J resfest 2005 lil CE Meer info: Ahoy': 0900-2352469, 0,45 p.m. www.ahoy.nl Tips UIT de Big City Doundounba regio Eerste warming up van Nederlands enige Afrikaanse dansmiddag metAly N'Diaye Rose The Ramblers, Vader Abraham en Mieke vvikt Er op uit in (t groen? ...Doen! Gratis vervoer voor ouderen voor filmbezoek in Isala Theater Isala Film draait vanaf 4 oktober ook op dinsdagmiddag om 15.30 uur. Het Isala Theater voldoet daarmee aan de vraag van vooral oudere filmiefhebbers die liever niet 's avonds naar de film gaan. De middagvertoning is een proef van twee maanden, daarna wordt besloten of de middagvoorstel ling structureel in het programma wordt opgenomen. Senioren die niet op eigen gelegenheid naar het theater kunnen komen, kun nen een beroep doen op Vervoer op Maat via het Meldpunt Capel- le 010 -4501344. Inwoners van Krimpen kunnen bellen met 0180 - 517590. De Amerikaanse film Sideways bijt de spits af dinsdag 4 oktober. Deze film scoorde hoog op de favorietenlijstjes van Amerikaanse critici. Sideways is een wrang-komische roadmovie over wijn en de mannelijke mid- lifecrises. Aanvang 15.30 uur en 20.00 uur. Entree 6,50 filmvrienden 5,50. "Zij is het. Ronduit prachtig. Mooie stem en wat opvalt: schit terend begeleid. Ik wil later kunnen zeggen dat ik erbij was. Toen! Die eerste keer!"(Youp van 't Hek) Mooie woorden van Youp van 't Hek over het Franstalige zang en theaterprogramma van Wende Snijders. Wende zingt chansons als 'Ne me quitte pas', '£a va' en 'La Valse a Mille Temps' overtuigend en overrompelend. Wende Snijders wordt begeleid door een 5-koppig orkest. Zie ook: www.wende.nu Zaterdag 1 oktober, Theater de Stoep Spijkenisse Donderdag 6 oktober, Fortis Theater a.d Schie Schiedam Zaterdag 29 oktober, Isala Theater, Capelle ad IJssel - uit verkocht Donderdag 11 mei, Theater Het Kruispunt, Barendrecht Een ieder die wel 's in Afri- que is geweest heeft in ieder geval één Doundounba mee gemaakt! Welnu, je hebt geen ticket Bruxelles/Conak- ry meer nodig, een retourtje Rotterdam C.S volstaat! Want: in Rotterdam vindt vrijdag 30 september in Ca lypso Neerlands eerste echte indoor Doundounba plaats!! Bij dit muzikale spektakel is het publiek ook deelnemer en moedigt de musici en dansers aan. Big City Doun dounba dus in Rotterdam! Er treden diverse (inter)nationale spelers en dansers aan waaronder Souleymane Camara, Babara Bangoura, Youssouf Taoré (Sewa Kan) Oumar Diabaté (Koteba), Bayo Zepe (Ballet Djoliba), Bebe Youla (Djoliba, Sewa Kan), Bintou Koyaté Sekou Ahmed Diabi Inmiddels is deze lijst nog verder aangevuld met Abacar Keita, Ibrahim Sylla, Mohammed Cis- soko en Djibi Camara. In een Doundounba wordt vanuit de West-Afrikaanse traditie de hiërarchie tussen de mannen - via een dans - bepaald. In de moder ne stadsversie dansen zowel man nen als vrouwen. Het publiek staat hierbij in een kring om de drummers heen en moedigt de dansers en danseressen aan. Kun je Afrikaans dansen? Kom zeker wantje wordt door nationale en internationale spelers gelan ceerd! Een dansevenement bij uitstek dus! Het programma bestaat naast de Doundounba uit een masterclass djembé van Souley mane Camara en een dansworks- hop van Momo Touré. Daarnaast optredens van: Les Etoiles de Rotterdam, Les Etoiles de Boul- binet en Percussion Mandingue. Ook wordt er live Afrikaans ge kookt. Het programma begint 's mid dags om 13.00 uur en eindigt om 02.00 uur 's nachts. Het ziet er als volgt uit: 13.30 workshop djembé (Sou leymane Camara) 15.00 masterclass djembé (Sou leymane Camara) 17.00 dansworkshop (Momo Touré) 18.00/19.00u Afrikaans eten 19.30 aanvang avondprogramma Deelname masterclass/dansw orkshop 15,. Afrikaanse maal tijd €5,- (opgeven via eten@ba- sicdrum.nl) Entree 's avonds 7,50. Calypso ligt 200m van Rotterdam CS, naast de Pauluskerk en de Doe len. Er is een parkeergarage on der. Voor meer info of inschrijving kun je contact opnemen met Peter op 06-51927237 of met Souley mane op 06-41 78794. UIT Deze serie Zondagochtendcon certen begint op 2 oktober al di rect goed met een optreden van The Ramblers. Het populaire dansorkest -opgericht door Theo Uden Masman- staat aan de voor avond van haar 80-jarig jubileum! (in 2006). Zondag 9 oktober 2005 Zondagochtend 9 oktober wordt de ochtend van de Hollandse hits met Vader Abraham en Mieke. De Oostenrijkse grootvader van Pierre Kartner (1935) verdiende rond 1820 in Wenen de kost als troubadour. Het zat dus al een beetje in de genen. Pierre zelf won, toen hij 8 jaar was, de 1 e prijs na deelname aan een AVRO-song- festival. Hij leerde zichzelf gitaar, piano en contrabas spelen, ging naar een banketbakkersschool, deed een cursus tekenen schilderen en maakte als bassist deel uit van het trio The Letterset. Telkens pro beerde hij zijn liedjes te slijten aan artiesten, terwijl hij ondertussen een cafetaria runde of in de chocoladefabriek werkte. Kreeg hij eerst een steevast 'nee' te horen, later wilden sterren als Rocco Granata en Louis Neefs maar al te graag liedjes van Kartner opnemen. Robert Long is getroffen door een hartaanval en gelukkig met succes gedotterd. Helaas kan daarom het Zondagochtendconcert van 23 ok tober 2005 niet doorgaan. Het concert wordt verplaatst naar de Voor jaarsserie van de Zondagochtendconcerten en wel naar zondag 19 maart 2006. Kaartjes blijven geldig voor deze datum. Els Neijts Daylight Dancing, de eerste en enige Afrikaanse dansmid dag van Nederland gaat de ko mende barre tijden weer op fleuren. Het muzikale live ge deelte wordt op de eerste mid dag op 2 oktober verzorgd door niemand minder dan Aly N'Diaye Rose. Al op twaalf-jarige leeftijd maak te Aly N'diaye Rose formeel deel uit van het orkest van zijn vader en ging mee op wereldtour door Afrika, Europa, Amerika en Ja pan. Hierdoor kreeg hij de gele genheid om op festivals naast we reldsterren als: Miles Davis, Rol ling Stones, James Brown, Stevie Wonder en Peter Gabriël te spe len. Vervolgens is hij in 1980 een aantal jaren werkzaam geweest als muziekdocent in Dakar. Daar na vertrok hij naar Frankrijk om les te geven in Toulon en Parijs. In 1987 kwam Aly N'diaye Rose samen met Doudou's orkest naar Nederland voor een optreden op het North Sea Jazz festival. Bij deze gelegenheid ontmoette hij Wolly Meriën van de Roots Dan ce Theater School, die hem uitno digde om samen te werken aan diverse projecten. Tegelijkertijd werd hij gevraagd om percussie- les te geven aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, wat hij tot op heden nog steeds met veel plezier doet. Nieuw, nieuw, nieuw! Rose is net terug uit geboorteland Senegal, borrelend van inspiratie die hij bij zijn familie heeft opge daan. "We spelen altijd hele da gen met zijn allen. Eten natuur lijk ook samen. Iedereen heeft ideeën Daar komen altijd nieuwe composities van. Ik breng ook mijn halve familie mee het podi um op. En in november sta ik met mijn hele familie in de Melkweg. Speciaal voor Nighttown breng ik een nieuw programma, een béétje rustig, niet al te hard. Om dat ik gewend ben voor grote me nigten te spelen is dat al gauw te hard voor een intiemere zaal als Nighttown theater maar het blijft een gouden plek om te spelen" Er is nog meer nieuw. Vanaf he den is de dansvloer rookvrij. Niet om rokers uit te bannen maar om dat zelfs rokers vinden dat roken en dansen niet samengaan. In het café en op de ring is het geen pro bleem. Ook het aanbod aan workshops is uitgebreid. Niet al leen meer Afrikaanse dans maar ook drums, djembé en Egyptisch buikdansen. Rose zelf zorgt voor de inbreng van nieuwe instrumenten die ook in zijn familie bespeeld worden zoals de waterdrum en de sabar. "De waterdrum is een instrument van een halve kalebas die op wa ter drijft. Dat geeft een beetje dof geluid. Maar afhankelijk van de grootte van de kalebas en de diepte van het water verschilt de klank. Behalve N'Diaye Rose betreedt op latere data ook nieuw bloed het podium zoals de nieuw ge vormde Rotterdamse formatie Les Etoiles de Rotterdam (al eer der te horen en zien op een ander Afrikaans evenement in Calypso (zie het andere artikel op deze pagina). En verder nog Wulaba- kan, Junior Percussion, Sene Per cussion, Nokoss en The African All Stars. En natuurlijk alle ande re Afrikaanse ingrediënten: workshop Afrikaanse dans door Neel de Jong, DJ Erick uit Kenia, kinderactiviteiten, Afrikaanse hapjes en nog veel meer. Daylight Dancing, zondag 2 oktober, aanvang 14.00 uur, loka- tie Nighttown Theater Rotterdam (3 min. lopen vanaf CS) entree 8 euro, kinderen van 0-4 jaar gra tis, 5-11 jaar 4 euro.Overige da ta: 6 november, 4 december, 8 ja nuari 2006 5 februari 2006 en 5 Foto's: Aly N'Diaye Rose Company maart 2006. Zie voor meer info de site www.wereldprodukties.nl Wegener Zondagochtendconcerten Win vrijkaarten voor Zondag 2 oktober 2005 DIGITAL FILM FESTIVAL The Ramblers Een bezoek aan eei%J<uns|beurs is een uitstekende manier om met kunst kennis'Tb maken. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat KUNST-in-AHOY, waar zo'n 500 honderd professionele internationale kunstenaars exposeren en ver kopen een daverend succes is. Dit jaar komen er zelfs meer dan 50 kunstenaars uit Groot Brittannie. Ontmoet de kunstenaars en hun kunstwerken. Door het rechtstreekse contact is de sfeer op de beursvloer gemoe delijk. Vele kunstvormen zijn vertegenwoordigd; schilde ren, vormgeving, beeldhouwen, keramiek, sieraden en fo tografie. p Lezersvoordeel 7, 8 en 9 oktober KUNST-EVENT in Ahoy' 50% korting p.p. 2,- korting p.p. In het Natuur- en recreatiegebied "de Hollandse Biesbosch" in Dordrecht is een informatiecentrum voor ruimtevaart, weer- en sterrenkunde gevestigd: Sterrenwacht Mercurius. Neem een kijkje bij de grootste meteorietenverzameling van alle sterrenwachten in Europa! Zie hoe de Aarde eruit ziet vanuit de ruimte of ervaar hoeveel je zou wegen op een willekeurige planeet in ons zonnestelsel. Kijk door een echte Carl Zeiss telescoop naar de Maan. Hoe klonken de eerste woorden van Neil Armstrong toen hij als eerste mens voet op de maan zette? Wel eens een tor nado generator gezien? Hiermee kan je zelf een heuse tornado maken. Verder is er ook een Van der Graaff-generator, waarmee te zien is hoe bliksem ontstaat: de vonken vliegen zichtbaar over! Er is van alles te doen en beleven! Lezersvoordeel Alleen geldig in oktober Sterrenwacht Mercurius -T_1 Dit jaar vindt Resfest Digital Filmfestival voor het eerst in Neder land plaats en wel in Rotterdam (Lantaarn Venster) en Amsterdam (De Balie) op 7, 8 en 9 oktober. Resfest is een bijzonder film-, mu ziek- en lifestylefestival met een unieke verzameling van originele korte films met o.a The Dutch Mix, de beste film-, video- en ani matieproducties van Nederlands toptalent. Documentaires zoals, Just for Kicks over de opkomst van de sneakercultuur in beeld gebracht in combinatie met een live evenement of Infamy, de langverwachte graffitidocumentaire van Doug Pray, De allerbeste muziekclips worden vertoond (o.a. Beek, Traktor, Chemical Brothers, Four Tet en LCD Soundsystems) en natuurlijk ontbreken live muziek, VJ en DJ events niet. Actief meedoen kan ook met een regie workshop. Het populaire dansorkest staat aan de vooravond van haar 80-jarig jubileum! (in 2006) Met hun 'middle of the road' muziek begon het orkest met optredens in dancings tijdens de jaren 30. O.l.v. dirigent: Jacques Schols bestaat het re pertoire uit oude successtukken maar ook uit recent werk. Hierin presenteert de nieuwe generatie instrumentalisten/ solisten zich deze zondag aan het publiek. Lezersvoordeel 1 euro korting p.p. 9 oktober 7, 8 en Resfest Digital Filmfestival fTl Maak kans op 2 vrijkaarten voor Resfest Digital Filmfestival Zondag 2 oktober Op Daylight Dancing kom je de winter wel door 1e Lustrum van Kunst-EVENT in Ahoy' Ahoy', Ahoyweg in Rotterdam Openingstijden Vrijdag 7 oktober: 17.00 - 22.00u. Zaterdag 8 en zondag 9 oktober: 10.00 - 18.00u. Tegen inlevering van deze bon op vrijdag en zaterdag op zondag op de normale prijs van 12,-. Tot 12 jaar gratis. ©Maximaal 2 personen per bon Deze actie is niet geldig icm andere kortingen WGGGNGR huis-aan huiskranten Presentatie: Gerard Cox Infoopmuziek en begeleiding: Bert Nicodem Programma najaar 2005 Zo. 9 okt. Ochtend van de Hollandse Hits Zo. 23 okt. Het concert van Robert Long is verplaatst naar 19 maart 2006 Zo. 30 okt. 'Music from Las Vegas' Zo. 6 nov. Mastreechter Staar Zo. 13 nov. Jazzgrootheid Monty Alexander Zo. 20 nov. Joke Bruijs zingt haar moerstaal Zo. 27 nov. Gospelochtend Zo. 11 dec. Lady of Jazz in concert; Laura Figy Zo. 18 dec. White Christmas de doelen De Doelen: open vanaf 9.45 uur, Grote zaal vanaf 10.30 uur Aanvang concert 11.00 uur Kaarten zijn verkrijgbaar 11 euro, bij de kassa van de Doelen, Bureau Hanson, Straatweg 179, tel: 010-4225244 in Rotterdam en bij de kantoren van Wegener Huis- aan-huiskranten: Prins Hendrikkade 16, tel. 010-4699911 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. De Wegener Zondagochtend-concerten worden mede mogelijk gemaakt door Wegener Huis-aan-huiskranten, Fondel, Van Antwerpen Cartonnage, Westermeijer Groep, Pickwick Tea, Drukkerij Domstad en Organisatiebureau Hanson. www.zondagochtendconcerten.nl Baanhoekweg 75 in Dordrecht L^| dit/mvr9.00u - 17.00u za. 13.00u -22.00u zo. 13.00u -18.00U Iedere eerste vrijdag van de maand van 20.00 - 23.00 uur Tegen Inlevering van deze bon bij de kassa (normale prijs 3,- p.p. kinderen 2,- p.p.) Meer info: 0184-490660 www.sterrenwacht-mercurius.nl 4 personen per bon Deze actie is niet geldig i.c.m andere kortingen. Geldig in oktober 2005 WGGGNGR huis aan huiskranten op 7, 8 of 9 oktober Wat moet je doen? Stuur één smsje naar 2121 als volgt: WIN(spatie)FILM(spatie) en vervolgens je naam en woonplaats. Je ontvangt een sms bericht terug a 0,40ct Wegener Huis-aan-huiskranten 'geeft 3x2 vrijkaarten weg voor één van de filmvoorstellingen op vrijdag, za terdag en zondag bij Lantaren-Venster. Theater Lantaren/Venster Gouvernestraat 133 in R'dam Aanvang voorstellingen: 16.00, 18.00, 20.00 en 22.00u. op vrijdag, zaterdag en zondag Dagkaarten 16,- p.p. en voorstellingskaarten 6,-. Kassa/reserveren Lantaren/Venster: 010 - 277 22 77 Infolijn: 010-277 22 88 Meer info over het festival: www.dnerve.com of resfest.com WGGGNGR huis aan huiskranten Leidschendammer Hout/Vlietland/Vogelplas Starrevaart Op 2 oktober starten er natuurwandelingen van 5, 10 of 15 km in Leidschendammer Hout/Vlietland/Vogelplas Starrevaart, georgani seerd door Groenservice Zuid-Holland en Wegener Huis-aan-huis kranten. Voor kinderen is er aan de 5 km route een speciale puz- zeltocht verbonden. j' Startpunt: Megaplaza Starlight, De Star 51 in Leidschendam L_) I Start: tussen 11,00u -15.00u op eigen gelegenheid. Om 14.00u is er een excursie o.l.v. een gids Kosten 1,- p.p. (t/m 12j. 0,50) Bij startpunt Megaplaza Starlight: Koffie met appelgebak en slagroom 2,95 en lunch een saté schotel 4 stokjes kip saté met huzaren salade, stokbrood, en kruidenboter 7,95 f f' 1 Info: 010-2981010 of www.recreatiezuidholland.nl «of*

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 17