh Hagastraat B f de Waterbeddenconcurrent Spataderen zijn vooral 's zomers erg vervelend Luchtverontreiniging zonder geheimen TijdelijkeSuperActieJP Uit faillissement verkregen: Kortweg y er kan maar één de goedkoopste zijn! TWEE RIANTE PENTHOUSES Bel Gratis: 0800-0224442 www.hvandijke.nl W W garantie! - r i Little Mystic treedt donderdag op in de Graauwe Hengst. Mike, John en Little Mystic nemen het publiek mee in een stroom van niet allerdaagse muziek ,waar de Ierse invloeden van Little Mystic in naar voren komen. Aanvang 22.00 uur. Kerkdiensten - In de Sint Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, is er Zaterdag om 17.00 uur en Zondag 10.30 uur een eucharistievie ring, voorgegaan door Pater Leo R. de Jong O.P. Zaterdag met muzikale begeleiding, Zondag met samenzang. - In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucha ristieviering met als voorganger - Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College en om 17 uur in Grote Kerk. - Zondag bij De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap om 10.30 uur een dienst, voorganger is de heer D.C. Peters. - Leger des Heils, korps Waterweg Centraal, Magnoliastraat 41, Vlaardingen. Zondag om 10.00 uur: Samenkomst o.l.v. kapiteins J.W en J.R. van Schaik - Zondag is er een dienst in de Evangelische kerk voorganger is Eerw. Vrouwe E. Roetman, Seinstra (met de leden van de Bethelkapel). - Eucharistieviering in centrum Frankeland met medewerking van Liduinakoor. Voorganger is pater K. Veltman. Aanvang 9.15 uur. Ouderenwerk - Volksdansen in de Woudhoek, vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Kosten 1,85 euro. - Bingo in 4molens, Wpoensdag 20 juli van 13.30 tot 15.30 uur. Zes rondes kost 3,20 euro. SCHIEDAM - Wethouder Meij er heeft afgelopen weekeinde een bliksembezoek gebracht aan Ca sablanca. Hij heeft onder andere een kijkje genomen bij het Schie- damse Parkproject in '1 Hermita ge- Het stadspark '1 Hermitage is een van de schaarse stukjes groen in de wereldstad, waar miljoenen mensen wonen. Met name voor de jeugd is het stadspark een toe vluchtsoord. Voor de restauratie ontvangt Casablanca buitenland se hulp. Verschillende Europese en Amerikaanse steden hebben een stuk van het park geadop teerd. In Schiedam hebben Be wonersvereniging de Plantage hebben in samenwerking met Ju lia Snikkers van de Artotheek het Parkproject opgezet. In een persbericht noemt Hans Meijer 'de blijde gezichtjes van de kinderen die nu kunnen spelen in het park, indrukwekkend'. De burgemeester van Casablanca, die in april Schiedam bezocht, toonde zijn dankbaarheid door de wethouder te ontvangen met twee welkomstzoenen. In Marokko een buitengewoon eerbetoon. Wethouder Meijer gaat zich de komende periode er sterk voor maken om de band met Casa blanca verder te verstevigen. Op de eerste dag van dit jaar tel de ons land 1381 inwoners van 100 jaar en ouder. In één jaar tijd is het aantal lOOplussers met 91 toegenomen. Deze eeuwelingen vormen welis waar de snelst groeiende leef tijdsgroep, maar honderd (of ou der) worden blijft uitzonderlijk: slechts ongeveer één op de 12.000 Nederlanders heeft deze leeftijd bereikt. Momenteel is maar één op de zes 100-plussers een man. Een halve eeuw gele den telde ons land zo'n 40 inwo ners van 100 jaar of ouder. Vanaf 1960 verdubbelde dit aantal iede re tien jaar, maar rond 1990 ver traagde de toename. De groei van het aantal 100-plussers komt vooral door de gedaalde kans te overlijden op middelbare en 'jongbej aarde' leeftijd. De gemiddelde leeftijd van lOO plussers was 102,1 jaar. Dit bleef in de afgelopen eeuw vrijwel on veranderd. Het Nederlandse aandeel ligt trouwens iets onder het Europees gemiddelde. Frankrijk telt nu het hoogste aandeel eeuwelingen en houdt ook het record van de hoogste ooit bereikte leeftijd met 122 jaar. Op dit moment is de wereldburger met de hoogste ge registreerde leeftijd een Neder landse vrouw geboren in 1890. Bron: Joop Garssen, Centraal Bureau voor de Statistiek VERHUIZINGEN TRANSPORTEN JAN STEENSTRAAT 35 SCHIEDAM 010-426 71 69- WWW.DIJKE.NL luidsisolatie. enz. Bureau Deltahuis Prijzen v.a. 285.000 v.o.n. incl. parkeerplaats Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 4261224 WERKENDE VERHUIZERS Nu kopen is Volledige M fl ff nnHuiciu MM Kom kijken en proefliggen in onze winkels! Dit is uw SCHIEDAM De Hondenbescherming waarschuwt hondenbezitters op de gevaren van het warme weer. De Hondenbe scherming krijgt in de zomermaanden regelmatig klachten over honden die langdurig in de auto worden achtergelaten. Een warme auto is voor de mens al geen pretje, maar voor een hond kan dit binnen een aantal minuten al fataal zijn. Honden zweten namelijk niet zo als mensen. Zij raken hun warmte kwijt door te hijgen en via hun voetzolen. Een hond kan daardoor niet tegen al te hoge temperaturen. Het bloed wordt dik en strope rig, waardoor het niet meer kan worden rondgepompt, dat leidt al snel tot een onomkeerbaar coma en de dood. Houdt uw hond zoveel mogelijk uit de directe zon, laat hem veel koel water drinken en laat hem zwemmen als hij dat wil. Vermijd tijdens wandelingen dat uw hond op asfalt moet lopen maar zoek stukken gras op. Ui teraard moet de hond aan zijn beweging komen, maar doe dat in de koelte van de ochtend en laat in de avond. De inspecteurs van de Hondenbescherming controleren iedere zomer extra op honden die in auto's worden achtergelaten. Daarnaast gaan vrijwilligers in het gehe le land op pad met de folder 'Wees wijs met uw hond bij warm weer'. Deze informatie is tevens te vinden op www.hondenbescherming.nl. In Nederland hebben meer dan één mil joen vrouwen last van spataderen en uit onderzoek blijkt dat het hebben van spat aderen vooral in de zomer als vervelend wordt ervaren. Eén op de tien vrouwen, in leeftijd van 20 tot 30 jaar, heeft last van deze kwaal. Dit aantal neemt verder toe naarmate vrouwen ouder worden. Maar ook mannen kunnen last krijgen van spataderen. Van de mannen tussen de 20 en 30 jaar heeft 5% last van spatade ren, dit aantal neemt verder toe tot 25% bij mannen tussen de 30 en 40 jaar. Opvallend is dat met name vrouwen spataderen ontsierend vinden (57% ver sus 21 van de mannen met spataderen). Een klein deel van de respondenten laat zelfs de partnerkeuze afhangen van de kwaal: 12% geeft aan dat zij kunnen af knappen op een mogelijke partner als hij of zij spataderen heeft. Nederlanders kleden zich vaak zelfs an ders als zij geen spataderen zouden heb ben (34% respondenten met spataderen). Opmerkelijk is dat Nederlanders die geen spataderen hebben, vaker aangaven zich anders in de zomer te kleden, als zij last van ontsierende aderen zouden heb ben (64%). Bijna de helft van de Neder landers vindt zelfs dat het ongepast is om met blote benen te lopen bij zeer ontsie rende spataderen (43% alle responden ten). Spataderen ontsieren niet alleen de benen, maar veroorzaken vaak ook licha melijke klachten bij bijna de helft van de Nederlanders die aan spataderen lijden (40%). De meest genoemde klachten zijn vermoeide benen (66%), pijn (53%), een zwaar gevoel in de benen (47%), tin telingen (39%) en jeuk (37%). Lichame lijke klachten ontstaan volgens de res pondenten vooral bij lang staan (74%), tijdens het slapen (26%) en bij lang zit ten (23%). Het onderzoek is in april 2005 uitge voerd door TNS NIPO, in opdracht van Boehringer Ingelheim. Meer info te vin den op www.boehringer-ingelheim.nl. Sinds 1932: ervaring en kwaliteit in een nieuw jasje, met kennis en modern materiaal staan wij voor u klaar. Er staat een nieuwe fabriek in de buurt. Hoeveel luchtverontreiniging veroorzaakt die? Waar laat het bedrijf zijn afval? Op zoek naar een dui delijk en snel antwoord? Dat kan. Sinds kort zijn gegevens over de uit stoot van bedrijven voor iedereen toegankelijk. Ook moet de informatie binnen vier weken op tafel komen. Dit is een gevolg van het Verdrag van Aarhus dat begin dit jaar is omgezet in Nederlandse wet- en regelgeving. Overheidsinstanties, zoals gemeenten, provincies, waterschappen, ministeries en de uitvoeringsinstanties die onder hun verantwoordelijkheid vallen, beschikken over veel milieu-informatie. Ook van bedrijven. Bij gemeente Voor vragen over lozingen, afval en geluid dient men niet aan te kloppen bij het be drijf, maar bij de vergunningverlener. Voor de meeste bedrijven is dat de gemeente, voor grote bedrijven de provincie. Hulp Voor wie het moeilijk vindt om een vraag helder en concreet te formuleren, dient de instantie in kwestie te helpen met het preciseren ervan. Overheidsinstanties kunnen een slordig of onduidelijk verzoek trouwens niet zomaar terzijde schuiven. Verder is expliciet bepaald dat degene die milieu-informatie opvraagt (de verzoeker) geen be lang hoeft te hebben bij de opgevraagde informatie. Onredelijk Het bestuursorgaan moet bovendien de informatie leveren in de vorm die de verzoe ker wenst, tenzij dit onredelijk is. Sinds 14 februari 2005 zijn overheidsinstanties verplicht om de bij hen aanwezige gegevens over de bedrijfsuitstoot op verzoek vrij te geven. Deze gegevens zijn dus altijd openbaar. Bij andere verzoeken om milieu-informatie moet de overheidsin stantie het bedrijfsbelang van geheimhouding afwegen tegen het publieksbelang van openbaarheid. Publieksbelang Wanneer het bijvoorbeeld om gezondheidskwesties gaat, weegt het publieksbelang zwaar. Verder zijn overheidsinstanties verplicht om bepaalde milieugegevens, voor zover bij hen aanwezig, op eigen initiatief openbaar te maken, bij voorkeur via inter net. Denk hierbij aan zaken als milieuplannen en -programma's, milieuvergunningen, milieuakkoorden, milieueffectbeoordelingen en risicobeoordelingen. Sneller Het Verdrag van Aarhus maakt de toegang tot milieu-informatie die bij overheidsin stanties aanwezig is makkelijker. Sneller ook. Bovendien is er recht op meer informatie dan voorheen. Het begrip milieu-informa tie is namelijk verruimd. Volgens de Wet milieubeheer is milieu-informatie onder meer informatie over lucht, atmosfeer, water, bodem, land, landschappen, natuurge bieden en biologische diversiteit (inclusief genetisch gemodificeerde organismen). Straling Ook informatie over afval, lozingen, stoffen, geluid, straling en emissies die het mi lieu aantasten valt onder deze wet, alsmede informatie over gezondheid en veiligheid (bijvoorbeeld gegevens over uitlaatgassen), levensomstandigheden en cultureel waardevolle gebieden en bouwwerken voor zover sprake is van een band met het mi lieu, bijvoorbeeld informatie over de aantasting van monumentale gebouwen door luchtverontreiniging. Invloed Als burger heeft u recht op informatie over de invloed op uw gezondheid of directe •leefomgeving, voorzover overheidsinstanties hierover beschikken. Het Verdrag van Aarhus maakt de toegang tot die informatie makkelijker. Maak daar gebruik van. Meer informatie over de uitgebreide milieu informatie is te vinden www.vrom.nl V Woensdag 13 juli 2005 Het Nieuwe Stadsblad NS-15 Opslag van inboedels in verwarmde/beveiligde ruimte Particuliereen bedrijfsverhuizingen Nationale en Internationale verhuizingen NM ERKENDE VERHUIZERS U beltwij komen voor vrijblijvende prijsopgave Twee riante penthouses van 118 en 123 m2 met dakterras, berging en eigen parkeerplaats Aan de Hagastraat, in de directe nabijheid van de histo rische 'Nieuwe Haven' en op loopafstand van het stads centrum heeft COMBINATIE HAGASTRAAT SCHIEDAM tien woningen ontwikkeld. Het complex is gebouwd op eigen grond en is voorzien van een lift. Op het besloten binnenterrein, dat vanaf de straat bereikbaar is via een op afstand bedienbare over- headdeur, zijn de eigen parkeerplaatsen en bergingen ge situeerd. Vanzelfsprekend voldoet het plan aan alle door de Stichting Garantie Instituut Woningbouw (G.I.W.) en Bouwbesluit gestelde eisen op het gebied van veiligheid, comfort, ge- De uitgebreide project brochure kunt u aanvra gen bij de makelaar. Tel. (0180) 554 500 www.deltahuis.nl H. van Dijke Verhuizingen enden Waterbedden SÊx«2» AMSTERDAM Kinkerstraat 3 020 - 683 42 53 ALKMAAR Vondelstraat 53 072 - 540 77 50 ROTTERDAM [UTRECHT [EINDHOVEN [MAASTRICHT Schieweg 57 A'damseStr.weg 284 Aalsterweg 133 Tongersestraat 80 010 - 465 04 04 030 - 243 66 66 040 - 211 43 43 043 - 351 07 07 Een hond kan niet tegen al te hoge temperaturen. Een warme auto kan voor een hond binnen een aantal minuten al fataal zijn. PETER D. DE BOER op

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15