www.stadsregio.info Zomerprogramma Moerdijk Carpoolpleinen opgeknapt Na inspraak: Provincie en stadsregio passen Ontwerp RR2020 aan 600 nieuwe P+R-plaatsen bij NS-station Lombardijen Subsidies Verkeer en Vervoer woensdag 13 juli 2005 otterdam Bekendmakingen algemene wet bestuursrecht ns-6 Albrandswaard Barendrecht Bergschenhoek Berkel en Rodenrijs Bernisse Bleiswijk Brielle Capelle aan den IJssel Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Maassluis Ridderkerk Rotterdam Rozenburg Schiedam Spijkenisse Vlaardingen Westvoorne STADSREGIO ROTTERDAM BEKENDMAKING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT it ubc iv 139.500 De Wantij concerten in Dordrecht; een culinaire zomeravondwande- ling in Brielle of de Shipmate Clas sic Yacht Regatta in Hellevoetsluis Liefhebbers van een leuk uitstapje hoeven zich komende tijd niet te vervelen. Hieronder volgen enkele aanraders om in de regio Rijn mond van het zomergevoel te ge nieten. De Wantijconcerten in Dordrecht, een zalige zomerse cocktail van sfeer en mu ziek, op smaak gebracht met een fikse scheut ambiance. Praat bij met familie en vrienden of schuif op naar het podium en laat u (hart)verwarmen door zuiderse klanken of swingende blues. Ook voor kinderen zijn de Wantij concerten een festijn. De ene week is er een springka steel, de andere week geven de grime meisjes hen een leuke snoet en er is al tijd volop ruimte om met de vriendjes pret te maken. De infotent vertelt u meer over allerlei evenementen in de buurt, leuke spaaracties, een milieuactie en eventuele wedstrijdjes. Elke maandag vanaf 19.30 uur. Om 20.30 uur start het optreden, het eindigt altijd om 23.00 uur stipt. Bonnetjes kopen kan tot 23.15 uur, de dranktent sluit onherroepelijk om 23.30 uur. Een slimme bezoeker komt te voet of met de fiets naar de Wantij con certen. Voor donderdag 11 augustus kunt u zich aanmelden voor een culinai re zomeravondwandeling in Brielle. De avond begint om 19.00 uur bij brasserie Coccinelle in de Voorstraat in Brielle. Hier wordt u ontvangen met een hapje en een drankje: kleine luxe sandwiches en zoete hapjes staan voor u klaar in buffet- vorm. Om 19.30 uur start de stadswan deling. Een deskundige gids laat u nader kennismaken met historisch Brielle. Nadat u het een en ander te weten bent gekomen over de geschiedenis tijdens een anderhalf uur durende wandeling, eindigt de wandeling rond 21.00 uur weer bij Coccinelle. Hier staat een wel verdiend buffet klaar; tapas, kleine luxe sandwiches en quiches, incl. 2 drankjes naar keuze. Voor deze culinaire zomeravondwande ling kunt u zich aanmelden bij de Regio VVV Zuid-Hollandse eilanden, kantoor Brielle. De kosten bedragen 17,50 p.p. Voor meer informatie: VVV Brielle, Markt 1, 3231 AH, Brielle, tel. 0181- 475475. brielle@vvvzhe.nl. De Shipmate Classic Yacht Regatta wordt van 26 t/m 29 juli in Hellevoets luis georganiseerd. Op dit grootse evene ment voor klassieke scherpe jachten in Nederland, zullen zich weer ruim 150 van deze schepen verzamelen, variërend van 6 tot meer dan 20 meter lengte en een leeftijd van enkele decennia tot bijna 100 jaar oud. De deelnemers komen uit Nederland, Engeland, Duitsland, België, Frankrijk en de Scandinavische landen. De Regatta wordt elke twee jaar gehou den en is aan het uitgroeien tot een van de belangrijkere evenementen van ons land. Iedere keer worden er duizenden bezoekers getrokken. De nadruk van de Shipmate Classic Yacht Regatta ligt op wedstrijdzeilen. Veelal zijn de deelne mende schepen oude wedstrijdschepen, die in hun tijd formidabele prestaties le verden en wereldberoemd waren. In de havens is het mogelijk deze fraaie sche pen van dichtbij te bewonderen. Inlich tingen via www.dcyr.nl. Middels een uniek samenwerkings verband tussen het Toeristen en Arrangementenbureau Willemstad met onder andere Lydia Kassei (Beeldend kunstenaar), Truus Roz- inga (Beeldenmaakster/keramiste), Dalina Maat (Atelier en cadeau winkel Zyzo), Beer Clement (Foto grafie) en Jannie Punt(Boekhan del Espresso) wordt de toerist/re creant en natuurlijk de inwoner van gemeente Moerdijk een gevari eerd zomerprogramma aangebo den. Activiteiten die men onder meer kan bbeken voor de maanden juli en au gustus zijn: workshop kleien, workshop schilderen, workshop sieraden maken, workshop Vilt, workshop fotografie, voorlezen voor kinderen, bezichtiging Mauritshuis, Stepverhuur en een Stads wandeling onder leiding van een gids. Men behoeft niet weken vooruit te reser veren of in te schrijven. Tot op de dag van de activiteit kan men zich voor 09.00 uur aanmelden bij de TAB-Willemstad voor één van de bovenstaande activitei ten. Dit vooral om de toerist/recreant volop de gelegenheid te bieden om zich tijdens zijn (korte) verblijf te kunnen vermaken in Willemstad. Natuurlijk zijn ook de eigen inwoners van harte welkom om tijdens de zomervakantie of op een regenachtige dag zich creatief te verma ken. De workshops zijn ook geschikt voor kinderen. Het complete zomerpro gramma met tijden en prijzen is ver krijgbaar bij het Toeristen en Arrange mentenbureau Willemstad, Hofstraat 1 te Willemstad. Telefoon: 0168-472222. Toeristische trekker in de gemeente Moerdijk is zonder twijfel vestingstad Willemstad. In 1582 startte vader des va derlands Willem van Oranje met de bouw van zijn vestingstad. Willem's stad werd al snel Willemstad genoemd. De Nederlandse vestingsteden zijn voorna melijk in Noord-Brabant gesitueerd en hebben als gemeenschappelijk orgaan de Vereniging Nederlandse Vestingsteden. Ook in andere delen van de gemeente Moerdijk wordt getracht de recreant te behagen. Kort geleden besloot de ge meenteraad deel te nemen aan het fiets- knooppuntensysteem. Dankzij dit systeem worden verschillende fietsrou tes met elkaar verbonden. Je krijgt daardoor een netwerk van fietspaden in West-Brabant en dat gaat zelfs de grens over, want het systeem wordt doorge- koppeld naar België. Ook de wandelrou tes werden al nader bekeken. Samen met ZLTO worden in polder De Ruige Hill faciliteiten aangelegd voor wandelen op verharde wandelroutes. De gemeente telt momenteel drie reguliere campings. Er zijn periodieke contacten met de afzon derlijke ondernemers en de gemeente probeert goede randvoorwaarden voor de campings te scheppen. Verder is Moerdijk gezegend met een drietal havens. Niet alleen de industriële havens van Moerdijk en Dintelmond, maar ook in Willemstad ligt een mooie jachthaven. STADSREGIO STADSREGIO -1N FO Proef de zomer in de regio Woensdag 25 mei 2005 is het vernieuwde carpoolplein Vlaardingen bij het sportpark Vijfsluizen geopend. Onder de noemer 'Car-poolpleinen Gelift' zijn 13 carpoolpleinen in de Rotterdamse regio schoner, veiliger en herkenbaar gemaakt. Met de opening van het carpoolplein in Vlaardingen werden tegelijkertijd de overige 12 pleinen van het project geopend. Schoon, veilig en herkenbaar Belangrijkste doelstelling van het project 'Carpoolpleinen Gelift' is carpoolpleinen schoner en veiliger te maken. Uit een onderzoek naar het gebruik van de carpoolpleinen bleek, dat het gevoel van onveiligheid voor automobilisten en de angst voor beschadiging van hun voertui gen, een belangrijke verklaring was voor de lage bezettingsgraad. Daarnaast waren het gebrekki ge onderhoud, vuil en onbekendheid van de carpoollocaties ook een reden om geen gebruik te maken van de carpoolpleinen. Daarom zijn op alle carpoolpleinen in de regio dezelfde bor den en verlichte informatiepanelen geplaatst. Zelfs de afvalbakken zijn op alle carpoolpleinen hetzelfde. Met een logo dat speciaal voor de carpoolpleinen in de Rotterdamse regio is ont worpen, zijn de carpoolpleinen vanaf grote afstand herkenbaar. Publiekscampagne De verbetering van de faciliteiten van de car poolpleinen stimuleert het gebruik ervan, zo is de verwachting. In oktober van dit jaar gaat een publiekscampagne van start om ook potentiële gebruikers van de carpoolpleinen over de ver beteringen te informeren, zodat ook zij gesti muleerd worden van de pleinen gebruik te maken. U foto: Berrii vart der Linden In de toekomst zullen 600 automobilisten hun auto gratis bij NS-station Lombardijen kunnen par keren, als zij vervolgens met het openbaar vervoer verder reizen. Het plan maakt onderdeel uit van het Masterplan Medisch Centrum Rijnmond-Zuid, dat voorziet in een grote parkeergarage voor het ziekenhuis en een P+R-voorziening. Eén project De perste nieuwbouw van het ziekenhuis op de plaats van het huidige Wartburgcollege wordt in 2008 opgeleverd. De school moet op de huidige P+R-locatie gebouwd worden. Daarom moet de nieuwe P+R-voorziening op een andere plaats gebouwd worden, dicht in de buurt van het station. Bovendien is het huidige aantal plaatsen (88) veel te weinig voor de behoefte die er op die plek voor P+R-parkeren bestaat. Omdat het ziekenhuis ook dicht bij het station wordt gebouwd, is er voor gekozen de parkeerbehoefte van het ziekenhuis en de nieuwe P+R-locatie tot één project te smeden. Twee garages Het Masterplan gaat uit van twee grote parkeergarages. Eén van 1.425 plaatsen in vijf lagen in de zuid-oosthoek van het gebied, bestemd voor bezoekers van het ziekenhuis. De tweede garage aan de westzijde van het gebied gesitueerd, in een smalle strook langs de spoor baan. Deze garage is bestemd voor ziekenhuis personeel (675 plaatsen) en voor P+R (600 plaatsen). De P+R-garage wordt door een over dekte voetgangersbrug over de Spinozaweg met het station verbonden. Het project kan binnen enkele jaren worden gerealiseerd, ff Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam en Gedeputeerde Staten van de pro vincie hebben ingestemd met de Nota van Beantwoording en Wijziging van het Ontwerp RR2020. Het stuk geeft antwoord op de ruim 300 reacties die tijdens de inspraakprocedure in april en mei 2005 zijn ingediend. Daarnaast staan in de nota de voorstellen voor aanpas sing van het Ontwerp 2020. Milieustrategie De milieustrategie is gezien de recente ont wikkelingen rond luchtkwaliteit nog urgenter geworden. Beide besturen wil de milieube lasting zo veel mogelijk beperken door harde keuzes te maken bij de ontwikkeling van wonen, werken en infrastructuur. Bij lokale ont wikkelingen zetten provincie en stadsregio in op maatwerk, waarbij milieuknelpunten vooraf in het planproces worden betrokken. Volgens afspraken tussen betrokken partijen worden ook voorwaarden genoemd voor een verant woord woon- en leefklimaat. Veel reacties vra gen om een snelle toepassing van de strategie, zodat een aantal geplande locaties verder ont wikkeld kunnen worden. Trendbreuk in herstructurering Het beleid om meer variatie en balans in het woningaanbod te brengen, krijgt vooral gestalte in het bestaande stedelijke gebied waar de al ingezette herstructurering van naoorlogse wijken aanzienlijk zal toenemen. Betrokken gemeenten en corporaties onderschrijven de principes van deze trendbreuk en in sommige gevallen is het beleid al overgenomen in het gemeentelijke woonbeleid. In de stad wordt verder vooral gebouwd in de buurt van verkeersknooppunten en openbaarvervoerstations en in de gebieden aan de rivieroevers. Noordas Velen vinden een integrale gebiedsontwikke- ling voor de noordflank van de regio, de Noordas, belangrijk. De regio benut daarbij haar plaats in de Randstad met kansen voor hoog waardige woon- en werkmilieus. Daarbij staat de afstemming, zowel binnen het gebied als in relatie met andere locaties in de zuidvleugel van de Randstad centraal. Landelijk wonen De provincie en Stadsregio hebben besloten om in de Broekpolder tot 2010 geen initiatieven te nemen om landelijk wonen te realiseren. Tot 2010 ligt de ontwikkeling van dit gebied in han den van de gemeente Vlaardingen. Daarna beoordeelt de stadsregio of de Broekpolder als nog zoekgebied voor landelijk wonen wordt. Het dageli/ks bestuur van de stadsregio Rotterdam maakt bekend dat de regioraad op 29 juni 2005 heeft besloten: 1 de programmabegroting 2006 en de activiteitenbegroting 2006 vast te stellen; 2 de begroting 2005 conform bijgevoegd ontwerpbesluit te wijzigen; 3. in te stemmen met de delegatie van de bevoegdheden op het gebied van stedelijke vernieuwing zoals geformuleerd in het ontwerpbesluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 23 december 2004. De besluiten liggen van maandag 11 juli 2005 tot en met vrijdag 26 augustus 2005 op werkdagen (gedurende de aldaar gebruikelijke ope ningstijden) ter inzage in de gemeentehuizen binnen het werkgebied van de stadsregio Rotterdam, alsmede (van 8.30 tot 17.00 uur) bij het Bestuurlijk Informatiecentrum (BIDOC) van de Bestuursdienst Rotterdam, kamer 100 van het Stadskantoor, ingang Rodezand 18 te Rotterdam. De voorstellen die aan deze besluiten ten grondslag liggen, zijn daar eveneens te raadplegen. Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam maakt bekend op 15 juni 2005 te hebben besloten: 1 MET en CO B.V. ontheffing te verlenen van het verbod om openbaar vervoer te verrichten zonder daartoe verleende concessie, zoals bedoeld in artikel 29 van de Wp2000, voor het vervoer van Den Haag Centraal Station via Delft naar Rotterdam Airport, voorzover het gaat om het trajectgedeelte binnen het gebied van de stadsregio Rotterdam en aan de ontheffing voorschriften te verbinden overeen komstig het bijgevoegde ontwerpbesluit; en op 29 juni 2005 te hebben besloten: de secretaris van de stadsregio mandaat te verlenen, met de mogelijk heid tot submandaat, tot uitvoering van zijn bevoegdheden zoals beschreven in de hoofdstukken 4 en 5 van de VVSV (beoordelen, ver lenen, vaststellen en terugvorderen van subsidies) onder de voor waarden dat: - de bevoegdheden ten aanzien van beroeps- en bezwaarprocedures bij het dagelijks bestuur blijven, - het geheel van aangegane verplichtingen binnen de daarvoor bestemde budgetten blijft, - politiek gevoelige aanvragen of besluiten na overleg met de secretaris aan het dagelijks bestuur worden voorgelegd. De besluiten liggen van maandag 11 juli 2005 tot en met vrijdag 26 augustus-2005 op werkdagen (gedurende de aldaar gebruikelijke ope ningstijden) ter inzage in de gemeentehuizen binnen het werkgebied van de stadsregio Rotterdam, alsmede (van 8.30 tot 17.00 uur) bij het Bestuurlijk Informatiecentrum (BIDOC) van de Bestuursdienst Rotter dam, kamer 100 van het Stadskantoor, ingang Rodezand 18 te Rotterdam. De voorstellen die aan deze besluiten ten grondslag liggen, zijn daar eveneens te raadplegen. Rotterdam, 30 juni 2005, het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam, de secretaris, mrM.C. Jansen de voorzitter, mr I.W. Opstelten De secretaris van de stadsregio Rotterdam maakt bekend dat zij heeft besloten: 1 de directeur van het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (op grond van het besluit d.d. 29 juni 2005 van het dagelijks bestuur van de stads regio Rotterdam) submandaat te verlenen tot de uitvoering van de bevoegdheden zoals beschreven in de hoofdstukken 4 en 5 (beoor delen, verlenen, vaststellen en terugvorderen van subsidies) van de "Verordening Verstedelijkingsafspraken en Stedelijke Vernieuwing 2005-2010" onder de voorwaarden dat: - de bevoegdheden ten aanzien van beroeps- en bezwaarprocedures bij het dagelijks bestuur blijven, - het geheel van aangegane verplichtingen binnen de daarvoor bestemde budgetten blijft, - politiek gevoelige aanvragen of besluiten na overleg met de secreta ris aan het dagelijks bestuur worden voorgelegd; 2. de directeur van het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (op grond van het besluit van 19 januari 2000 van het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam) submandaat te verlenen voor het budget- beheer van het "Fonds Verstedelijkingsafspraken en Stedelijke Vernieuwing 2005-2010" 3 dat de werkzaamheden verbonden aan de in punt 1en 2. genoemde taken en procedures in een Administratieve Organisatie worden vast gelegd. Dit besluit ligt van maandag 11 juli 2005 tot en met vrijdag 26 augustus 2005 op werkdagen (gedurende de aldaar gebruikelijke openingstijden) ter inzage in de gemeentehuizen binnen het werkgebied van de stads regio Rotterdam, alsmede (van 8.30 tot 17.00 uur) bij het Bestuurlijk Informatiecentrum (BIDOC) van de Bestuursdienst Rotterdam, kamer 100 van het Stadskantoor, ingang Rodezand 18 te Rotterdam. De voor stellen die aan deze besluiten ten grondslag liggen, zijn daar eveneens te raadplegen. Rotterdam, 30 juni 2005, de secretaris van de stadsregio Rotterdam, mrM.C. Jansen Daarbij spelen de kwaliteitsverbetering op het gebied van veiligheid en bereikbaarheid en de ontwikkeling van overige locaties voor landelijk wonen aan de noordkant van de regio een belangrijke rol. Er komen nog drie kleinschalige locaties voor landelijk wonen bij: de Vlinderstrik, de Schiezone en nabij Zuidland. Glas op Voome-Putten De sanering van het glas op Voorne-Putten wordt in een streekplanuitwerking verder vorm gegeven. Er wordt een integraal gebiedsplan gemaakt met glasontwikkeling, landelijk wonen, water en groen. Er wordt geen nieuw glas toe gestaan, voordat Gedeputeerde Staten de streekplanuitwerking heeft vastgesteld. Dit geldt voor het hele gebied van Voorne-Putten. De gevestigde tuinders met bestaande glasrech ten, kunnen deze wel gebruiken. Windturbines De provincie en de Stadsregio hebben besloten om de voorgestelde locaties voor windturbines in Bleiswijk te laten vervallen. De andere locatie bij Nieuwenhoorn (Hellevoetsluis) wordt naar het zuiden verplaatst. De locatie in Reijerwaard is nog een studielocatie en wordt, in afwachting van de uitkomsten van een haalbaarheids onderzoek, gehandhaafd. Bedrijventerrein Ridderster De voorgestelde locaties voor nieuwe bedrij venterreinen ten dele aangepast. De locatie ten noordoosten van verkeersknooppunt Ridderster vervalt. De gemeente Ridderkerk heeft hier plannen voor groenontwikkeling. De overige voorgestelde locaties voor bedrijventerreinen rond Ridderster blijven gehandhaafd. Hoe verder Provinciale Staten en de Regioraad behande len het Ontwerp RR2020 met de Nota van Beantwoording en Wijziging in de maanden september t/m november. Eind 2005 wordt het Ontwerp RR2020 definitief vastgesteld. II In de afgelopen periode heeft het dagelijks bestuur van de stadsregio voor de volgende projecten subsidie verleend: Gemeente Rotterdam: asfalteren regionale fietspaden 95.000 Gemeente Rotterdam: fietspad Kralingse Piaslaan 53.000 Gemeente Rotterdam: verhoogde bushaltes Beukelsdijk 12.000 Gemeente Rotterdam: aanpassingen Adriaan Volkerlaan 231.500 Gemeente Rotterdam: project 30 km-gebied Reijeroord 95.000 en Hoek van Holland 21.500 1 Gemeente Rotterdam: Project P+R Noorderhelling 19.500 1 Gemeente Rotterdam: fietspad Lutter en Hunze 33.000 Gemeente Berkel en Rodenrijs: snelheidsinformatie display 4.600 1 Gemeente Albrandswaard: fietsvoorzieningen Achterdijk 231.500 Gemeente Spijkenisse: keerlus Schiekamp 56.500 Gemeente Bleiswijk: snelheidsremmende maatregelen Te Land €101.500 Gemeente Ridderkerk: Module verkeersveiligheid 14.500 Gemeente Krimpen aan den IJssel: 30-km gebieden 385.000 Gemeente Westvoorne: 30 km-zone Ommeloop 8.000 Gemeente Albrandswaard: reconstructie Hofhoek-metrostation Poortugaal 260.500 Gemeente Rotterdam: reconstructie regionale fietspaden 296.500 Gemeente Rotterdam: 30-km gebied in Zuidwijk BOUWEN AAN SAMENHANG

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 6