1 i uw huis op Huislijn.nl Logo-puzzelaars vallen in de prijzen 1 Nieuws van de Hargahoeve Kortweg Schietpartij Bekladder opgepakt Mantelzorgcafé weer open Vlinders zoeken Dagkaart jaagt bezoekers de stad uit VAN SOCIAAL PEDAGOGISCH WERK WORDT PEDICURE COLLEGE DE PARIS Het Nieuwe Stadsblad Dat kan anders Marianne van Velzen ^Autoservice Eigenraam U zoekt een huis? U vindt een huis! www.profitopleidingen.nl SCHIEDAM SCHIEDAM - Bij een schietpar tij op het Hoofdplein, in de nacht van zondag op maandag, is een 25-jarige Schiedammer licht gewond geraakt. Het slacht offer werd overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum en kon na behandeling weer huis waarts gaan. Aanleiding tot de schietpartij is een ruzie in de re latiesfeer. De politie is nog op zoek naar de schutter. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagavond een 15-jarige jon gen uit Vlaardingen in de kraag gegrepen, die bezig was met het bekladden van een muur aan de Burgemeester van Haarenlaan. De agenten namen poolshoogte na een tip dat twee knapen met stiften in de weer waren. Bij aankomst nam een van de ver dachte de benen, de Vlaardinger kon worden aangehouden en is meegenomen naar het bureau. SCHIEDAM - Het Mantelzorg café opent dinsdag 30 augustus voor het eerst de deuren sinds de zomersluiting. Wie zorgt voor een chronisch ziek of gehandi capt familielid of bekende is welkom aan het Broersveld 123. Elke laatste dinsdag van de maand kunnen Mantelzorgers hier terecht om even hun ge dachten te verzetten of een praatje te maken met lotgenoten. 06 516 94 096 of e-mail: mantelzorg.schiedam@zonnet.nl. SCHIEDAM - De Heemtuin in het Beatrixpark staat zondag 28 augustus in het teken van vlin ders. Voor volwassenen start om 13.00 en 14.00 een excursie en voor de kinderen is er tussen 12.00 en 14.00 een speurtocht. Tijdens de route in en rond de Heemtuin komen kinderen van alles te weten over vlinders. Scoutinggroep Taize zet de deel- nemertjes met een vlot over de poldervaart maar de brug nemen kan natuurlijk ook. In het club huis van de scouts wordt een vlinderfilm vertoond en mogen kinderen hun eigen vlinder ma ken. Kinderen vanaf 4 jaar kun nen onder begeleiding van een volwassenen meedoen aan de speurtocht, vanaf twaalf jaar mo gen de kinderen de tocht zelf standig lopen. Deelname is gratis Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewo ners uit het dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwer pers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun ei gen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Dopey en An gel Dopey De 7-jarige Dopey is een echte held op sokken. Hij kan niet bij andere katten want die vindt 'ie eng. Ook jonge kinderen zijn om dezelfde reden niet geschikt. Hij is gewend om af en toe een blok je om te gaan, dus een baasje met een benedenwoning heeft de voorkeur. Angel Nog zo'n held op sokken is An gel. Haar vorige eigenaren wer den de trotse ouders van een mensenkind en jammer genoeg was Angel doodsbang van dat kleine brabbelende kindje. In het verleden heeft Angel wel haar huis gedeeld met andere katten, dus dat moet geen probleem zijn. Ze hoeft ook niet perse naar bui ten. Wie ontfermt zich over deze bangerik. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. In deze rubriek vertellen Schie dammers wat er beter kan in hun stad. Deze week Sinne Tolsma, ondernemer en SP-gemeente- raadslid, over het parkeerbeleid in de binnenstad. SCHIEDAM-Als Sinne Tolsma, eigenaar van een dropwinkel in de Lange Kerkstraat, ergens van gru welt, is het wel de parkeer- meter in zijn straat. Het ap paraat spuugt alleen dag kaarten uit a negen euro. Dat is veel geld als je alleen maar even een boodschapje komt doen. Om echt werk te maken van een aantrekkelij ke binnenstad, moet aller eerst het parkeerregime worden aangepakt, is de stel ling van Tolsma. Naast ondernemer is Tolsma ge meenteraadslid voor de Socialis tische Partij. Met beide petten zet hij zich in voor een soepeler par keerbeleid. Want het huidige re gime leidt tot een leegloop van de binnenstad, is zijn overtuiging. "In een groot deel van de binnen stad kan je alleen een dagkaart kopen. Natuurlijk zijn er parkeer garages in de buurt maar daar heeft niet iedereen zin in. Gevolg is datje mensen de stad uitjaagt." Tolsma ondervindt aan den lijve hoe bezoekers zich ergeren aan de prijs van een parkeerkaartje. "Regelmatig stapt iemand de winkel binnen met de vraag of het wel klopt wat op de meter staat. Het is niet uit te leggen. Te gen mijn eigen klanten zeg ik soms: Doe de klep open en het alarmlicht aan. Dan zet ik een doos voor de deur en zijn we aan het laden en lossen." Lang duren Eén succes heeft Tolsma en ande ren die zich inzetten voor een soepeler parkeerbeleid, al ge boekt. Het college heeft toege zegd het parkeerbeleid aan te passen en kort parkeren in te voe ren. "Maar dat gebeurt niet eeP* der dan in het voorjaar", vertelt Tolsma, die niet begrijpt waarom het zo lang moet duren. "Een korte rekensom leert dat de gemeente alleen al in de Lange Kerkstraat 14.000 euro kan ver dienen met het invoeren van kort parkeren. Als een ambtenaar een week aan het beleidsplan werkt, kan het in september in de raad en is het direct van kracht. Ik weet van een ambtenaar die zelf heeft aangeboden om het werk te doen maar dat mocht niet." -Nooit weer Een andere doorn is het oog is het parkeerverbod in de Lange Kerk straat op donderdag na 18.00 uur in verband met de weekmarkt. "Toeristen komen naar Schie dam, kopen keurig een dagkaart maar als ze 's avonds terugkomen is hun auto weggesleept. Een dagje Schiedam? Dat was dan eens en nooit weer. Dan kan je zeggen: hadden ze het bord maar moeten lezen. Maar kijk dan eens hoeveel borden hier staan, je wordt er mee doodgegooid. Dan is het niet zo vreemd dat je iets over het hoofd ziet. En waarom een algemeen parkeerverbod. Aan de linkerkant van de straat staat niemand in de weg voor de markt." Gastvrij Maar zijn dan alle perikelen in de binnenstad te wijten aan de par- keermeter? Tolsma: "Veel onder nemers wijten het er wel aan. Het SCHIEDAM - Zodra de vuilniszakken op de stoep worden gezet komen ze te voorschijn: meeuwen. Ze pikken de zakken open op zoek naar iets eetbaars. Als ze hun feestmaal op hebben, blijft een troosteloze rommel achter. Een mossel vangen aan de kust, is voor een meeuw niet meer zo eenvoudig als vroeger. In de stad daarentegen liggen de lekkere hapjes (vaak letterlijk) voor het oprapen. De mantelmeeuw en de zilvermeeuw trekken dan ook steeds verder landinwaarts. Het zijn slimme beesten die snel door hadden dat vuilniszakken makke lijk zijn open te pikken. De meeuwen zorgen voor veel er gernis in de straten van Schiedam en voor veel extra werk bij de IRADO. Hoofd van de ophaal dienst, Johan Dingemans, kent de problemen maar denkt dat Schie dam volgend seizoen geen last meer zal hebben van de pikgrage vogels. "Want dan zal heel Schie dam gecontaineriseerd zijn", legt hij uit. Dingemans baseert zijn voorspel ling op ervaringen in de wijk Nieuwland, waar de meeuwen een ware plaag vormden. Sinds hier ondergrondse containers zijn geplaatst, zijn de meeuwen ver kast. Nu dineren ze vooral in West en ook het huisvuil in de binnenstad wordt nauwkeurig doorzocht. Dat Vlaardingen en Rotterdam veel minder last hebben van de vogels komt, volgens Dinge mans, omdat Vlaardingen al werkt met containers en verza melpunten. Ook in Rotterdam wordt het huisvuil in containers (ondergronds of bovengronds) verzameld. "Die vogels hebben toch honger en rukken steeds verder landinwaarts op zoek naar voedsel." Bleekwater Slimme stadsgenoten hebben in- MET WELKE KLACHT GAAT U SLAPEN? KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier - Zaterdag is er in de Grote Kerk van Schiedam een orgelconcert, verzorgd door Anton Doornhein, organist van de R.K. Dominicus- kerk te Rotterdam. Hij speelt werken van Pablo Bruna, Sweel- inck, Bach en Reger en Monni kendam.De aanvang is om 15.00 uur en de toegang is vrij. Kerkdiensten - Zondag is er om 10.30 u in de Sint Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, een dienst van woord en communie, ver zorgd door de Liturgiegroep, met samenzang o.l.v. Wim van der Steen. Zaterdag 17.00 u viering met muzikale begeleiding. - Zondag zijn er in de Christelij ke Gereformeerde Hoeksteen- strakke regime en het feit dat je alleen een dagkaart kan kopen, jaagt het publiek de stad uit. In 't Hof van Spaland is parkeren gra tis, in Naaldwijk hoefje de eerste twee uur niet te betalen met de trein of .metro zitje zo in Rotter dam. Daar moet je dan mee concurre ren als winkelgebied. Een soepe ler parkeerregime is zowel voor de consumenten als de onderne mers aantrekkelijk. Ik hoop dat daardoor een sneeuwbal effect ontstaat. Investeren in de stad be tekent ook dat de stad zich gast vrij moet opstellen." kerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sor- ge' - Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger nog niet be kend, om 17 uur in Grote Kerk Dr. P. Buitelaar. - Zondag is er een dienst bij De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap om 10.30 uur voorganger is Ds. J.F. Kleinsma, om 15 uur af- scheidsdienst van Ds. Klijnsma. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater K. Veltman met mede werking van het Liduinakoor. middels ontdekt dat een beetje ammoniak of bleekwater in de vuilniszak de vogels op afstand houd. Een wat milieuvriendelijker op lossing hebben een aantal bewo ners van de Gorzen verzonnen. Zij leggen een extra dekzeiltje over de zakken heen. Bij de Af valverwerking Rijnmond heeft men uiteraard ook flink last van de brutale meeuwen maar daar is inmiddels en valkenier ingezet. op nageslagen. Dat leverde me wel een paar goede antwoorden op maar niet allemaal. Toen ben ik in de auto gestapt en door Schiedam gaan rijen. Puzzels moet ik altijd uitkrijgen. Ik kan er niet tegen als een paar vakjes open blijven", vertelt ze. Ook Michaela Westdijk was uit genodigd. Zij won de eerste prijs, een jaarabonnement bij sport en fitnesscentrum Sportarcade. Of Michaela aan intensief trainen toekomt is nog maar de vraag ge zien haar zwangerschap. Maar bij haar man Peter is het abonnement in goede handen. SCHIEDAM - Bij Het Nieu we Stadsblad zijn de afgelo pen weken stapels inzendin gen op het logo-puzzelspel binnengestroomd. Het viel lang niet altijd mee om bij alle logo's, de juiste naam te vinden maar de meeste in zenders brachten het er goed vanaf. Mevrouw A.M. van Dorsten gaf niet alleen de goede antwoorden maar stuurde ook de origineelste inzending. Haar viel de hoofd prijs ten deel: een prachtige fiets van Rijwielhandel 't Centrum aan het Nooordeinde 2. Ze kreeg de degelijke. Hollandse tweewie- Ier afgelopen vrijdag overhan digd door Marcel Ham. Het heeft mevrouw Van Dorsten naar eigen zeggen nog heel wat moeite gekost om alle goede lo go's te vinden. "Ik heb de Gou den Gids en het telefoonboek er- De tien waardebonnen gaan naar W.B. Roest, M. Homburg, D.V Schie, A. Oosterman, A.M. Mas tenbroek, J. Verhaal, V Hoppe, L. Stoele. F. Lieuw en C.van Asten. Zij zijn gekozen uit de goede in zendingen en krijgen de prijs op gestuurd. Verkort MBO voor Volwassenen Info-avond vrijdag 26 augustus tel. 038 - 46 77 000 Bel nu: 070 - 363 21 88 BEL GRATIS: 0800 - 946 42 486 V Woensdag 24 augustus 2005 Het Nieuwe Stadsblad 34- 1440 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 4455.590 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u ai gegevens hebben wij opgenomen in wordt gebruikt door onze administratie en om u te Oa ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Binnenstad op zijspoor geparkeerd Sinne Tolsma wijst de gewraakte regel aan op de parkeerautomaat: Eenmaal drukken is negen euro. Meeuwen hebben beste tij d gehad Een meeuw doet zich tegoed aan het huisvuil. De slordige eters zorgen voor veel overlast in de stad. &LTRO& Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 HOOFDPIJN STIJVE NEK Orthopedische hoofdkussens en drukverlagende matrassen. HEUPPIJN ISCHIAS PROBLEMEN MET BLOEDSOMLOOP Wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 medisch specialisten. De TEMPUR® Matrassen en Hoofdkussens worden wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 artsen, chiropractors, fysiotherapeuten en osteopaten. Zij geloven rotsvast in de eigenschappen van het TEMPUR Materiaal om rug- en nekproblemen te verminderen en te voorkomen en in het feit dat de beste omstandigheden worden geboden voor een goede nachtrust. Changing the way the world sleeps!m VI DRUKVERLAGENDE MATRASSEN ÉN KUSSENS Uit voorraad leverbaar! slaapadviseurs Breda, Haagdijk 1, tel. 076 514 77 82 - Breda, Markendaalseweg 2, tel. 076 521 37 77 Oelft, Schieweg 87 (t.o.v. de MAKRO), tel. 015 251 65 01 - Den Haag, Theresiastraat 55, tel. 070 335 68 30 - Rotterdam, Jacob van Campenplein 57, tel. 010 289 96 96. Delft is elke zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur! m www.beds.nl U vindt ons ook in de Gouden Gids I7\ foto: ROEL DIJKSTRA Marcel Ham van Rijwielhandel 't Centrum feliciteert de hoofdprijs winnares, me vrouw A.M. van Dorsten. Naast haar staat Michaela Westdijk, die de eerste prijs in de wacht sleepte. foto: ROEL DIJKSTRA Een halve dag of één avond per week gedurende 8 maanden. Start begin nov. Laaa cursusgeld, boeken en instrumenten gratis. Alle kosten aftrekbaar voor de belasting. Ook opleiding schoonheidsspecialist. Vraag informatie en Laan van Meerdervoort 368, Den Haag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station THAIBOXING Sportschool SANDA TAIKUUN WING CHUN KUNG FU HEEL DE MAAND SEPTEMBER GRATIS KUNG FU EN KICKBOKSEN TaiKuun All-Style Kickboksen is een unieke combinatie van o.a. Thaiboksen, Kickboksen, Sanda, Sanshou en Wing Chun. Het kan beoefend worden als wedstrijdsport, maar vooral ook recreatief. Tenslotte zijn de meeste sporters recreant en niet topsporter Men kan uit een scala aan wedstrijdvormen kiezen waardoor men een diversiteit aan wedstrijd en trainingsvormen krijgt. Vooral het Chinese kickboksen waar op een verhoogd platform wordt gevochten en men elkaar van het podium af mag werpen is sterk in opkomst. Wing Chun Kung Fu is een vorm van Chinees Kickboksen die gericht is op effectiviteit. De technieken zijn kort, snel en direct. Een gevorderde Wing Chun beoefenaar kan zelfs nog geblinddoekt vechten! In het westen is het Wing Chun vooral bekend geworden door de films van Bruce Lee. Elke donderdagavond gratis proeflessen. Van Hogendorpstraat 103. All-Style Kickboksen 19.00 uur tot 20.00 Wing Chun 20.00 tot 21.30 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3