Kortom I Equinox: balans tussen style en power Woensdag 13 juli 2005 m WOENSDAG 13 JULI 2005 Emocion komt vanuit het hart en dat is bij de nieuwe Leon onmis kenbaar het geval. De nieuweling rijdt enorm goed. De Seat-techneu- ten onderstrepen dat er extra aandacht is geschonken aan het onder stel, dat door het concern ook wordt gebruikt voor de andere twee van de 'drieling' en voor de Volkswagen Golf. We ervaren dat op de kron kelige bergwegen en lange stukken snelweg. Sportiviteit in zijn rein ste vorm en dat is mede te danken aan het stijve koetswerk. De Leon plakt tijdens onze kennismaking (felle zon, 30 graden) lekker aan de weg. Genieten dus op het bochtige parcours. Eigenlijk dubbel genie ten, want ook het geluid is sportief Speciale 'versterkers' zetten extra kracht bij tot 2.500 tpm. De Leon is een vijfdeurs hatchback. Het model is dertien centimeter langer dan zijn voorganger, iets meer dan twee centimeter breder en net geen twee centimeter hoger. De neus is bekend, de voorruit ligt extreem plat en de ruitenwissers zijn verstopt in de A-stijl. De achter kant is modern en minder strak dan die van de vorige Leon. De binnenruimte spint garen bij de groei. Denk aan hoofd- en beenruim te. Door de verborgen deurgrepen van de achterportieren oogt de Leon als een coupé. De stanslijn, die van de koplampen de achter wiel kasten bereikt, verhoogt de sportieve uitstraling. Het interieur ziet er strak en verzorgd uit al zien we links en rechts wel een hoog plastic gehalte. De stoelen zitten formidabel. De bagageruimte laat 341 liter toe en de achterbank kan uiteraard in delen plat. Seat levert de 1.6 liter vijfdeurs vanaf 18.695 euro (zonder airco). Wij maakten kennis met een 2.0 liter TDI diesel met 140 pk voorzien van een DSG-bak (dubbele koppeling). Prima, al sprak ons de nieuwe 2.0 liter TFSI 185 pk) benzinekrachtbron (bekend van de VW GTI) net iets meer aan. Verder omvat het leveringsprogramma 2.0 liter FSI benzine (150 pk, met en zonder Tiptronic)) en de diesel 1.9 liter TDI (105 pk). De door ons gereden diesel is er ook met zesbak. De Leon komt er als Reference, Sport, Stylance en Sport-Up. Later dit jaar treedt Citroën toe tot de topklasse met de nieuwe C6, een grote, zeer gestroomlijnde vierdeurs. Ook al duurt de lancering nog bijna een half jaar, het leveringspro gramma, de uitrustingsniveaus en de prijzen zijn al wel be kend. De auto begint straks bij 55.100 euro voor de 3.0 liter V6 met onder meer lichtmetalen wielen, bandenspannings controle, Bi-xenon koplampen, ESP, elektronisch geregelde demping, audio-installatie, automatische airco met geschei den regeling, zeven airbags (incl. knieairbag) en elektrische voorstoelen. De duurste versie wordt de 2,7 liter V6 HDiF Exclusive voor 72.900 euro. Beide V6-motoren krijgen standaard een automaat. Sinds kort is in de showroom van US Car- center Pietersen aan de Waalhaven ZZ 6 te Rotterdam een gloednieuwe Chevrolet te bewonderen: de Chevrolet Equinox. Gepro duceerd in Canada en ook wel de compacte tegenhanger van de Chevrolet TrailBlazer genoemd. Maar bovenal is de Equinox ook een karakteristieke Amerikaanse SUV. De Chevrolet Equinox wordt in Nederland ge ïmporteerd door acht officiële Chevrolet- dealers. De naam 'Equinox' symboliseert de complete balans van de auto; een Equinox wordt bereikt op 21 maart en 21 septem ber, de dagen waarop dag en nacht even lang duren. De nieuwe Equinox is 'op en top' Amerikaans, maar dan wel met redelijk Europese maten: hij is bijna 4,80 meter lang, ruim 1,81 meter breed en 1,76 meter hoog. De wielbasis, die een ruime instap ga randeert, bedraagt bijna 2,86 meter. De Equinox is compleet en luxueus aange kleed. De stoelen en achterbank zijn met leer bekleed. Airco is standaard, net zoals elektrische stoelverstelling, spiegels en ra men en centrale vergrendeling met af standsbediening. De achterbank kan in de lengterichting verschuiven om flexibel te kunnen beladen en bovendien klapt de rechter voorstoel zonodig geheel plat voor extra lange lading. De verkoopprijs van de Chevrolet Equinox begint bij 46.950,- incl. BTW en BPM. De nieuwe, ruim bemeten Fiat Croma staat inmiddels bij de Nederlandse dealer. Vanaf 26.995 euro wordt deze 4,75 meter lange auto aangeboden. Het model houdt het midden tussen een stationwagon en ruimtewagen. Voor het genoem de bedrag heeft de grote Fiat een 2,2 liter 16V motor met di recte inspuiting. Begin volgend jaar komt er nog een 1.8 16V benzinemotor bij. Verder zijn er drie common rail die sels met roetfilter. De 1,9 liter kan met 120 en 150 pk wor den besteld, terwijl de 2,4 liter 5 cilinder met 200 pk de meest krachtige uit de hele reeks is. Seat brengt begin septem ber de nieuwe Leon. Die is ronder van vorm dan zijn voorganger maar qua uit straling is het 'Salsa-prototy pe 2000' wat de klok slaat. En dat wel heel consequent. Dat de Salsa als dans genoeg ruimte biedt voor improvisa tie, straalt van de drie nieuw ste Seat-modellen niet af. Het beeld dat is neergezet met de Altea en de Toledo wordt een-op-een op de nieuwe Leon geprojecteerd. vanafprijs Nederland is de allereerste markt in Europa waarop de gloednieuwe Mazda5 (begin juni) werd geïntroduceerd. Een moderne midi- MPV met in dit segment unieke twee schuif deuren en een innovatief Karakuri zit- en op bergsysteem. De Mazda5 is een auto die van binnenuit is ontworpen met een indeling van het interieur die de inzittenden uitnodigt tot communiceren. Het Karakuri-systeem biedt aan maximaal zeven personen en staat garant voor superieure interi eurfunctionaliteit en optimaal comfort en gebruiksge mak. De stijlvol jj, vormgegeven auto beschikt eerste in zijn klasse over twee schuifdeuren heeft een van .495 euro. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊHKKSSKÊKÊÊÊÊKÊÊÊHÊÊÊWM HHHEHHHHHK iiü( fc.1 ^BÜ&riöoy ns-17 Blik van

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 17