mi ff Waar is het nog stil? Sveaparken slikt woontoren niet Nieuwe sportschool knokt in het Chinees en Thais uw huis op Huislijn.nl I UNIEKE EXPOSITIE Auping Auronde setaanbieding Nieuws van de Hargahoeve We moeten leren leven met lawaai Samen zingen Wietteelt op depotterrein Vechtpartij Pas op met beveiliging Geef uw Mening ww. WORDT PEDICURE Marianne van Velzen De Bijbel in al zijn facetten Wijkcentrum - Willem Dreesplein 2 Schiedam donderdag 25 - zaterdag 27 aug COLLEGE DE PARIS Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 17 augustus 2005 SCHIEDAM - De Grote Kerk opent zaterdag 20 augustus de deuren voor een samenzang. On der leiding Cees Koogje worden liederen uit het Liedboek der Kerken gezongen. Aan het koor orgel neemt Cor Kuijvenhoven plaats. De samenzang begint om 15.00 uur en duurt een uur. De kerk is open vanaf 14.30 uur. SCHIEDAM - De politie heeft een hennepkwekerij opgerold op het depotterrein tussen de Mat- lingeweg, Kethelse Kade en de Broekkade. Vorig jaar werd op dezelfde locatie ook al een hen nepkwekerij aangetroffen. De 240 planten, tuinslangen, sproei ers en jerrycans zijn in beslag genomen en zullen worden ver nietigd. SCHIEDAM - Een groep Schie dammers en Rotterdammers zijn elkaar zaterdagmiddag met be zemstelen, een ijzeren pijp en messen te lijf gegaan op de Thorbeckesingel. Een getuige van de vechtpartij waarschuwde de politie, die direct na het inci dent drie verdachten aanhield. Het gaat om twee 25-jarige Schiedammers en een 40-jarige Rotterdammer. Na onderzoek werd later nog een 46-jarige Schiedammer aangehouden. SCHIEDAM - De politie waar schuwt voor een nog onbekend beveiligingsbedrijf dat zijn pro ducten op een nogal agressieve manier aan de man brengt. Er zijn diverse meldingen binnen gekomen van bewoners die tele fonisch of aan de deur een aan bod kregen om hun huis te laten beveiligen. Bij geen interesse werd het gesprek agressief van toon, waardoor sommige 'klan ten' zich bedreigd voelden. Ook zegt het bedrijf samen te werken met de politie maar hierover is bij de politie niets bekend. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad Is er nog een stil plekje te vinden in Schiedam, vroeg het Nieuwe Stadsblad vorige week. Het antwoord is: Ja, maar ze worden wel steeds schaarser. De stad gonst, el ke dag en op ieder tijdstip. Het geraas van snelwegen, vliegtuigen, het geknars van de tram en ronkende machi nes zorgen voor een niet af latende geluidsstroom. Het heien van duizend palen voor het ziekenhuis, is waar sommige Schiedammers als een berg tegenop zien. Ande re inzenders nemen het luch tiger op: hoort er nu een maal bij. "De oordopjeshoef ik niet klaar te leggen, die zijn al geruime tijd in gebruik", schrijft Paulie Bon tenbal. Dat niet alleen vanwege de bouwactiviteiten. "De geluids overlast van keiharde radio's in auto's bij de verkeerslichten, 's avonds laat blaffende honden en het überhaupt geen rekening hou den met een ander bij voorbeeld in je woonomgeving is voor mij al heel lang een ergernis. Iemand op een fatsoenlijke manier naar zijn/haar laatste rustplaats bren gen is niet mogelijk, wel eens achter een lijkwagen gereden op de Burg. van Haarenlaan, grof schandalig." "Het lijkt er tegenwoordig inder daad op of alles en iedereen maar zoveel mogelijk lawaai probeert te produceren", constateert Hans de Jong uit de Valeriusstraat. Hij kampt al jaren met overlast door de renovatie van de wijk en het toenemende autoverkeer. "Ook door alle stof en viezigheid in de lucht, je blijft aan de gang met je auto, balkon en woning. Even lekker een raam openzetten is on mogelijk. Alle herrie en kabaal komt als een vloedgolf op je af." J. van Veldhoven is het er hele maal eens met het feit dat er te veel lawaai is. "Ook ik erger me aan de machines die worden ge bruikt om de stad schoon te ma ken. Wij als mens, hebben regel matig stilte nodig om weer tot onszelf te komen. Door dit soort bezigheden wordt deze belangrij ke waarde ons ontnomen." Heien 'Het is toch vanzelfsprekend dat bouwen lawaai maakt', schrijft mevrouw A. Witteveen-Zuur om daar aan toe te voegen: "Weet u wat ik nog belangrijker vind, er wordt te weinig gelachen." De Schiedammer kan best wel wat bouwherrie hebben, denkt G. de Kok. "Als er maar resultaat uit voortvloeit, en het geen geldvers lindende objecten betreft die mi slopen door ombekwaam beleid van het bestuur in Schiedam." We moeten niet zo zeuren, vind Cok Hoefnagel. "Duizend heipa len de grond in voor het zieken huis. Ja dat levert geluid op. Maar wat is het alternatief. Geen ziekenhuis? Of op een andere plek waar we geen last hebben van het heien? Dan gaan we weer Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewo ners uit het dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwer pers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun ei gen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Puma en Kurt. Puma Deze zwarte kater luistert naar de naam, Puma. Hij is ongeveer twee jaar oud. Met andere katten kan Puma niet best opschieten en ook honden zijn geen vrienden van hem. Of Puma problemen klagen dat het ziekenhuis te ver weg is." Vliegtuigen W. Prein verhuisde van het Harg- aplein naar Sveaparken en hoop te verlost te zijn van het geluid van landende vliegtuigen. "Nu worden we geteisterd door opstij gend vliegverkeer, wat nog veel indringender is. Waarom kan er niet in oostelijke richting worden opgestegen, waar minder woon kernen zijn", vraagt hij zich af. Nelleke Berends uit de Nieuwe Damlaan is al flink wat keren in de pen geklommen om zich te be klagen over het booggeluid van de tram. De RET, DCMR en de gemeente hebben een schrijven van haar mogen ontvangen. Ge holpen heeft het helaas niet. Nu ze het heien voor het ziekenhuis voor de tweede keer dreigt mee te moeten maken zit er maar een ding op. Lekker zeilen in Zeeland want daar heerst nog wel rust. Ook D van 't Zelfde heeft de rust nog niet gevonden in Schiedam. heeft met kinderen is niet bekend, het is in ieder geval niet verstan dig om hem bij een gezin met he le kleine kinderen onder te bren gen. Toch is het een lieve kat die af en toe behoefte heeft aan een ommetje. Wie wil deze zwarte panter in huis? Kurt Dit is Kurt, een pientere kruising Border Collie. De twee jaar oude reu heeft een consequente baas nodig, die ook veel tijd en ener gie heeft. Hij luistert goed, en leert erg snel. Voor mensen die Vanwege de aanleg van de Tram- Plus verhuisde hij naar de Zwa luwlaan. 'Heel de dag dat snel- verlkeer en dag nacht overlast van een koelmachine van 't Hof van Spaland. Een maand geleden heeft een bevoegde instantie vast gesteld dat de geluidsnorm wordt overschreden. IVfTvan Dijk kan het hooguit een half uur uithouden op zijn balkon aan de Van Haarenlaan. "Dan SCHIEDAM - Verlies van zonlicht, verhoogde parkeer druk en wellicht overlast van hangjongeren. Dit is een greep uit de lijst van bezwa ren die de bewoners van de wijk Sveaparken hebben op gesteld nu de gemeente be kend heeft gemaakt dat er een bouwvergunning is aan gevraagd voor het project Krona. Op het voorzieningen-eiland zal een woontoren van veertien ver diepingen worden gebouw en dat is de bewoners in het verkeerde keelgat geschoten. Verder moeten op het eiland een winkel en een aantal andere voorzieningen ko men. Volgens woordvoerster van de Sveapark-bewoners, Sonja Hendriks, werd er uiterst vaag gedaan over de plannen. "We wisten uiteraard dat er eens ge bouwd zou worden maar als wij bij de gemeente of projectont wikkelaar informeerden, kregen wij nooit een duidelijk ant woord." Eind juli maakte de ge meente bekend dat er een bouw- aanvraag lag. "We hebben eerder in een bestemmingsplan kunnen constateren dat er wellicht een gebouw van acht diepingen op deze plek zou komen maar nu het fantastisch vinden om met hun hond te werken is 'ie perfect en kroelen doet ie ook graag. Kurt is alleen erg onbehouwen. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. wordt het te irritant door het au toverkeer, de treinen, de snelweg, het steeds van de route afwijkend vliegverkeer en het gedreun van de industrie in de Rivierzone. Die gezamenlijke geluidsbronnen zorgen voor een overbelasting van 55 decibel. Dan mag ik nog niet eens klagen want de bewo ners vanae Van Haarenlaan ten oosten van de Nieuwe Damlaan zijn nog slechter af." blijkt dat het er veertien worden." Uit de bezonningsschema van de projectontwikkelaar blijkt tevens dat er drastisch veel zon verloren zal gaan. Past niet De bewoners vinden dat het ka rakter van hun voornamelijk uit laagbouw bestaande wijk wordt aangetast door de bowu van de woontoren. "Zo'n toren past ge woon niet in de wijk en is tegen strijdig met het stedenbouwkun dig concept van de Sveaparken," aldus Hendriks, die ook sceptisch is over de bestemming van de Krona woningen. "Het ligt in de bedoeling dat er zorgwoningen komen," aldus Hendriks, "maar de woontoren bestaat wel uit koopwoningen en iedereen mag zo'n woning ko pen. Wij hebben geen enkele ga rantie dat de woningen inderdaad als zorgwoningen gebruikt zullen worden." Parkeerdruk Doordat er een winkel in de woontoren gepland is verwacht men een toename van de parkeer druk in de wijk die al kampt met parkeerproblemen. Tenslotte zou het binnen het plan gerealiseerde plein aantrekkingskracht kunnen uitoefenen op hangjongeren, al dus de bewoners. SCHIEDAM - Sportschool Tai Kuun opent donderdag de deuren aan de van Ho- gendorplaan. Eigenaar Dick Wachtbergen geeft les in de Chinese vechtsport Win Chun Kung Fu en Taikuun all style kickboxen. De naam van de sportschool heeft twee betekenissen, vertelt Dick Wachtbergen. "In het Chi nees betekent het grote vuist, de Thaise verwijzing is Thaise stijl." Dat maakt duidelijk dat hier twee vechtsporten worden beoefend, waarin Wachtbergen zich al meer dan twintig jaar heeft bekwaamd. Het TaiKuun All-Style Kickbok sen is een combinatie van Muay Thaiboksen, Kickboksen, Sanda, Sanshou en Wing Chun. Het kan zowel in wedstrijdverband als re creatief worden beoefend. De spectaculairste vorm is het Olym pische Chinese kickboxen waar bij de opponenten op een ver hoog platform strijden en het de bedoeling is de ander daarvan af te werken. Bruce Lee Wie in de voetsporen wil treden van Bruce Lee, kiest voor het Wing Chun, een vorm van Chi nees Kickboksen dat gericht is op effectiviteit. De technieken zijn kort, snel en direct. Het is gespe cialiseerd in het gevecht op korte afstand en maakt gebruik van techniek boven kracht. Wat is er nou leuk aan een sport waarbij twee personen elkaar om de oren slaan? Dick Wachtbergen is stellig: "Eerst proberen, dan oordelen", is zijn mening. Wie dat aandurft is donderdag wel kom voor een gratis proefles. All- Style Kickboksen 19.00 - 20.00 uur en Wing Chun 20.00 - 21.30 uur. Kom 5 minuten voor aan vang van de les en neem sport- kleding mee. 0800 - 946 42 486 (gratis nummer), www.kickboksen-schie- dam.nl of e-mail: info@tai- kuun.nl "Ik doe iedere morgen mijn energie op als ik in het Sterren bos mijn hond uitlaat, een prachtig stuk natuur waar je de vogels hoort zingen", schrijft M. Docter. "Een andere favo riete plek is de Maasboulevard. Ik vind het geluid wat een stad met zich mee brengt niet zo vre selijk storend. Het hoort er een beetje bij. Het is wel belangrijk dat je zelf rust in bouwt. Dat kan ook binnenshuis, in een kerk of museum. Het Beatrixpark is een plek waar de rust soms nog wel te vinden is, laten diverse inzen ders weten. Zo ook mevrouw De Graaf die daar regelmatig is te vinden om even bevrijd te zijn van de herrie van de terras sen en de voorbijrijdende trams. "Soms is het Beatrixpark een rustige plek maar helaas nemen sommige mensen ook hun radio mee naar het park." Margo Strik weet nog wel een stil plekje in Schiedam. "Onze achtertuin. Dagelijks genieten wij van de vogels die fluiten en de stilte om ons heen. En ja, ook deze stilte wordt wel eens onderbroken door de blaasma- chines van de plantsoenendienst en door het blikken geluid van een heimachine die bij de haven onverdroten de palen de grond in hengst. Maar ik denk maar zo, het is tijdelijk en als alles achter de rug is kunnen er hope lijk meer mensen genieten van de stilte" U zoekt een huis? U vindt een huis! 7.50 korting met deze bon* H todqcuren nI Ki'l<voordeverl(ooppunten korting 8 714232 303489 ontstaan en overlevering verschijningsvormen vertalingen in onze taal boodschap en profetie en nog veel meer do 25 11.00 - 21.00 uur vrij 26 10.00 - 21.00 uur zat 27 10.00 - 16.00 uur TOEGANG GRATIS U bent van harte welkom Meer informatie: www.broedersinchristus.nl meubelen Bel nu: 070 - 363 21 88 v. WÊÊKKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊKHM Schiedam gonst: elke dag, ieder uur Het Beatrixpark is nog een van de schaarse rustige plekken in Schiedam. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop Ë-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie È-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 4455.590 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGeNGR huis-aan-huiskranten foto: ARCHIEF/ ROEL DIJKSTRA VI p Q op www.topgeuren.nl GABRtëtA SABATJN 75mj bruno banam op een Eau de Toilette Mexx woman 60ml/man 75ml Mexx Waterlove woman 60ml/man 75ml Gabriela Sabatini óOml Naomi Campbell 50ml Bruno Banani woman 50ml Puma Jamaica woman 30ml/man 50ml 50ml 50ml óOml 5ömJ 60mt 75ml 3Ömi De nieuwe Schiedamse wijk Sveaparken bestaat voornamelijk uit laagbouw. De plannen van de gemeente om een woontoren te bouwen, druist volgens de bewo ners in tegen het karakter van de wijk. foto: ROEL DIJKSTRA Vergeet u i in te schrijven voor onze gratis fietsdag op ïo september! reed nu Auping Auronde* met twee vlakke Auping spiralen en comfortabele Proms pocketveermatras blijft bijzonder IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. foto: SPORTSCHOOL TAI KUUN Een halve dag of één avond per week gedurende 8 maanden. Start begin nov. Laag cursusgeld, boeken en instrumenten gratis. Alle kosten aftrekbaar voor de belasting. Ook opleiding schoonheidsspecialist. Vraag informatie en studiegids, ook 's avonds en in het weekeinde, telefonisch bij: Laan van Meerdervoort 368, Den Haag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3