Puur Kiezersbedrog! KinderBrillenKanjer in Schiedam Nieuws van de Hargahoeve Geef uw mening De meest luxe zonnebril op uw eigen brilsterkte! Klaar binnen één dag! VAN DAM Eigenaar katten gezocht Opruiming Wereldwinkel Vernieler aangehouden Vrouw mishandeld Fietser aangereden Erotisch werk kunstenaars op tentoonstelling Niet Netjes Zaterdag 16 juli Ray-Ban dag bij Tempel Optiek! wmmmmmm SCHIEDAM SCHIEDAM - Dierenasiel Har- gahoeve is dringend op zoek naar de eigenaar van vier katten, die zijn achtergebleven in de wo ning aan de Lekstraat 20. De dieren zijn 22 juni op last van woningstichting Woonplus opge haald door het asiel. Indien de Hargahoeve binnen veertien da gen niks van de eigenaar heeft vernomen, vervalt het eigen domsrecht. SCHIEDAM - De Wereldwinkel Schiedam houdt de jaarlijkse zo- meropruiming. Wie op zoek is naar een zomers cadeau kan bij de Wereldwinkel rekenen op leu ke kortingen. Verder zijn hier de witte armbandjes van de actie 'Armoede de wereld uit' (bekend van Live 8) uit te koop voor een euro. SCHIEDAM - De politie heeft maandagmorgen vroeg een 22- jarige man aangehouden, die een ruitenwisser van een auto had afgebroken. De vernieler bleek illegaal in Nederland verblijven en is overgedragen aan de vreemdelingendienst. SCHIEDAM - Een 33-jarige vrouw is zaterdagavond op de 's- Gravenlandseweg mishandeld nadat ze in een snackbar ruzie had gekregen mer een 35-jarige man uit Rotterdam. De vrouw liep de snackbar uit en werd toen door haar belager geschopt, geslagen en aan de haren getrok ken. De gealarmeerde politie nam de Rotterdammer mee naar het bureau. Het slachtoffer werd ter plaatse behandeld door het ambulancepersoneel. Aanleiding tot de ruzie lag, volgens de poli tie in de relationele sfeer. SCHIEDAM - Een 66-jarige vrouw is donderdagmiddag in de Algerastraat van haar fiets gere den. Het slachtoffer werd over het hoofd gezien door een 46-ja- rige automobilist uit Vlaardin- gen die afsloeg. De GGD onder zocht de vrouw ter plaatse en bracht haar thuis. Het Nieuwe Stadsblad Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wach ten in de dierenopvang op hun ei gen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Tekir en de broers Mjassa en Tijger. Mjassa en Tijger De broertjes Mjassa en Tijger zijn onaf scheidelijk en daarom wordt voor hen samen een nieuw huis gezocht. Ze zijn drie jaar oud en stellen de nodige eisen aan hun toekomstige huisgenoten. Met jonge kinderen hebben ze niet veel op en ook honden zijn niet hun grootste vrienden. Daartegenover staat dat ze wel goed met andere katten overweg kunnen. Tot slot moet gezegd worden dat Mjassa en Tij ger graag een ommetje maken. Wie geeft deze brutale broers een nieuwe kans. Tekir Deze stoere rode kater is bijna vijf jaar oud en luistert naar de naam Tekir. Op zijn vorige adres maakte hij het kind des huizes zo bang dat hij uiteindelijk naar het asiel werd overgeplaatst. Tekir heeft echter ook een zachtaardige kant, zo ontdekten de medewerkers van de Har gahoeve. Hij zit graag op schoot en kan goed met soortgenoten overweg. Hoe hij met honden omgaat is niet bekend. Tekir wil af en toe naar buiten maar is voor de rest een makkelijke kater die een nieuwe kans verdient. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. r A-'T> SCHIEDAM - Durf het bij na niet te vragen, Rokjes dag en Aan Piemels ruiken. Deze en andere kunstwerken zijn te zien op de tentoon stelling Niet Netjes, die zon dag werd geopend in Pand Paulus en Galerie Tange. Een tentoonstelling vol ero tisch werk, dat in de regel voor het publiek verborgen blijft. Ofwel: vieze plaatsjes met een hoofdletter K (van kunst natuurlijk) De Schiedamse kunstenaar Jac ques Tange kwam in 1999 op het idee een speciale tentoonstelling te wijden aan zijn erotisch werk. Sindsdien is Niet Netjes een jaar lijks terugkerend feestje in de ga lerie. Compleet met rode gordij nen en een zwoele plaat. "Elke kunstenaar heeft wel een paar erotische werken in een hoekje van het atelier staan. Maar in ga leries en op exposities zijn ze bij na nooit te zien. Waarom? Mis schien zijn kunstliefhebbers wel hele nette mensen", lacht echtge note en mede-samensteller van de tentoonstelling Belinda Tange. Nadat vorig jaar voor het eerst een handvol gastkunstenaars hun werk lieten zijn, zijn voor deze aflevering van Niet Netjes de za ken echt groots aangepakt. De tentoonstellingsruimte is uitge breid met Pand Paulus en op de deelnemerslijst prijken 21 namen van landelijk en regionaal beken de kunstenaars. "We hebben ont zettend leuke reacties gehad. Misschien kunnen we het vol gend jaar nog grootser aanpak ken", vertelt Belinda. Mogen raadsleden die breken met hun partij, op eigen titel ver der of moeten ze hun zetel terug geven, luidde de vraag van vorige week. Daarbij werd natuurlijk verwezen naar de fractie van Gemeente Be langen Schiedam, die samen met wethouder Habermehl een nieu we politieke partij oprichtte (Schiedam Lokaal). De inzenders hadden er geen goed woord voor over. Puur kiezersbedrog, luidt de conclusie unaniem. "Waar is de tijd gebleven dat wet houders en raad zich bezig hiel den met het besturen van de stad en gewoon hun termijn van vier jaar vol maakten", vraagt Ria Zeeuw zich hardop af. Ze vindt dat de kiezer recht heeft op stabi liteit. "Onderling gekrakeel en een wethouder die er zomaar de brui aan geeft, zijn funest voor het vertrouwen in de politiek." David van Santen was totaal verbouwereerd toen hij las over de oprichting van Schiedam Lo kaal. "Dat dit mogelijk is in Nederland. Eerst alle onrust in de partij en vervolgens deze bizarre actie. Stelt u zich eens voor dat de wethouder en fractie ineens besluiten om extreem rechts te worden en morgen eventjes ex treem links. Puur kiezersbe drog!" "Wat deze heren doen is opko men voor de eigen belangen", stelt Margo Strik. Dit heeft niets meer te maken met het vol gen van het verkiezingsprogram ma van Gemeente Belangen Schiedam. Leuke dekmantel om zichzelf veilig te stellen in de raad. Wat de wethouder betreft, zo makkelijk als dat deze van 'kleur' verschiet, zo makkelijk zou hij ook van beleid kunnen verschieten." G. de Kok vindt het onbegrijpe lijk dat raadsleden hun zetel mo gen meenemen. "De kwaliteit van de politiek daalt naar het nul punt. De wet zou snel aangepast moeten worden." Volgens De Kok gelooft de bur ger er niet meer in. "De raadsle den zitten alleen voor hun eigen belang en het college werkt daar aan mee." Vieze bomen Een kleine greep uit de deelne mers: Gerard van Soest toont vie ze bomenfoto's, Harr Wiegman heeft striptekening ingestuurd, Willem van Scheijndel is de net ste van het stel en moest naar ei gen zeggen speciaal voor ten- KUNSTGEBITTEN ^a^Autoservice Eigenraam toonstelling aan de slag, Ben Au gustus is een geestelijk gehandi capte kunstenaar, die internatio naal erkenning heeft gekregen. "Hij schildert lappen vol met niet netjes. Overigens is al zijn werk niet netjes", lacht Belinda. Wat de tentoonstelling leert over de donkere krochten in het hoofd van de kunstenaars, is volgens Belinda niet te zeggen. "Het is erotisch werk maar wel met een knipoog. Het zijn vaak studie- schetsen. Ik heb een kunstenaar gesproken die alles al in de pa pierbak had gegooid. Nu heeft hij beloofd het te bewaren voor de volgende tentoonstelling." De variëteit is groot, schilderijen, tekeningen, broches, keramiek, beelden, foto's, striptekeningen, Ray-Ban zonnebrillen worden door velen gezien als de beste zonnebrillen ter wereld. Als u wilt weten waarom, dan overtuigen wij u graag op onze "Ray-Ban promotiedag" Deze zaterdag staat de zonnebril afdeling van Tempel Optiek in het teken van Ray-Ban. De gehele collectie 2005 is dan aanwezig, keuze genoeg in ieder geval! Bovendien krijgt iedereen die een Ray-Ban zonne bril aanschaft van ons een luxe cd-case cadeau. Tot zaterdag. U draagt al een Ray-Ban zonnebril vanaf 99.= zelfs een kauwgomautomaat ge vuld met wel heel bijzonder snoepgoed. Daarnaast heeft iede re kunstenaar een kastje gekre gen op de tentoonstelling, dat naar eigen believen ingericht mocht worden. Pak tekeningen Belinda: "Wij wisten ook niet van tevoren wat we allemaal te zien zouden krijgen. Lever maar in wat je hebt staan, hebben we tegen de deelnemers gezegd. Maar ik heb het idee dat de meeste flink aan de slag zijn ge gaan. Een kwam zelfs met een heel pak tekeningen terug van de vakantie in Italië. Niet Netjes is tot 28 augustus te zien in Pand Paulus aan de Korte Haven 125 en Galerie Jac ques Tange aan de Grote Markt 6a. Openingstijden vrijdag t/m zondag van 13.00 tot 17.00 uur. So you think you have got it all? SCHIEDAM - De KinderBrillenKanjer van dit seizoen bij Brilmode Rob Boon is gekozen. Uit de vele deelnemers is Justin Smallegange uit Schiedam de gelukkige winnaar geworden. Justin heeft de prijs, een speelgoedbon, in ontvangst genomen van filiaalhouder Edward Geeve. Alle kinderen tot en met 12 jaar die een bril kopen kunnen het hele jaar meedoen. Er wordt een foto gemaakt die je gelijk mee mag nemen. Zo kan je aan iedereen al je nieuwe bril laten zien. Als de glazen binnen zijn mag je zelf de bril komen maken. Je slijpt de gla zen en monteert ze in het montuur. Natuurlijk onder des kundig toezicht van de opti cien. Als dat allemaal goed is gelukt, krijg je een waar Bril- diploma. Één maal per seizoen wordt er een KinderBrillenKanjer geko zen die een mooie prijs in ont vangst mag nemen. De foto komt in de krant en je foto staat ook in de etalage van de Brilmode Rob Boon, Justin: "Deze vond ik het mooiste van allemaal" Hof van Spaland Schiedam. Alle deelnemers vind je ook op www.brilmoderobboon.nl Woensdag 13 juli 2005 Het Nieuwe Stadsblad 28-1440 WÊÊÊÊSM Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener.nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 4455.590 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te Oa ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, WGGGNGR huis-aan-huiskranten 'Vieze plaatsjes' met hoofdletter K Mark Kivit Belinda Tange met een Niet Netjes kunstwerk voor de erotische tentoonstelling in Pand Paulus en Galerie Tange Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 mm Fokkerstraat 576, Schiedam. (0I0) 462 20 22.www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk TEMPEL CHANEL PRADA VOQUg_ Hoogstraat 2 3111 HH Schiedam Telefoon (010) 473 59 19 Fax (010) 473 09 55 E-mail info@tempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek.nl foto: ROEL DIJKSTRA for sleep comfort Een goede nachtrust is een voorwaarde om te kunnen genieten van de volgende dag en zo vart ons teven. Dat is de reden dat Jensen meer dan 50 jaar heeft gewerkt aan de doelstelling; het ontwikkeien van de meest comfortabele bedden, moet tijdens uw slaap en vooral de volgende dag kunnen voelen dat u een echt Jensen bed heeft. De oogstrelende Scandinavische boxspring heeft een uniek poeketveersysteem. Driedelig vlak uw eigen comfort, kleur en accessoires. JENSEN Dus voor u alleen het beste, Jensen □YNAMiqiJE Uit voorraad leverbaar! www.beds.nl slaapadvise u r s \hhhh Breda - Haagdijk 1 - T 076 - 514 77 82 - Breda - Markendaalseweg 2 - T 076 - 521 37 77 Delft - Schieweg 87 (t.o.v. de Makro) - T 015 - 251 65 01 - Den Haag - Theresiastraat 55 T 070 - 335 68 30 - Rotterdam - J. van Campenplein 57 - T 010 - 289 96 96 Delft: elke zondag open 11.00-17.00 uur U vindt ons ook in de Gouden Gids ADVERTORIAL - in

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3