Koopzondag op 4 september 'Ons bedrijf draait bijna 24 uur per dag' Voor goede stappers naar Nelson Schoenen Betaalbare sieraden bij La Luana Feest in de stad COLOFON Weinig te beleven Aanbod is wel goed Teveel Eurowinkels Wie houdt er niet van? Chagrijnen mis schien, maar voor de rest is iedereen toch wel in voor een feestje. Welnu, de komende maand is er in het centrum van Schiedam weer van alles te beleven. De FEEST maand september staat voor de deur. Leuk en gezellig om tijdens het winkelen of daarna iets van mee te pikken. Zo is er in het begin van de maand op zondag 4 septem ber de curiosa markt in het Broersveld net als iedere eer ste zondag van de maand zul len ca. 40 kramen leuke heb bedingetjes op hun kramen presenteren. Het weekend er op 9-1 O-en 11 september een evenement dat kan uitgroeien tot een hoogte dat mensen uit heel Nederland er op af ko men. DOEK heeft die poten tie. Zestig oude schepen me ren af aan de speciaal verlichte kades van de havens in onze binnenstad. Op de zeilen van deze schepen zullen films vi deo en documentaires te zien zijn. Gezellige terrassen nodi gen u uit om dit spektakel gade te slaan.In dat zelfde weekend is het Open Ateliers, Schiedamse kunstenaars zet ten hun deuren voor u open om een kijkje te nemen in hun atelier. Open Monumenten dag, zaterdag 10 september in onze binnenstad maar ook daarbuiten zijn een groot aan tal monumenten van binnen te bezichtigen. Een week' later zullen de Schiedamse vereni gingen, en organisaties zich presenteren en laten zien wat zij te bieden hebbep. Leuk om eens kennis mee te maken. Dit alles onder de noemer "Rond je in Schiedam". Als vanouds de volle laatste week van sep tember Schiedams grootste publiekstrek ker, de Brandersfees ten. Ook nu weer een programma dat u, zeker weten, naar het centrum zal trekken. Winkeliers in de bin nenstad zullen in de maand september ex tra gastvrij zijn en u trakteren op vele interessante en scher pe aanbiedingen. Zowel op de Broersvest het Broersveld als in de Hoogstraat zijn er weer en kele nieuwe en leuke winkels bij gekomen, en binnenkort komt daar ook nog een works hop bij in het voormalige pand van muziekwinkel Hakkert aan de Hoogstraat 163. Nannie Koster zal daar haar workshop center beginnen. Tijdens de Brandersfeesten zijn er natuur lijk de welbekende "Dwaze Brandersdagen" met koopjes bij nagenoeg alle winkels in de binnenstad. Als u op de fiets naar de binnenstad komt maakt u dan gebruik van de fietsenstalling en fietsbeugels die u her en der tegenkomt. Het zogenaamde wild parke ren van fietsen geeft nog al eens overlast. U kunt er zelf voor zorgen dat te beperken stal de fietsen daar waar ze horen en niet plompverloren ergens voor een winkelingang of tegen een mooi geëtaleerde etalage. Ook dan wordt het een stuk aantrekkelijker in de binnenstad. Het begint er al schoner uit te zien met die 25 extra grote afvalbakken. U weet het inmiddels al: Met het zelfde gemak gooi je 't in de afvalbak. "Kijk, Schiedam wordt steeds schoner." Chris Coppens. Voorzitter Stichting Cen trummanagement Schie dam In het gezellige centrum van Schiedam wordt 4 september de maandelijkse koopzondag gehouden. Voor het publick een uitste kende gelegenheid om te shoppen en lekker door de mooie binnen stad te slenteren. Daarnaast is het zeker de moeite waard een kijk je te nemen op het Broersveld, waar de curiosamarkt wordt gehou den. De winkels in het centrum van de stad zijn op koopzondag geopend van 12.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Een oud familiebedrijf, zo mag je het marktkramenverhuurbedrijf van André Kersbergen wel noemen. Als kleine jongen liep André al mee aan de hand van zijn vader die wekelijks de zorg droeg voor de opbouw van de marktkramen op het Broersveld. "We hadden toen nog een pakhuis op het Broers veld," vertelt André, "Ter hoogte van de plek waar nu Het Masker zit." Tegenwoordig is de opslag en bouw van de marktkramen verhuisd naar een gro tere locatie aan de Buiten havenweg. Het was voor André een logische stap om de markt kramen verhuur en opbouw van zijn vader over te nemen toen deze te kennen gaf dat hij ermee wilde stoppen. "Ik heb altijd een enorme bewondering voor mijn vader gehad," aldus André, "Vroeger wa ren de tentzeilen van katoen en mijn vader heeft de marktkramen zelf in elkaar getimmerd. Het was enorm zwaar werk en als de doeken nat werden, moesten ze in onze pakhuis worden uitgehangen om schimmelvorming te voorkomen." Tegenwoordig gaat dat heel anders. De kramen worden nog steeds door het bedrijf van André ge maakt maar het skelet dat door André's vader nog gemaakt werd van hout, is vervangen voor het duurzamere staal en de katoenen doeken door kunststofdekzeilen. "Als dit nat wordt dan kunnen we het gewoon oprollen en de volgende keer weer uitrollen," zegt André. Het bedrijf van Kersbergen en zijn vrouw Melinda is inmiddels behoorlijk uitgebreid. Zij verzorgen mo menteel elf markten binnen de regio Rotterdam; van Alblasserdam tot Berkel en Rodenrijs en het be drijf is ook overgegaan tot de verkoop van markt kramen. André: "We merkten dat sommige instan ties graag een kraam in bezit wilden hebben en zijn daardoor begonnen met de verkoop." Zo kunnen bedrijven of instanties een kraam kopen compleet met eigen logo. 24 uur De uitbreidingen en de ongeregelde werktijden dat het werk met zich meebrengt (de markt moet vaak in de vroege ochtend uurtjes worden opgebouwd en 's avonds worden afgebroken) maakt dat het be drijf bijna 24 uur per dag draait. Echtgenote Melin da verzorgt de boekhouding voor het bedrijf. De twee hebben elkaar ontmoet via de broers van Me linda die hielpen bij de bouw van de markt. "Zij was pas 14," vertelt André. "En inmiddels hebben we vier kinderen," vult Melinda aan. André houdt van zijn werk. 's Ochtends vroeg is hij samen met zijn personeel op de markt te vinden. "We blijven tot rond tien uur voor de kooplieden aanwezig." Pas als marktmeesters Jan van Meel en Paul Snijder alle kramen hebben uitgedeeld wordt er koffie gedronken in het 'kantoortje' van de markt- opbouwer, kooplieden en markt meesters; café de Boemerang. "Ik vindt de markt een heel bijzondere plek," zegt André, "De sociale werking van zo'n markt is enorm. Mensen ontmoeten elkaar en soms kopen klanten al 25 jaar bij dezelfde koopman. Als er dan in plaats van de gebruikelijke vier, vijf krentenbollen worden besteld dan zal zo'n koopman altijd vragen of mevrouw soms visite verwacht. Dat is nou de kracht van de markt!" CD Het bedrijf van André Kersbergen is gevestigd aan de Warande 196, tel: 010 4260925 Email: www.marktkraamdejong.nl Wie een paar goede stappers zoekt, kan sinds kort terecht bij Nelsen Schoenen. Het landelijk filiaalbedrijf heeft deze zomer een vestiging ge opend in de Nieuwe Pas sage. In de ruime en overzichtelijke winkel vindt je bekende merken als Ecco, Geox, Esprit, Ti- meberland en Ara. Voor dames, heren en kinde ren. Nelson Schoenen is het bedrijf van de familie Neelissen, waar van inmiddels de derde gene ratie aan het roer staat. Het bedrijf is met de jaren uitge groeid tot een echte schoe nenketen met meer dan zestig vestigingen door heel Neder land. Schiedam ontbrak tot voor kort op het lijstje maar daar is met de winkel in de Nieuwe Passage een einde aan gekomen. Nelson Schoenen hanteert vier formules: De Nelson familie winkel, ECCO Shop waar schoenen van het internatio nale merk ECCO worden ver kocht. De Geox Shop voor de fameuze schoen die ademt en Hobb's, de meest modische formule met een zeer hoog merkengehalte. Het filiaal in de Nieuwe Passa ge is een Nelson familiewinkel, waar jong en oud terecht kan. Zowel dames als heren kunnen hier goed slagen en ook de collectie kinderschoenen is zeer uitgebreid. Met merken als Esprit, Bul- Iboxer, Mexx, Replay Timber- land en Gaastra, zijn de mo demerken goed vertegen woordigd. "De nieuwe collec tie staat al in de rekken. Dit seizoen voeren bruintinten de boventoon. We hebben ook veel hoge laarzen in de collec tie", vertelt filiaalmanager Gerda. Ruime collectie Het filiaal voert eveneens een ruime collectie comfortschoe- nen. Keuze is er tussen de merken ECCO, Helioform, Rie- ker, Ara en Geox. "De vraag naar gemakkelijk schoeisel is groot. Ook senioren kunnen we goed bedienen", vult Ger da aan. De collectie voor de kids bestaat uit de merken Ge ox, Petit Shoes, Naturino, Re play, Timberland en Gattino. Nelson Schoenen blijkt een goede aanvulling op het aan bod in de Nieuwe Passage. Gerda: We zijn nu een paar maanden open en de belang stelling is goed. Het is een mooie locatie in een gezellig winkelcentrum. We krijgen een hoop positieve reacties." Nelson Schoenen, Nieuwe Pas sage 39 in Schiedam. SCHIEDAM - Leuke sierraden hoeven niet duur te zijn. Dat bewijst La Luana aan de Hoogstraat. De winkel van Kar in, Remco en dochter Luana prijst zich zelf aan met de cheapest lifestyle. De grote collectie kettingen, armbanden en andere sierraden heeft een prijs kaartje onder de tien euro. Het assortiment omvat kettingen in al le soorten en maten, armbanden, en kelbandjes hoofdsieraden maar ook riemen tassen en andere hebbedinge tjes zoals een kaarsenstandaard die is gemaakt van een cd. "Goudkleurige sierraden komen weer helemaal terug, evenals glassteen", weet Karin. "We hebben ook veel strass sierraden, beter bekend als blink blink." Grote trekker is het 1euro rek. "Dat móet ik zes keer per dag bijvullen", zegt Karin. Ook de Amsterdamse maz zeltas valt op. Voor 7,50 euro een keu ze uit sierraden uit de winkel in een fel gekleurde tas. Leuk om cadeau te doen. Karin: "Je kan niet zien wat erin zit want alles is ingepakt. Het is dus echt een verrassing." Freubelen Karin en Remko struinen stad en land af om hun collectie samen te stellen.. "En een deel maken we zelf", vertelt Karin. "Ik vind het heerlijk om af en toe een avond te freubelen. Mijn schoon moeder heeft het inmiddels ook in de vingers. De troskettingen die hier han gen zijn door haar gemaakt. Ze heet Dinnie maar tegenwoordig noemen we haar Ladi, met een knipoog naar de winkel." La Luana mag dan op de prijs letten, ook de service laat niets te wensen over. Voor het wisselen van een slotje en andere reparaties is Karin altijd be reid. Ook een goed advies behoort tot de standaardservice. "Ik ben heel eer lijk. Als ik het niet vind staan, dan zeg ik dat gewoon." Zolderkamer Karin en haar man zijn begonnen op het spreekwoordelijke zolderkamertje. "Dat liep zo goed dat we op zoek moesten naar een ruimere locatie. Zo doende zijn we in Schiedam terecht ge komen. De winkel is vernoemd naar onze dochter. Het kreeg een koninklijk tintje toen Prins Friso en Mabel hun dochter Luana noemde. Die naam hoor je niet veel. Shownieuws van SBS6 is zelfs nog bij ons langs geweest." Lang heeft Karin, een geboren en ge togen Amsterdamse, niet nodig gehad om aan Schiedam te wennen. "Dit straatje hier is net een stukje Amster dam. Het leeft. Elke morgen doe ik een peu- kie en een bakie met de ander winke liers. We hebben de grootste lol. En Lu ana vermaakt zich ook prima. Bij het reisbureau aan de overkant heeft ze zelfs haar eigen tekentafeltje en ook bij andere zaken is ze kind aan huis. Echt, Schiedam is een heerlijke stad." La Luana, Hoogstraat 128 in Schiedam. Openingstijden: di t/m za van 10.00 tot 17.00 uur, do van 10.00-20.00 en op koop zondag. Meer info op internet: www.fa-luana.com Deze pagina is gemaakt onder verantwoordelijkheid van Stichting Centrumma nagement Schiedam. Teksten: Simon van Zuilen Foto's: Marie Suzanne Assie Roel Dijkstra Vormgeving: RPO, Wege ner Huis-aan-huiskranten Theo van den Berg en Corrie Ames zitten op de Koemarkt in het zonnetje. "Mogen we ook iets kritisch zeggen" vraagt Theo. "Als Schiedammer moet je het zelf doen want ze hel pen de stad naar de gallemie- zen." De grijze stenen op de Broersvest zijn hun een doorn in het oog en ook de leeg stand van de winkels baart ze zorgen. "En dan gaan ze op 't Land van Belofte weer nieuwe winkels bouwen. Ze kunnen beter een bijstandsmoeder in het gemeentehuis zetten. Die weet wel met geld om te gaan.", sneert Theo. "Ook Corrie is zeer kritisch. "Ik ben een echte Schiedamse maar ik moet helaas toegeven dat hier weinig te beleven valt. Het is altijd hetzelfde gangetje." Zo eenmaal per week maakt mevrouw Kuijt een wandelin getje door de Nieuwe Passage en op zaterdag gaat ze stee vast met haar dochter naar de stad. Maar vandaag is haar kleinzoon mee. Over het win kelaanbod is ze best tevreden. Wel ontbreekt het de stad aan gezelligheid, vindt ze. "Vroe ger was het anders. Dan maakte je een ommetje over de Hoogstraat en kwam je al tijd veel bekenden tegen. Wat dat betreft ben ik tegenwoor dig snel uitgestad. Hoe lang geleden dat is? Toen mijn dochter nog in de buggy zat en die is nu 28." Soms maakt ze een uitstapje naar buurge meente Vlaardingen, Rotter dam vindt ze eigenlijk te groot. "Het liefst winkel ik natuurlijk in mijn eigen stad maar dan moet het wel wat gezelliger worden." Stephanie slentert over de Hoofdstraat tot ze straks haar kleintje van school gaat halen. Vriendin Diana is ook mee. Ze vinden dat er best wat meer kledingwinkels bij mogen ko men en ook voor kinderen is het aanbod mager. Voor schoenen kan je in Schiedam wel goed terecht, zijn ze het eens. "Het is zo jammer dat alles wordt volgestouwd met die Euro-winkels", zegt Step hanie. "Daar zijn er echt veel te veel van. De stad is aan het verpauperen." Ook het Schie damse uitgaansleven kan de dames nauwelijks bekoren. "Om twee uur gaat alles dicht hier en dan kom ik net lekker op gang", lacht Stephanie. Woensdag 31 augustus 2005 ns-6 W?i IM Mil*** André Kersbergen is al jarenlang werkzaam tussen marktkramen 'Foto: ROEL DIJKSTRA Filiaalmanager Gerda (rechts) met medewerker Rudi temidden van de nieuwe collectie van Nelson Schoenen. Foto: ROEL DIJKSTRA Schiedam centrum

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 6