Wereldhavendagen op het water :s if 'f Proef vast van de ARTïSHOCKen 2998.-, aluma 2998.- 298.- wegens wisselingen in het assortiment ■MvLfA Warmtebron ■fgj7/r "Zinvol werk .li ii Skate-eten bij Lounge Attitude Regiotheaters stoppen veel Rijnmonders in hun programmering IENS KOOPZONDAG 4 SEPTEMBER Vlaardingen Tel. OIO - 434 20 58 Bankstel 3-2-1 Bankstel 3-1 -1 Teamleiders Analist chromatografie farmacie Administratief medewerker Verpleegkundige Frontoffice/Projectmedewerker Strategisch inkoper Gerard Burgerlaan 32 (Woonboulevard Hoogstad) ÉL De Wereldhavendagen geeft bezoekers op een feestelijke en verrassende manier een kijkje achter de schermen van de Rotterdamse haven. De bedrijfspresentaties op het water en op de kades brengen de dagelijkse activi teiten van het havenbedrijfs leven op een boeiende wijze in beeld. Door het maken van excursies wordt dit beeld verder versterkt doordat veel bedrijven hun poor ten openen voor bezoekers van de Wereldhavendagen. Het thema van de Wereldhaven dagen 2005 is 'Op Expeditie in een Wereldhaven'. Op 2, 3 en 4 september wordt iedereen uitge daagd om zelf op verkenning te gaan. Tijdens de ontdekkingstocht er vaart de bezoeker hoe innovatief, dynamisch, modern, groots en uitgebreid de haven van Rotter dam is. Of het nu aan de kade in het centrum van Rotterdam is of tijdens een excursie naar haveng iganten zoals de Shell en de ECT, overal valt van alles te zien en te beleven. De Verkoopbalie excursies is te vinden op het parkeerterrein van het Nieuwe Luxor Theater op de Wilhelminapier aan de Rijnha ven. Kaarten voor alle excursies zijn telefonisch te reserveren tot en met donderdag 1 september via telefoonnummer 010-4125353 (op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur). De balie is tijdens het evenement op 2, 3 en 4 septem ber open van 09.00 tot 18.00 uur. Voor info over excursies zie www.wereldhavendagen.nl Infor matie Openbaar Vervoer 0900 - 9292 0,70 p/m of www.ret.nl) Rotterdamse havendagen arrangement Tijdens de wereldhavendagen - op 6 september - kunnen liefheb bers meevaren met het grote zeil schip de Zeeland vanaf Helle- voetsluis. Een speciaal arrange ment biedt de tocht van en naar de havendagen, ontvangst met koffie en iets lekkers, lunch en een keuze vier gangen diner, in clusief gratis frisdrank, huiswijn en binnenlands gedistilleerd. In Rotterdam kan men van wal om de kadeactiviteiten mee te ma ken. Het arrangement kost 125 euro maar lezers van deze krantt krijgen op vertoon van dit artikel een korting van 10 De Zee land is rolstoel- en hoge hakken- bestendig. Reserveren kan via 06-50876368. Kijk ook op www.zeilenalacarte.nl Maar er is ook ander vervoer over water mogelijk. Vanuit Dor drecht, Krimpen a/d IJssel, Al- blasserdam en Ridderkerk kan gebruik gemaakt worden van de Fast Ferry die aanlegt aan de Wil lemskade (www.fastferry.nl). Wie van deur tot deur wil worden vervoerd, kan een watertaxi ne men die ophaalt en afzet op iede re gewenste locatie met aanleg steiger (www.watertaxirotter- dam.nl). Op zaterdag en zondag varen er UIT pendelboten in de stad 10.00 en 18.00 uur. Route 1: Rijnhaven (parkeerplaats Luxor) - Landtong Rozenburg (EIC) vv. Kosten: 4,- enkele reis, 7,50 retour, tent). Kosten: 2,- enkele reis. Route 2: Rijnhaven (parkeer plaats Luxor) - Willemskade - Zie voor meer info www. we- Parkkade (Oostzijde bij Ballen- reldhavendagen.nl Niet alleen Amsterdam kan pochen op zijn Uitmarkt. Rotterdam en regio start haar culturele seizoen met Club-Cruise en de Culturele Aftrap. Evenals voorgaande jaren vindt in het eerste weekend van september de opening van het Rotterdam se culturele seizoen plaats. In 2005 gebeurt dit niet op één, maar op twee dagen en wel op zaterdag 3 en zondag 4 september. Op zondag kan men als vanouds op diverse podia op en rond het schouwburgplein genieten van gratis voorproefjes uit de wereld van muziek, theater, cabaret en dans. Op zaterdagavond 3 september doet dit jaar ook het Rotter damse clubcircuit mee aan de spectaculaire startpresen tatie van het uitgaanssei- zoen. Tijdens de R'Uitmarkt presen teert een zeer diverse stoet aan artiesten en gezelschappen zich op verschillende podia op en rond het Schouwburgplein in Rotterdam. Vele artiesten die ko mend seizoen ook in de Rijn mondtheaters optreden zijn van de partij. Wat te denken van Con- ny Janssen Danst, De Berini's, Zeker ook vermeldenswaard is het optreden van Fréderique Spigt en haar band op het Schouwburgplein tussen 14.45 en 15.15 uur. Eigen artiesten eerst... De 5 Rijnmondtheaters, te weten het Isala Theater, Fortis Theater a.d Schie, Theater de Stoep, Theater van Vlaardingen en Theater Het Kruispunt zijn ook weer aanwezig tijdens deze cul turele informatiemarkt. In de stand van de Rijnmond theaters kunnen de bezoekers terecht voor informatie over de circa. 700 voorstellingen komend seizoen. En kan verder onder het genot van heerlijke ARTisjok hapjes - verzorgd door delicatessencate- raar Westerkaatje- kennis worden gemaakt met speciale thema's als Rijnmond Roots en ARTi SHOCK. Onder Rijnmond Roots presenteren de Rijnmondtheaters komend seizoen voorstellingen gemaakt door, met en voor Rot terdammers en Rijnmonders. Zo als de Berini's, die komend sei zoen hün afscheidstournee begin nen in het Isala Theater, een van de Rijnmondtheaters. Het spik splinternieuwe gezelschap Het Echt Rotterdams Theater beleeft eveneens zijn première in dit theater. Ook vele andere Rijn- mondse artiesten onder wie John Buisman, Loes Luca in de inkt zwarte opera Sneeuwwit, het Schiedamse gezelschap Els Inc. staan komend seizoen in de Rijn mondtheaters. ARTi SHOCK staat voor veelzij dig, prikkelend en vernieuwend theater. Gemaakt door soms be kende, soms door onbekende ma kers of gezelschappen. Het zijn voorstellingen die ook op De Pa rade te zien zijn. Deze voorstel lingen zijn gedurende het gehele seizoen in de Rijnmondtheaters te zien en herkenbaar aan het AR Ti SHOCK logo. De maand no vember is bestempeld als Maand van de ARTi SHOCK. Die maand hebben alle Rijnmondtheaters ARTi SHOCK voorstellingen op het menu staan. Voor een compleet overzicht van alle voorstellingen in de 5 Rijnmondtheaters en direct be stellen van kaarten is er de web site www.rijnmondtheaters.nl Voor meer info over de R 'uitmark kijk op www.cultureleaftrap.nl "It's raining men" Loungemuziek?" is toch geen Het skatepark op de Westblaak was al voor de officiële opening een succes. Sindsdien is de West- blaak echt tot een hype uitge groeid onder skaters. Vanuit heel Nederland maken skaters hun pelgrimstocht naar Rotterdam. Net als bij Lourdes plukt de mid denstand natuurlijk z'n graantje mee. Het aantal Skateshops rond de Westblaak nam snel toe. Maar het voor horeca bedoelde pand op het park bleef leeg. Maar nu is er het dan toch: Lounge attitude Cool Proevers van IENS vinden het pand van Lounge attitude al net zo cool als de sprongen die op het Westblaak zijn te bewonderen: "LA ligt midden op het skatepark dat op de middenberm ligt van de drukke Westblaak. Het gebouw tje is heel tof als de zon schijnt. De wanden van het gebouw zijn opgevuld met losse stenen. Enke le van de stenen zijn van glas. Dat geeft een cool effect. Het zijn net flonkerende sterren als het zonlicht erdoor schijnt. Een tweede reactie: Prachtig! Buiten muren van basaltkeien en grote brokken glas tussen betonstaal. Van buiten ietwat bedreigend, van binnen heerlijk beschermd en toch licht. Overgang van dag licht naar avond is prachtig. Dan zit je binnen juist redelijk in de kijker. Wel gekke muziek die wordt gedraaid op grote scherm: Food and Service De verwachtingen die de kaart door haar omschrijvingen wekt oogst kritiek: "Het eten is apart bedoeld maar pakt minder apart uit. De nasi goreng staat om schreven als "not the ordinary one" Het kan niet "more ordina ry". Mik een bakje uit de koeling in de magnetron. Keer het om op een bord en een schuif er een dichtgebakken spiegelei bovenop en 3 slablaadjes en een half to maatje. De conserven coquilles waren wel oké maar geen "Tower zoals het op de kaart staat. Dun gesneden nori en prei waren er als garnituur opgelegd. De bedie ning is jong, niet stralend enthou siast. Wel correct." Een tweede proever schrijft IENS: Japans eten "Californian style". Dat verklaart de mayonai se aangemaakte tonijnsalade op sushirijst met nori. Niet iets waarvan ik droom. Prijsstelling is goed. 7 Euro voor 5 coquilles (de diepvries variant, dat wel) is niet duur. Het kan allemaal nog veel beter, maar de plek en de prijzen maken veel goed. Over de bedie ning schrijft hij: 'Mooie Japans- Hollandse meiden hebben het servicegevoel wel, maar ontberen kennis. Maar ze gaan door het vuur voor je en dat is veel waard als het gaat om een gastvrij ver blijf." ®Lounge attitude, Westblaak 86, Centrum. Rotterdam T: (010) 280 0113, keuken open 12.00 -01.00, vrij en za tot 02.00. Cijfer Eten: 7,2, Service 7,7, Decor 8,0 wbanfc Voetenbank OPENINGSTIJDEN www.straluma.nl dat je goed doet" Géén aanbetaling. GRATIS bezorgd. 'sMaandags gesloten Woensdag 31 augustus 2005 ns-10 w Lounge attitude Foto: Maarten van der Jagt Maarten van der Jagt en Els Neijts Voordeel geheel leder in zwart met metalen poten van 4698.- -j Uit voorraad leverbaar geheel leder in donkerbruin van 3998.- 7500 m2 klassieke en moderne meubelen en verlichting Uit voorraad leverbaar nu voor McSfr-l ^periode-' Verstelbare rugleuningen voor extra zitcomfort van 498 - fiFflpcNn van 11.00-17.00 UUR voor Zeemanstraat 17, 2991 XR Barendrecht, Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Meubelen tel. 010-2921026 Verlichting tel. 010-2921022 Ring Rotterdam-Zuid Al5, afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur In onze organisatie is plaats voor: Verpleegunit Chirurgie/traumatologie, 32-36 uur per week Afdeling Urologie, 36 uur per week Medische Laboratoria, 36 uur per week Afdeling Personeel Organisatie, 36 uur per week, jaarcontract, ervaring o.g.v. personeelszaken vereist Afdeling Longgeneeskunde, 36 uur per week, alle diensten Transmuraal Zorgbureau, 32 uur per week Afdeling Inkoop, 36 uur per week Kijk voor meer informatie over vacatures en op leidingsmogelijkheden op onze website www.rdgg.nl of bel voor meer informatie met de afdeling P&O van de Reinier de Graaf Groep, 015-2603660. De Reinier de Graaf Groep is een groot regionaal zieken huis met vestigingen in Delft, Voorburg en Naaldwijk. Het ziekenhuis streeft met succes naar nationale en internationale erkenning voor het door haar gevoerde kwaliteitsbeleid en behoort tot de groep van topklinische opleidingsziekenhuizen. Ons motto is 'steeds beter', zowel voor patiënten als voor personeel. Reinier ie Graaf Groep diverse Showmodellen HOGE kortingen 6 Badmeubelen 11 Radiatoren 3 Whirlpools 3 Stoomcabines Bakker^ '1

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 10