Schiedammer blijven wordt steeds lastiger Nieuws van de Hargahoeve Geef uw mening Kortweg Tips voor thuisblijvers Hastens 7^ B.C. Spaland zoekt leden Ruzie loopt uit de hand Huiselijk geweld Bridgetoeristen doen dagje historisch Schiedam WORDT PEDICURE COLLEGE DE PARIS 7,50 korting* t°pg Hastens geeft u graag koele zomernachten Woensdag 10 augustus 2005 Het Nieuwe Stadsblad 32 - 1440 SCHIEDAM SCHIEDAM - B.C. Spaland geeft op zaterdag 5 september het startschot voor het nieuwe bridgeseizoen. Iedere maandag avond komen de leden bij elkaar in Zorgcentrum de Harg-Spa- land, waar een mooie ruime speelzaal ter beschikking staat. De club propageert dat gezellig heid en spelplezier hand in hand moeten gaan. Er is een A, B en C lijn, van beginners tot gevor derden. Naast de laddercompeti tie worden jaarlijks verschillende drives georganiseerd met leuke prijzen. De bridgeclub is vorig jaar van start gegaan en kan terugkijken op een geslaagd sei zoen. Aanmelden bij Andre Kou- wenhoven tel. 010-470.18.53 of e-mail ajkouw@kabelfoon.nl of kijke op internet: http://home.ka- belfoon.nl/~jlavdh/ SCHIEDAM - Een 22-jarige Schiedammer is vrijdagavond aangehouden voor vernieling. De man gooide rond half elf een ijzeren staaf door het raam van een woning aan het Akkerpad. Aanleiding was een ruzie met mishandeling tussen zijn 32-jari- ge vriendin en een andere man. Omdat de vriendin en de andere man, een 18-jarige Schiedam mer, tegenstrijdige verklaringen hebben afgelegd, zijn ook zij meegenomen naar het bureau. SCHIEDAM - Een 28-jarige Schiedammer is zondagmiddag aangehouden voor huiselijk ge weld. Omstreeks half vier kreeg de politie een melding dat de man zijn ex-vrouw had geslagen in een woning aan de Jan van Zutphenstraat. De politie hield de Schiedammer in de woning aan en heeft hem meegenomen naar het bureau. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewo ners uit het dierenasiel De Har gahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de die renopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Pluis en Pien. Pluis Deze hoogbejaarde kater is 17 jaar. Echt goed voor zichzelf zorgen kan hij niet meer. Vandaar dat hij in dit 'verzorgingstehuis' is beland. Zijn leeftijd ten spijt blijft Pluis een ma cho. Zo wil hij absoluut niet als schootkat door het leven. Maar voor de rest is hij hartstikke makkelijk. Kinderen en honden zijn geen enkel probleem. Wie biedt onderdak aan deze kwieke oude heer zonder tan den. Pien Ook Pien is de jongste niet meer. Hij is zestien jaar en een zoon van Pluis. Helaas ziet hij er een stuk slechter uit dan zijn oude pa. Dat komt omdat Pien een hersenbloeding heeft gehad waardoor zijn kopje scheef staat. Verder is hij even makkelijk als zijn paps. Goede opvoeding natuurlijk. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geo pend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www. hargahoeve. nl. Mark Kivit SCHIEDAM - Bridgeclub Schiedam '59 heeft de pri meur. Een historische brid gedrive langs de beziens waardigheden van Schie dam. Op zaterdag 3 septem ber komen de spelers van heinde en verre naar de Branderstad om een kaartje te leggen en hun ogen uit te kijken. Na de aankondiging in het bondsblad stroomden de aanmel dingen vanuit het hele land binnen. "Tot aan Maastricht toe", merkt initiatiefnemer Kees Hol lander op. "De honderdvijftig be schikbare plaatsen waren binnen mum van tijd weg. Veel oud- Schiedammers, die het een leuke gelegenheid vonden om hun stad weer eens terug te zien. Eén fa milie heeft zich zelfs met vijf pa ren aangemeld. Die maken er een soort reünie van." Het bridgerondje gaat langs elf klassieke locaties. Molen de Noord, De Palmboom, Glasmu seum en het oude Stadhuis om er enkele te noemen. Kees Hollan der: "Maar ook in het Coöpera tief museum worden drie tafeltjes klaargezet. De fluisterboot lukte helaas niet maar er wordt wel ge speeld op de boot van Guus Klepke, die vaart tussen het Doe lenplein en de Appelmarkt." Na drie spelletjes moeten de spe lers verkassen naar een andere lo catie. "Veel tijd om rond te kijken is er natuurlijk niet want er moet nog steeds worden gebridged. Maar ze krijgen een goede indruk van Schiedam." Een apart klassement is in het le ven 'geroepen voor de deelnemers die slecht ter been zijn. Want hoewel Hollander trots spreekt van een gemêleerd publiek zijn de meeste deelnemers 55 plus sers. "Speciaal voor deze mensen hebben we aantal locaties geko zen die dicht bij elkaar liggen", legt hij uit. Aan de bar Het idee voor een historische bridgedrive ontstond tijdens een avondje aan de bar. Mede-organi sator Marianne Broeren: "We wilden iets doen om de club te promoten. We zitten al jaren op tachtig leden en zouden best iets mogen groeien. Vroeger organi seerden we een soort kroegen tocht maar nu moest het iets an ders worden. Kees Hollander kwam met dit idee en kreeg me teen een paar enthousiaste leden mee." De strijd gaat om de eer en enke le echt Schiedamse prijzen, die door de plaatselijke distilleerde rijen ter beschikking zijn gesteld. Hoge geldprijzen ontbreken om de broodspelers weg te houden. "Er worden nogal wat wedstrij den georganiseerd met prijzen van 500 euro of meer. Dat trekt een bepaalt soort spelers, die wij niet zoeken. Het is een wedstrijd maar het moet vooral een leuke dag worden", vertelt Broeren. Serieus Maar serieus zijn bridgers altijd als het om hun spelletje gaat. Om die reden zijn 3 september dan ook twee wedstrijdleiders aanwe zig in de stad. Een wordt gestati oneerd in het Proveniershuis, de ander fietst langs de locaties. "Daarnaast is op elke locatie een medewerker aanwezig die uit sluitsel kan geven bij simpele problemen, zoals verzaken", licht Kees Hollander toe. De organisatie van de historische bridgedrive heeft flink wat werk met zich mee gebracht. Broeren: "Het is een stuk gecompliceerder dan een wedstrijd op een locatie maar wel erg leuk. Wat ons be treft wordt het een jaarlijks terug kerend fenomeen." Het ontbreekt Schiedam aan woningen in het hogere seg ment. Reden voor veel Schiedammers om de stad te verlaten en elders hun droomhuis te zoeken. Met dat doembeeld voor ogen werkt Woonplus hard aan het zogenaamd gevarieerd woningaanbod. Maar heeft Schiedam die duurdere huizen echt nodig of kunnen we drie hoog achter ook best gelukkig worden, zo luidde de vraag van vorige week. De meeste in zenders zien een heel ander probleem verschijnen.. Zij vre zen juist dat veel Schiedammers moeten vertrekken omdat ze geen betaalbare woning meer kunnen vinden. Vooral voor starters wordt het steeds lastiger om Schiedammer te blij ven. 'Hoe gevarieerd is het woning aanbod wanneer er voor de lage re inkomens, die al generaties lang met noeste arbeid de stad ondersteunen, geen fatsoenlijke onderkomen is te krijgen', vraagt H.C. van Heycop ten Ham zich af. Het is volgens hem statistisch gezien eenvoudiger om de hoofd prijs te winnen van de Staatslote rij dan om een woning van Woon plus te krijgen. 'Ik geef het in ie der geval op na zes jaar en tegen de honderd reacties. De slooplust is aantoonbaar groter dan de bouwlust. Arbeid adelt niet meer.' 'Schiedam is hard bezig om alle Bel nu: 070 - 363 21 88 jongeren uit de stad te verjagen', vult Lisette Deuze aan. Valt het bruisend uitgaansleven al tegen, als ook de goedkope huurwonin gen verdwijnen ziet ze helemaal geen reden om niet naar Rotter dam te verhuizen. 'Ik sta al sinds mijn 18e ingeschreven bij Woon plus. Ik ben nu 23 en heb zelfs nog nooit een huis mogen bezich tigingen. Ga zo door Schiedam, blijven investeren in grote dure wijken zoals Sveaparken, zodat je zeker weet dat er alleen nog mensen van buiten de stad kun nen wonen.' Sloopstop Menno Siljee maakt zich hard voor een stop op de sloop van goedkope huurwoningen. Hij zet namelijk vraagtekens bij de uit spraak van Woonplus dat er be hoefte bestaat aan duurdere koop- en huurwoningen. 'Wie bij de makelaars ten rade gaat, moet constateren dat er reeds een be hoorlijk aanbod is. Goedkoop ^^Autoservice Eigenraam Tegen inlevering van deze bon rurfn.nl j Mexx On .korting ilili*' 8 714232 303489 Kerkdiensten - Op zondag 14 augustus zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorgan ger is ds. W. van Sorge. - In de Sint Jan de Doper - Visi- tatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, is er zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur een dienst van woord en communie, voorgegaan door Pastor Lidwien Meijer. Zaterdag met muzikale begeleiding en zondag met samenzang. - Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger Dr. P. Buite laar, om 17 uur in Grote Kerk Dr. P. Buitelaar. - Zondag bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap een bijzonde re viering voorganger Ds. J.F. Klijnsma. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater K. Veltman met mede werking van het Liduinakoor. terugbouwen is er niet meer bij. Wanneer nog meer goedkope huurwoningen gesloopt gaan worden, zal zeker in de nabije toekomst een groot tekort ont staan.' 'Het blijk dat woningbouwvere nigingen het belang van de stad totaal naast zich neerleggen als ze maar kunnen bouwen', stelt G. de Kok. 'Het aanzien van Schie dam zal ze een worst wezen. Zo verandert de stad in een bouwput. Dat mag en kan niet gebeuren. In het belang van de echte Schie dammer.' Onzin Woonplus gaat in de ogen van Margo strik voorbij aan de be hoeften van studenten en starters. 'Deze kunnen onmogelijk in een duur huur- of koophuis terecht, vanwege het simpele feit dat ze het niet kunnen betalen. Wat dat betreft zorgt Schiedam slecht voor deze groep mensen. Ook mensen met een laag inkomen willen goed wonen en dat hoeft niet per definitie duur te zijn. Ik vind dat een gemiste kans want ook jongeren die op zichzelf wil len wonen verhuizen uit Schie dam.' Het gevoel dat de hele wereld op vakantie is, behalve u? Geen nood. Deze week treft u op deze plaats een tip aan met leuke activiteiten in de buurt. En thuisblijvers maken kans op mooie prijzen. Elke week geven we de 4 DVD-box 'Crimes of the 20th Century' weg. Boven dien verloten we aan het einde van de actie onder alle deelnemers een 3-daagse City-Cruise naar Huil voor 2 personen ter waarde van 300 euro. De winnaar van vorige week is Hans Verbrugge uit Vlaardingen Vraag Deze week wordt in de Grote Kerk in Vlaardingen de nationale orgel- week gehouden. Vele organisten van faam bespelen het beroemde Vlaardingse orgel dat in 1764 in Gent werd gebouwd Hoe heet het orgel A. Garrels-orgel B. Draaiorgel 'De Zeeman' C. Van Peteghem-orgel Sms het antwoord voor dinsdag 16 augustus naar 2121. Begin het be richt met WIN (spatie) THUIS (spatie) ANTWOORD (spatie) NAAM EN ADRES. Kosten: 55 eurocent per bericht. Of mail naar: redac- tie.pro@whk.wegener.nl. Tip Zaterdagavond 13 augustus wordt tijdens het laatste weekeinde van het Zomerterras in Vlaardingen in het park 't Hof aan de Hoflaan het discoterras gehouden. Swingen tot diep in de nacht. Kinderen kunnen ook meedoen want tussen 19.00-20.00 is er het kinderdiscoterras. Beentjes van de vloer dus maar! si Tijdelijk een Hastens dekbe Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop.ns@whk. wegener.nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 4455.590 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGGNeR huis-aan-huiskranten Een kaartje leggen op de molen v.l.n.r. Kees Hollander,Ton Verdoes, Jos van der Dol en Marianne Broeren van Bridgeclub Schiedam '59 schudden de kaarten voor de eerste historische bridgedrive in de Brandersstad. Goedkope woningen vallen ten prooi aan de slopershamer om plaats te maken voor luxueuze optrekjes. Maar heeft Schiedam nog wel voldoende te bieden aan starters? foto: ARCHIEF/ ROEL DIJKSTRA Een halve dag of één avond per week gedurende 8 maanden. Start begin nov. Laag cursusgeld, boeken en instrumenten gratis. Alle kosten aftrekbaar voor de belasting. Ook opleiding schoonheidsspecialist. Vraag informatie en studiegids, ook 's avonds en in het weekeinde, telefonisch bij: Laan van Meerdervoort 368, Den Haag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station §WQ Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk naar de actie voorwaarden) 75mf bruno banani baum 50ml 60mi 50ml 60ml 75ml Organist Aad Zoutendijk bespeelt het prachtige orgel van in de Grote Kerk van Vlaardingen.Wie weet de naam... 1UU OC.SS 8M>Möè.iO; fcfö Deze actie is geldig tot 30 september 2005 of zolang de voorraad strekt Bén bon per product. Alleen geldig bij topgeuren nl verkooppunten Hastens Mega Stores Delft en Capelle a/d IJssel zijn elke zondag geopend van 11.00 - 17.00 uur www.hastens.nl since 1852 Hastens Mega Store Capelle a/d IJssel: Hoofdweg 4, tel. 010 450 22 19 Hastens Mega Store Delft: Schieweg 87a (t.o.v. de Makro), tel. 015 251 65 04 - Hastens Store Breda: Nieuwe Ginnekenstraat 9, tel. 076 54 365 44 - Hastens Store Rotterdam: Westblaak 81tel. 010 24 001 17 Hastens Shop In Shop Van Dam Slaapadviseurs: J. van Campenptein 57, Rotterdam, tel. 010 28 996 96 f__ Alle modellen zijn uit voorraad leverbaar! U vindt ons ook in de Gouden Gids [y\j Hastens boxsprings en matrassen. Het perfecte samenspel van Zweeds vakmanschap en moderne technieken. Puur en eerlijk handwerk met gebruikmaking van uitsluitend natuurlijke materialen: wol, linnen, katoen en paardenhaar. Twee- en driedelige boxsprings, voorzien van pocketveren, traploos verstelbaar zo u wilt en met afstandsbediening. En tijdens de zomer wordt uw nieuwe Hastens extra "cool". Bij aanschaf van een echte Hastens (m.u.v. de Basic serie) in augustus ontvangt u een Hastens dekbed. Hastens garandeert élk Hastens bedsysteerp op frame- en veerbreuk, 25 jaar lang! Afgebeeld model: Citation 90x210, 6.880,- U slaapt al in een echte Hastens vanaf 1.230,- Vraag uw documentatiepakket aan op www.hastens.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3