i Sms en win kaarten! Strijden om de Brandersbokaal Het Nieuwe Stadsblad Branderssloepenrace i 1CD Tsr-ïi CE Ontdek Maastricht Arrangement CE Voorpremière Het Schnitzelparadijs Pathé de Kuip Meuw* Ontdek MaastTjcht-arrangement! hemian^C::::ais Tussen de wedstrijden door Wijncursus van 5 lessen eenfles^PalTliteitv' In de periode van aug. t/m okt. zijn er verschillende prachtige rond- vaartochten te maken in de Biesbosch. Speciale korting voor de le zers! Di. 30/8 Biesbosch-ontdektocht 10.30 - 16u. Vaartocht, bezoek Biesboschmuseum en wandeling (1 u.) op de Pannekoek. Prijs incl. entree museum: volw. 17,50, 65+ 14,95, 4 t/m 12 j. 11,95. Do. 1/9 Vaarfietstocht Maltha 10.30-16.30u. Met fiets aan boord varen naar Polder Maltha. Terug o.l.v. Biesboschgidsen 15 km fietsen door landbouwpolders en natuurontwikkelingsgebieden Maltha en Noordwaard. Bezoek vogelhut en Biesboschmuseum. Oversteek met pont bij Kop van't Land. Prijs incl. entree museum en lunchpakket: volw. 24,50, 65+ en 4 t/m 12j. 21,40. Do. 8/9 Dagtocht Geertruidenberg 10-16.30u. Vaartocht door de Biesbosch. Rondleiding Geertruidenberg (2u.) Prijs: volw. 17,50, 65+ 15,50, 4 t/m 12 j. 12,50. Do. 15/9 Dagtpcht Rivierenland 10.30-17u. Over Merwede, Ou de Maas en Spui naar Oud-Beijerland. Rondleiding (1,5u.) Prijs: 17,50, 65-plus 15,50, kinderen 4 t/m 12j. 12,50. Do. 20/10 Nationaal parktocht 10.30-16.30u. Vaartocht met wandeling (1,5u.) op de Deeneplaat, een voormalige griend. Prijs: volw. 15,50, 65+ 12,50, kinderen 4 t/m 12j. 9,95. q v t+> de prijs van een kinderkaartje Lezersvoordeel augustus en september Vaartochten Leer en proef alles over wijn Vorig jaar november is Kei zer Culinair gestart met wijncursussen. Bij de basis cursus ligt het accent op praktisch toepasbare infor matie. Na afronding van deze cursus heeft u vol doende basiskennis en - vaardigheden- om bij het selecteren van wijn in win kel of restaurant een ge fundeerde keuze te ma ken. Basiscursus Wijn: 5 lessen en een blindproefexamen In de lessen komen de volgende onderwerpen aan bod: belang rijkste landen, gebieden en druifsoorten, basistechnieken proe ven, basiskennis wijn kopen, basiskennis wijn en spijs combine ren en wijnkaart lezen, zin en onzin bij wijn, tips tricks. Er worden ongeveer 50 wijnen geproefd en besproken en u ont vangt een reader als naslagwerk. De cursus wordt afgesloten met een blindproefexamen. Bij vol doende kennis ontvangt u een certificaat en een 'Vrienden van Keizer Culinair' card, waarmee u o.a. tegen gereduceerde prij zen wijn kunt kopen bij een aantal geselecteerde importeurs. Lezersvoordeel Ie les 15 september Basiscursus Wijn I t 10,- korting p.p. bij inschrijving wijncursus incl. materiaal (normale prijs 195,- U betaalt nu slechts 185,- p.p. Heerlijk 2 dagen genieten van historsich Maastricht met het Vrijt hof en vele gezellige winkelstraatjes. Speciaal voor onze lezers een exclusief "Ontdek Maastricht arrangement" Inclusief: -1 overnachting in een standaard tweepersoonskamer - Informatiemap en stadsplattegrond van Maastricht - Funshopping gids van Maastricht - Bij incheck "De LimburgPas" met vele leuke kortingen - Gratis entree bij het Holland Casino in Valkenburg Het arrangement is exclusief: - Ontbijt a 13.50 p.p. - Toeristenbelasting a 1.25 p.p.p.n. Voor een éénpersoonskamer vragen wij een toeslag van 25.00. Lezersvoordeel Geldig tot 31 december Mercure Hotel Maastricht - ^sustTWiin' fnZu>enu»a°t. 25 korting p.p. op Voorpremière Het Schnitzelparadijs Alleen in Pathé de Kuip, één week voor de landelijke release en 5 dagen voor de officiële feestelijke première in Amsterdam, vindt er een exclusieve voorpremière plaats van de nieuwe Nederlandse topcomedy HET SCHNITZELPARADIJS. Nordip, een jonge Marokkaan, gaat werken in een multicultu reel restaurant en vindt daar zijn grote liefde; van de makers van Shouf Shouf Habibi, met Bracha van Doesburgh, Tygo Gernandt, Mimoun Oaïssa en Frank Lammers. Het Schnitzelparadijs draait vanaf 8 september in de Nederland se bioscopen! /j Lezersvoordeel 3I augustus Pathé De Kuip Peddelen in de haven Met de kano door de havens toeren, ook dat behoort tot de mogelijk heden t-ijdens het weekeinde van de Brandersfeesten. Opstappen bij de Koemarktbrug. Van daaruit gaat de tocht, onder leiding van een in structeur, door de Lange en Korte Haven. Een mooie gelegenheid om historisch Schiedam eens van het water te bekijken. Voor de toer wor den Canadese kano's gebruikt, die stabiel in het water liggen. Het ri sico op een nat pak is dus minimaal. En wie toch omgaat, de red dingsbrigade is altijd nabij. Demonstaties kajaks Reddingsacties, vanaf de kade het water induiken en eskimoteren. Er varen kajakkers tonen hun kunsten in de Lange Haven. Het publiek zal zeker genieten van de spectaculaire acties. Zaterdag en zondag vanaf 15.30 uur. Opgevoerde waterfiets De Branderssloepenrace gemist. Geen nood, voor snelheidsduivels is er altijd nog de Waterbike Challenge. Met twee personen zo hard mo gelijk door de Lange Haven trappen. Voor de wedstrijden wordt een nieuw model waterfiets gebruikt, die qua uiterlijk wel iets weg heeft van een jetski. De prestaties zijn ook een stuk beter dan de doorsnee waterfiets. In plaats van een schoepenrad heeft deze fiets een schroef. Wie een beetje flink doortrapt kan zo'n acht kilometer per uur halen. Al gauw het dubbele van een gewone waterfiets. De twee fietsers heb ben beide een onafhankelijk roer. Door goed samen te werken kunnen vlijmscherpe bochten worden genomen. Probeer zelf recordtijd neer te zetten. De snelste fietsers krijgen een leuke prijs. zaterdag en zondag bij de Koemarktbrug. Inschrijven is niet nodig. SCHIEDAM - Roeien...is dat al leen voor sterke mannen? Wel nee, iedereen kan het. Met de juiste commando's en een paar handige tips wordt het een peu lenschilletje. Elke man of vrouw kan tijdens de Brandersfeesten een kansje wagen bij Het Nieuwe Stadsblad Branderssloepenrace. Schrijf je in met een team van vier. Bedrijf, sportvereniging of gewoon goede vrienden, het maakt niet uit. De snelste deelne mers kunnen rekenen op de Bran ders Wisselbokaal. De wedstrijden beloven zeer spectaculair te worden. Strijd perk is de Lange Haven. Nieuw dit jaar is dat het 400 meter lange parcours onder de Koemarktbrug door gaat. Dat zal heel wat be hendigheid vragen van de stuur man en de roeiers. Zaterdag vindt het eerste deel van de wedstrijden plaats maar ook zondag wordt er flink geroeid. Een team roeit eenmaal tegen een ander team. Degenen met de snelste tijd mag zondag de wis selbokaal in ontvangst nemen. De wedstrijden staan onder de bezielende leiding van het Zeeka- detkorps, die ook de roergangers levert. Zonder goede leiding met zeemansbenen komt men immers nergens. De roerganger schreeuwt de commando's zodat elk bemanningslid op het juiste moment aan de riemen trekt. Voorwaarde voor succes want met alleen drieste kracht komt de boot geen meter vooruit. Vandaar dat op deze pagina de belangrijk ste commando's staan, aangevuld met een paar handige roeitips. Kan er thuis alvast droog geoe fend worden. Deelname aan Het Nieuwe Stads blad Sloepenrace kost 50 euro per team. Zie het inschrijfformu lier. Een sloep wordt bemand door vier roeiers en een stuurman (roergan ger). Bij de sloepenrace wordt de plaats van de roerganger ingenomen door een zeekadet. Belangrijk is dat alle roeiers als een team werken en dus gelijk opgaan. De zogenaamde slagroeiers bepalen het tempo. Dit zijn de twee roeiers die het dichtst bij de roerganger zitten. De an deren moeten zich aan hun tempo aanpassen. Daarnaast geeft de roer ganger zogenaamde roeicommando's. Die bestaat uit twee delen: een waarschuwings- en een uitvoeringscommando. De belangrijkste roei commando's zijn hieronder weergegeven. RIEMEN...OP Bij RIEMEN draaien de roeiers hun bovenlichaam naar buiten en pak ken de riem met de buitenhand in de ondergreep en met de binnen- hand in de bovengreep beet. Bij OP gaan de riemen de hoogte in. De slagroeiers (diegenen die het dichtst bij de roergangers zitten) pakken als eerste hun riem en plaatsen deze tussen hun knieën Hierna doen de achterste roeiers hetzelfde. RIEMEN...TOE Bij RIEMEN de riemen een klein stukje oplichten. Bij TOE de riemen tegelijk zachtjes in de dol leggen (zonder het water te raken). Indien niet alle roeiers hun riem TOE kunnen doen vanwege ruimtegebrek, dan wordt het commando aangevuld met WIE KAN. De roeiers doen dan de riem TOE wanneer er wel ruimte is. HAALT OP...GELIJK Het belangrijkste commando. Bij HAALT OP buigen de roeiers zich met een gestrekte rug voorover en brengen met gestrekte armen het binneneinde van de riem naar achteren. De roeiers draaien hun gezicht naar de riem en draaien het blad een kwartslag. De riemen moeten bo ven water worden gehouden. Bij GELIJK brengen de roeiers het blad van de riem verticaal in het water, voor driekwart ondergedompeld. Het bovenlichaam wordt nu met gestrekte armen krachtig naar achteren bewogen. Op het eind van de slag bewegen de ellebogen krachtig naar het lichaam, zodat de riem voor de borst komt. De riem wordt uit het water gelicht en dan weer naar voren bewogen in de beginstand. Om regelmatig en netjes te roeien moeten alle roeiers steeds op de sla groeiers letten. Wanneer in een normaal tempo, zonder fouten wordt geroeid, wordt het commando per slag weggelaten en de order OVER OP DE SLAGROEIER gegeven. De roeiers kunnen dan zelf een jell aangeven. RIEMEN...OP Dit commando is hetzelfde als aan het begin van het roeien. Alleen worden de riemen nu uit het water getild en door de roeiers tussen de knieën geplaatst. RIEMEN...GEROEID Bij dit commando leggen de roeiers de riemen neer in de vlet. De sla groeiers als eerste en daarna de andere twee roeiers. Het Nieuwe Stadsblad Branderssloepenrace is een van de hoogtepun ten van programma Bruisend Water tijdens de Brandersfeesten. Op zaterdag 24 september en zondag 25 september strijden de teams in de Lange Haven om de Branders Wisselbokaal. Ook u kunt meedoen met een team van vier personen. Tussen de wedstrijden door zijn er spectaculaire kajakdemonstraties, kanotochten en wedstrijden water fietsen. U leest er alles over op deze pagina. Inschrijfformulier Het Nieuwe Stadsblad Branderssloepenrace Bedrijf/ organisatie Contactpersoon Adres Postcode/ plaats Telefoon Fax e-mail De kosten voor deelname bedragen 50 euro per team Wij varen met 0 1 team, met de naam 0 2 teams, met de namen 4 roeiers per team Dit inschrijfformulier voor 8 september sturen naar Het Nieu we Stadsblad Branderssloepenrace, Postbus 636, 3100 AP in Schiedam of faxen, 010 234 09 80. Het inschrijfformulier is ook te vinden op internet: www.brandersfeesten.nl Het Nieuwe Stadsblad Sloepenrace gaat alleen door bij voldoende inschrijvingen BW.vï Ui wfe'sirttm Alle bovengenoemde tochten worden gevaren met de 'Halve 'Maen', de splinternieuwe fluisterboot op zonne-energie. Toegankelijk voor rolstoelen. Biesboschcentrum Dordrecht, Baanhoekweg 53 in Dordrecht £\j Openingstijden: Openingstijden: aug.: dagelijks van 9 tot 18.00u. en sept.: di. t/m zo. van 10 tot 17.00u. Tegen inlevering van deze bon voor bovenstaande tochten betaalt een volwassene: Reserveren? 078-6305353 www.dordrecht.nl/biesbosch en www.biesbosch.org Maximaal 2 personen per bon. Deze actie is niet geldig icm andere kortingen WGGGNGR huis-aan huiskranten Keizer Culinair, Insulindestraat 78-84 in Rotterdam (TÖ Lesprogramma: Donderdag 15 sept, 22 sept., 13okt., 27 okt. en 10 nov. Aanvang: 19.00u. De cursussen worden gegeven door ervaren wijndocenten. Informatie: 0104656729 www.keizerculinair.nl Deze actie is niet geldig icm andere kortingen. naar 212) P of nee. u eru9è40ct. als\, mUÊÊtL. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Mercure Hotel Maastricht, Vliegveldweg 86, Maastricht Airport Tegen inlevering van deze bon "Ontdek Maastricht arrangement" (Normale prijs 35,- p.p.) tegen inlevering van de bon 26,25 per persoon. Reserveren kan op telefoonnummer, 043-3642131 o.v.v. "Ontdek Maastricht arrangement". Reserveren gaat op basis van beschikbaarheid. Kijk ook op www.accorhotels.com Deze actie is niet geldig in combinatie met andere kortingen. Deze actie is geldig tot 31-12-2005. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Woensdag 31 augustus, aanvang: 21.00u Win kaarten voor Het Schnitzelparadijs! Wegener Huis-aan-huiskranten geeft 44 kaarten weg voor de voorpremière op 31 augustus Beantwoord de volgende vraag en maak kans op 2 vrijkaarten: Wie speelde mee in de film Van God Los? a. Antonie Kamerling b. Tygo Gernandt c. Johnny de Mol SMS je antwoord vóór 24 augustus naar 2121 als volgt: begin dit bericht met WIN(spatie)FILM(spa- tie) en vervolgens a, b of c en uw naam en woon plaats. Je ontvangt 1 SMS-bericht terug a 40 ct. Reserveren voorpremière? www.pathe.nl/dekuip WGGGNGR huis-aan-huiskranten Roeien als een team

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 12