augustus 2005 MANIFESTATIE 'SCHIEDAM LAAT HET ZIEN!' E m 5 Colofon Spreekuren complexbeheer Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad www.woonplus.nl W ancmctiiconnr plus GROENE TUINENKOORTS SLAAT TOE IN SCHIEDAM NIEUWLAND FESTIVAL ACTIE AUTOMATISCHE INCASSO INFORMATIEMARKT 55+ EN WONEN NIEUWBOUWAPPARTEMENTEN WESTERSTAETE VERKOOP NIEUWBOUW HET TERRAS GESTART 03 "O Q) U U) 3 O O Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Verhuur/algemeen: Reparatieverzoeken: 010 - 2045101 010 - 2045201 010 - 2045102 010 - 2045202 010 - 2045103 010 - 2045203 010 - 2045104 010 - 2045204 10 jaar stedelijke vernieuwing in Schiedam Schiedam Vindt de seniorenwoning van uw dromen! Op zaterdag 10 september wordt tussen 11.00 en 15.00 uur de 'Informatiemarkt 55+ en Wonen' gehouden. Deze informatiemarkt, waar u alles vindt over wonen voor senioren in Schiedam, vindt plaats in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. Eerste huurders tekenen huurcontract Prijzen: Woningkarakter en -indeling naar wens V Woensdag 31 augustus 2005 ns Woonplus Nieuws verschijnt doorgaans elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Lucia Broos (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045263 E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 21 september. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van com plexen staan en voeren kleine reparaties uit. Om de complexbeheerders goed te kunnen bereiken, houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur. Van Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw Groenoord-Midden (ma. gesloten) Hans Scholte D. Schëferplein 14 Groenoord-Zuid (ma. gesloten) Mike Kissami Tijdelijk op ons kantoor in de Valeriusstraat 3 Heijermansptein (vr. alleen 's ochtends) Wlm Molenkamp Kantoor op begane grond Lisztplein (vr. gesloten) Cees van Ruiven Lisztplein 241a Zwaluwlaan (ma, woe en vrij van 11.00 tot 11.15 uur) Rob Vollendam Kantoor op onderverdieping De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donderdag spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur. B.H. Gretelaan Dennis Ingenkamp B.H. Gretelaan 263 Klaas Kater Eric Goovaart Klaas Katerstraat 126 Troelstra laan Harry Nagel Troelstralaan 83 Centrum (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Cees Angenent Bagijnhof 20 Oost (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) Ab Vietje Wattstraat 35 West (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) Patrick van Waart Kortlandstraat 11a Zuid (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Henk Polak Oude Maasstraat 14 WoonplusNieuws laat het zien! Op vrijdag 9 september wordt de manifestatie 'Schiedam Laat Het Zien!' georganiseerd, een samenkomst van bewoners, de gemeente Schiedam, Woonplus Schiedam en vele andere organisa ties die betrokken zijn bij het proces van stedelijke vernieuwing in Schiedam. Schiedam heeft ruim tien jaar ervaring met stedelijke vernieuwing. De resultaten van de samenwerking tussen de betrokken partijen hier bij worden steeds beter zichtbaar. Een goed moment voor een evaluatie en een vooruitblik. Dit vindt plaats tijdens de manifestatie 'Schiedam Laat Het Zien!' die op vrijdag 9 sep tember in het Theater aan de Schie wordt georganiseerd voor genodigden. Tijdens de manifestatie zullen de partijen, die betrokken zijn bij de stedelijke vernieuwing in Schiedam, van gedachten wisselen en hun ervaringen delen. Op het programma staan een mix van inspirerende lezingen en praktijk voorbeelden van succesvolle initiatieven van bewoners. Samenwerking tussen bewonersverenigingen en Woonplus Op diverse plekken in Schiedam worden balkon en/of tuinwedstrijden op touw gezet om inwo ners te stimuleren hun tuinen en balkons te ver fraaien. Prettig wonen is namelijk niet alleen afhankelijk van de woning, ook de inrichting van de wijk en leuke activiteiten spelen hierbij een belangrijke rol. Daarom maakt Woonplus zich graag samen met bewoners (-verenigingen) sterk om zulke activiteiten in de wijk te realiseren. Tuinenwedstrijd Tuindorp Zo vond afgelopen zomer een tuinenwedstrijd plaats in de wijk Tuindorp in Schiedam-Noord. Op 26 augustus jl. werd de winnaar van deze tuinenwedstrijd bekendgemaakt. Dit gebeurde tijdens een wijkfeest die georganiseerd werd door Wijk- en Bewonersvereniging Tuindorp en Woonplus. Tuinen- en balkonwedstrijd Schiedam- Centrum Op zaterdag 3 september gaat een jury de (gevel)tuinen en, met planten en/of bloemen ingerichte, balkonnen van deelnemende bewo ners van Schiedam-Centrum beoordelen. In het kader van 'Tien voor Schiedam' willen Bewoners Vereniging Schiedam Centrum (BVSC) en Woonplus bewoners belonen die van hun (gevel)tuintje of balkon iets moois weten te maken. 'Tien voor Schiedam' staat voor een actie waarbij diverse organisaties, zoals de BVSC en Woonplus, druk in de weer zijn om de leef baarheid in het centrum te verbeteren. De winnende tuin in Tuindorp. Wie valt in Schiedam-Centrum in de prijzen? Zaterdag 10 en zondag 11 september In het weekend van zaterdag 10 en zondag 11 september barst het Nieuwland Festival in de wijk Nieuwland weer los. Dit festival wordt georganiseerd door Werkgroep Nieuwland. Dit is een samenwerkingsverband tussen bewoners, Nieuwlandse instanties, gemeente Schiedam, het Rotterdams Volkstheater en Woonplus. Het Nieuwland Festival staat bol van de activiteiten. U bent van harte welkom op het Wibautplein. Hier vindt u een gezellig terras, rommelmarkt, wereldrestaurant, JK (finalist bij Idols 2004), Meo, Dansgroep Radia, een Nieuwlandse Bazaar, Hollandse huiskamer met klompen schilderen en een Shanty koor. Kinderen kunnen op het speeteiland naar hartelust spelen. Programma Nieuwland Festival: zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur zondag van 12.00 tot 17.00 uur Kijk voor een uitgebreid programma op de Nieuwland Festival posters die u overal in de stad aan treft. Mevrouw Laven (rechts op foto) was enorm en thousiast toen ze hoorde dat ze het 'Woonplus diner voor twee', dat geserveerd wordt in 't Oude Raedthuys in Schiedam-Kethel, had gewonnen. Woonplus beloont iedere maand drie huurders, die via automatische incasso betalen. Voor zowel Woonplus als de huurder is dit de gemakkelijk ste manier van betalen. "Zo'n leuk telefoontje wil ik iedere dag wel," zei mevrouw Laven. "En mag ik ook nog op de foto op jullie Woonplus pagi na? Stuur de fotograaf maar langs hoor, ik zit er helemaal 'pakkie deftig' klaar voor." De andere twee winnaars van onze actie automa tische incasso zijn de families Jeup en Kloosterman. De dinerbon is hen via de post toegestuurd. Wilt u ook in de prijzen vallen bij Woonplus? Als u al via automatische incasso betaalt, hoeft u niet anders te doen dan af te wachten. Betaalt u nog niet op deze wijze, haal dan een machti gingskaart op ons kantoor. Vorig jaar werd de markt voor het eerst georga niseerd. Er was toen veel interesse onder de senioren in Schiedam, vandaar dat de markt dit jaar wordt herhaald. Het wordt opnieuw een informatiemarkt met kraampjes waar u informatie kunt krijgen over allerlei zaken rondom het wonen voor 55 plus sers in Schiedam. Zo laat Woonplus haar woningaanbod voor senioren zien tijdens deze markt, net als andere woningaanbieders, Stichting Fokus, de Frankeland- groep, het Woon Informatie Centrum Schiedam, Stichting Ouderenwerk NWN, de ouderenbonden en Thuiszorg NWN. De informatiemarkt is gekoppeld aan de lan delijke Open Monumentendag die op dezelfde dag, zaterdag 10 september, wordt georgan iseerd. Bezoekers van de informatiemarkt kun nen, als zij dat op prijs stellen, hun tocht verder vervolgen door het centrum van Schiedam om de vele monumenten die Schiedam rijk is te bezichtigen. Op woensdag 17 augustus jl. tekenden de eerste huurders van onze nieuwbouwappartementen in het complex Westerstaete hun huurcontract bij Woonplus. Woonplus biedt in dit nieuwbouwcomplex 19 riante en sfeervol ontworpen herenhuisapparte menten in zowel de vrije huur- als koopsector. Dit project is door Janssen de Jong Plancoördinatie B.V. ontwikkeld. Met de bouw van het complex Westerstaete heeft het sfeervolle en historische stukje Schiedam op de hoek van de Westerkade en de Warande een passende invulling gekregen. Huur vanaf ca. 715,- per maand inclusief parkeerplaats. Koop vanaf 230.000,- v.o.n. inclusief parkeer plaats. Inlichtingen verhuur: Woonplus Schiedam, afdeling Unit Stad, stad@woonplus.nl, tel. 010 - 2045 103. Eerste huurders ontvangen sleutels van hun appartement in Westerstaete. Op 20 augustus ging de verkoop van 'Het Terras' van start. Het Terras is één van de vier deel projecten van de nieuwe groene woonwijk 'Nieuwe Tuinen*. Binnen Het Terras worden 33 eengezinswoningen met tuin en 2 appartementen gerealiseerd, met verkoopprijzen vanaf 246.500,-. Het bijzondere van Het Terras is de grote hoeveelheid keuzemogelijkheden. Een grote woonkeuken, een extra doucheruimte of een vierde verdieping? De begane grond inrichten als kantoor en de keuken op de eerste verdieping? Kortom, kopers kunnen een eigen indeling en karakter aan de woning geven. Surf voor meer informatie over dit nieuwbouwproject naar: www.nieuwetuinen.nl Stel indeling en karakter van een woning in Het Terras naar wens samen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 12