16." 28." Tien dagen feest in Nieuwe Passage Laat je y\ opleiden tot i keukenmonteur De Keukenmari KADODAGEN www.zuiderster.nl De tram rijdt weer ■1 t Kortweg uw huis op Huislijn.nl L'MilHi Vier straten op zwarte lijst Monumenten voor 55+ Deuken dag Historische collectie van Schiedam gedoemd tot zwervend bestaan WORDT PEDICURE eukenman! Word vakman bij GALLEGALL Het Nieuwe Stadsblad Marianne van Velzen Hoofdzaken... Administratief medewerker COLLEGE DE PARIS U zoekt een huis? U vindt een huis! Zondag 2 oktober OPEN in Capelle van 12-17 uur PROFITEER NU HET NOG KAN! Een streling voor het oog zeefdruk cadeau! bij Varilux VARILUX SCHIEDAM - Het Proveniers huis, het Bagijnhof en het Hofje van Belois. Deze drie Schiedam- se monumenten worden exclu sief gereserveerd voor 55 plus sers. Dat heeft de nieuwe huis baas, de vereniging Hendrick de Keyzer laten weten. De vereni ging geeft de voorkeur aan ou deren vanwege de aard en het besloten karakter van de com plexen.' Overigens geldt de voorkeur alleen bij nieuwe huur ders. De drie monumenten wor den op 1 oktober aan de vereni ging overgedragen door de hui dige eigenaar Woonplus. Hend rick de Keyser is een landelijke organisatie die zich bezighoudt met restaureren en beheren van monumenten. SCHIEDAM - Dries Car Clinics houdt zaterdag 1 oktober de re gionale Deuken Dag. Bij het Focwa autoschadeherstelbedrijf worden kleine en grotere deuken vakkundig onder handen geno men. Dries Car Clinics werkt met een nieuwe innovatie: uit deuken zonder spuiten. De tech niek is met name geschikt om kleinere deukjes te herstellen en een stuk goedkoper dan de klas sieke methode. Voor grotere schades kan men tijdens deuken- dag terecht voor een taxatie en een scherpe offerte met deuken- dagkorting. Verder zijn er diver se demonstraties te zien van an dere schadebehandelingen. Deuken Dag. 1 oktober van 8.00 tot 16.00 uur bij Dries Car Clinic, Bokelweg 100, Spaanse- polder, Schiedam. Genieten is... Johnnie Walker SCHIEDAM - De Nieuwe Passage bestaat tien jaar. De winkeliers laten de verjaar dag niet ongemerkt voorbij gaan. Donderdag start een tiendaags jubileumfeest met leuke aanbiedingen en tal van activiteiten voor jong en oud. Bij de festiviteiten speelt het cij fer tien een grote rol. Zo zijn er speciale aanbiedingen rond het cijfer tien, die ook tien dagen gel dig zijn. En bij elke aankoop ont vangen klanten een kraskaart. Wie een 'hoera' open krast kan de kaart inwisselen voor een fleurig boeket, een feestelijke taart of een leuk giftsetje van Adidas. Voor kinderen zijn in de winkels kleurplaten verkrijgbaar, waarmee tien leuke prijzen ge wonnen kunnen worden. Berengoed Het jubileumfeest wordt luister bij gezet door tal van leuke acti viteiten. Dat begint donderdag al. Onder het motto 'al tien jaar berengoed' worden ballonnen en andere leu ke attenties uitgedeeld. Een tweetal lakeien zorgt voor een vorstelijk ontvangst van het win kelend publiek en 's-middags is er muziek van het trio Dinges En- zo. De kids kunnen zaterdag een rondje Nieuwe Passage maken in de Malle Vlieger en de Malle Molen. Een clown deelt popcorn uit. De Funfare maakt het feest op deze zaterdagmiddag com pleet. Koopzondag De koopzondag krijgt deze week een extra feestelijke tintje. Zo struinen twee picolo's door het winkelcentrum, die hoog boven het publiek uittorenen en leuke attenties uitdelen aan jong en oud. Het eenmansorkest De Or kestbak laat overal in het winkel centrum van zich horen. Onder het winkelend publiek be vindt zich ook de Familie Vest dijk. Straattheater over het ste reotype burgerlijk gezin uit de ja ren vijftig. Wanneer vader, moe der, zoon Bart en de baby op pad gaan gebeurt er van alles. Zeker wanneer Bart het zijn ouders knap lastig maakt met zijn kat tenkwaad. Overigens is het parkeren in de garage van de Nieuwe Passage ook deze koopzondag gratis. Slotdag Zaterdag 8 oktober is de slotdag van de festiviteiten. Bezoekers lopen deze dag grote kans een prent te krijgen. Niet van oom agent maar een gratis prent van karikaturist en sneltekenaar Jo- han van Dam. Wie het geluk heeft door deze kunstenaar te worden vereeuwigd zal een glim lach zeker niet kunnen onder drukken bij het zien van het re sultaat. De circustrein rijdt een rondje door het winkelcentrum en het Fatastrio zorgt voor de gezellige, muzikale noot. Jubileumfeest de Nieuwe Pas sage, van donderdag 29 septem ber t/m 8 oktober. SCHIEDAM - De Histori sche collectie van Schiedam krijgt geen permanente piek in het gerenoveerde Stedelijk Museum. De oude spullen passen niet meer bij het mu seum, dat zich vooral op mo derne kunst wil gaan rich ten, zo bleek tijdens de be handeling van de beleidsnota Stedelijk Museum door de gemeenteraad. Naar goed Schiedams gebruik heeft de gemeente torenhoge am bities met het Nieuwe Stedelijk. Dit keer gaat het om niet minder dan trekpleister voor de interna tionale kunstwereld. "Wij willen met het Stedelijk Museum op Eu ropees en mondiaal niveau opere ren", liet wethouder Meijer van cultuur weten. Hij wil de strijd aangaan met an dere musea en als strategie is ge kozen om het vizier te richten op moderne kunst. "De historische collectie trekt nu eenmaal een an der publiek", legt de wethouder uit. Zwervend Niet dat de Historische collectie helemaal in de kast verdwijnt. Op wisselende locaties komen tijde lijke tentoonstelling. Het bete kent wel dat dat het historisch erfgoed van de stad een zwer vend bestaan zal gaan leidden. Bij het samenstellen van de ten toonstellingen zal de expertise van de historische vereniging worden ingeroepen en er zal een historisch conservator komen. Marcel Houtkamp, fractievoor zitter van D66, pleit juist voor een plek binnen het museum. Met een verdubbeling van het vloeroppervlak van het museum moet dat mogelijk zijn. "Vernieu wende kunst en de historische collectie hoeven elkaar niet te bijten," aldus Houtkamp, "De Schiedammers hebben er recht op om deze collectie in het muse um te zien." Rommelzolder Maar wethouder Meijer denkt niet dat de Schiedammers zitten te wachten op een permanente tentoonstelling van de stedelijke rommelzolder. "Ik denk echt niet dat de Schiedammer met open mond zal komen kijken naar een stapel oude potten en pannen," aldus de wethouder. Hij beloofde dat er volgend jaar minstens twee tentoonstellingen zullen komen van de historische collectie. De tentoonstellingen zullen ieder drie maanden duren en op verschillende locaties te bezichtigen zijn. Meijer sloot ook niet de mogelijkheid uit dat delen - Het programma van het Film huis Schiedam, donderdag Cha rade (Stanley Donen), vrijdag en zaterdag september: Tarnation (Jonathan Caouette). Aanvang 21.00 uur, de kassa is open vanaf 20.30 uur,kaarten 7 euro dona teurs 5,50 euro, CJP CKV 65+ en kinderen (tot 12 jaar) 4,50 eu ro. - Zaterdag is er een Schiespoor- dag in het clubhuis aan de Wes terkade 21van 10 tot 16 uur, toe gang 0,75 euro voor kinderen 0.50 euro. Defecte treinen, kun- Hoezo zweverig werk? G(.z DELpLANQ LlP SS!2®0 GGZ DELFLAND mgm s s sa os Aan de slag als Start 14 november '05 in Schiedam met de opleiding tot Administratief Medewerker. Geen speciale vooropleiding nodig! KUNSTGEBITTEN nen ter reparatie aangeboden worden. KERKDIENSTEN - Zondag is er om 10.30 uur in de St.Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99,een viering van woord en communie m.m.w. van het "Meezingkoor" o.l.v. Nu- ma Bracamonte. Zaterdag 17.00 uur viering met muzikale begelei ding, voorganger Pastor Lidwien Meijer. - Zondag zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 16.30 uur, Bel nu: 070 - 363 21 88 De makers van keukens uit Kaatsheuvel Meer dan 19.000 woningen op www.huislijn.nl 1VI SCHIEDAM - Milieudefensie heeft vier Schiedamse straten op de zwarte lijst van de smerigste straten van Nederland gezet. Het gaat om de Brauwweg, Oranje straat, Burgemeester Knappert- laan en Broersvest. De luchtkwa liteit in deze straten is volgens de organisatie ver onder de maat. Milieudefensie vindt dat ge meenten te weinig doen aan de luchtvervuiling. Daarom worden buurtbewoners opgeroepen knal gele waarschuwingsstikkers op te plakken met de tekst: 'Laat ons niet stikken. Schone lucht nu'. Maatregelen die, volgens Milieu defensie, genomen kunnen wor den zijn: het weren van vrachtau to's en bussen zonder roetfilter, autoluw maken van binnensteden en het invoeren van eenrichtings verkeer. Bij het opstellen van de lijst met 200 smerigste straten baseert Mi lieudefensie zich op cijfers van de gemeenten zelf. Middelgrote gemeenten zijn namelijk ver plicht de luchtkwaliteit binnen hun grenzen in kaart te brengen. Boven aan de lijst staan de grote steden Rotterdam Utrecht, Den Haag en Amsterdam. De stikkeractie is eigenlijk ver boden maar volgens Milieude fensie is sprake van 'nood breekt wet'. "Laat die lokale politiek eindelijk aan de slag gaan voor de luchtkwaliteit. Een stad is pas leefbaar, als de luchtschoon is", schrijft de organisatie. van de collectie af en toe zullen opduiken binnen het museum. voorganger is ds. W. van Sorge. - Zondag bij de Hervormde Evan gelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger Ds. L.H. Oosten, om 17 uur in Grote Kerk Dr. P. Buitelaar. - Zondag is er een dienst bij De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap om 10.30 uur voorganger is Mw. Ds. H.M.J. Meijer. - In de Evangelisch Lutherse Kerk is zondag een dienst om 10 uur voorganger is Ds. T. Zeven bergen. - Zondag is er in de Liduinakapel (Frankeland) om 9.15 uur eucha ristieviering, voorganger is pater W.Saris met medewerking van het Liduinakoor SCHIEDAM - Technisch medewerkers voeren zondagochtend een laatste controle uit op het tracé van de TramPlus. Schiedammer J.C. de Bruin volgt de verrichtingen van de TramPlus uit belangstelling en maakte deze foto. "Voor de proef hebben ze oud tramstel gebruikt. Er werd voornamelijk gekeken naar de bovenleidingen", vertelt hij. De proefrit bracht geen problemen aan het licht. Sinds maandag rijdt de tram weer tussen de Beatrixlaan tot het eindpunt in Spaland. Het nieu we gedeelte naar Vlaardingen is nog niet in bedrijf. Naar verwachting zullen de werkzaamheden daar eind oktober worden afgerond. Even de weg kwijt? Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam GGZ DELFLAND mS E SI 13 0 ,1 I brillenglazen Woensdag 28 september 2005 Het Nieuwe Stadsblad MMHHHHHMMMI Pagina 3 Blended Scotch Whisky, lOOcl Red Label 22f Black Label 38." Geniet maar drink met mate. Aanbieding isgeldigt/m 1 november 2005. Genieten Genieten Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegen er. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 4455.590 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, WGGGNGR huis-aan-huiskranten SCHIEDAM De familie Vestdijk winkelt op koopzondag in de Nieuwe Passage en dat leidt ongetwijfeld tot hilarische verwikkelingen. foto: PMS PROMOTIE Stedelij k wil geen oude spullen Het Stedelijk Museum Schiedam gaat zich na de renovatie exclusief richten op moderne kunst. Specialisten In Geestelijke Gezondheidszorg j Specialisten In Geestelijke Gezondheidszorg Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Een halve dag of één avond per week gedurende 8 maanden. Start begin nov. Laag cursusgeld, boeken en instrumenten gratis. Alle kosten aftrekbaar voor de Belasting. Ook opleiding schoonheidsspecialist. Vraag informatie en gratis studiegids, ook 's avonds en in het weekeinde, telefonisch bij: Laan van Meerdervoort 368, Den Haag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station Meer informatie? Bel gratis: 0800-0993355 Adv.code: 7457 Scheidegger Opleidingen Wij zoeken enthousiaste keukenmonteurs voor het plaatsen van keukens en de daarbij behorende serviceverlening in je eigen regio. Je bent in het bezit van rijbewijs B en eigen auto. Na een gedegen opleiding krijg je een bestelauto, fax en telefoon van de zaak. Ben je representatief, spreek je vloeiend Nederlands, heb je een goede instelling en twee rechterhanden? Interesse? Ga naar www.keukenman.nl en vul het sollicitatie formulier in, of stuur je cv met motivatie naar: De Keukenman, afdeling W&S, postbus 10012, 5140 DA Waalwijk. vind De ZuiderSter blijft u verrassen als het gaat om daverende akties! Dit betekent naast grandioze kortingen op tal van onze geselecteerde meubels ook nog eens een gratis kado. BjpjgSSl"-' Kom naar één van onze winkels VOOR DE LAATSTE KADODAGEN! Aalborg 15, Barendrecht - Eögggg foto:ARCHIEF/ ROEL DIJKSTRA Technische controle van hetTramPlustrace op de Scheepvaartweg. foto: J.C. DE BRUIN GGZ DELFLAND 0S0E3 Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam Hoofdweg 18, Capelle aan den Ijssel I Arthur Bernard Gerti Bierenbroodspot Brauck Clemens Briel Casper faassen Kantcbo Kanev Mlchiel M Kees Satentfjn SaWne Tuchel Guy Vandenbranden WH Willemsen Een echt Varilux brillenglas is een streling voor het oog. Met geen enkel ander multifocaal glas kunt u zó natuurlijk zien. Alleen Varilux glazen (herkenbaar aan de laser gravering) geven u op elke kijkafstand de best mogelijke correctie. Laat u ze ook nog eens voorzien van de unieke Crizal Alizé coating, dan zijn uw glazen bovendien vet-, vuil- en waterafstotend. Zodat u straks optimaal kunt genieten van uw waardevolle genummerde en gesigneerde zeefdruk van een bekende kunstenaar. De zeefdruk krijgt u van ons, zolang de voorraad strekt, tot uiterlijk 1 december 2005 cadeau bij aankoop van een nieuwe bril met de unieke Varilux glazen. De oplage van deze (39 ver schillende!) zeefdrukken is gelimiteerd, dus hoe sneller u uw bril kiest, hoe groter uw keuze. Hoogstraat 2 Schiedam Telefoon (010) 473 59 19 E-mail info@tempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek.nl Varilux, ver vcxxurt en dicht bij u

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3