Ui Beslis en bestel nu! Gospel op de zondagochtend met Loud Proud - wm f i 1 'I I I I! I M LEZERSSERVICE/WEG ENER ZONDAGOCHTEND-CONCERTEN Deze serie Zondag ochtendconcerten begint al direct goed met een optreden van The Ramblers. Het populaire dansorkest -opgericht door Theo Uden Masman- staat aan de voor avond van haar 80- jarig jubileum! (in 2006) Met hun 'middle of the road' muziek begon het or kest met optredens in dancings. Van 1935 tot 1964 waren The Ramblers altijd in VARA-programma's op de radio te horen. Theo's opvolger was Jack Buiterman; een zeer bekwaam arrangeur die zelf nummers schreef als 'Wie is Loesje' en 'Dag Schatteboutje'. Na jarenlang on der de uitstekende leiding van Marcel Thielemans te hebben gestaan, kregen The Ramblers in 1997 een nieuwe dirigent: Jacques Schols. Het repertoire bestaat uit oude successtukken maar ook uit recent werk. Hierin presenteert de nieuwe generatie instrumentalisten/solis ten zich aan het publiek. Ook leuk om te weten is dat The Ramblers vermeld staan in het Guinness Book of Records als 'het oudste nog optredende dansorkest ter wereld'. De Oostenrijkse grootva der van Pierre Kartner (1935) verdiende rond 1820 in Wenen de kost als troubadour. Het zat dus al een beetje in de ge nen. Pierre zelf won, toen hij 8 jaar was, de le prijs na deelname aan een AV- RO-songfestival. Hij leerde zichzelf gitaar, pi ano en contrabas spelen en maakte als bassist deel uit van het trio The Letterset. Telkens probeerde hij zijn liedjes te slijten aan artiesten. Kreeg hij eerst een steevast 'nee' te horen, la ter wilden sterren als Rocco Granata en Louis Neefs maar al te graag liedjes van Kartner opnemen. De Vlaamse Mieke Gijs was 16 jaar toen zij in 1973 werd ontdekt door Pierre Kartner. Niet lang daarna debuteert zij met de single 'Wat een prachtige dag', de Nederlandse versie van Louis Armstrong's song. Er volgden di verse hits. In de jaren '90 is zij te zien en horen op het Eurosong festival en een paar jaar later neemt ze het album 'Mieke zingt Dolly Parton' op. Vorig jaar vierde ze haar 30-jarig jubileum in de muziekbusiness. De Amerikaanse jazzpia nist Monty Alexander kan met recht al een legende genoemd worden. Met zijn trio óf met zijn Jamaican Band reist hij de hele wereld af. Hij heeft een geheel eigen stijl die zich kenmerkt door swingende jazz muziek vermengd met muziek van het eiland, zoals reggae en ca lypso. Muziek van Bob Marley integreert hij in zijn jazzsongs. Zijn inspiratie haalt Monty al van jongs af aan bij de iconen van de Amerikaanse muziekcultuur waaronder Nat 'King' Cole, Louis Armstrong, Frank Sinatra, Sonny Rollins, Quincy Jones en Sly Dunbar. Monty werd geboren in Jamaica en begon op zijn 6e jaar met pianospelen. Al vroeg werd hij ge vraagd voor optredens in bands met promi nente musici die speelden in nachtclubs en hotels. In 1960 ver huisde Monty naar New York en kon hij zijn droom verder uit werken. Het resultaat daarvan kunt u deze ochtend beluisteren! Zondag 11 december 2005 Volgend jaar viert Laura Fygi haar 15-jarig jubileum als soloar tiest. Het begin van haar muzikale carrière gaat echter veel verder terug. Laura krijgt op jonge leeftijd pianolessen, speelt in school- musicals, toneelstukken en zingt in achtergrondkoortjes. In de ja ren dat ze in Uruguay woont, wordt ze verliefd op Zuid-Ameri kaanse muziek en jazz. Terug in Nederland komt haar professione le zangcarrière langzaam maar zeker van de grond. In 1991 ver schijnt haar solodebuut cd 'Introducing'. Dat is direct een groot succes en de cd wordt bekroond met een Edison. Zij verrast haar fans telkens weer door nieuwe stijlen en genres te kiezen waaronder jazz, pop, soul en muziek met Brazili aanse invloeden. Ze vertolkt werk van de Franse componist Michel Legrand, die speciaal voor Laura de songs opnieuw ar rangeert en or kestreert. Toeren in het buitenland doet de lady of the jazz veel, samen met haar band. In Azië is Lau ra een 'big star' en ze nam zelfs 2 nummers in het Chinees op! Al in 1971 start zijn solocarrière. Vanaf zijn le album 'Vroeger of later' zijn het sociaal geëngageerde liederen die hij schrijft, met thema's als de kerk, homoseksualiteit en hypocrisie. Het wordt zijn handelsmerk. In zijn vorige show 'Brand' ging het vooral over liefde. In deze nieuwe show ziet het er naar uit dat er wat hardere noten gekraakt gaan worden. Oude, zowel als nieuwe. Veel van Longs oude noten zijn nog altijd opvallend actueel en de nieuwe vragen dringend om gekraakt te worden. Waarbij kerk, maatschappij en dubbele moraal venijnig maar geestig zullen worden gehekeld. Natuurlijk is er ook plaats voor oude en nieuwe weemoed, verlangen, hartstocht en ro mantiek. Robert Long wordt begeleid door zijn vierkoppige orkest onder leiding van Erik Vlasblom.. Zondag 20 november 2005 Joke kan met recht een allround artiest genoemd worden. Naast haar zangcar rière is ze een veel gevraagd actrice voor theater-, tv- en filmproducties. Zo trad ze o.a. op met The Ramblers, The Skymasters, Jan Blaaser, de Mounties, Mini Maxi, Don Quis- hocking en speelde mee in programma 's als 'Kaat Mos sel', 'Blood Brothers', 'Hemelsbreed', 'Gepeperd', 'Vreemde praktijken' en 'Toen was geluk heel gewoon'. Ondertussen zijn er diverse cd's van haar verschenen. Het meest recente succes is haar bijdrage aan de grote jubileumshow van André van Duin, die 40 jaar in het vak zit. Natuurlijk blijft Joke ook vocaal actief. Tijdens dit Zondagochtendconcert stelt ze het Nederlandstalige lied cen traal. Dat doet zij in bewerkingen van het American Songbook af gewisseld met nieuw gecomponeerde liedjes. Joke wordt begeleid door een combo o.l.v. Frits Landenbergen. Het 40 man/vrouw sterke orkest Musi cal Souvenir verrast het publiek iedere keer opnieuw met een uniek program ma. Het orkest, on der leiding van Rien den Hartog, speelt met veel enthousias me de mooiste mu ziekstukken uit ver schillende films en musicalproducties. Bekende artiesten en zangkoren verle nen hier regelmatig hun medewerking aan. Zo stond Musical Sou venir op het podium met Tony Neef, Linda Wagenmakers, Bill van Dijk, Mariska van Kolck, Arwin Kluft, Lori Spee en Margriet Es- huijs. Een concert van Musical Souvenir is altijd verrassend. Zo zorgde een groep Schotse doedelzakspelers eens voor een spette rende finale. En een bijzonder getalenteerde Rotterdamse straatmuzikant trak teerde het publiek met zijn Caribische steeldrums op een gevoelig nummer. Ook tijdens dit kerstconcert heerst weer de warme, gezellige sfeer met nét even dat bijzondere tintje! The Laundry Big Band (op richting 1978) verenigt de beste jazzminded amateur muzikanten uit de Gooi- en Vechtstreek. Het repertoire varieert van traditioneel tot modern en van rock tot swing. De arrangementen zijn onder meer van Sammy Nestico, Jerry van Rooyen, Rik Elings en Thad Jones. Deze ochtend treedt het orkest samen op met Het Amstel Strijkers Ensemble (oprichting 1986) dat bestaat uit 20 strijkers. Het repertoire bevat werk van componisten als Dvorak, Tsjaikofski, Strawinski, Britten, Part, Andriessen en Olthuis. Fran klin Brown kent u ongetwijfeld nog van zijn deelname in 1996 aan het Eurovi sie Songfestival. Sa men met Maxine kwamen zij voor ons land uit met het nummer 'De eerste keer', waarmee ze 7e werden. Deze ochtend wordt u getrakteerd op heerlijke showmu- ziek van onder meer Tom Jones, Barry Manilow, Frank Si natra, Dean Martin en Shirley Bassey. s Cv* •4 i 1 t I s m «S s De Koninklijke Zangvereniging Mastreechter Staar zag het licht in 1883. Het werd een mannenkoor van formaat toen in er 1892 maar liefst 140 zangers toetraden tot de vereniging. In 1894 won de Staar, zoals het koor in de volksmond wordt genoemd, de le prijs tijdens een internationaal zangfestival. Daarna volgden meer 1 e prijzen. De leden van Mastreechter Staar kijken terug op vele concerten en concertreizen. Veel genoegen beleefden zij aan tal van optredens voor radio- en tv en aan de opnamen van een groot aantal lp's en cd's. Het mannenkoor staat o.l.v.dirigent/componist Roger Moens. Het uitge breide repertoire bestaat uit klassieke en religieuze werken, volksme lodieën, opera's, operettes en musicals. De voorverkoopservice van de concerten sluit op 14 sep tember als u gebruikt maakt van de service voor toezending van een acceptgirokaart. Op de verkoopadressen kunt u t/m 18 december (zolang de voorraad strekt) terecht voor contante betaling. Stuur het bestelformulier naar: Wegener Huis-aan-huiskran- ten Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam of Thea ter Organisatiebureau Han son, Postbus 37014, 3005 LA Rotterdam. U betaalt, als u de bevestiging en acceptgirokaart van Organi satiebureau Hanson heeft ont vangen. De bestelde kaarten reserveren wij twee weken voor u. Na be taling zenden we de concert- kaarten toe Adressen voorverkoop: de regiokantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten, Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardin- gen, Oostdijk 53 in Oud Beijerland, Poldermolen 1 in Papendrecht. Of bij de kassa van de Doelen en Theater Organisatiebu reau Hanson aan de Straatweg 179 in Rotterdam. Meer info? 010-4225244 of bestel online: www.zondag- ochtendconcerten.nl Aanvang WEGENER Zondagochtend-concerten EEN HANSON PRODUCTIE Bestelformulier najaarsserie 2005 €57 Zondag 2 oktober 2005 The Ramblers Zondag 27 november 2005 Zondag 9 oktober 2005 Ochtend van de Hollandse Hits Met Vader Abraham en Mieke Zondag 13 november 2005 Over uit New York: Jazz grootheid Monty Alexander Begeleid door combo van Frits Landesbergen The lady of jazz in concert: Laura Fygi Het Zondagochtendconcert van 27 november staat in het teken van de gospel. De leden van het koor Loud Proud staan dan op het podium van de grote zaal in de Doelen om een swingende ochtend te verzorgen. Het in 1992 opgerichte Amsterdamse gospel koor Loud Proud heeft in de afgelopen jaren een aanzienlijk repertoire opgebouwd. Loud Proud is regelmatig te horen en te zien bij gro te evenementen, zoals het Goois Jazzfestival en tijdens de Leidse jazzweek. Ook op tv is het koor al vaak te gast geweest. Op het podium staat Loud Proud garant voor een inspireren de show met swingende up-tempo nummers en gevoelige ballads. De nummers worden met een enorme intensiteit vertolkt door verschillende solisten die ieder hun eigen, specifieke interpre tatie geven. "Loud Proud voldoet niet aan het clichémati ge beeld dat men heeft van gospelkoren", vertelt Ann Stolting, die er vanaf het begin bij is. We dragen geen lange wijde jurken en zingen niet de geijkte nummers. We proberen juist om het pu bliek met onbekende gospels te verrassen. Ons koor is een hechte groep. We kennen elkaar al lang en zijn samen door ups downs gegaan.We hebben al heel veel mogen ervaren in die 13 jaar en het is ook erg leuk als we gevraagd worden voor tv-programma's of voor optredens met be kende musici. In 2003 werkten we mee aan een kerstconcert met het Concertgebouw Jazz Or chestra en Fay Claassen. En we waren betrokken bij een bijzonder project met het Metropole Orkest, namelijk 'The Singer', met en door Ge- orgie Fame en Madeline Bell. Zondag 23 oktober 2005 Robert Long Zondag 30 oktober 2005 Joke Bruijs zingt in haar moerstaal! Zondag 18 december 2005 White Christmas at the Doelen Zondag 6 november 2005 Mastreechter Staar 'Music from Las Vegas" Laundry Big Band en het Amstel Strijkers Ensemble. Solist Franklin Brown De Zondagochtend-concerten in de Doelen te Rotterdam beginnen om 11.00 uur en ein digt om 12.15 uur. De foyer opent haar deuren om 9.45 uur. De Grote Zaal, waar u zelf een plaats kiest, is open vanaf 10.30 uur. 41e SERIE NAJAAR 2005 AANTAL DATUM OMSCHRIJVING PRIJS BEDRAG Keuze Passe-Partout: u kunt 6 Zondagochtend-concerten uit de reeks van i 0 kiezen {6 x€ 9,50) Passe-Partout: 10 Zondagochtend-concerten x 9,- losse kaarten €11,- zondag 2 okt. 2005 zondag 9 okt. 2005 zondag 23 okt. 2005 zondag 30 okt 2005 zondag 6 nov. 2005 zondag 13 nov. 2005 zondag 20 nov. 2005 zondag 27 nov. 2005 zondag 11 dec. 2005 The Ramblers Ochtend van de Hollandse Hits Het Vader Abraham en Mieke Robert Long "Music from Las Vegas" laundry Big Band en het Amscel Strijkers Ensemble. Solist Frank Brown Mastreechter Staar Over uit New York: Jazz grootheid Monty Alexander Begeleid door combo van Frits landesbergen Joke Bruijs zingt in haar moerstaal! Gospel-Ochtend The Lady of jazz in concert; Laura Fygi zondag 18 dec. 2005 White Christmas at the Doelen Administratie, porto- en verzendkosten TOTAAL BEDRAG: Dhr/Mevr.: Telefoon: Adres: Huisnummer: Postcode: Woonplaats: Bank/girorek. Ik ontvang van u een bevestiging en wacht met betalen op uw acceptgiro. Dit bank- of gironummer wordt door onze administratie op uw acceptgiro vermeld. FORMULIER UITKNIPPEN EN ZO SPOEDIG MOGELIJK INSTUREN! Voor de adressen en andere bijzonder heden, zie het afgedrukte artikel 'Gemakkelijk en snel bestellen'. www.zondagochtendconcerten.nl Handtekening:

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 8