SNl 1pnsma87 uw huis op Huislijn.nl Ongedwongen hapje eten in 't Parlement 'Later open, meer overlast' Inloopconcert Speel de sax Bands en DJs op jongerenfestival Kortweg Info Geef uw mening Zakelijk Bekeken WORDT PEDICURE (dcZiickrSber COLLEGE DE PARIS Woensdag 31 augustus 2005 Het Nieuwe Stadsblad 35 -1440 SCHIEDAM SCHIEDAM - Verruiming van de openingstijden van cafés... het lijkt de Schiedammers koud te laten. Naar aanleiding van de rubriek 'Geef uw mening', re ageerden slechts drie lezers. Menno Siljee vindt de verrui ming van de openingstijden niet voldoende om de zieltogende binnenstad nieuw leven in te bla zen. "Belangrijk is om een echt uitgaanscentrum te creëren, compleet met bioscoop en dis cotheken", meent Siljee. "Pas dan wordt de stad aantrekkelij ker." G. de Kok denkt dat de verruiming een impuls kan ge ven voor meer gezelligheid in Schiedam. "Maar de spoeling is wel erg dun", zegt hij. "Om een echt uitgaansparadijs te verwe zenlijken moeten de schouders van het gemeentebestuur eron der. Maar ach, hun traagheid brengt dat toch weer om zeep." L. den Hamer is tegen. Hij denkt dat de verruiming voor meer overlast gaat zorgen. "Drinken tot in de vroege och tend is niet gewenst. Denk ook een aan de Schiedammers die vroeg opstaan." SCHIEDAM - In de Grote Kerk is er zaterdag een inloopconcert, verzorgd door leerlingen van de zangschool van Annelies Prins. Op het repertoire staan werken van Handel, Schubert, Puccini en Weber. Aanvang 15.00 uur. Toegang vrij SCHIEDAM - Muziekcen trum OpMaat gaat in het nieuwe seizoen van start met de cursussen 'Opfriscursus voor klarinet en saxofoon' en 'Improvisatie'. De opfriscur sus is speciaal bedoeld voor mensen die al een tijdje spe len en geen les meer hebben. Er wordt aandacht besteedt aan onder andere houding, in tonatie, samenspel en tech niek. De cursus omvat 6 indi viduele lessen van 30 minu ten. De cursus 'Improvisatie' is voor alle instrumenten (be halve slagwerk. Voor alle leeftijden en alle niveaus. (D Aanmelden via 010-470 99 40/426 96 80 of www.muziek- centrumopmaat. nl Het Nieuwe Stadsblad Nieuws van de Hargahoeve SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewo ners uit het dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat... Schnoebelke en Baila. Schnoebelke is een poes van 10 jaar. Ze heeft al een keer in deze krant gestaan maar niemand kwam haar ophalen, dus nu nogmaals. Ze wil lie ver niet in een druk gezin geplaatst worden, daar is ze te bang voor. Een vrouw alleen is voor haar de ideale situatie. Ze hoeft niet perse heel lang naar buiten maar wil alleen af en toe wel een fris neusje halen. Baila is een gezellige poes van 2 jaar. Het is niet bekend of ze naar bui ten wil. Haar verzorgers denken dat ze wel genoegen neemt met een flat je, als ze maar genoeg aandacht krijg. Verder is ze vrij gemakkelijk in de omgang, alleen andere katten en honden vind ze niet leuk. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. Marianne van Velzen SCHIEDAM - Na het succes van vorig jaar komt er zater dag 3 september een vervolg op het gratis festival dat door SP jongeren in Schiedam vo rig jaar werd georganiseerd. Kabaal zal zaterdag weer los barsten in de Plantage. Organisators Benjamin Hoppe (22) en Thomas van Krugten (21) zijn er klaar voor. "We hebben een geweldige line-up," aldus Hoppe, "met bands als MalaVita en Van- Katoen. Beiden hebben op Low lands gespeeld." Vorig jaar werd het festival gehaast georganiseerd, voornamelijk om de aandacht te vestigen op de vervallen toestand waarin de muziektent op de Plan tage verkeerde. Multidiciplinair Nu zijn de organisators professio neler te werk gegaan. Naast de 9 bands die zaterdag optreden zijn ook een aantal lokale DJ's opge trommeld om de stiltes tussen de optredens op te vullen. Op een tweede podium zullen cabaretiers, dichters en theatergroepen het pu bliek vermaken. "Het wordt voor al een multidisciplinair festival met voor elk wat wils," aldus Tho mas van Krugten, "Het publiek zal interactief bij het gebeuren worden betrokken." De verkoop van drank hebben de organisators ook in eigen hand genomen. Vorig jaar werd er geklaagd over de ho ge prijzen voor een consumptie. "We vragen dit jaar 1,50 voor een pilsje," zegt Hoppe, "en dat lijkt mij een echt socialistische prijs." Zelfs aan de allerkleinsten is ge dacht. Thuis Op Straat is inge schakeld om de kinderen een leu ke dag te bezorgen. Drankomzet Hoppe en Van Krugten benadruk ken dat het festival geheel gratis is en door een samenloop van om standigheden blijkt dat het open- baarvervoer op 3 september ook gratis zal rijden. Het festival drukt verder niet op het gemeentelijk budget. "Het geld komt uit de SP pot en de rest proberen we te beta len via de drank omzet," aldus Van Krugten, "Het kost de gemeente dus geen cent." De jongens zijn overigens weinig te spreken over de staat waarin het park zich be vindt. "Door bezuinigingen bij het ONS ziet het park er niet uit," vindt Hoppe, "We gaan nu maar zelf aan de slag om de boel op te ruimen." Wie zaterdag aan het eind van het festival verder wil feesten kan terecht bij De Grauwe Hengst, Van Diggelen en Moah waar verschillende afterparty's worden georganiseerd. Voor de gelegenheid mogen deze cafés tot 4uur open blijven. Rick Heymans en Els Neijts De afgelopen tijd is op de specia le UIT in de zomerpagina in deze krant steeds een Viparrangement aangeboden voor grote evene menten zoals het Zomercarnaval en de Danceparade. Op de al weer laatste speciale zomerpagi na was het aanbod meezeilen op het speciaal aangepaste zeilschip de Zeeland voor twee rolstoelers en hun begeleiders. De uitverkorenen werden Schie dammer Rick Heymans, zijn vriend Sven van Kooten en hun moeders. Omdat in het mailver keer al gebleken was dat Rick overtuigend kon schrijven in de ze krant zijn hoogstpersoonlijk verslag. Ook hierin een beetje Vip-behandeling. Niet veel men sen krijgen het voor elkaar hun eigen column in de krant terug te zien. En een paar weken gelden vielen beide heren ook al met hun neus in de boter. RICK: "Mijn moeder zag in de krant een stukje staan over 'rolstoelzeilen' en dat we een VIP-tochtje zeilen konden winnen. Mij leek het erg leuk, dus mailde ik gelijk naar de krant en toen maar afwachten. Een paar dagen later kregen we het bericht dat we mee mochten maar of we misschien nog ie mand kenden die in een rolstoel zit en graag mee zou willen. Dus hebben we aan Sven van Kooten gevraagd of hij misschien mee wilde en het leek hem erg leuk!" Vinger aan de pols Sven en ik hadden in juni ook al samen met 6 andere kinderen een reis gewonnen naar Curasao. Dat was een initiatief van de stichting Spieren voor Spieren en Vinger aan de Pols. We hebben daar met dolfijnen gezwommen en veel voetballers uit het Nederlands Elftal ontmoet op het voetvolley baltoernooi in Aruba. Van deze reis is een programma gemaakt door Vinger aan de Pols en dat is 18 en 25 augustus uitgezonden. Het is nog steeds te bekijken op de site van de AVRO. Zondagochtend gingen we naar de boot 'De Zeeland'. We vonden het een erg mooie boot én ik vond dat alles goed aangepast was aan rolstoelen. Het rijden op de boot en naar het toilet gaan ging allebei makkelijk. Het toilet was een verdieping lager, daar kon je heen met een plateau lift die verticaal naar beneden ging. Even later gingen we varen. 1 Ik handiger dan zo'n groot stuur! We hadden fantastisch weer met veel zon, op het water was veel te zien, zoals een vuurtoren en mooie boten. Het was een hele leuke dag KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Vindt u dat u in een museum in stilte van een mooi kunstwerk moet kunnen genieten? Of vindt u dit standpunt juist elitair en zou u het museum graag veranderd zien in een beleveniswarenhuis? Misschien heeft u juist wel hele andere ideeën over hoe een museum zou kunnen functioneren. Verheugt u zich op een privé feestje in het museum of vindt u de gedachte aan zulk volks vermaak in het Stedelijk juist af schuwelijk. Het Nieuwe Stadsblad hoort het graag van u. Stuur uw reactie voor maandag naar Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 52, 3130 AB in Vlaardingen of e-mail: redactie.ns@wegener.nl vond het erg leuk om te zien hoe de zeilen gehesen werden. In de middag op de boot patatjes gege ten, dat was erg lekker. We moch ten ook nog aan het stuur van de boot. Dat was ook weer best han dig gedaan want je moest sturen met een soort joystickje, veel Aanbouwen Serres - Kozijnen Dakkapellen KORTE BOUWTIJD! Sliedrecht Vrijblijvende offerte? Kijk op www.snbouw.nl of bel 0184-433090 U zoekt een huis? U vindt een huis! Meer dan 19.000 woningen op www.huislijn.nl SCHIEDAM De r.k. basisschool Sint Jan viert haar 75 jarig bestaan op 2 september, met diverse activitei ten waaronder een ballonnen wedstrijd. De officiële opening is om 14.30 uur. In de Nieuwe Passage is zondag geopend van 12 tot 17 uur, met muzikale omlijsting van het Swing Sister Swing trio. STICHTING WELZIJN In de Blauwe Brug is er naailes op dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur, kosten 12 euro per maand. Surinaams koken op dinsdag van 18 tot 21 uur, kosten 30 euro voor 6 lessen. Bingo op woensdag van 9.30 tot 11.30 uur, kosten 3,50 euro. Vanaf heden kan ingeschreven worden voor de diverse activitei ten, in de Blauwe Brug aan het Bachplein 590, tel. 2470464. KERKDIENSTEN Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger Ds. W. Ver boom, om 17 uur in Grote Kerk Cand. Mr. J. Kooij. Zondag is er een dienst bij De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap om 10.30 uur voorganger is Mw. M. Nieuwesluis den Duik. In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater K. Veltman met mede werking van het Liduinakoor. In de Evangelisch Lutherse Kerk is zondag een dienst om 10 uur voorganger is Ds. T. Zeven bergen. SCHIEDAM - Wie ongedwongen een hapje wil eten, kan sinds kort terecht bij proeflokaal 't Parlement aan de Vlaardingsestraat.. De 24- jarige chef Rosita zet de lekkerste hapjes op tafel. De keuken is fu sion, een Franse basis maar met invloeden uit alle windstreken. Iede re maand wordt de kaart aangepast, zodat ook voor vaste bezoekers genoeg te proeven valt. Wie na het eten nog even wil blijven hangen, krijgt daar alle gelegenheid toe. Naast het restaurant beschikt de zaak namelijk over een gezellige bar. "We willen het huiskamergevoel uit dragen", vertelt gastheer Ruud. Het interieur oogt modern en de wan den worden gesierd door werken van kunstenaars uit Pand Paulus. Op de vraag waar de naam 't Parlement vandaan komt, verklaart Ruud lachend: "Aan de bar wordt net zo'n onzin verkondigd als in Den Haag. Vandaar". Proeflokaal 't Parlement. Vlaardingsestraat 17,3111 BP Schiedam Bel nu: 070 - 363 21 88 Eetkamerstoel Luujiumi.f.u VERRASSEND VOORDELIG Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 4455.590 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek k Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, 5tbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGeNGR huis-aan-huiskranten Weer Kabaal in de Plantage Benjamin Hoppe en Thomas van Krugten gaan kabaal maken in de Plantage Rolstoelzeilen met VIP Rick Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Rick en Sven op de brug met schipper Jelleke van der Staaij Showroom dagelijks geopend ook op zaterdag vind foto: ROEL DIJKSTRA Een halve dag of één avond per week gedurende 8 maanden. Start begin nov. Laag cursusgeld, boeken en instrumenten gratis. Alle kosten aftrekbaar voor de belasting. Ook opleiding schoonheidsspecialist. Vraag informatie en gratis studiegids, ook 's avonds en in het weekeinde, telefonisch bij: Laan van Meerdervoort 368, Den Flaag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station mahonie antiek bruine Aalborg 15, Barendrecht - Hoofdweg 18, Capelle aan den Ijssel tel. 010 - 451 88 44 - info: www.zuiderster.nt

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3