september 2005 SPONSORING BRANDERSFEESTEN ïr€# E re w if) m HUURSUBSIDIE WORDT HUURTOESLAG BRUISEND WIBAUTPLEIN jE o o Colofon Spreekuren complexbeheer Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad plus INFORMATIEMARKT 55+ EN WONEN 55 JAAR LANG TROUW AAN WOONPLUS HENDRICK DE KEYSER NIEUWE HUISBAAS ACTIE AUTOMATISCHE INCASSO NIEUWBOUW BOLS LANVAS HOF 13 www.woonplus.nl P contomKar in/ir BRANDERS FEESTEN r BRANDERS FEESTEN Q) Radactie Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Verhuur/algemeen: Reparatieverzoeken: 010 - 2045101 010 - 2045201 010 - 2045102 010 - 2045202 010 - 2045103 010 - 2045203 010 - 2045104 010 - 2045204 Slingerend door Schiedam met Woonplus Bel voor vragen naar Woonplus Woonplus verkoopt deel monumentaal bezit Bouw uw eigen droomhuis Bols Lanvas Hof kmm mmam mi mnmrnsmi rl r Woonplus Nieuws verschijnt doorgaans elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Lucia Broos (eindredactie) Rfidictliidmi: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045263 E-mail: yypsfyvoönplys.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 26 oktober. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van com plexen staan en voeren kleine reparaties uit. Om de complexbeheerders goed te kunnen bereiken, houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur. Van Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw Groenoord-Midden (ma. gesloten) Hans Schotte D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid (ma. gesloten) Mlke Kissaml Tijdelijk op ons kantoor in de Valeriusstraat 3 Heijermansplein (vr. alleen 's ochtends) Wlm Molenkamp Kantoor op begane grond Lisztplein (vr. gesloten) Cees van Ruiven Lisztplein 241a Zwaluwlaan (ma, woe en vrij van 11.00 tot 11.15 uur) Rob Vollendam Kantoor op onderverdieping De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donderdag spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur. B.H. Gretelaan Dennis Ingenkamp B.H. Gretelaan 263 Klaas Kater Erie Goovaart Klaas Katerstraat 126 Troelstralaan Harry Nagel Troelstralaan 83 Centrum (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Cees Angenent Bagijnhof 20 Oost (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) AbVIetje Wattstraat 35 West (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) Patrick van Waart Kortlandstraat na Zuid (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Henk Polak Oude Maasstraat 14 WoonplusNieuws SCHIEDAM Een evenement als de Brandersfeesten dat jaar lijks duizenden bezoekers trekt, geeft de stad Schiedam een extra Impuls. Daarom draagt Woonplus als maatschappelijk betrokken vast goedonderneming graag bij aan dit st^dsevene- ment. Zo biedt Woonplus, geheel in lijn met de historische sfeer rondom de Brandersfeesten, u gratis de historische stadswandeling 'fingerend door Schiedam' aan. Dit boekje wordt u graag door onze historische verklede marskramers over handigd op zaterdag 24 en zondag 25 september van 12.00 tot 17.00 uur, aan het begin van de Hoogstraat. Ontdek tijdens deze wandeling de verrassende geschiedenis die schuilt achter de vele monu menten die Schiedam rijk is! Met ingang van 1 januari 2006 wordt de uitbetaling van de huursubsidie door het Ministerie van VROM ondergebracht bij de Belastingdienst. Huurtoeslag komt In de plaats van huursubsidie. Het is een bijdrage van de overheid In uw huurlasten. Belastingdienst/Toeslagen zorgt ervoor dat huurtoeslagen terechtkomen bij de mensen die er recht op hebben. Voor u als huurder zal het even wennen zijn dat de aanvraagformulieren voor huurtoeslag in een witte envelop zitten met rode letters. Dat is het kenmerk van Belastingdienst/Toeslagen, en dus niet de bekende blauwe envelop. In september 2005 stuurt de Belastingdienst alle huurders die recht hebben op huurtoeslag een aanvraagformulier. Het ingevulde en ondertekende formulier moet vóór 1 november 2005 worden teruggestuurd aan de Belastingdienst. Mocht u nog vragen hebben over de huurtoeslag, belt u dan naar de afdeling Verhuur van uw Unit (kijk voor telefoonnummers bovenaan deze pagina). Seniorenwoningen op maat Op zaterdag 10 september vond de 'Informatiemarkt 55+ en Wonen' plaats In de Grote Kerk in Schiedam. Senioren konden met hun vragen over 'wonen In Schiedam' terecht op deze informatiemarkt. Woonplus liet haar woningaanbod voor senioren zien, net als andere woning- en zorgaanbieders zoals Stichting Fokus, de Frankelandgroep, het Woon Informatie Centrum, Stichting Ouderenwerk NIEUW: Woonplus huurder uitvergroot NWN, de ouderenbonden en Thuiszorg NWN. De informatiestand van Woonplus werd door ruim 400 geïnteresseerde senioren bezocht. Veelal door onze bestaande huurders die benieuwd waren naar ons aanbod van seniorenwoningen in Schiedam. Wilt u alsnog meer informatie over onze seniorenwoningen? Neem dan voor interesse in ons koopaanbod contact met ons op via tel. 010-2045104 en voor ons huuraanbod via tel. 010-2045100. Met ingang van deze editie schenkt Woonplus aandacht aan huurders, die - doorgaans onopval lend - zo opvallend zijn. Mevrouw Loes van Hattum is er één van. Gewoon, omdat ze zo'n bij zondere huurder is, en bijzonder, omdat ze zo'n gewone huurder is. Mevrouw Loes van Hattum kwam in 1951 met haar man en twee zoontjes (later volgde een 3e) in aanmerking voor de woning Rozenlaan 6 in Schiedam Tuindorp. "Een heerlijke plek om te wonen," zegt Loes ruim een halve eeuw later, als ze haar woning verruilt voor een genoeglijke plek in het Jacobs Gasthuis. Haar woning werd twee keer gerenoveerd en tijdens een informatieavond, vooraf gaand aan de renovatie in 2001, viel ze op. Woonplus werd flink onder vuur genomen en ineens stond ze daar. "Mag ik wat zeggen? Ik zit de hele avond te luisteren en hoor alleen maar negatieve klanken. Ik ben één van de eerste bewoners van Tuindorp en ik kan niet anders zeggen dan dat de enkele klacht die ik had, correct is afgehandeld. Laat die renovatie maar komen want mijn woning wordt er alleen maar beter van!" Loes verrichtte de openingshandeling van het opleveringsfeest van Tuindorp en genoot van haar gerenoveerde woning. "Mijn woongenot was hoog in de Rozenlaan," zegt Loes, "dat komt deels door mij, maar ook door Woonplus. Ik laat deze woning in mooie staat achter en wens dat ook het woonplezier achterblijft." 1 Mevrouw Loes van Hattum voor de woning waar ze ruim een halve eeuw woonde SCHIEDAM Met Ingang van 1 oktober 2005 draagt Woonplus een deel van haar monumentale woningbezit over aan Vereniging Hendrick de Keyser. Dit is een landelijk opererende vereniging die zich Inzet voor het behoud van architectonisch of historisch waardevolle huizen In Nederland. De overdracht betreft de woningen aan het Bagijnhof 1-7, Oude Kerkhof 5, Hofje van Belois en het Proveniershuis. Woonplus heeft besloten tot verkoop, omdat het beheer van historische panden in betere handen is bij deze gerenommeerde vereniging. De bewoners van de betreffende woningen, die regelmatig op de hoogte zijn gehouden over de voortgang van het verkooptraject, zijn onlangs schriftelijk geïnformeerd over het bovenstaande. Voor deze huurders verandert in principe niet veel. In plaats van Woonplus, wordt Hendrick de Keyser nu de organisatie aan wie ze hun huur moeten overmaken en bij wie ze terechtkunnen voor vragen over onderhoud. Nieuwland Festival wederom succesvol In het weekend van 10 en 11 september stond het Wibautplein weer In het teken van het Nieuwland Festival. Het Nieuwland festival werd georganiseerd voor en door bewoners, de gemeente Schiedam, Woonplus en andere instellingen. Het doel is om bewoners dichter bij elkaar te brengen en het imago van Nieuwland te verbeteren. Gezien de enthousiaste opkomst is dit aardig gelukt want het Wibautplein bruisde volop. Woonplus bedankt alle bewoners en andere par tijen die zich hebben ingezet om ook van dit Nieuwland Festival een succes te maken! Het optreden van JK (finalist Idols 2004) trok veel jeugdig bekijks. Vernieuwde prijzenpot Ze leest het iedere maand in het Nieuwe Stadsblad: "Woonplus deelt een dinerbon uit als beloning voor het automatisch overmaken van de huur". "Ze mogen mij wel eens zo'n bon over handigen," mijmert mevrouw Martens, "ik betaal ook vla automatische incasso." Het schetste haar verbazing dan ook toen Kathy Huitema, commu nicatiemedewerkster bij Woonplus, haar belde met de mededeling dat ze in september in de 'automatische incasso prijzenpot' viel! Woonplus reikte iedere maand een dinerbon uit aan drie huurders, die via automatische incasso betalen. Met ingang van 1 september is deze dinerbon vervangen door een VW-arrangement, een workshop bij chocolaterie de Bontekoe, of een geheel verzorgd drie gangenmenu bij restau rant 't Sterretje. Aan mevrouw Martens, de families Naderi en Pannekoek wordt deze maand het VW- arrangement uitgereikt, dat geheel aansluit op de Brandersfeesten. Al 'Slingerend door Schiedam' kunnen de prijswinnaars genieten van typisch Schiedamse aangelegenheden, zoals een fluister- boottocht of een Schiedams jenevertje in café Sjiek, het oudste café van Schiedam. Mevrouw Martens is erg blij met haar prijs. "Ik houd van wandelen en van een Schiedamse borrel!" vertrouwt ze Kathy toe. "je komt mij tegen in de stad tijdens de Brandersfeesten en ik ga genieten van jullie leuke prijs. Proost!" Wilt u ook in de prijzen vallen bij Woonplus? Als u al via automatische incasso betaalt, hoeft u niet anders te doen dan af te wachten. Betaalt u nog niet op deze wijze, haal dan een machtigingskaart op ons kantoor. Prijswinnares gaat 'Slingerend door Schiedam' Woonplus heeft een verrassing voor alle stadsmensen met buitenwensen: Bols Lanvas Hof. Vijftien ruime nieuwbouwwoningen rondom een sfeervol hof waar kinderen veilig kunnen spelen, inclusief een onderliggende parkeergarage. De locatie bevindt zich op het vroegere Bols Lanvas terrein aan het water van de Schie, in de achter tuin van molen De Noord. In dit project biedt Woonplus u de mogelijkheid om mee te helpen uw nieuwe huis van binnen af te bouwen. Daarvoor zijn verschillende bouwpakketten ontwikkeld, variërend van bijna alles laten doen tot het type doe-het-zelver. Uw eigen droomhuis was dus nog nooit zo dichtbij. Reeds vanaf 225.000 v.o.n. om precies te zijn. De bouw van dit project is reeds gestart. Wilt u meer weten over deze unieke kans? Vraag dan gratis een 'informatief bouwpakket' aan bij Atta Makelaars via tel. 010-4335710, website www.atta.nl. v

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 22