Eerste WK-medaille voor judoka Mark Huizinga Geef uw mening Nauwkeurige Meting uw huis op Huislijn.nl Enquête in de bieb Stoffen Spektakel Uitwisseling scholieren Vlaamse gaai en ransuil nu ook in Brandersstad Pintilie weet niet van ophouden WORDT PEDICURE COMPUTEROPLEIDING Nieuws van de Hargahoeve Het Nieuwe Stadsblad Marianne van Velzen COLLEGE DE PARIS U zoekt een huis? U vindt een huis! Nans Wolters Autoservice Eigenraam Administratief medewerker Woensdag 14 september 2005 Het Nieuwe Stadsblad 37 - 1440 SCHIEDAM Een groot stoffenevenement op het Stadsserf is er op zaterdag 24 september. Het Stadserf is die dag gevuld met stoffen- en four- niturenkramen. Stoffen Spekta kel brengt verschillende profes sionele stoffenhandelaren bij el kaar. De stoffen die worden aan geboden zijn de nieuwste herfst- en winterstoffen voor dames en kinderen. Naast kledingstoffen is er ook een groot aanbod aan in- terieurstoffen. Stoffen Spektakel maakt deel uit van de Branders feesten die van vrijdag 23 tot en met zondag 25 september wor den gehouden. Van 10.00-17.00 uur SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelij ke bewoners uit het dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwer pers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www.har- gahoeve.nl. Pim is een gecastreerde labrador reu van ongeveer 6 jaar oud. Pim is een echt labrador wat be treft gedrag, erg lief maar ook erg druk en aanwezig. Hij kan niet met katten overweg. Pim is wel sociaal met andere honden en kan ook goed met kinderen overweg. Pim kan een uurtje of 3 alleen zijn. Het liefst plaatsen wij Pim met mensen die eerder labradors hebben gehad en dus het ras goed kennen. Prince is een bastaard van het formaat flinke middenslag. Het is een gecastreerde reu van 6 jaar oud en is bruin van kleur. Prince is sociaal met andere honden en kan ook met katten. Prince is ook lief voor kinderen en kan ongeveer 3 uurtjes alleen zijn. Prince is een leergierig hondje die nog wel het een en ander moet leren. SCHIEDAM - Op uitnodiging van de gemeente Schiedam ne men zes scholieren van de 5e klas Atheneum van de Scholen gemeenschap Schravelant van 14 tot en met 18 september deel aan een jongerenuitwisseling in de Italiaanse partnerstad Udine. De scholieren zullen met jonge ren uit Esslingen, Villach, Neath Port Talbot en Piotrow Trybu- nalski deel nemen aan works hops. Zij zullen een presentatie geven over hun stad met als spe cifieke aandachtspunten ont spanning en cultuur. SCHIEDAM - In de vestigingen van de bieb op het Stadserf, het Bachplein en in de Leliestraat worden deze week en volgende week enquêtes gehouden onder 1000 bezoekers van de bieb. De bieb wil de behoefte van de le zers leren kennen en de sterke en zwakke kanten van de dienst verlening in kaart brengen. De onderzoeksresultaten worden ge bruikt voor kwaliteitsverbete ring. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM - De natuur dringt steeds veelvuldiger de stad binnen. Was de komst van de eerste ekster binnen de stadsgrenzen 15 jaar gele den nog een opmerkelijk feit, tegenwoordig kijk je zelfs niet vreemd op van een vlaamsegaai of een ransuil. Stadsecoloog Hans de Kruijf is erg gelukkig met de ont wikkelingen. "Die opkomst van de natuur in de stad is een landelijke trend," zegt de ecoloog, "Er komt steeds meer stad, dus kunnen de soorten vaak niet anders dan zich aanpassen." Wel denkt De Kruijf dat het ver anderde onkruidbestrijdingsbe- leid van Schiedam nu zijn vruch ten gaat afwerpen. "Er wordt nu al enige jaren gewerkt met mi lieuvriendelijke bestrijding van het onkruid en dat zie je terug in de natuur." Hoewel het met veel diersoorten goed gaat zijn er ook een aantal die minder presteren. Vooral de mus heeft het moeilijk. "Veel mensen geven de grotere vogels de schuld van het verdwijnen van de mus maar dit klopt niet," weet De Kruijf. Het is vooral te wijten aan onze veranderde gewoonten dat de mus verdwijnt. Tafelkleed jes worden niet meer uitgeklopt en we isoleren onze woningen zodat er geen kier meer overblijft waarin de mus kan nestelen en ook de veranderde eetgewoonten van onze honden zorgt ervoor dat de mus minder te eten heeft. Libelles "Vroeger at de hond gewoon met de pot mee," aldus de ecoloog, "en de uitwerpselen zaten vol met granen. Tegenwoordig eten de honden alleen maar brokken en blik en daar kunnen de mussen niets mee." De stadsecoloog fiets regelmatig door de stad en heeft op zijn tochten al 20 soorten vlinders binnen de stad ontdekt en wel 7 soorten libelles. Ook met de or chidee gaat het geweldig. In de buurt van de Poldervaart heeft De Kruijf onlangs 100 Rietorchissen geteld. Een paar weken geleden echter werd een ontdekking gedaan die zelfs de ecoloog deed opkijken. Aan een muurtje van een pand aan de Nieuwe Haven werd een zeldzame muurvaren ontdekt. De Kruijf: "Daar wordt ik nou echt gelukkig van!," SCHIEDAM - Het Vliet- land Ziekenhuis kelderde in de Top 100 van de test van het Algemeen Dagblad van de 78e naar de 93e plaats Het Nieuwe Stads blad vroeg aan de lezers of ze positieve dan wel ne gatieve zaken in het zie kenhuis hebben meege maakt. W.C. Ypes vond de test uit het AD warrig en onvolledig. "Op 2 december 2004 ben ik in het ziekenhuis opgenomen voor een bloeding in m'n hoofd, veroorzaakt door een val. Zo wel de behandeling als ver zorging door zowel verplegers als verpleegsters vond ik bui tengewoon goed. Bij een be handeling in 2005 ervoer ik dat weer." L.P. Groeneweg is vorig jaar zijn vrouw kwijtgeraakt. Hij heeft louter negatieve ervarin gen als het om het Vlietland Ziekenhuis gaat. "Er werd geen notitie genomen van mijn vrouw, terwijl ze toch lag te kronkelen van de pijn. Ze is ook uit bed gevallen. Twintig minuten op de grond gelegen. Patiënten drukten direct op het alarm, maar toch moest het zo lang duren." Volgens Groene weg werd zijn vrouw nergens mee geholpen, niet met eten en niet met toiletbezoek. "Ze lieten haar aan haar lot over. Dat heeft ze niet verdiend, ze was een vrouw die voor ieder een klaarstond en iedereen hielp. Mevrouw Olsthoorn is ook ontevreden. Na een ongeval werd ze naar het ziekenhuis gebracht. Ze had enkel pijn in haar linkerarm. Er werden echter foto's gemaakt van haar linkerbeen. Op haar vragen kreeg ze geen antwoorden. Ze werd een nacht ter observatie opgenomen. Ze werd pas na twee en een half uur naar de afdeling gebracht. "Ik heb in die tijd zelfs geen glaasje drin ken gehad, terwijl ik er wel om vroeg. 79 jaar oud ben ik, maar moest mezelf douchen met een zeer pijnlijke arm. Als met al vond ik dat het per soneel grof nalatig is ge weest." G. de Kok heeft bijzonder goede ervaringen. Hij vindt de Top 100 een wassen neus. "Waar haalt het AD de kennis vandaan, het is maar een bij eengeraapte gissing. Er moe ten per ziekenhuis zeker 25 patiënten ondervraagd wor den. Zij moeten 25 vragen be antwoorden. Dan is de test pas rechtsgeldig. Het ziekenhuis is voor mij zeer goed. Met goede doktoren, die zeer gemoti veerd hun kennis uitdragen naar de patiënten en goede re sultaten bereiken." Mevrouw Graafland daaren tegen is het in het geheel niet met De Kok eens. Ze heeft een regen aan klachten. Eén van de klachten betreft de behan deling van de buikpijn van haar kleinkind van 7. "Het kind kronkelde van de pijn. We zijn naar de vestiging in Vlaardingen gegaan waar er ons verteld werd dat zijn blaas gekanteld was. Het ventje bleef hevige pijn houden. De volgende dag bleek dat hij een blindedarmontsteking had. Hij werd direct geopereerd. Hij heeft vijf dagen aan het infuus gelegen. Die verkeerde diag nose had hem zijn leven wel kunnen kosten." Peter Spek SCHIEDAM - Judoka Mark Hui zinga won in Caïro bij de wereld kampioenschappen de bronzen medaille. In de partij om de der de plaats won de Schiedammer van de Egyptenaar Mesbah. Voor Mark Huizinga, meervoudig Eu ropees kampioen, was het zijn eerste medaille op een wereldti telstrijd. De Olympisch kam pioen van 2000 kwam voor de zesde keer uit op het wereldkam pioenschap en nog niet eerder wist hij een prijs in de wacht te slepen. 'Dat ik de finale niet haalde zit mij toch een beetje dwars. In de halve finale kreeg ik een straf die eigenlijk mijn tegen stander toebehoorde, waardoor ik risico's moest gaan nemen'. Het gaf een streep door de rekening van de Schiedammer. 'Het had zo mooi kunnen zijn met een gou den medaille. Dan was mijn ere lijst compleet geweest met een Olympisch en Europese titel', al dus Mark Huizinga in Cairo. De andere regionale judoka Edith Bosch huilde tranen van geluk. Zij behaalde in Cairo de gouden medaille. In de finale versloeg Edith Bosch Emane uit Frankrijk op yuko. De pupil van succescoach Chris de Korte had nog geen wereldtitel op zak. Twee jaar geleden in Os aka won ze nog brons. De meer voudig nationaal kampioene, ver overde twee keer de Europese ti tel. Bij de Olympische Spelen van Athene in 2004 won ze zil ver. Slechts vijf keer eerder vero verde een Nederlandse vrouw een wereldtitel. Bel nu: 070 - 363 21 88 Meer dan 19.000 woningen op www.huislijn.nl BRILMODE R#B BOON 'V MWMI SCHIEDAM - Els en Paul Bosch van de stichting Pintilie weten niet van ophouden. Het ene trans port naar Roemenië is nog niet achter de rug of het andere staat a} weer in de steigers. Weer of geen weer. Wat jaren geleden in gang werd gezet mag volgens de familie Bosch niet stoppen. Eind juni vertrok opnieuw een vracht wagen met goederen voor dage lijks gebruik naar dorpen in Roe menie. Dit keer reed een mede werker mee van de Raad voor de Kinderbescherming Den Haag Hij voelt zich al jaren betrokken bij Pintilie en verzamelt zoveel mogelijk goederen voor de arme bevolking. Ter plekke conclu deerde hij dat de leefomstandig heden van de weeskinderen en bejaarden in de verschillende te huizen er dankzij Pintilie op vooruit zijn gegaan. De kinderen en ouderen beschikken nu onder meer over kle ding, schoeisel en beddengoed. Ook de benadering van de, door Britse hulpverleners geïnstrueerde Roemeense groepsleiders, was naar zijn mening goed. Met beperk te middelen bege leidt men gehan dicapten, zwakbe- gaafden en autisti sche kinderen. "Maar de omstan digheden blijven vreselijk", ver klaart Els Bosch. "Vaak kunnen wij niet bevatten dat op nauwelijks 2000 kilometer af stand mensen in zulke erbarmelijk omstandigheden moeten leven. Ne derlandse honden zijn beter af. In middels zijn wij tot het inzicht ge komen dat tehuizen die met steun van Pintilie zijn opgezet, zonder onze hulp niet kunnen voortbe staan. Daarom blijft ieder hulp in welke vorm dan ook welkom." Kerstpakketten De komende weken vertrekken een aantal kleine transport naar afgelegen dorpen in Roemenië waar het werkelijk aan alles ont breekt. Elektriciteit en stromend water kent men niet. Voor decem ber staat vervolgens een groot transport gepland. Vanaf septem ber beginnen vrijwilligers met het verzamelen van goederen voor de kerstpakketten. Ieder jaar weer wordt daar reikhalzend naar uitgekeken. Verrassingspakket ten, waarin onder meer school spulletjes, levensmiddelen, shampoo, tandenborstels, tand pasta en spullen voor de dagelijk se verzorging zitten. Tot half no vember worden door Pintilie bij dragen in ontvangst genomen of afgehaald, waarna alles wordt ingepakt. Stadgenoten die zelf een actie op touw willen zetten worden verzocht eerst contact op te nemen met Els Bosch, tel. 4734580 Start op 25 of op 27 oktober met een: in Schiedam. Met Windows, Word, Internet, E-mail, Fotobewerking etc.. voor beginners en gevorderden. - Draagbare computer op de les én thuis in bruikleen. - Praktijkgericht: u kunt direct aan de slag! Meer informatie? Bel gratis: 0800-0993355 Aan de slag als Start 14 november '05 in Schiedam met de opleiding tot Administratief Medewerker. Geen speciale vooropleiding nodig! Meer informatie? Bel gratis: 0800-0993355 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegen er. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 4455.590 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenorrjen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Natuur dringt Schiedam binnen Stadsecoloog Hans de Kruijf is blij dat de natuur Schiedan binnendringt Foto: ROEL DIJKSTRA Een halve dag of één avond per week gedurende 8 maanden. Start begin nov. Laaa cursusgeld, boeken en instrumenten gratis. Alle kosten aftrekbaar voor de belasting. Ook opleiding schoonheidsspecialist. Vraag informatie en gratis studiegids, ook 's avonds en in het weekeinde, telefonisch bij: Laan van Meerdervoort 368, Den Haag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station vind Schiedam - Hof van Spaland 5 -Tel.: (010) 470 17 30 64 90 www.brilmoderobboon.nl Kinderen in Roemenie hebben behoefte aan tandelbor- stels en tandpasta. Die worden in de kerstpakketten van Pintilie opgenomen. Foto: ROEL DIJKSTRA Adv.code: 7390 Scheidegger Opleidingen Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Adv.code: 7457 Scheidegger Opleidingen

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3