Harpe Davids maakt zich op voor jubileum Werk Tramplus gaat dag en nacht door Dolgedraaide meter zorgt voor torenhoge rekening Scholen merken weinig van maatregelen ID-banen 'Comeback' voetbal voor 30-plussers Nieuwe afvalbakken voor schone binnenstad Dik verlies Branderstad Sportagenda Hargasport uit de beker Speeldam op tournee Rijnmond naar Voorne Putten Hockeyclub Spirit heeft ongekend grote jeugdafdeling Ingezonden Brieven Depot Stedelijk naar Voorburg Woensdag 31 augustus 2005 Het Nieuwe Stadsblad 35-1441 SCHIEDAM Van woensdag 31 augustus t/m dinsdag 6 september VOETBAL - zaterdag: Gouda- VVK( 15.00 uur), PPSC-Hoekse Boys( 14.30 uur), Hermandad- HBSS(14.30 uur), Hargasport/za-Oranjeplein( 14.00 uur). Zondag: DCV-Excelsi- or'20( 14.00 uur), SVVSMC- HBS( 14.00 uur), VOB-Hermes DVS( 15.00 uur), VFC-Spa- land( 14.00 uur), SVDPW-Voor waarts) 14.00 uur), DRGS- Spoorwijk) 14.30 uur), Hargas- port/zo-ADS(14.00 uur). Dinsdag: SVVSMC- TOGR( 19.30 uur oefen). DAMESVOETBAL(beker): woensdag Donk-Hermes DVS( 19.00 uur); zaterdag Gra- venzande SV 2-HBSS( 12.00 uur), Zwaluwen 2-PPSC(16.15 uur). ZAALVOETBAL: maandag TPP 2-PPSC. KORFBAL: zaterdag Emergo- ODI( 16.00 uur); zondag Sper wers-Harga( 14.30 uur). SOFTBAL: vrijdag Catch- Schiedam(h). TAFELTENNIS: zaterdag sportzaal Dr.Kuyperstraat 17.00 uur Brandersstad-Furst/Mander- veld(da), 18.00 uur Branders- stad-Torenstad. TOERFIETSEN: zondag Bij dorp complex Schiedam(honk- bal) 9.00 uur Voorne Putten- tocht 125 km. Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransen straat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - De zondagforma tie van Hargasport is er - net als SVVSMC, Spaland, PPSC, DRGS, VVK, Hargasport/za en HBSS - niet in geslaagd om de tweede ronde van het bekertoer nooi te bereiken. De Schiedam mers verloren zondag met maar liefst 6-2 van het Rotterdamse AVS. Vijf dagen eerder knokten de mannen van trainer Ben Schreu- ders zich wel naar een zege. Dat gebeurde tegen Delfshaven. In deze wedstrijd maakte de ploeg een 2-0 achterstand ongedaan en won vervolgens met 4-3. De doelpunten waren van Michel Silva, Mutasil Alsayed en twee maal Pablo Chapper. De derde treffer van Delfshaven kwam in de slotfase tot stand. SCHIEDAM - De Speeldam gaat met de Speeldambus op tournee en bezoekt verschillende scholen in de wijken Oost en Groenoord. Tijdens schooltijd krijgen de kinderen informatie over De Speeldam en na school tijd kunnen ze geheel vrijblij vend deelnemen aan een leuke en sportieve activiteit op het 'ei gen' schoolplein. Maandag 5 september staat de bus bij de CBS Kethel, op dins dag 6 september bij De Regen boog, op woensdag 7 september bij de basisschool De Singel in Oost, op donderdag 8 september bij De Troubadour in Groenoord, op vrijdag 9 september bij Gra vin Aleida in Oost, op maandag 12 september bij Sint Jan in Oost, op dinsdag 13 september bij El Furkan in Groenoord en op woensdag 14 september bij De Peperklip in Oost. Bij heel slecht weer zal de Speeldam On Tour-activiteit worden afgelast. WATERWEG - Toerfietsclub Rijnmond rijdt op zondag 4 sep tember de Voorne Putten-tocht. De rit heeft een afstand van 125 kilometer. Het vertrekpunt is het complex van honkbalclub Schie dam in Sportpark Bijdorp (nabij sporthal Margriet). De tocht gaat via Pernis en Hel- levoetsluis naar rustpunt Oost- voorne en wordt voorgereden door ervaren fietsers. Zij kennen de route, zorgen voor de juiste snelheid (25 km/uur) en helpen bij pech-onderweg. Men dient over een goede conditie en een racefiets, mountainbike of trim- fiets te beschikken. De start is om 9 uur. Bert Roeling, tel. 010- 4345992 of Jack van Resteren, tel. 010-4750438 of via internet: www.tcrijnmond.nl SCHIEDAM - Na een lange zomer is Muziekvereniging "Harpe Davids" weer be gonnen met repeteren. De vereniging bruist ook dit seizoen van de activiteiten. Op het programma staan voor het najaar 2005 weer diverse optredens in Schiedam en oms treken op het programma. Zo zal het harmonieorkest o.l.v. Jos den Boer op vrijdag 30 septem ber samen met het koor Expres sion een concert verzorgen in kerkgebouw De Ark te Schie- dam-Noord. De drumfanfare zal als Zwarte Pieten Band van "Harpe Davids" op 12 novem ber zich weer laten zien tijdens de intocht van Sint-Nicolaas in Schiedam. 85 jaar In 2006 hoopt de vereniging haar 85-jarig bestaan te vieren. Op het programma staat een groot aantal evenementen, zoals Een play-in met de bekende componist Jacob de Haan en een groots jubileumconcert in het Theater ad Schie met mede werking van de bekende zanger Ernst Daniël Smid. De vereniging kan nog steeds versterking gebruiken, vooral voor de koperen blaasinstru menten. 010-4491591 of www.har- pedavids.nl NANSWOLTERS SCHIEDAM - Het heeft nogal wat voeten in de aarde gehad maar sinds een week is dan toch gestart met de aanleg van de Schiedam-Vlaardingenlijn. De werkzaamheden op onder meer de Prinses Beatrixlaan, Bach- plein, Brederoweg en Harreweg gaan door tot en met 26 septem ber. Daarna worden wegen her steld en fietspaden en trottoirs aangelegd of opnieuw geasfal teerd. Door het uitblijven van be stelde materialen liep het Tram- plusproject vertraging op. Die achterstand wil men inlopen door dag en nacht door te werken. Dit betekent dat omwonenden over last en geluidshinder zullen on dervinden. De verbinding van tramlijn 1 wordt voor het traject Prinses Beatrixlaan naar de eind halte en terug overgenomen door pendelbussen, het verkeer wordt omgeleid en ook voetgangers zal het niet ontgaan dat de heleboel openligt. Zij kunnen bij winkel centrum de Hof van Spaland geen gebruik meer maken van de oversteekplaatsen en worden om geleid over planken. Het verkeer vanuit Woudhoek, Spaland en Sveaparken wordt verwezen naar Scheepvaartweg en Slimme Wa tering in de richting van de 's Gravelandseweg. Inmiddels is op een deel van het traject in Groe noord al de nieuwe rail geplaatst. Voor meer informatie bellen met (gratis) telef. 08000-5555444, mailen kan ook: tramplusschied- vlaard@gw.rotterdam.nl. •fr Gerard S.Verver WATERWEG - Groot was de vreugde, toen de vrouwen van hockeyclub Spirit er - nadat de missie vorig jaar door het verlies in een beslis singswedstrijd mislukt was - in slaagden om de tweede klasse te bereiken. Loon naar werken, heette het. Dezelfde arbeid verrichtten de man nen, maar die moesten in de slotfase van de competitie de handdoek gooien. Ze bereik ten een mooie klassering, maar de oogst was niet vol doende om eindelijk stadge noot Asvion in te halen. Het zou voor een beladen derby hebben gezorgd. Maar als het aan de leiding van Spirit en de aan de Hargalaan gesmede plannen ligt is het tijdstip dat er echt zo'n plaatselijke tweestrijd op het kunstgras wordt uitgevochten niet ver meer weg. 'We gaan voor het kampioen schap', lanceert voorzitter (ad in terim) Aad Noordijk in de pauze van een bestuursvergadering. Je moet het maar durven zeggen. Hij geneert zich er niet voor. 'Waar ik dat op baseer? We heb ben geïnvesteerd In de begelei ding en hebben voor een goede trainer/coach gezorgd. Boven dien zijn er wat nieuwe spelers bijgekomen. Het heeft gezorgd voor een bredere selectie, die vooral een jonge uitstraling heeft.' Enthousiasme staat aan de basis van de ambitie om ver te komen. Dat bleek zaterdag eens te meer toen niet alleen de com plete vrouwen-, maar ook de he renselectie opdraafde om de jeugdleden tijdens een clinic, zo als het genoemd werd, de 'fijne kneepjes van het hockeyvak' bij te brengen. Spirit immers heeft een jeugdaf deling, die geen grenzen lijkt te kennen. Zeker als het om het aan tal gaat. Dat is namelijk met vlag en wimpel de 550 gepasseerd. Wat dat betreft gaat de clublei ding prat op de bekende en mis schien ook wel oubollige kreet, dat de jeugd de toekomst heeft. Dat dat ook een schaduwzijde heeft erkent Aad Noordijk overi gens ook grif. 'We zijn hard uit ons jasje aan het groeien', zegt hij, duidend om de beperkte om vang van het complex. 'Tot dus verre hoefden we de slagboom nog niet dicht te doen. Gelukkig niet, want met een ledenstop zou je een averechts effect teweeg kunnen brengen. Dan gaan jon geren wellicht naar clubs in de buurt en die zouden vervolgens ook hun vriendjes mee te kunnen nemen. Zover willen we het niet laten komen.' Vandaar, dat een Spirit-delegatie zich onlangs richting Stadskan toor begeven heeft om daar over de aanleg van een derde veld te praten. Binnen de grenzen van het huidige complex is er geen ruimte om er nog een lap kunst gras van honderd bij vijftig meter aan te leggen. Dus moet er elders naar gebiedsuitbreiding gezocht worden. Die is er aan de overzij de van de Hargalaan in sportpark Harga, daar waar nu nog de voet balvereniging Hargasport zijn wedstrijden speelt. Die club ver huist naar een andere plek binnen het sportpark en dat schept ruim te voor Spirit. 'Het zorgt er wel voor, dat ons complex opgesplitst wordt', be aamt Noordijk, 'maar alles is be ter dan een ledenstop. Met nog een veld aan de andere kant van de Hargalaan kunnen we weer een tijdje vooruit.' Speerpunt Spirit hecht aan een grote jeugd afdeling. 'Wat dat betreft zijn we een van de grotere clubs in de re gio. Het volgend jaar zeventigja rige Spirit heeft niet alleen pres teren tot speerpunt gemaakt van het beleid, maar ook van een goe de opvang van de jeugd. 'Want hoe je het ook wendt of keert, zij zullen dadelijk het vaandel moe- Beschuldiging Onlangs kreeg ik de schrik van mijn leven toen op mijn werk, dat ik al jaren met plezier doe, ineens twee rechercheurs van de politie voor me stonden. Iemand had ze op mij afgestuurd om te contro leren of ik mijn vrijwilligerswerk op een kleine boerderij wel naar behoren deed, en geen rare dingen van plan was. Nu, ik ben er ka pot van en zo ook de mensen om mij heen. Wat bezielde die per soon om aangifte te doen want ik ben mij van geen kwaad bewust. Als het een eerlijk persoon is had hij of zij naar mij toe moeten ko men. Ik hoop dat deze persoon zich alsnog zal bedenken wat voor leed en verdriet je een ander met dit soort zaken aandoet. Mis schien kan degene, die zeker weet waar ik werk, op een of andere manier excuses aanbieden, desnoods anoniem of via de politie. Want de kroon is eerder van je hoofd afgehaald dan er weer opge zet. Ze weten immers ook de politie te vinden om ze beschuldiging op af te sturen. Een diep geschokte vrijwilliger Naambekend bij de redactie Afvalbakken Het lijkt erop dat Schiedam een prullenbakken Hoofdstad gaat worden. Misschien ook wel mede dat het centrum management niet verder lijkt te kijken dan het Stadscentrum. Het schijnt ook moeilijk te zijn om te accepteren dat het eerder bij de fabrikanten vandaan komt dan dat het de schuld is van de consument. Ik bedoel dat wegwerp afval! We hebben een wegwerp maatschappij gecreëerd. Een winkelier wil geen statiegeld op ieder potje, waar wel een dekseltje oppast. Gooit u het maar weg is het motto, nou dat doen we dus, met het overgrote deel van de inwoners van Schiedam en de rest van Ne derland, zomaar overal waar het ons blieft! Het lijkt steeds meer een utopie te worden een stad schoon te ma ken, laat staan te houden. Enkele voorbeelden zijn een Vrijdag markt in het centrum of zomaar ergens een bouwlocatie en het Parkwegpleintje in Nieuwland. Daar staan ook afvalbakken, denkt u nou heus dat het vuil, zwervend of niet, daarin beland, neen! Nog meer prullaria bakken, nog meer vuil ernaast! Hans Henrichs SCHIEDAM - Monique Siemsend heeft een klein flatje in West. Maar in de ogen van de ONS is haar optrekje een waar paleis. Wat energie verbruik betreft dan, want bij de jaarafrekening stond Siemsend voor duizenden euro's in de schuld en werd de maantermijn voor haar op trekje verhoogd tot ruim 300 euro. De ellende begon met een kapotte elektriciteitsmeter. De ONS stuur de een monteur langs die gelijk de meterstanden noteerde. "De afge lopen vier jaar zijn gebaseerd op schattingen. Kennelijk heeft de ONS het een en ander recht willen trekken. Maar hoe ze dat hebben gedaan is mij een compleet raadsel." Als Siemsend de jaaraffekening moet geloven is haar elektriciteits meter 726 tikken teruggelopen terwijl er toch 2.400 kWH in rekening wordt gebracht. Ook bij het gasverbruik heeft ze zo haar twijfels want die is volgens de ONS vier keer zo hoog als gemiddeld voor een der gelijke woning. Siemsend heeft bij de ONS opheldering gevraagd maar kreeg geen be vredigend antwoord. Wel was de ONS bereid de maandtermijnen met de helft te verminderen en een coulante betalingsregeling te treffen. "Ik word gewoon niet serieus genomen. In mijn ogen is er een nota in elkaar geflanst die kant noch wal raakt." Monique vraagt zich af of zij de enige klant van de ONS is met een dergelijk probleem. Inmiddels heeft de Schiedamse een jurist in de arm genomen. De ONS wil niet reageren omdat de zaak bij de juridi sche afdeling ligt. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - Dankzij een vooruitziende blik van het gemeentebestuur ondervin den de Schiedamse basis scholen en scholen voor bij zonder onderwijs geen last van een massale uittocht van schoolassistenten. Schiedam is hiermee echter een uitzondering. Landelijk gezien gaat het namelijk om bijna 7000 mensen die met ingang van het nieuwe schooljaar hun baan zijn kwijt geraakt. Doordat Schie damse klassenassistenten niet via de Integratie- en Doorstroomba nen (ID-banen) aan de slag gin gen in het basisonderwijs maar gewoon in dienst kwamen van de gemeente is er voor hen geen vuiltje aan de lucht. Het verdwijnen van de voormali ge Melkertbanen is het gevolg van de wet (2004) Werk en Bij stand waarbij gemeenten verant woordelijk werden gesteld voor de kosten van de bijstand. Deze maatregel zorgde ervoor dat op het budget voor gesubsidieerde arbeid fors werd bezuinigd. Di recties van basisscholen in onder meer Utrecht spreken over een dramatische ontwikkeling. Niet alleen omdat deze onmisbare me dewerkers volgens schoolbestu ren het onderwijzend personeel veel werk uit handen nemen, maar ook omdat het een ernstige aantasting zou zijn van de kwali teit van een school. 'Gelukkig is daar bij ons geen sprake van', verklaart Pim Kalk man, hoofd Dienst Educatie van de gemeente. "Wel hebben wij schoolbesturen gevraagd voor dit jaar de helft van de loonkosten van de conciërges (voormalige I D-banen) voor hun rekening te nemen en volgend jaar de gehele kosten. In principe gaat men daarmee akkoord.' Volgens Kalk man gaat het om ongeveer vijf tien mensen die als conciërge binnen'de scholen werken. "De klassen-assistenten zijn zoals ik eerder vertelde in dienst van de gemeente. Door middel van scholing krijgen zij mogelijkhe den aangeboden om verder te groeien in hun reguliere baan", aldus directeur Kalkman. ten overnemen van de mensen, die nu deel uitmaken van de hoogste selecties.' Ook de hockeyclubs kennen hun verloop. Die is overigens niet zo sterk als bij het voetbal, waar - mede door financiële sores afge dwongen - fusies schering en in slag zijn. 'Zeg nooit nooit. Spirit is kerngezond. Een bundeling van krachten met een andere ver eniging is bij ons niet aan de or de.' Zo'n ooit geopperde maar la ter van de agenda gehaalde fusie met Asvion lijkt - met een om vangrijke jeugdschare als Spirit heeft - dan ook helemaal niet no dig. De vereniging wil blijven groeien.' SCHIEDAM - Net als in voor gaande seizoenen organiseert Hermes DVS een onderlinge competitie voor dertigplussers. Lekker tweemaal dertig minuten voetballen op zaterdagmiddag. Tussen 15 en 16 uur, net na het shoppen of klussen en net voor dat het gaat schemeren. De wed strijden worden gespeeld op een half veld met teams van zeven man (incl. keeper), terwijl er on eindig gewisseld mag worden. Slidings, buitenspel of gedonder zijn uit den boze. Na afloop heerst een gezellige ambiance met een hapje en een drankje. De competitie start in september en eindigt pas in april. Ieder team speelt minimaal tien wedstrijden (eens per 2 a 3 weken). Men kan zich per team of indivi dueel inschrijven. De kosten zijn 45 euro per speler of450 euro per team. Hermes DVS zorgt voor het veld, de ballen, de scheids rechter, douches en borrelhapjes. De teams dienen zelf voor de kle ding te zorgen. SCHIEDAM - De depotruimte voor kunst van het Stedelijk zal binnenkort permanent naar Voor burg verhuizen. De ruimte die thans in gebruik is op de Kort Haven laat te wensen over en het stichten van een goede eigen de pot blijkt te duur. De gemeente heeft nu haar toe vlucht gezocht bij een particulier specialistisch bedrijf waar een ruimte zal worden gehuurd die als opslag voor de kunstwerken zal dienen. Het depot van de ver huurder UTS voldoet aan alle ei sen. Het eerder geopperde plan om samen met Maassluis en Vlaardingen een depot te stichten vond de gemeente te duur uitpak ken met 363.000 euro. De ge meente is bij UTS de helft goed koper uit maar de kunstschatten moeten dan wel naar Voorburg verhuizen. Daar krijgt het Stedelijk Museum 1050m2 opslag tot haar beschik king waarvan het Nationaal Coö peratiemuseum 75m2 kosteloos mag gebruiken. SCHIEDAM - Met tromgeroffel werden de nieuwe afvalbakken voor de binnenstad gepresen teerd. De 25 nieuwe afvalbakken met het logo van Nederland Schoon, zijn bedoeld om het zwerfvuil op straat aan te pakken. Ondernemers zorgen voor het le gen en buitenzetten van de prul lenbakken. De eerste afvalbak werd uitgegeven bij de ANWB op de Koemarkt. Vervolgens wer den onder begeleiding van een Caribisch looporkest ook de an dere afvalbakken op hun plaats gezet. Het initiatief voor de afval bakken is genomen door de Stichting Centrummanagement Schiedam. De winkeliers zetten zich in voor een schone binnen stad. De oproep aan het publiek is om de afvalbakken te gebrui ken en geen rommel op straat te gooien. de SCHIEDAM - Dat er voor vrouwen van Brandersstad Den Helder weinig eer te behalen viel lag in de lijn der verwachtin gen. De zwaar favoriete tegen stander had namelijk geen mede lijden met de Schiedamsen en won met 7-0. Ondanks de grote nederlaag speelde Kim van der Poort een aantal prima wedstrijden. De van zwangerschap teruggekeerde Vlaardingse acteerde vooral te gen de Russische Ana Gogorita uitstekend, maar verloor uitein delijk dus wel. Jolanda Waterreus had een lastige avond in Den Hel der. Zij moest het als kopvrouw van Brandersstad opnemen tegen twee Chinese vrouwen Li Jiao en Li Jie. Tegen het geweld van deze topspeelsters had de Vlaardingse weinig in te brengen. 0 Het werk aan TramPlus gaat dag en nacht door Archieffoto: MIRJAM VAN DER HOEK/ROEL DIJKSTRA 'We zijn toe aan derde veld' foto: ROEL DIJKSTRA Spelers uit de heren- en damesselectie van Spirit namen zaterdag deel aan de voor de jeugdleden georganiseerde clinic. De opkomst van de jongeren was groot. Foto: ROEL DIJKSTRA Chris Coppens van de Stichting Centrummanagement presenteert de eerste Ne derland Schoon afvalbak voor de binnenstad. foto: ROEL DIJKSTRA in

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15