Scholieren aan de slag in Frankeland J Meer tijd voor je kinderen? Ingezonden brief Zakelijk bekeken Smakelijk bekeken Berichten voor de sportredactie Tweemaal nul Brandersstad Boek over muzikant/kunstenaar Brood aan gene zijde Sportagenda Ventura onderuit SWSMC-jeugd geselecteerd Gerard S.Verver si*r" Snoeppot is domein voor zoetekauwen SCHIEDAM van woensdag 14 t/m dinsdag 20 september VOETBAL - zaterdag: Leonid- as-VVK( 14.30 uur), PPSC-Ber- kel( 14.30 uur), Hargasport/za- Neta Dall(14.00 uur), RFC 2000-HBSS(14.30 uur). Zondag: SVVSMC-Neptu- nus(14.00 uur), HBS-Excelsi- or'20( 14.00 uur), Germinal-Her mes DVS(14.00 uur), SVDPW- DWO( 14.00 uur), Spaland-Ade laars) 14.00 uur), DRGS-Jau Ha- numan(14.30 uur), Hargasport/zo-Toofan( 14.00 uur). Dinsdag: Excelsior M-VVV Venlo (20.00 uur beker). DAMESVOETBAL: zaterdag HBSS-PPSC( 14.30 uur); zondag Duno-Hermes DVS(13.00 uur). G-VOETBAL: HBSS-Zink- wegse Boys(10.30 uur). HANDBAL: zondag EDH- Ventura(h), Thurlede 13.45 uur DWS-Meeuwen(da), 16.15 uur DWS-Oliveo(h). HOCKEY: zondag Waddinx- veen-Asvion(da), Westland-As- vion(h), Hargalaan 12.45 uur Spirit-Leusden(da), 14.30 uur Spirit-Forescate(h). KORFBAL: zaterdag Triade- ODI( 15.30 uur); zondag Harga- Eureka) 14.30 uur). TAFELTENNIS: woensdag Alexandria'66 9-Ooievaars/S; zaterdsg Steeds Hooger/TSB- NOAD, sportzaal Dr.Kuiperlaan 17.00 uur Brandersstad-Berge- ijk(da), 17.00 uur Brandersstad- FVT(da). TENNIS: vanaf maandag open toernooi TV Rebounce. TOERFIETSEN: zondag sportcomplex Bijdorp 9.00 uur Biesbisch-tocht 125 km. WATERPOLO: zaterdag Dor drecht 3-SZC(da), De Devel 4- SZC(h). Berichten voor de sportredactie kunnen tot zondagavond 20.00 uur worden aangeleverd via e- mail (regiosport@hetnet.nl) of telefoon (010-5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stads blad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethoven- laan 4, 3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - Voor de handbal vrouwen van Ventura bleek zon dag in Waalwijk weinig eer te behalen tegen Tachos. De mei den van coach Wil Plugge gin gen fiks onderuit: 25-13. KBS- hop/'Ventura, dat vorig seizoen nog verdienstelijk de nacompeti- tie bereikte en voor een plaats in de eredivisie streed, was geen partij voor titelkandidaat Tachos. De Schiedamse handbalformatie heeft nogal wat veranderingen ondergaan. Ventura zag een aan tal routiniers vertrekken en moet zich in de eerste divisie zien te handhaven met verjongd team. SCHIEDAM - Tien jeugdspelers van eersteklasser SVVSMC zijn door de bondscoaches van het district West II 'in positieve zin opgevallen' en uitgenodigd voor selectie-trainingen, die de ko mende weken plaatsvinden. Michael Timmermans, Angelo Spanjaart, Eddy Silva Lima, Meivin Sparreboom, Steven Fonseca en Roy van Zon mogen zich melden op de training voor jongens onder 13 jaar op woens dag 14, woensdag 28 september en woensdag 5 oktober. Ozmen Tashan, Ilias Bel Hassani en Chesney van Keimpema kregen een invitatie voor de training jongens onder 14. SCHIEDAM - Zowel de dames als de heren van Brandersstad zijn zaterdag geklopt door We- sta. Beide teams verloren met 5- 2. Toch was er bij de dames een lichtpuntje: Patricia Zwartjens. De vervangster van Kim van der Poort zorgde in de derde wed strijd voor een verrassend Schie dams punt door het Limburgse talent Nicky Zetsen te verslaan. In de overige wedstrijden viel er weinig eer te behalen voor de Schiedamse dames. Voor het tweede punt zorgde Danielle Maas. De wedstrijd bij de man nen was eigenlijk een kopie van de damespartij. In de eerste twee partijen hadden zowel Smajic als Waterreus geen enkele kans te gen respectievelijk Qiang en Sliepen. Daarna won Karbaat in drie sets van Bob Franssen. De winst was ook opvallend, omdat Karbaat door drukke werkzaam heden nog nauwelijks tijd heeft om te trainen. Niet gelogen Als u niet buiten Schiedam bent gegaan, wat heeft u hier binnen de stadswallen gedaan? Ook naar het centrum? Ik wel en ik moet zeggen als er goede activi teiten zijn, is het druk in Schie dam. Zonde dat de molen de Noord geen kap heeft en de nieuwe molen aan de Hoofd straat nog niet klaar is. Het was zaterdagmiddag dat ik in ons centrum aan het flaneren was. Eerst maakte ik haast de fout een man aan te spreken als onze burgermeester. Die man leek er zoveel op dat hij dat deze dag (en velen erna) misschien wel vaker voor onze burgervader aangezien wordt. Doek is in Schiedam! Doet het goed, niet dat ze films aan het draaien wa ren want met deze temperatuur en nog volop zon zie je niets. Er werden ook nieuwe verkeers borden aangedragen, dacht ik. Ik zag een gevarendriehoekbord met een zwarte vlek! Effe den- ke! Pas op Schiedam in herstel, of zwart Nazareth lag hier! Nee dat was het niet. Het waren bor den die aangaven waar een am bachtelijk beroep werd uitgeoe fend. Daar mocht je zo naar binnen en werden de mensen voorgelicht. Dan nog even een keer de Hoogstraat op, is u daar niets opgevallen? Ik liep met wat mensen te praten toen ik een kerstliedje hoorde. Ja echt, een kerstliedje, ik heb echt nog eens goed geluisterd "Last Christmas" van Wham! Het Centrum, dat blijft je verrassen! Hans Henrichs, Schiedam SCHIEDAM - Met de kennis die zij op hun school, sg 's Gra- veland hebben opgestoken over verzorgingshuizen in het alge meen en de gang van zaken in het bijzonder in Frankeland, gaan. leerlingen aan de slag in het ver zorgingshuis. Het betreft vierde klassers van havo en vwo die cul tuur en maatschappij, of econo mie en maatschappij in hun les pakket hebben. In totaal gaat het om ruim 125 meisjes en jongens die met in gang van deze week voor hun kortlopende maatschappelijke stage werden voorbereid met les sen over onder meer de structuur van zorgstichtingen. Ook kregen zij een opdracht die betrekking had op het werk waarmee zij waarschijnlijk in Frankeland te maken krijgen. Deelname is verplicht. Voor sg Graveland is het voor het eerst dat wordt deel genomen aan een dergelijk maat schappelijk programma. Volgens con-rector Connie Koning laten de meeste scholieren zich posi tief uit over hun deelname. "Voorzover ik weet wordt er niet gemopperd. En dat kan eigenlijk ook niet als je je interesseert voor wat gaande is in de samenle ving." Elke leerling wordt in één week twee dagdelen gekoppeld aan een vaste bewoner van Fran keland. Voor een paar uur wordt dus een onafscheidelijk koppel gevormd. De stagiair stelt zich beschikbaar op en steekt de han den uit de mouwen. SCHIEDAM - Herman Brood is aan gene zijde. Hoe hij het maakt is sinds kort bekend. Medium Marianne Richters en haar dochter Xandra Schweers kwamen via de Schiedamse heilige Li- duina in contact met Brood. Vorig jaar publiceerde Het Nieuwe Stadsblad hun ver haal. Nu, één jaar na dato, is er een boek uitgekomen met bekentenissen en filosofieën van een hemelse Herman Brood. Richters en Schweers kwamen kort na de dood van Brood plots in contact met de muzikant/kun stenaar. De heilige Liduina is tus senpersoon. Zij geeft de bood schappen uit de hemel door. Ook schildert Brood nog steeds aards, via de handen van Richters, dat wel. Volgens Richters en Schweers heeft Brood in 2001 geen zelf moord gepleegd maar is hij uitge gleden en van het dak van het Hilton hotel in Amsterdam geval len. Dit tot grote ontsteltenis van Beppie Brood, de zus van Her man. Zij liet de redactie weten dat de dames profiteren van de dood van haar broer. 'Zé verkon digen onzin', aldus Beppie Brood. 'Mijn broer heeft willens en wetens een einde aan zijn le ven gemaakt.' Richters en Schweers zijn een an dere mening toegedaan. Zij we ten zeker dat Hermans' kunst voortleeft via hun bemoeienis. Het boek 'Hemels Brood' toont schilderwerken die Brood via Ri- chers optekende. Tevens is de he melse Brood aan het woord in ge dichten en verhalen. Sentimenteel Het Amsterdamse genie is vaak sentimenteel. Zou het door de he mel komen? Hij schrijft bemoe- t digende verhaaltjes aan zijn na bestaanden. Soms verontschul digt hij zich ronduit voor zijn aardse leven. Tegen zijn zoon Marcel: Marcel, jongen van me.' Dat vond je altijd moeilijk om aan te horen, maar ik heb je vaak tekort gedaan, daar heb ik heel veel spijt van Marcel, en ik hoop dat je me het kunt vergeven Te gen zijn moeder: Ik heb je vaak om geld gevraagd. Negen van de WATERWEG - Het is de be doeling, dat de korfballers van KVV/Ridderhof op kor te termijn terugkeren naar de dan gerenoveerde velden op het complex aan de Wil lem de Zwijgerlaan. Ze heb ben tijdens de aanloop naar het seizoen en de eerste com- petitieweken gelogeerd bij het gastvrije Oranje Nassau, aan de andere kant van de stad. Lion van Klooster heeft er een goed gevoel aan over gehouden. De nieuw aangetreden coach en opvolger van Ronald Verweij, meldt namelijk met enig ver maak, een tikje gepaste trots en wat melancholie, dat hij 'op dit veld nog ongeslagen is.' Wijzend op de winst op de eerste competi tiezondag. Maar de nieuwe leids man beseft tegelijkertijd de be trekkelijkheid van zijn stelling. KW immers is niet meer de club van (om de lovende kwalificatie uit het begin van de negentiger jaren nog maar weer eens van stal te halen) het samba-korfbal. De rood-geel-blauwen zijn gewoon eersteklasser. Met ambities dat wel, maar niet met de opdracht om meteen de sterren van de he mel te spelen en voor de titel te gaan. Van Klooster is wel een en al enthousiasme, maar kent na een oefencampagne die niet be paald flonkerend was zijn beper kingen. 'De voorbereiding was bagger', beschrijft hij het resul- taat. En dat hebben zijn vele korfbalvrienden hem aardig inge peperd. 'Gefeliciteerd', meldde zijn mobieltje nogal eens met het nodige leedvermaak. In het profiel Hij laat zich er echter niet door uit het veld slaan. De winst op Sporting Delta (10-7 na een 5-5 ruststand) deed hem goed. Eigen lijk wist hij vooraf al, dat het goed zat. 'In de dagen, die voor af gingen aan die wedstrijd, zag ik ineens dat het ging Jopen en dat het kwartje gevallen was.' Lion van Klooster(34) past nauwkeurig in het profiel, dat KW al jaren hanteert bij het zoeken naar een trainer. Dat gold destijds bij het aantrekken van Jan de Jager, maar ook voor Rob van der Stelt. De nieuwe leids man speelde vijfjaar bij Wion en voordien afwisselend bij Nieu- werkerk en Avanti. Recent train de hij bij Dijkvogels de jeugd en besloot (omdat hij het best wel aardig vond om met de door hem opgeleide jongeren in het eerste te spelen) er toch nog een seizoen actief korfbal aan vast te plakken. Toch haakte hij halverwege de competitie - een beetje teleurge steld - af. 'De manier waarop daar de sport actief beleefd wordt is de mijne niet.' Daarna meldde hij zich ('voor een vrienden- dienstje') bij het Rotterdamse Sperwers. Het tekent Van Klooster ten voe ten uit. Hij beleeft korfbal. Ook op momenten, dat hij niet voor zijn club actief is. Zo ziet hij er niet tegenop om even een van de tegenstanders te gaan bekijken. 'Ben toch benieuwd hoeveel van de spelers dat ook doen. Ik heb ze gezegd, dat ik ga. Als zomaar een mededeling. Eens kijken hoeveel er mijn voorbeeld volgen.' In de weinige weken, dat hij met de groep bezig is heeft hij zich in middels een goed beeld kunnen vormen van de instelling, bele ving en mogelijkheden. tien keer was het zogenaamd om kleding of plaatjes te kopen. Maar toen gebruikte ik zoiets wat op drugs leek. Daar heb ik tot op de dag van vandaag nog steeds heel veel spijt van. Ik hoop dat je me het kunt vergeven.' Brood profileert zich in het boek ook als dichter. Geen goede ove rigens. De gedichten zijn meer rijmelaarij-tjes. Over de hemel: Als hier een conflict zich voor doet/Is dit in de kortste keren weer goed/Dan wordt er nooit over gelogen/Maar wel overheen gebogen. Opmerkelijk is het hoofdstuk waarin Brood sportcommentator Theo Koomen ontmoet. Koomen doet aan tafeltennis, dammen en schaken en nodigt Brood uit om mee te doen. Het is een zeer sen timentele kunstenaar die in het boek aan het woord is. De bruta le artiest lijkt veranderd in een melodramatisch mens. Shockeren De schilderwerken in 'Hemels Brood' zijn allen gesigneerd met Marianne Richters. Brood zal wel de eer aan haar willen laten, terwijl hij ze toch volgend Richters en Schweers creëerde. In het nawoord op de achterflap zegt Brood onder an dere: 'wil ik de mensen beneden blijven shockeren en verrassen, met de hoop dat dit een positieve uitwerking zal blijven hebben.' Shockeren doet het nooit, verras sen wel want de hemel heeft de rebelse Brood veranderd in het braafste jongetje van de klas. Een leuk boek voor de liefhebbers van alles wat er aan gene zijde gebeurt en een aardig sprookje voor degene die in helemaal 'niets' gelooft. Hemels Brood is een uitgave van DEuitgeverij, kost 39,50 en is bij de boekhandel verkrijgbaar of te bestellen via ISBN 90- 75675-78-X SCHIEDAM - Al 40 jaar drogist, dat is een feestje waard... en dat gaat Arie van de Graaf deze week vieren. Als eigenaar van drogist 'De Gaper' heeft hij een vakken nis opgebouwd die bijna niet te evenaren is. In het historische pand aan de Broersvest 71 is al 100 jaar een drogist gevestigd. Een warm en gezellig interieur. Een echt familiebedrijf. Gemoe delijk, daar stap je zo naar bin nen. De laatste 26 jaar voeren Arie van de Graaf en zijn vrouw Jannie er de scepter. Ze namen de zaak over van mevrouw Hout man. Van de Graaf heeft in die 26 jaar een enorme klantenkring op gebouwd. 'Als jij er mëë~sfó*pt, Arie, dan kan ik mijn drogisterij spullen nergens meer kopen", zei een klant eens tegen hem. Een waar woord. Van de Graaf ver koopt van die typische spullen die in de grote winkelketens niet verkrijgbaar zijn. Komt nog bij dat de drogist zijn klanten des kundig adviseert. Dat zie je niet veel meer. Bij veel winkels is het 'inpakken en wegwezen', maar Van de Graaf en zijn vrouw wil len dat de klant het artikel mee naar huis neemt wat hij of zij no dig heeft. En voor degene die slecht ter been is, worden de dro gisterijartikelen gratis aan huis bezorgd. Naast de verkoop van drogisterijartikelen en medicij nen is er ook een parfumerie in het pand gevestigd. Heerlijke geuren.van zwoel tot stoer. Van kruidig tot een bloemenzee. "Re spect voor de kltuftf, is de leus van Van de Graaf"Tien leus die gehoord mag wordén. Maar ach, Van de Graaf hSfflff liefde voor zijn vak en dat is te merken. Een drogist als 'De Gaper' tref je zel den meer aan.Schiedam heeft geluk. Drogisterij 'De Gaper', Broersvest 71, 3111 ED Schie dam Manifesteren 'Het zit wel goed', meldt hij. Hij verwacht, dat KW ook zonder de 'ouwe hap' in staat moet zijn zich in de eerste klas te manifes teren. In de laatste competitie wedstrijd (het niemendalletje te gen PSV) zag hij de laatsten van de vorige talentrijke generatie af zwaaien. IJsbrand den Breems en Arno Brouwer kent hij als tegen stander. Net als Hedy Mookhoek en Ronald Verweij. Nu is hij be zig met opbouwen van een jonge ploeg rond de routiniers Leon Klop en de broers Van der Graaf. 'Een uitgebalanceerd team', noemt hij het. 'Met twee lange gasten van om en nabij twee me ter. Die pakken gewoon 90 tot 100 procent van de rebounds. Ook zijn het net als Klop vaardi ge schutters. En daar omheen lo pen dan snelle dames, die lengte ontberen, maar wel goed in de steun zijn.' Die combinatie spreekt de ambi tieuze Rotterdam aan. 'Ik heb een bloedhekel aan verliezen. En ik ben geen trainer voor tweede klassers en lager', beschrijft hij zijn toekomstvisie. SCHIEDAM - De snoeppot aan het Hof van Spaland 4 kun je met recht een domein voor zoetekau wen noemen. De zaak werd begin augustus geopend. Een knus en gezellig winkeltje boordevol snoep. Het lijkt het snoephuisje uit het sprookje van Hans en Grietje wel. Met één verschil; bij de Snoeppot word je vriendelijk en met aandacht geholpen. Ercan Baran voert er de scepter. Hij kwijt zich uitstekend van zijn taal want de Snoeppot heeft alles wat maar met snoep te maken heeft in huis. Maar liefst 150 soorten schepsnoep. Je schept er zo een kilootje weg omdat de prijzen er laag zijn en de smaken verras send lekker. De Snoeppot heeft ook nog eens een keur aan oud- Hollands snoep geselecteerd. Zo als oma of opa ze al kocht. Duim- drop, kaneelstokken, spekkies of noga, mmm... En wil je iemand een zoet cadeautje geven, dat kan. Bij de Snoeppot pakken ze het snoep, inclusief luxe cadeauarti kelen fraai in. Dan heeft Baran ook nog een exclusieve serie gla zen snoeppotten of glazen melk flessen te koop. Maar dat is nog niet genoeg. Naast als dat heerlij ke snoep verkoopt de Snoeppot ook Italiaans ijs. 24 smaken, om van te watertanden. Zelfgemaakt in het eigen ijsfabriekje in Oud- Beijerland. Schiedam kan vanaf nu weer heerlijk snoepen, want zoals de Snoeppot is, is er niet één. Plan je verlof op pggm.nl/pensioenplanner PGGIÏ1 Weet watje waard bent. V Woensdag 14 september 2005 Het Nieuwe Stadsblad 37- 1441 NansWolters Scholieren gekoppeld aan ouderen... het bevordert begrip voor elkaar De hemel is goed voor Herman Ger van Veen Een zelfportret van Herman Brood dat in het boek is afgedrukt. KW-coach ziet kwartje vallen KW's Lion van Klooster zag zijn dames en heren in de competie-wedstrijd met speels gemak van Sporting Delta winnen. FOTO: ROEL DIJKSTRA P*' JÏM Arie en Jannie van de Graaf zetten zich altijd in voor hun klanten Foto: JOEP VAN DER PAL/ROEL DIJKSTRA De Snoeppot, het Schiedamse domein voor zoetekauwen Foto: JOEP VAN DER PAL/ROEL DIJKSTRA www.pggm.nl L

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 7