WGGGNGR N 14*11 WH 010-4. K\ Wieden, snoeien en schrobben De Hargahoeve zit nu al propvol Nienke's Well brengt hoop en leven in Kenia L Opheffingsuitverkoop 20% tot 70% Korting Totale leegverkoo Kat slaat alarm Ervaring Kennis in verhuizen, A, Win kaartje voor 'Salsa Under the Bridge' Voor goede verlichting Geef uw mening Nog een wondertje 2 maal goud _SÉ3&- H. van Dijke Verhuizingen Wethouder Hans Meijer geeft startschot grote zomerschoonmaak '%v A '"A; huis-aan-huiskranten IllwW WV W Schiedam Raoul vindt het weer fijn in Schiedam SCHIEDAM - Niet alleen honden zijn goede waakdie- ren, ook sommige katten hou den een oogje in het zeil. Dat ondervond een 41-jarige be woner van de Hogenbanweg vorige week. De man werd midden in de nacht wakker gemaakt door een van zijn katten. Dit vond hij zo ongebruikelijk dat hij zijn bed uitstapte en op onder zoek uitging. Al snel werd duidelijk dat de kat hem had gewaarschuwd voor inbrekers. Die waren via de achterzijde de woning binnen gekomen. De alerte kat kon echter niet voorkomen dat de dieven er vandoor waren gegaan met portemonnee, bankpas, rijbe wijs en contant geld. Wethouder hans Meijer gaf maandag het startschot van een zomerschoonmaak. Schiedam moet weer glimmend het nieuwe seizoen in gaan. Het Nieuwe Stadsblad wil graag weten hoe u denkt over de schoonmaakopera- tie. Hoog tijd of heeft u er wei nig geloof in. En misschien zijn er nog locaties waar Irado zeker even langs moet gaan. (D Stuur uw reactie voor maan dag naar Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 52, 3130 AB in Vlaardingen of e-mail: redac tie. ns@whk. wegener.nl SCHIEDAM - De drieling die onlangs werd geboren in het Vlietland ziekenhuis is niet het enige wondertje. Mevrouw C. van Houte uit Schiedam belde het Nieuwe Stadsblad met de mededeling dat haar schoon dochter op 6 juli 2004 ook is be vallen van een drieling in het Vlietland. "Ook toen werd het een wondertje genoemd. En daar zijn we al een jaar blij mee." Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis is het de afge lopen tien jaar slechts een keer eerder voorgekomen dat een drieling in het Vlietland het le venslicht zag. "Moeders van meerlingen worden meestal doorverwezen naar het Sophia kinderziekenhuis. Voor ons blijft het dus een wondertje." SCHIEDAM - De Rijnmond Band heeft op het vierjaarlijks Wereld Muziek Concours de hoogste score uit de 75 jarige geschiedenis van de vereniging gehaald. Zowel bij de mars- (90,83 pun ten) als showwedstrijden (91,97 punten) verdiende het orkest goud met onderscheiding. Met 175 supporters in het kiel zog reisde de Rijnmond Band afgelopen zondag af naar het Limburgse Kerkrade. Het WMC duurt nog twee week einden. De Rijnmondband staat tweede op de ranglijst. Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 631.880 KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S Lezersservice I00 vrijkaarten voor FF3D Festival! Dagje Ouddorp, doen! Medewerkers van Irado beginnen met de grote zomerschoonmaak. Ze worden daarbij een handje geholpen door wet houder Hans Meijer, die maandag het startschot gaf in de Maassstraat/Lek straat. De schoonmaakoperatie richt zich op woonwijken, parken en industrieter reinen. Komende vier weken gaan de groenploegen en de straatreiniging geza menlijk de hele stad door. Plantsoenen krijgen een onderhoudsbeurt, onkruid wordt gewied en de straten, stoepen en goten flink geschrobd. Doel is om Schie dam voor het nieuwe seizoen weer spie en span te krijgen, belooft Meijer. SCHIEDAM - De zomer vakantie is nog maar net be gonnen en nu zit de Harga hoeve al propvol. In elk vrij hoekje staat een noodhok en de wasruimte dient tijdelijk als quarantaine voor een nest kittens met niesziekte. De overbewoning kost de medewerkers handenvol werk en heeft het dierenasiel zelfs gedwongen tot een op namestop. Het is met name de huisvesting van katten, dat een probleem vormt in de Harhahoeve. De ruim dertig hokken zijn allang bezet. Honden kunnen nog wel worden opgevangen. "We hebben nu acht honden zitten. Dat zijn gelukkig allemaal normale afstandsdieren. De spreekwoordelijke hond die aan een boom wordt vastgebon den, zijn we dit jaar niet tegenge komen", vertelt beheerder Esther van der Knaap. Wie afstand wil doen van zijn of haar kat krijgt aan de Sportlaan een nee op rekest. "We hebben een opnamestop Het gevaar is dat de kat op straat wordt gezet maar we kunnen niet anders", vertelt Esther. "We zitten echt tjokvol en we moeten ook ruimte houden voor spoedgevallen. Soms zou ik ze wel mee naar huis willen ne men. Maar ik heb er al zes rond lopen." De Hargahoeve is niet het enige asiel dat geen plekje meer vrij heeft, blijkt uit cijfers van de Dierenbescherming. Bij ruim veertig procent van de dieren asielen in Nederland kan er geen kat meer bij en bij ruim een kwart zijn alle hondenhokken al bezet. Bijna twee op tien asielen hebben een opnamestop, en dat al zo vroeg in het seizoen. Gedumpt Het aantal dieren dat door vakan tiegangers wordt gedumpt, neemt volgens de Dierenbescherming weer toe. Vorig jaar werden 18.000 katten en 7.000 honden opgevangen. Reden voor de trend is volgens de Dierenbescherming dat Nederlanders te vaak impul sief een huisdier nemen. Hoge re keningen van een dierenarts of andere ongemakken zijn dan aan leiding om het dier aan zijn lot over te laten. "Zo erg als deze zomer heb ik het nog niet meegemaakt en ik werk hier toch alweer zo'n zeven jaar", vertelt Esther. "Het heeft met mentaliteit te maken. Dieren wor den steeds makkelijker inwissel baar. Als een kat niet meer past in de plannen wordt 'ie de deur uit gedaan. Dat gaat niet altijd even vriendelijk. Ze worden gewoon aan hun lot overgelaten of uit de auto gezet bij een tankstation. Nog niet zo lang geleden stond een reiskooi voor het hek met drie katten erin gepropt." Gezellig De druk op de Hargahoeve is des te groter omdat er nauwelijks kat ten worden afgehaald. Esther: "De zomerdrukte begint al in mei, dan groeit het aanbod zwerf- en afstandskatten. Pas medio sep tember komt daar verandering in en worden er ook weer dieren op gehaald. Als de verwarming aan gaat is het weer gezellig om een kat in huis te hebben." Mark Kivit SCHIEDAM - Vuile straten, verwilderde plantsoenen en slecht onderhouden parken zijn misschien wel de groot ste ergernissen van Schie dammers. Dat mag wel blij ken uit de vele ingezonden brieven in het Nieuwe Stads blad en de reacties op de we kelijkse rubriek rotte plek ken. Het lijkt of het gemeen tebestuur en Irado zich de kritiek hebben aangetrokken want maandag is een grote zomerschoonmaak van start gegaan. Wethouder Hans Meijer gaf om negen uur het startschot voor de operatie. Alle beschikbare mens kracht en materieel worden inge zet om de stad voor het nieuwe seizoen weer spie en span te krij gen. De teams van Irado gaan ko mende week aan de slag in het noordelijkste en zuidelijkste deel van de stad en werken zo naar het centrum toe. Voor de operatie is de stad ver deeld in deelgebieden, die een to- taalaanpak krijgen. De groen ploegen en straatreiniging wer ken zij aan zij om het deelgebied aan kant te krijgen. Na het werk volgt per gebied een schouw om te beoordelen of het resultaat aan de verwachtingen voldoet. Mooie sier Het is te hopen dat het gemeente bestuur niet alleen mooie sier maakt met de operatie. Manager Jeannette Breen van Irado kan zich namelijk helemaal niet vin den in het woord zomerschoon maak, dat de gemeente boven het persbericht heeft gezet. Het gaat volgens Breen om een nieuwe reguliere werkwijze, waarbij de groen- en veegploe- gen gezamenlijk optrekken. Eens per zes weken gaat deze zoge naamde UBOR-poeg, een afkor ting van Uitvoering Beheer Openbare Ruimte) de stad door. Met deze efficiëntere werkwijze hoopt Irado de flinke korting op het budget op te kunnen vangen. Onkruid Dat het team de ronde nu in vier weken doet in plaats van zes heeft volgens Breen niks te ma ken met een zomerschoonmaak maar komt door het weelderige groen. "Het weer speelt ons par ten. De ene week is het nat, de andere warm. Daar gedijt het on kruid goed bij. Een distel groeit vijf centimeter per dag, heb ik me laten vertellen." Zomerschoonmaak of reguliere werkwijze, het samenvoegen van de groenploegen en de straatrei niging moet ervoor zorgen dat de stad schoner wordt. Het Nieuwe Stadsblad blijft de vinger aan de pols houden. Houd ons daarom op de hoogte van rotte plekken. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Aanbouwen Serres - Kozijnen Dakkapellen KORTE BOUWTIJD! Prisma 87 Shedrecht Vrijblijvende offerte? Kijk op www.snbouw.nl of bel 0184-433090 SCHIEDAM - De laatste Zo- merbeatavond is een paradijs voor dansliefhebbers met veel salsa, zouk en merengue. Monokay, de Schiedamse Pop prijs finalist, opent deze laatste avond op 28 juli. Melancholisch, sereen en krachtig tegelijk zullen de nummer over het Staderf schallen. Om 20.30 uur kunnen bezoekers kennismaken met de zouk. Deze romantische versie van de Lambada brengt zelfs meer passie dan de salsa. Onder leiding van choreograaf en dansleraar Claudio Gomes kan het publiek de eerste stappen op de dansvloer zetten. Daarna is het genieten van Zouk Lovers. Pro fessionele dansparen geven een indrukwekkende dansshow. Deze show wordt gevolgd door een sal sa dansshow door de dansers van Dress-2-Impress. De avond wordt afgesloten met een specta culair optreden van Miami Con nection. Met salsa, merengue en zouk is het swingen op deze laatste Zo- merbeatavond. Donderdag 21 ju li staat met Gnawa van Sindibad, oriëntaalse buikdans van Nadia en opzwepende Raï van El Haou- ari in het teken van 400 jaar be trekkingen tussen Marokko en Nederland. De organisatie van Zomerbeat in de City biedt in samenwerking met het Nieuwe Stadsblad 5x2 vrij kaartjes aan voor het feest 'Salsa Under the Bridge' in Grand Café PRACHTIG in Rot terdam. Live-optredens, enter tainment en niet te vergeten pri ma dj's beloven een spetterend feest aan de Maas op 6 augustus. Maak kans op gratis kaartjes door de volgende vraag te beant woorden. Wie geeft donderdag 28 juli een workshop zouk op het Stads- erf? A. Zouk Lovers B. Dress-2-Impress C. Claudio Gomes SMS het antwoord voor maandag 25 juli naar 2121. Begin het be richt met WIN(spatie)MEET(spatie)A,B of C naam en adres. Je ont vangt 1 bericht terug a 40 euro cent. SCHIEDAM - Nienke's Well staat er boven deze waterput in Ke nia. Het is een eerbetoon aan Nienke Kleiss, het Schiedamse meis je dat in 2000 werd vermoord in het Beatrixpark. Het geld voor de waterput is bij elkaar gebracht door Jaimie. Ze is de oudere zus van Maikel, het vriendje van Nienke, dat het drama in het Beatrixpark ternauwernood overleefde. Jaimie kreeg de eer de waterput in gebruik te nemen. Ze deed tijdens een reis met 21 klasgenoten van de Christelijke scholengemeenschap Groen van Prinsterer, Het initiatief wordt van harte ondersteund door de ouders van Nienke. Moeder Yolanda: "Voor Jaimie is dit een manier om de traumatische gebeurtenis te verwerken. Een waterput in Afrika be tekent leven. Zo brengt de zinloze moord op onze dochter toch nog iets goeds." De ouders en drie zonen van de familie Kleiss willen volgend jaar naar Kenia afreizen om een foto van Nienke aan te brengen op de waterput. Broersvest 60c Schiedam 010-4267718 di-vr 9-17:30 za 9-17 GEEN koopavond >»»»www.gevekeverlichting.nl«««< VERSCHIJNT WEKELIJKS IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Het JAARGANG 57 NUMMER 29, OPLAGE 40.120 Stadsblad www.hvandijke.nl Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam Bel Gratis: 0800-0224442 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid WOENSDAG 20 JULI 2005 Klagen over vuile stad helpt foto: ROEL DIJKSTRA Medewerker Corine neemt de tijd om te kroelen met een enkele bewoners van de Hargahoeve. Het aantal huisdieren dat door vakantiegangers wordt gedumpt neemt weer toe, volgens de Dierenbescherming. foto: ROEL DIJKSTRA Showroom dagelijks geopend ook op zaterdag Miami Connection sluit de laatste Zomerbeat af. Jaimie, de zus van Maikel, nam de waterput officieel in gebruik. GEVEKE fWÊSL

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 1