La Stanza, Frans Italiaanse klasse Luxor pakt stevig uit voor vroegboekers René Froger Youp van 't Hek te koop IVl'VfN/i'V'S d CD CD CS jCD Info: 010-2981010 I www.recreatiezuidholland.nl Tips UIT de regio Kaandorp opent Isala seizoen Schreeuw om een betere wereld IENS Spijtoptanten kunnen nog vrijkaarten winnen Er op uit in 't groen...Doen! Vanaf 134,- jsj p.p.! U SMS en win 2 vrijkaarten Jut w MO Brigitte Kaandorp speelt maar liefst drie avonden in een uit verkocht Isala Theater. Zij heeft de eer tijdens het ope ningsgala vrijdag 16 september het zevende seizoen van het Ca- pelse theater te openen. Zaterdag 17 september presenteert Came- retten, het festival waar Brigitte Kaandorp lang geleden ook aan heeft deelgenomen vers ca barettalent in de Luc Lutz zaal. Hiervoor zijn nog wel kaarten beschikbaar. Isala Film begint iets later en zal dinsdag 27 september het film seizoen openen met de film 'Ray', de Oscarwinnende film over het leven van de Ameri- kaanse muzikant Ray Charles. Moetje toch voorstellen datje na een drukke werkdag naar het theater gaat en dat ik je dan ga vertellen hoe het leven in elkaar zit. En niet drammerig, nee, op die luchtige, rustige toon die u van mij gewend bent. En dat het ene luikje na het andere in je hoofd opengaat. Dat je opeens begrijpt waarom.Waarom er rijen bij loketten staan en nooit tien man die jou willen helpen. Waarom je in de winter hunkert naar de zomer en de zomer altijd te kort is. Waarom je je teen te gen een randje stoot. Verdomme, alles watje altijd hebt willen we ten maar nooit durfde te vragen. En als je het wel vroeg kwam er geen antwoord. Het Orakel Leb bis spreekt. Want het zal verdom me leuk worden JA! Zeker weten. Donderdag 22 September 20.15 uur, Theater a.d Schie Maarten van der Jagt en Els Neijts Hoewel de naam direct Itali aanse gevoelens oproept hou den koks van La Stanza ook van de Franse Keuken. Dus be halve pasta eet je hier ook hier ook een scholfilet met een la- vendelsaus. Kortom: alles Hes wat lekker is en een mediter raan karakter heeft. lens omschrijft in haar komende 2006 editie La stanza als volgt: "Het menu in La Stanza is 'origi neel en zeer smakelijk. De koks koken niet alleen Italiaans maar houden ook van gerechten uit de Franse keuken. 'Zonder erom te moeten vragen, verschijnen brood, boter en ijswater op tafel.' Dat gebeurt helaas niet overal. 'Vlees wordt hier uitmuntend klaargemaakt, vis goed.' Heerlij ke 'dorade met Jakobsschelpen en een zeer smaakvolle risotto met peen.' Ook de 'heerlijke huidgebakken kabeljauw op een bedje van spinazie en verrukke lijke schuimsaus met truffel' is voortreffelijk. In de zomer is het 'heerlijk toeven in de tuin onder de druivenranken.' De bediening is charmant en attent, vooral de eigenaar kan je avond opfleuren, maar 'als je het personeel niet af remt ben je snel weer thuis.' Vestiging Hellevoetsluis Eind oktober 2005 opent La Stanza een tweede restaurant aan de jachthaven in de oude vesting van Hellevoetsluis. Een lange openhaard en een nog langere ro de bank geven Dok West een warme sfeer. De keuken heeft net als restaurant La Stanza een me diterraan karakter. Dok West, Burg. Van der Jagt- kade 2, Hellevoetsluis, Telefoon n.n.b. Keuken open 12.00-22.00 Ope ning eind oktober 2005. La Stanza, van Vollenhovenstraat 19, Rotterdam, 77 (010) 277 14 14, Open; 12.00-14.30, 18.00- 22.00, za-zo geen lunch. T: (010) 277 14 14 Els Neijts Ze komen er voor van heinde en ver, zo bleek afgelopen za terdag in het nieuwe Luxor theater. Van Klaaswaal tot Amersfoort en van Lexmond tot Giessenburg. Fans van het theater en natuurlijk van de programmering. Het Luxor had aan de start voor verkoop een actie voor vroegboe kers gekoppeld waarbij diverse prijzen te winnen vielen. Wie het meest met hun neus in de boter ble ken gevallen, waren genodigd op een feestelijke koffie-met-gebak ochtend in de artiestenfoyer om ter plekke te horen wie de hoofdprijs - een trip naar Londen in een vier- sterrenhotel plus natuurlijk een theaterbezoek in de wacht had ge sleept. In dit geval de musical Ma ry Poppins. De winnaar werd Me vrouw C. van der Stel uit Numans- dorp. "Geweldig" reageerde ze stralend. "Ik ben dol op theater en ga er vaak voor naar Rotterdam." Ook de andere meedingers die met musicalboeken, cd's, dvd's, diner cheques voor het inpandige theaterrestaurant Leipzig of hun geboekte kaarten aan geld terug naar huis gingen, bleken veelal niet uit Rotterdam te komen. De twee de prijswinnaars kwamen uit Noordwijk. Er was heel wat verge lijkend warenonderzoek aan vooraf gegaan werd duidelijk. Andere theaters haalden het allemaal niet bij Luxor. Hotter dan hot Verheugd werd in de wandelgan gen ook gereageerd op het een dag eerder wereldkundig gemaakte nieuwtje dat vanaf het Filmfestival in januari 2006 het oude Luxor Theater aan de Kruiskade weer voor een periode van driejaar open Musicals zijn hot. Ze volgen elkaar in razendsnel tempo op en trekken lange periodes volle zalen terwijl een kaartje toch niet goedkoop ge noemd kan worden. Het eerstvol gende spektakelstuk in het Luxor is Nine dat donderdag 15 setember in première gaat (ook nog te zien op 16 en 17). Gevolgd door een mati nee en avondconcert op 18 septem ber van de Zuid-Afrikaanse Afri can Mama's die met hun zang zo wel tot ongekende hoogten weten op te zwepen als tot tranen te be roeren. Nine is gebaseerd op de beroemde film 8 1/2 van de al even beroem de Italiaanse regisseur Frederico Fellini. Het verhaal handelt om een vastgelopen regisseur die verstrikt raakt in allerlei toestanden met vrouwen. Nine haalde in 2002 Broadway met niemand minder dan Antonio Banderas. In de herkansing Toch waren er afgelopen zaterdag niet alleen musicalminnaars. Bij navraag bleek dat de interesses minstens zozeer richting puur con cert gingen. Van René Froger tot Frans Bauer en de 80's night. En natuurlijk naar cabaret. Van Came- retten tot Theo Maassen en in de meer komieksfeer Tineke Schou ten en natuurlijk Andre van Duin. Het Luxor theater realiseert zich dat twijfelaars inmiddels spijt kun nen hebben niet te hebben doorge pakt. Een aantal voorstellingen is nu al uitverkocht. De toppers van dit seizoen zijn: Amadeus, Pietje Bell, Sweet Cha rity, Annie, Beauty the Beast, André van Duin, Jesus Christ Su perstar, Umoja en Cameretten (40 jaar). En natuurlijk niet veel minder de (bijna uitverkochte) voorstellin gen: Brigitte Kaandorp, Tineke Schouten, Arie Silvester, Najib Amhali, Theo Maassen, Jorgen Raymann, Lebbis Jansen. Extra ingelast is Nana Mouskouri op 14 maart 2006. UIT Het Theater van Vlaardingen start op 17 september met de losse kaartverkoop. Diverse voorstellingen die in de rest van theater- land uitverkocht zijn, gaan deze middag in de verkoop. René Fro ger, Youp van 't Hek, Het Groot Niet Te Vermijden, het is nog maar een kleine greep uit het aanbod. Ze beginnen wat later dan de rest van theaterland, maar ze zitten dan ook in een bijzondere situatie. Vanwege de omvangrijke renovatie van het pand komt het Theater van Vlaardingen dit jaar met een reispro gramma; een combinatie van eigen voorstellingen op afgehuurde lo caties en ingekochte stoelen bij collega-theaters. De kaarten van deze voorstellingen gaan vanaf zaterdag 17 september de losse verkoop in. Ook voor diverse populaire voorstel lingen als Youp van 't Hek, René Froger en Het Groot Niet Te Vermijden zijn deze middag kaarten te koop. De verkoop vindt plaats vanaf het tijdelijk onderkomen op Schiedamsweg 6 in Vlaar dingen. De kassa is geopend van 12.00 tot 16.00 uur. Terwijl de nieuwe locatie open is voor de kaartver koop, vindt op de oude loca tie de kijkmiddag van de veiling plaats, 's Avonds wordt namelijk een groot gedeelte van de theaterinventaris geveild. Voor iedereen die bij zijn kaartjes voor Youp ook meteen zijn eigen stoel wil aanschaffen. Het complete programma en het veilingaanbod zijn te bekijken op www. theatervanvlaardingen. nl Toneelgroep Amsterdam Wie de vraag In welk jaar is het Luxor Theater geopend? kan be antwoorden maakt kans op: 2xAmadeus -do 6 oktober 2x China Red Star Dance Compa ny - zo 30 oktober 2x The Night of the Blues - za 19 november 2x Sweet Charity - wo 30 novem ber 2x Sesamstraat - do 22 december 2x Turks Fruit - di 27 december Mail je antwoord naar redactie.pro@whk.wegener.nl en ding mee. Uiterlijke maildatum is maandag 19 september. Winnaars krijgen de kaarten toegestuurd. Voor meer info over het hele seizoen zie www.luxorthater.nl NIEUWE L y K IR £©[R TlnlEATEi ÊtOTTEEaPAM Vanaf september Groenservice Zuid-Holland organiseert samen met Wegener Huis- aan-huiskranten ook dit najaar weer elf recreatieve wandelingen en natuurexcursies voor het hele gezin in de recreatie- en natuurge bieden van Zuid-Holland. Programma: zo. 18 sept. Arboretum Trompemburg zo. 25 sept. Midden-Delfland/Zuidbuurt zo. 2 okt. Leidschendammer Hout zo. 9 okt. Oegstgeest/Klinkenbergerplas/Kagerzoom zo. 16 okt. Krimpenerwaard/Loetbos/Berkenwoude. zo. 23 okt. Alblasserwaard/Gorinchem zo. 30 okt. Dobbeplas/Bieslandse Bos/Balij zo. 6 nov. Voorne/Putten/Brielle/Brielse Maas zo. 13 nov. Rottemeren/Zevenhuizen zo. 20 nov. Goeree/Ouddorp Er zijn op deze zondagen wandelroutes van 5, 10 en 15 km. Voor kinderen is er aan de 5 km route een speciale puzzeltocht verbon den. Lezersvoordeel Zondag 18 september Arboretum Trompenburg PRIDE OF RUrrgSOAM P&O Ferries én BZN vieren dit jaar hun 40-jarig bestaan. Wilt u er even lekker tussenuit en dit combineren met een speciaal con cert van BZN? Boek dan deze unieke 3-daagse BZN Cruise! De cruise begint aan boord van één van de grootste Cruiseferries ter wereld waar u op de heen- of terugreis geniet van een prachtig BZN concert. Twee nachten slaapt u op zee in een comfortabe le cabin en overdag bezoekt u het pittoreske York: schil derachtige straatjes, leuke musea en pubs, de best bewaarde stadsmuren van Engeland, een imposante kathedraal en talloze winkels! Programma vanaf Rotterdam Dag 1 avond nacht aan boord Dag 2 08.00u aankomst Huil, vrije dag in York, avond nacht aan boord Dag 3 08.00u aankomst Rotterdam Op heen- of terugreis een 2-uur durend concert van BZN Lezersvoordeel 21 november 3-daagse BZN Cruise 134,- p.p. W Martha Wainwright Lederhosen Lucil Tijdens Bazar Curieux word je één avond heen en weer geslingerd tussen spraakmakende, vreemdsoortige, experimentele acts. Laat je onderdompelen in een grote poel van onbekend en bekend muzikaal talent! Met Lederhosen Lucil; een mix van punk, pop en electro, de pakkende liedjes van The Go! Team, Mouse Tiger DJ Team, de breekbare melancholieke popsongs van Syd Matters, The Chap; een mix van traditionele rock met strijkinstrumenten, The Short wave Set; klinkt als Belle Sebastian, de Zweedse band Envel opes, en velen anderen talenten zoals Arsenal, Martha Wain wright en Jose Gonzalez. Of bekijk bij Galerie Herenplaats de kunst van De Vlaamse Reus, een expositie van konijnen van beeldend kunstenaar en zanger Stef Kamil Carlens. Lezersvoordeel Zaterdag 17 september Bazar Curieux 40 vrijkaarten SMS en win 2 vrijkaarten! De Snerttram bestaat 10 jaar! Iets te vieren of zomaar iets leuks doen met vrienden of familie? Een stadsrondrit met de Snerttram is heerlijk genieten van erw tensoep terwijl de gids allerlei interessante wetenswaardigheden over Rotterdam vertelt. Rotterdam kent veel bijzondere histori sche en moderne plekjes, waar u misschien eerder nog niet van had gehoord! De 1 Vi uur durende rit wordt opgeluisterd door levende muziek. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan Snerttram-Pannenkoekenboot arrangement 27,50 Vanaf okt. elke woensdagmiddag, informeer via 010 436 72 95. Vanaf 15 oktober rijdt de Snerttram elke zaterdag, zondag en woensdag (met Pannenkoekenboot) t/m april 2006 door de stad. Verstuur vanuit de tram een ansichtkaart! De Snerttramkaart met postzegel wordt u gratis aangeboden )den^ Lezersvoordeel t/m april 2006 Snerttram 2,- korting p.p. Mevrouw van der Stel met haar cheque voor een trip naar Londen. Ontvangen uit de handen van directeur Rob Wieg man. foto: Bob Bronshof lezers Wegener huis- aan huiskranten krijgen 4,- korting op toegangskaarten. Bel met Luxor o.v.v. Wegeneractie. (nïet geldig in combinatie met andere aanbiedingen, of reeds gekochte kaarten) >TEMiËl! 2 O© 5 AANVANG 14:001. 20:00UUR RESERVEREN: OIO - 484 3333 WWW.AFRKANMAMAt.COM Deze zondag starten er natuurwandelingen van 5,10 of 15 km bij het Arboretum Trompenburg (geen toe gang voor honden). Op de 10 en 15 km route zijn de Kinderboerderij 'De Kraal' en de Botanische tuin in het Kralingse Bos opgenomen. Startpunt: Parkeerplaats Arboretum Trompenburg, Honingerdijk 86 in Rotterdam l_)| Start: tussen 11.00u -15.00u op eigen gelegenheid. Om 14.00u is er een excursie o.i.v. een gids Kosten V P-P- (t/m 12j. 0,50) Voor deelnemers is het Arboretum gratis WGGGNGR huis-aan-huiskranten 3 daagse BZN Cruise, vertrek op 21 november 2005 Exclusieve 3-daagse BZN Cruise vanaf Bij 4 personen in 1 cabin: 18,50 korting p.p. Inclusief 2 avonden en overnachtingen aan boord in een 2- of 4-pers. Insidecabin met douche/toilet (bedden boven elkaar en o.b.v. volledige bezetting). 1 keer een 2 uur durend concert, op de heen- of terugreis. Bustransfer in Engeland. Maaltijden aan boord (2x ontbijt en 2x diner) vooraf te boeken voor 60,- p.p. I j Deze aanbieding is beperkt beschikbaar, dus boek zo snel mogelijk! Bel 020-201 33 33 en vermeld 'Wegener BZN Cruise' I (O) www.POferries.nl Aanbod niet geldig icrn andere aanbiedingen. Toeslag voor altéénreizenden. Alleen voor nieuwe boekingen. WGGGNGR huis-aan huiskranten Stef Kamil Carlens is behalve beeldend kunstenaar ook voorman van een bekende band: a. Zita Swoon b. Racoon c. Arsenal SMS jouw antwoord naar 2121 als volgt: WIN(spa- tie)BAZAR(spatie) en vervolgens a,b of c en je naam. Je ontvangt 1 sms terug 0,40ct. De winnaars krijgen vrijdag 16 september bericht. Nighttown, West Kruiskade 26- 28 in Rotterdam TZ)j Zaterdag 17 september, aanvang 19.00 u. Prijs: 12,- p.p. Kaarten zijn te koop via Nighttown café, Plato en Velvet Music in Rotterdam. Of via www.ticketservice.nl en ticketline, 0900-3001250 f 1 Nighttown café, 010-4361210 (wo. t/m za. vanaf 16.00) 1 [(5)) Kijk voor het programma op www.motelmozaique.nl WGGGNGR huis aan huiskranten De Snerttram vertrekt vanaf Restaurant Brazzo Boezemstraat 188 in R'dam. Zorg dat u ruim op tijd aanwezig bent. Vanwege de dienstregeling van de RET wordt er niet gewacht op laatkomers! De tram rijdt vanaf 15 oktober t/m april '06 op zaterdag :13.30u. en 16.00u. zondag 16.00u. Tegen inlevering van deze bon Normale prijs Snerttram 15,- p.p. incl. erwtensoep Reserveren noodzakelijk! Wegener huis-aan-huiskranten: 010-4699911 (ma. t/m vr. van 8.30-17,00u) Kaartverkoop via de regiokantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten: Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Pol dermolen 1 in Papendrecht en Oostdijk 53 in Oud- Beijerland. Reserveren Brazzo-Tramarrangement 49,50 p.p. via Restaurant Brazzo 010-4148079 WGGGNGR huivaan-huiskranten

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 11