11' l Modeltreinen en miniatuurauto's in alle vormen en maten Ontdek natuur en cultuur Expositie in Stadsgalerie Brielle Alles moet weg! Arminus in Beeld I Papegaaien- en parkietendrive-in 2005 in Kralingse Bos inu f Êmmmmmmm UIT IN DE REGIO Een goed restaurant heeft altijd een gerecht waar voor je terugkomt. Zo'n 'signatu re dish' waar een kok zoveel eer in legt dat het gerecht ver boven de middelmaat uitsteekt en een handteke ning is van de chef-kok. Waar eet je een goede car paccio volgens proevers van IENS? Een bloemlezing uit proefschriften. De Brokkendoos "Nou nou, daar serveren ze een Carpaccio met een hoofdletter! Flinterdun gesneden, ragfijn ge marineerd en smaakvol gepre senteerd. Prima! Daarna een roergebakken Schotse ossenhaas. Smaakt ook geweldig. Mooie borden, heerlijke saus, voldoende groente en frites. Verrassend goed. We hebben ons zelfs nog gewaagd aan het Brokkendoos dessert en dat was een uitsteken de afronding van een goed diner. De bediening is zeker oplettend en haast informeel. Dat geeft al snel een wat ongedwongen, ge zellige sfeer. Het viel ons op dat er veel gelachen werd. Capaciteit en snelheid waren voldoende. Leuk was dat in het restaurant voor een pasgetrouwd stel een fles champagne werd gechamb reerd. door de Maïtre. Met een sabel wordt de fles Champagne ontkurkt: Spectaculair en heel gezellig." Brokkendoos Lagendijk 371, Ridderkerk e.o./Rijsoord, Ridder kerk. Telefoon (0180) 430 846, keuken open 12.00-15.00, 17.00- 22.00, ma gesloten, za-zo geen lunch. Cijfer eten 7,5. B&W De IENS gids vat de reacties van het afgelopen jaar als volgt sa men en haalt ook hier een reactie aan van een proever die met na me de carpaccio roemt: 'Het fraaie servies en de accessoires op tafel verlenen B&W een ver zorgde uitstraling.' Wel duidelijk is het dat deze jonge zaak in op bouw is als je op details als tafel linnen en verlichting let. 'Het mist nog wat flair.' Maar de culi naire prestaties van chef-kok Bep van Kalveren zijn volwassen. 'De gerechten zien er schitterend uit en zijn bereid met uitstekende in grediënten.' Van Kalveren kookt hoog op smaak en weet zelfs de klassieke carpaccio nog boeiend te bereiden. 'De wijnkaart is re delijk geprijsd, maar zou wat meer hogere wijnen mogen ver melden.' 'Een sympathiek adres dat in Capelle, kooktechnisch ge zien, aan de top staat.' Dorps straat 3, Capelle e.o., Capelle a/d IJssel. Telefoon (010) 227 19 22, keuken open 18.00-22.00, zo-ma gesloten. Cijfer eten: 8,1. v. - V Niet alleen de hond wordt uitgelaten, ook de moderne papegaai wil graag mee! Op vakantie, onder de douche, mee de hond uitlaten, mee een stukje fietsen. En na tuurlijk mee naar de pape gaaien Drive-in in het Kra lingse Bos. Deze wordt ge houden op zondag 4 septem ber. Het doel van het evenement is om de moderne papegaai promoten. Deze intelligente dieren horen niet in een kooi weg te kwijnen. Het doel is dit jaar dan ook weer, behalve dat het een enorm leuk evenement is, om zoveel moge lijk eigenaren voor te lichten over opvoeding en gedrag van pape gaaien. Kom daarom 4 september naar de kinderboerderij in het Rotterdamse Kralingse Bos. Ont moet samen met je kromsnavel de andere papegaaien, parkieten en de dieren op de kinderboerde rij, en maak kennis met andere papegaaienliefhebbers. De moderne Papegaai is een be grip geworden. Wil je daar alles over weten of wil je papegaaien bekijken in de papegaaienjungle, dan kun je hier terecht. Is je pa- Ji pegaai nog niet tam? Neem hem maar mee en laatje demonstreren en informeren hoe ook jouw pa pegaai een moderne papegaai kan zijn. De moderne papegaai maakt tegenwoordig tenslotte ook deel uit van het gezin en gaat mee naar buiten, de hond uitla ten, mee op vakantie, gaat iedere dag onder de douche. Kinderen Aan de kinderen is natuurlijk ook gedacht. Er is een kleurplaatwed strijd met mooie prijzen en kin deren kunnen zich laten schmin ken. Ook hebben is er een grab belton en een loterij met een prachtige, papegaaivriendelijke hoofdprijs. De drive-in is een ge zellige maar ook informatieve happening. De Stichting Papegaaien en Par kieten Welzijn komt op voor de belangen van de papegaaien en verzamelt tevens handtekeningen voor de actie 'stop de import van papegaaien uit de natuur'. Drs. Jan Hooimeijer, vogeldierenarts en gedragstherapeut voor pape gaaien bij de kliniek voor vogels, zal deze dag workshops geven over gedrag, voeding en opvoe ding van papegaaien en parkie ten. Hij kan alles vertellen over de omgang met papegaaien. Stichting de Moderne Papegaai vertelt je over opvang en adoptie van papegaaien die tussen wal en schip raken. Villa Filou is er met speeltjes en touwen en allerlei papegaaivriendelijke attributen! Marc en Mieke van Animalkids promoten de evenementen van AnimalKids. Kortom, een gezel lige, unieke, nuttige, informatie- ve dag, die jij met je papegaai of parkiet niet mag missen. Wie deze dag verhinderd is, doet er goed aan de website van Stich ting de Moderne Papegaai (www.demodernepapegaai.nl) te bezoeken. Hier kan men alles vinden over de papegaai en toe komstige activiteiten van de stichting. De stichting helpt voor komen dat papegaaien hun huis kwijtraken. Als een papegaai ge dragsproblemen vertoont, wordt vaak besloten afstand van de pa pegaai te doen. Door het ge schreeuw lijkt de papegaai on houdbaar, de papegaai lijkt onge lukkig omdat hij plukt, de pape gaai is agressief naar iemand van het gezin, etc. Het idee ontstaat dat de papegaai ergens anders be ter op zijn plek is. Stichting de Moderne Papegaai richt zich op het feit dat deze papegaaien vaak juist beter kunnen blijven wonen in hun huidige gezin. Daarom wordt advies en voorlichting ge geven over de moderne manier van houden van papegaaien. Ge dragsproblemen zijn op te lossen. De Verzamelaars van de Drecht Merwestreek orga niseren op 3 september aan staande dé beurs voor Mo deltreinen, Miniatuurauto's en modelspoorbanen in de sporthal Reeland, Halmahei- raplein 35 te Dordrecht. Fraaie treinen en mooie auto's. Oud en nieuw, van alles wat. Het kan allemaal op de beurs voor modeltreinen, miniatuurauto's, welke op 3 september van 9.30 tot 15.00 uur in de Reeweghal te Dordrecht wordt georganiseerd. Met meer dan 55 standhouders en 380 vierkante meter tafel met een uitgebreid assortiment aan modeltreinen en toebehoren, mi niatuurauto's in vele vormen en maten biedt de beurs heel veel voor de hobbyist en verzamelaar. Vrijwel alle merken en maten van de technische wondertjes zijn aanwezig op de grootste en leuk ste beurs van zuidwest Neder land. Daarbij is er het nodige uit gestald aan toebehoren, zoals boeken, gereedschap, onderde len, software, elektronica en bouwpakketten. Gipsprofielen De verzamelaars van de Drecht Merwestreek zal ook op deze beurs zeker verenigingen hun kunnen laten demonstreren. B.v t' Zijspoor met het gieten van gipsprofielen in mallen en deze keer zal de Modelspoor groep de Drechtsteden met een fraaie mo dulen baan van 12 bij 5 meter la ten zien wat er allemaal mogelijk is op het gebied van modelbou wen. Ditmaal met een model van het station in Zwijndrecht. Zie ook: www.hermano.nl/dordt Tenslotte nog even dit: U bezoekt het evenement voor nog steeds dezelfde (lage) entree als in 2003, namelijk 2,50 eu- ro(kinderen 12 jr 0,50 euro) Er zijn leuke kantines met ac ceptabele prijzen Ruime gratis parkeergelegen heid Goede busverbindingen De entree bedraagt 2.50 euro, kinderen tot 12 jaar betalen slechts 0.50 euro. Beurs info tel. 0183-501222 of 06-53862661 Beurs secretariaat tel. 0182- 538086 of 06-29093120 Nu de vakantieperiode voorbij is, biedt de maand september een mooie gelegenheid om in uw eigen omgeving op ontdek king te gaan. Op donderdag 8 september om 19.00 uur kunt u bijvoorbeeld een kijkje nemen in de eendenkooi Aalkeet- buiten. In dit stukje cultuurgoed uit het verleden kunt u zien hoe vroeger een den werden gevangen voor de consumptie. Het meertje met vangpij- pen wordt omringd door een stukje bos. Met de hulp van zijn hondje lokte de kooiker de eenden naar de vanghokken. De gids van Natuur monumenten zal u precies uit de doeken doen hoe dit in zijn werk ging! U vindt de eendenkooi aan de parallelweg van de A20 (Broek polderweg) tussen Vlaardingen-West en Maasland. Op zaterdag 10 september om 10.00 uur vaart de excursieboot van Natuurmonumenten naar de Vlietlanden. Het thema van deze vaar tocht is "De grote Adriaan". Het huisje van deze vroegere bewoner van de Vlietlanden is te vinden op een oude kaart van het gebied. In het kader van het 100-jarig bestaan van Natuurmonumenten is dit huisje door vrijwilligers tijdelijk weer opgebouwd. Tijdens de excur sie neemt u een kijkje bij dit bouwwerkje en hoort u hoe de boeren in dit gebied vroeger leefden en hoe ze gebruik maakten van de Vliet landen. De vaartocht duurt ongeveer twee uur en start bij Café Vliet- zicht aan de Vlaardingsekade 60 te Schipluiden. Voor de beide excursies is vooraf aanmelden verplicht bij VVV Vlaar- dingen, tel. (0900) 11 92 192. De kosten van de eendenkooiexcursie bedragen voor leden van Natuurmonumenten 2,00, voor niet-leden 3,50 en voor kinderen t/m 12 jaar 1,00. De vaarexcursie kost voor leden 8,00, niet-leden betalen 12,00 en kinderen 4,00. Het dra gen van laarzen of stevige waterdichte schoenen is noodzakelijk en een verrekijker komt altijd van pas. Zie voor meer info www.natuur- monumenten.nl. Van begin september tot 5 ok tober organiseert Kunstkring Voorne een expositie in Stads galerie Brielle (Markt 1). De exposanten zijn deze keer: Hans Gardenier - keramiek, Tim Hupkes - schilderijen en Hanneke van der Pligt - schil derijen. De beelden van Hans Gardenier hebben een warme, vrolijke en tedere uitstraling. Zijn werk be staat uit beelden en vaasvormen van keramiek, die handmatig uit klei worden opgebouwd. Hans is autodidact en heeft zich in de loop der jaren verder ontwikkeld door het volgen van cursussen en het deelnemen aan workshops. Het werk van Tim Hupkes omvat veelal dieren, vaak vanuit een ko mische hoek bekeken. Het is erg kleurrijk. Sommige stukken zijn prima voor in de kinderkamer, maar ook voor [heel] grote kin deren zijn er legio mogelijkhe den. Hanneke van der Pligt schildert al ruim 25 jaar. Hoewel haar werk in die jaren wat abstracter is geworden, spelen menselijke fi guren een sleutelrol. Hanneke's werk kenmerkt zich door mystie ke uitstraling en een persoonlijke stijl, vertaald in een harmonie van kleur en materiaalgebruik. De expositie wordt op 2 septem ber om 20.00 uur geopend door Hanneke van der Pligt en door licht klassieke muziek opgeluis terd. Soms kan het, ook na advies en hulp, echt niet anders en moet een papegaai toch worden afge staan. Voor deze papegaaien han teert de stichting een opvang- en adoptiebeleid. Zondag 4 september. Kinder boerderij de Kraal, Langepad 60 3062CJ in het Kralingse Bos te Rotterdam Hoe laat? Van 10.00 tot 16.00 uur Honden zijn verbo den op het terrein van de kinder boerderij. Van 14 september tot en met 2 oktober speelt Els ine. Alles moet weg!, een nieuwe bewerking van De Hoeksteen van Gerardjan Rijnders, geregisseerd door Arie de Mol. Alles moet weg! is een reality-klucht op locatie in Schiedam en gaat over een verzorgingsstaat in de uitverkoop. Vanaf het pand van theatergroep Els ine. aan de Singel 8 te Schiedam wordt u meegeno men naar een locatie midden in de stad, waar u te gast bent bij fami lies die het hoofd boven water proberen te houden. Moeders staren van lege portemonnee naar lege koelkast, vaders vergroeien met hun televisiestoel en hun kinderen zijn het perspectief en de weg kwijt. Een stoet van werklozen, arbeidsongeschikten, drugsverslaafden en andere paria's van de welvaart trekt worstelend en scheldend aan ons voorbij. Stuk voor stuk zijn het mensen die zich met moeite staande houden in een wereld die geen hulp meer biedt en veel weg heeft van een jungle. Alles moet weg! is een hilarische en wrange voorstelling over de absurditeit van de wereld waarin we leven. Een voorstelling als een theatrale bom, waarin humor wordt gecombineerd met de har de realiteit van Nederland nu. Rijnders schreef De Hoeksteen in 1987, maar het stuk heeft aan actualiteit en zeggingskracht niets verloren. Deze voorstelling zal alléén in Schiedam te zien zijn. Spel: Ali Ben Horsting, Yonina Spijker, Joep van der Geest, Marieke de Kleine, Donna Vrijhof en Laura de Boer. Van 14 september t/m 2 oktober (niet op maandag en dinsdag), aan vang 20.30 uur, zondag 15.00 uur, reserveren 010-4731543, kaarten €12,-/ €10. Vertrekpunt, kassa en foyer: Singel 8 Schiedam. Route beschrijving en meer informatie www.elsinc.nl. Ook dit jaar viert de driedaagse manifestatie De Wereld van Witte de With het nieuwe culturele seizoen in het Museumparkkwartier. Armi nus - podium voor kunst, cultuur en debat - is dit jaar weer van de par tij. En wel met breed totaalprogramma, dat de diepte niet schuwt. Ar minus in Beeld biedt voor elk wat wils: van prikkelend debat over ga mes en cultuur, performances en installaties, muziek, theater en tot publieksrondleidingen in het kader van Open Monumentendag. Bij zondere aandacht op zaterdag én zondag voor een bijzonder program ma van Showroom MAMA in samenwerking met Arminus: met mo deperformances, film, gospelmuziek, performances, een talkshow en meditatieve momenten. Zie ook www.arminius.nu. Daar is het pro gramma ook te downloaden als Word document. ARMINIUS podium voor kunst cultuur en debat, Museumpark 3, Rotterdam. Woensdag 31 augustus 2005 Het Nieuwe Stadsblad 35 - 1449 Carpaccio met een hoofdletter Maarten van der Jagt en Els Neijts (h— tftïW' i &3Ê tm -M w B&W Capelle a/d IJssel. Foto: Maarten van der Jagt Eropuit met j e Papegaai -

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 17