1 Jenny's Deli: Oriëntaalse markt aan de Meent Michel de Hey blaast weer Zomervips Zomercarnaval De magie van Vlaardingen Langer mag natuurlijk ook m m*5 Bluesy Brielle 29 - 1002 De 21-jarige Imara Thomas van carnavalsgroep Kingdoms under the sun is vanavond ge kroond tot Koningin Zomer carnaval 2005. De Koninginne- verkiezing, de verkiezing waar de Koningin Zomercarnaval gekozen wordt, vond vanavond plaats in de Cruise Terminal, Rotterdam. Acht kandidates van verschillende carnavals groepen dongen in de vijf uur durende show mee naar de titel Zomercarnaval Koningin 2005. De van oorsprong Arubaanse Imara Thomas gaat als Koningin Zomercarnaval een belangrijk functie vervullen als ambassadri ce van alle evenementen van Zo mercarnaval. Traditiegetrouw voert zij op zaterdag 30 juli de Straatparade aan met haar carna valsgroep. Naast de felbegeerde titel wint de nieuwe Zomercarna val Koningin een reis naar Cura sao. De jury van de Koninginnever- kiezing roemde de nieuwe Zo mercarnaval Koningin om haar sterke verbale optreden en zag in haar de beste vertegenwoordig ster van het evenement Zomer carnaval. De jury bestond dit jaar uit Nelo Emerencia (juryvoorzitter en be stuurslid Stichting Zomercarna val Nederland), Gracia Caffe (Redondo Musica), Jan Ooster man (OBR), Brigitta Lacroes (or ganisatie carnavals en Tumba/Ca- lypso festivals), Robert Candela- ria (directeur van het kabinet van de gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen) en Ma- vis Albertina (Antilliaanse me dia-icoon). Ook Miss Fotogeniek Imara Thomas won vanavond niet alleen de titel Koningin Zo mercarnaval, maar ontving ook de prijs Miss Fotogeniek. First Runner Up Valerie Alken van Grupo Carnaval Dominicano heeft tevens een reis naar Cura sao gewonnen. De Second Run ner Up Willeke Dekker van de groep Stims Friends won een reis naar het Nottinghill Carnival in Londen, welke plaats vindt in augustus van dit jaar. Zomercarnaval vindt plaats van 28 tot en met 30 juli in de binnenstad van Rotterdam. In de twintig jaar van haar bestaan is Zomercarnaval uitgegroeid tot het grootste evenement van Nederland. Kroon op het feeste lijke jubileumjaar 2004 was de benoeming van Zomercarnaval tot meest succesvolle evenement in de Evenementenmonitor 2005. De Pre Party van het carnaval is op donderdag 28 juli op het Strand aan de Maas in Rotter dam. De Warming Up/Battle of Drums is op vrijdag 29 juli op de Coolsingel en de Straatparade, live podia en Latin Dance Square zaterdag 30 juli in het Centrum R'dam. La Noche Grande del Carnaval is vanzelfsprekend eveneens op zaterdag 30 juli Cruise Terminal. Nederland is mooi, vooral als de zon schijnt. Voor wie er geen buitenland aan zit of wie 's zomers graag in eigen land is zijn er ook in ons kleine landje grote mogelijk heden. Vrijwel alle provin cies hebben zo hun eigen kwaliteiten. Ook de onze. En ook net over de regiogrenzen zoals op Goeree Overflak- kee. Zin een dagtochtje? Doen! Het feest kan meteen al beginnen door de meest toeristische route te kiezen. Het ligt er een beetje aan waar je vandaan komt maar via Maassluis rijden heeft vele prés. De rit langs de bijna verge ten weg langs de Maas en Water weg biedt veel natuurschoon en rust. Aan je linkerhand zie je vrij wel continu imponerend grote zeeschepen. De oude kernen van Vlaardingen en Maassluis blijken daarbij verrassend sfeervol. En dan nog het oversteken met het pontje naar Rozenburg, een heer lijke oer-Hollandse belevenis. De rest van de ongeveer 60 kilometer durende rit naar Ouddorp biedt zicht op vele wateren met bijbe horend watersportplezier. Van eigen mesterij Ouddorp en omgeving hebben veel te bieden, zoals kilometers lange zandstranden, mooie na tuurgebieden en gezellige dorps kernen met veel winkels en ter rassen én nog vlees van de slager met eigen mesterij. Ook qua eet- gelegenheden is er van alles wat te vinden. Van snackbar tot restaurant en van pizzeria tot bistro. Sportievelingen kunnen volop aan hun trekken komen: fietsen, wandelen, vissen, surfen, paardrijden, tennissen en zwem men behoren tot de vele moge lijkheden. Bij minder mooi weer hoeft ook niemand zich niet te vervelen. Wat te denken van een bezoek aan diverse musea, de gezellige weekmarkten, de visafslag in Stellendam of de Expo Haring vliet? Wat langer in de prachtige omge ving van de Kop van Goeree rondkijken Wandelen, fietsen of gewoon heerlijk genieten van zon, zee, rust ruimte. Natuur lijk is er dan ook de mogelijkheid te blijven slapen. Dat kan in di verse typen hotels. Wel eens aan logies ontbijt gedacht Zowel privé als in pensions mogelijk. Kamperen kan natuurlijk ook. Of een huisje huren op een van de vele recreatieterreinen! Vlakbij de badplaats Ouddorp ligt het stadje Goedereede. Dit historisch, monumentaal be schermde stadsgezicht boeit door zijn stedeschoon. Wandel eens langs de pittoreske haven met aan weerszijden de patriciërswonin gen, de markt, het oude raadhuis en de statige 'dom' met zijn caril lon, dat om het kwartier zijn zil veren klanken over Goedereede uitstrooit. Voor natuurschoon kan men op het eiland Goeree-Overflakkee ruimschoots aan zijn trekken ko men. Op Goeree treffen we een aantal natuurgebieden aan, zoals: de Kwade Hoek, de Kleistee, de Scheelhoek, de Punt, de Kabbe- laarsbank, de Westduinen en de Preekhilpolder. Temidden van een prachtig duin gebied, direct aan het grootste zoutwatermeer van Europa, het Grevelingenmeer, liggen het Be zoekerscentrum De Grevelingen en de historische stoomtrambaan. Daar is tevens de Brouwersdam te vinden, waar het voor de wa tersportliefhebbers uitstekend vertoeven is Ouddorp zelf beschikt over een strand van 20 km. Vele sporten worden op dit strand beoefend, zoals paardrijden. De plaatselijke manege kan u meenemen tijdens één van haar buitenritten. De om geving met zijn hoeven en 'spul letjes' en het landschap van hoog tes en hameeten vormen een be zienswaardigheid van de eerste orde. De vuurtoren "Westhoofd" dateert uit 1947 en is 56 meter hoog. Helaas is deze vuurtoren niet voor het publiek toeganke lijk. De Kop van Goeree is nog een van de weinige gebieden in Nederland waar op grote schaal bloemzaad wordt geteeld. In de maanden juni tot en met septem ber kunnen prachtige fietstochten worden gemaakt langs de vele bloeiende bloemenvelden. Rou tes verkrijgbaar bij WV Oud dorp. In het vissersdorp Stellendam ligt een moderne vissersvloot en de visafslag. De Expo Haring vliet, het expositiecentrum over de Haringvlietsluizen en het zwemcomplex 't Zuiderdiep zijn nog enkele mogelijkheden voor een geslaagd uitstapje. Evenementen in de maand juli: Vanaf 14 juli Centerparcs Dart Event 2005. 20 juli Ouddorp in vuur en vlam! 21 juli Rijdag R.T.M. Info: R.T.M.tel. 0187-689911. 21 juli Natuurexcursie over het Noordzeestrand. 21 juli De Boer Op bij het melkveehouderijbedrijf van de familie Tanis. 22 juli Nederlands Kampioen schap Buikglijden. 22 juli Rondleiding visafslag 23 juli Candle Light Tour. Van 23 tot en met 24 juli Wa terfestijn Brouwersdam Voor meer info over evene menten en reserveren zie tenzij anders vermeld www.ouddor- paanzee.nl. Bellen of langsgaan kan ook: VVV Ouddorp aan zee, Bosweg 2, tel. 0187-681789. 'Darlie double action tooth paste!', schreeuwt de verpak king van tandpastatubes de be zoekers van jenny's Deli toe. De tekening met een breedla- chende neger met een hoge zwarte hoge verraadt dat aan deze verpakking sinds de jaren vijftig weinig moet zijn veran derd! Eigenaresse Jenny Fan loh moet hard lachen als ze de verbazing over de aanwezigheid van tand pasta in haar nieuwe zaak ziet. 'Iedereen in Hong Kong gebruikt Darlie', legt ze uit. 'Veel Aziati sche klanten komen hier dus dan moet je ook Darlie in huis heb ben.' En niet alleen 'Darlie tooth paste', want in Jenny's Deli is al les te vinden wat een liefhebber van Zuid-Oost Azië zoekt. Jenny Fan Loh en haar man Shun Po Fan zijn een bekend echtpaar in het Rotterdamse horecawereld. Het fameuze restaurant Asian Glories is een gevestigde naam in Rotterdam en staat al jarenlang bekend als de top op het gebied van authentiek Chinees eten in Rotterdam. Op de maandagen zit alle horeca bobo's er te eten. Door het succes van Asian Glo ries konden Jenny en haar man enkele jaren geleden het in middels net zo succesvolle Dim Daily starten. En nu is er dan Jen ny's Deli; Een ultramoderne win kel, traiteur en kookstudio aan de Meent. De brede pui is over de volle breedte geopend en de spul len staan aanlokkelijk uitgestald. De hele zaak is in witte en zwar te kleuren gehouden, slechts het meubilair is van duurzaam en clean roestvast staal. Internatio nale uitstraling heeft Jenny be wust gezocht: 'Met mijn aanbod van producten probeer ik naast Aziaten ook Nederlanders te be dienen. De Chinese winkels op de Westkruiskade en Chinatown zelf, zijn voor Nederlanders te hoogdrempelig te zijn. Jenny's is ook traiteur. In de vitri ne kun je maaltijden vinden die je thuis alleen maar hoeft op te warmen. "Zet er dan wel een glaasje water bij, anders droogt het eten zo uit", geeft ze als goe de tip mee. Er zijn ook allerlei pakketten voor de thuiskok met alles voor een gelaagde avond wokken of barbecuen. Wie meer wil leren over de Aziatische keu ken en hoe je eten op het niveau van Asian Glories kan maken, kan zich inschrijven voor een kookcursus. Jenny's Deli, Meent 104 3011 JR Rotterdam. Bestelling hotline (010) 233 03 06. Openingstijden 10.00-20.00, zondag gesloten. Na het overweldigende succes van vorig jaar zal Michel de Hey op zaterdag 23 juli opnieuw 12 uur lang achter de draaitafel staan. Zijn opzwepende set begint om 11.00 uur 's ochtends en gaat non stop door tot 23.00 uur, zonder ook maar één pauze! Het eerste gedeelte van de marathon is rustiger, net als de eerste van zijn nieuwe dubbelcd 'Two Faces'. Zodra hij verhuist (zonder te stop pen met draaien!) van het terras naar het podium op het Strand gaan ook de beats omhoog, helemaal in de stijl van de tweede van zijn dub belcd, de festival cd van 'Two Faces'. Dat wordt 12 uur lang dansen, dansen en nog eens dansen! Verleden jaar trok Michel de Hey met zijn marathon duizenden men sen naar het zonovergoten Strand aan de Maas. Voor velen was het dé happening van het Strand aan de Maas 2004. Dit jaar zal dat niet an ders zijn. Een glas koude rosé, een lekker zonnetje, een badlaken, zand in je teenslippers, zonnebril en zonnecrème en Michel de Hey, allemaal ingrediënten voor een superdag. Ibiza aan de Maas dus! Als Michel om 11.00 uur begint met draaien staat hij op het terras, dicht bij het publiek. Net zoals vorig jaar is de muziek overdag sfeer vol, rustig en zomers. Zodra hij rond 19.00 uur verhuist naar het podium op het strand dan gaat hij los. Dan draait hij de festivalsound waarmee hij deze zomer op alle grote festivals volle zalen en velden trekt. Vorig jaar is geble ken dat deze formule, net als zijn cd, een groot succes is. Het plezier is dan ook duidelijk van het gezicht van Michel en de bezoekers af te lezen, 12 uur lang! Tijdens de Michel de Hey Marathon wordt ook de FFWD single "Another Dimension officieel gereleased. Kom dus alvast in de mood voor de spetterende FFWD van 13 augustus. De toegang voor de marathon is gratis, zorg dus dat je er op tijd bij bent. Als het strand vol is kan er niemand meer bij en zal je vanaf de Erasmusbrug toe moeten kijken.... Altijd al willen weten hoe het er achter de schermen aan toegaat? Je afgevraagd welke special guests er backstage rondlopen en hoe het is om als VIP behandeld te worden? Die kans bieden we onze lezer deze zomer middels een speciale Zomer Vips-actie. Hou de Evenementenpagina van deze krant komende weken goed in de gaten en maak kans op exclusieve backstage-kaarten en/of een VIP-arrangement voor festivals en evenementen als Metropolis en de Danceparade. Deze week hebben we als speciale aanbieding: twee Skybox-plaatsen tijdens de Straatparade van het Zomercar naval. Daarbij ook twee speciale Zomercarnaval-CD's. Om hier voor in aanmerking te komen, moet je een mailtje sturen naar re- dactie.pro@whk.wegener.nl o.v.v. Zomer Vip, Zomercarnaval. De 14e editie van Brielle Blues is traditie getrouw weer op de laatste zondag van juli, de 31ste. Er zijn weer drie podia, verdeeld over het centrum van Brielle, met de volgende artiesten: Podium 't Vervolg/Turfkade: - Fat Harry The Fuzzy Licks (14.30 u.) - Rhumba Kings (17.00 u.) -The Strikes (20.00 u.) Podium De Hoofdwacht/Markt - Lazy Bones 1 (14.30 u.) - Jeroen Sweers Band (17.00 u.) - Blues Lee (20.00 u.) Podium 't Swarte Schaep/Dixi: - Peter Wolf Sheepskin (14.30 a) -Last Call (17.00 u.) - Electrophonics (20.00 u.) De BLUESDAG is van 14.30 tot 22.00 uur en geheel gratis .Aansluitend kroegentocht. De kreet Het Zomerterras betekent 4 weekenden in Vlaardingen vol theater, muziek, film, cultuur en vermaak voor jong en oud. Het programma loopt uiteen van volledig onbekende, maar veelbelo vende artiesten, van oude rotten die nog steeds veelbelovend zijn, van spectaculair locatietheater tot kindertheater, en van klassieke muziek tot ska, reggae, Afrikaans, hiphop en salsa. Zomerterras presenteert op elke donderdagavond het Filmterras en op elke zondagochtend Zomerterras Klassiek. Speciaal voor de oudere kinderen introduceert het Zomerterras een reeks Adventure spelen op zondagmiddag dat het motto 'De Magie van Vlaardingen' meekrijgt. Voor meer info: zie www.zomerterras.nl. maan Imara Thomas Hare Majesteit 2005 Doe eens een dagje Ouddorp! 7, SLVi Maarten van der Jagt en Els Neijts T

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 11