Naakte waarheid en rauwe schoonheid Lekker uit maar niet té Gedanste straatcultuur mét dj en trampoline -sm ma s 4 :qd 15e Grote Internationale Poppen- en Berenbeurs Ahoy', Ahoyweg 10 In Rotterdam 10 jaar Snerttram Met winterkorting naar ik* 4 personen per bon CC Tips UIT de regio Muziek uit The Matrix Negende try-out Nieuwe come back Musical Annie 15e Grote Internationale Poppen- en Heren beurs Speciale jubileumtrip met Pannenkoekenboot! Het eerste en enige optreden in Nederland (Maastricht, juni 2004) bevestigde de vermoe dens: de Japanse percussie groep Gocoo zette een meer dan indrukwekkende show neer. Deze slagwerkgroep bestaat uit 7 vrouwen en 4 mannen, die op in novatieve wijze, moderne grooves combineren met meer dan 30 taiko's (Japanse drums). Ze combineren de traditionele Ja panse muziek met westerse ele menten, waarbij de beats zonder meer aanzetten tot dansen. Abso luut hoogtepunt in de muzikale carrière van Gocoo is hun mede werking aan de film's Matrix Re loaded en Matrix Revolutions. Deze knallende voorstelling én de spectaculaire lichtshow is op zaterdag 8 oktober om 20.15 uur te zien in het Fords Theater a.d Schie. Dit is de enige voor stelling die Gocoo geeft in de re gio Rijnmond! UIT Marco Goecke wordt in Duitsland een ontdekking genoemd en gezien als ver nieuwer van de dans. Wat hij doet is absoluut origineel en uniek te noemen. Goec- ke's reputatie stijgt in snel tempo. Vorige week is hij be noemd tot huischoreograaf van het Stuttgarter Ballet. Zijn werk is in Nederland voor het eerst te zien bij Scapino. In februari een première in Stut tgart, in juni een nieuw stuk voor Hamburg: Marco Goecke is mo menteel de rijzende ster in de Duitse balletwereld. Het vreem de is dat de 32-jarige Wupperta- ler zijn choreografieën eigenlijk helemaal niet voor balletdansers maakt: men ziet bij hem geen en kele pirouette, nauwelijks een gestrekt been, en ook lifts komen amper voor. Dit soort dingen sluit Goecke niet uit, maar hij heeft de virtuositeit van de dan sers voor iets heel anders nodig: voor zijn vaak razendsnelle be wegingen, voor de abrupte tem powisselingen, voor de coördi natie van zijn versplinterde es thetiek. Een ontdekking is hij al leen al omdat zijn stijl totaal an ders dan anders is, omdat hij op geen enkele manier probeert de zwierende benen van William Forsythe of de gehoekte voeten van Mats Ek na te volgen. On verdeeld applaus of enthousias me roepen zijn sombere balletten nooit op; ze polariseren eerder en laten de toeschouwers ontred derd achter. Meestal zijn de reac ties veel emotioneler dan bij het afstandelijk beschouwen van ab stracte bewegingen. Van woensdag.5oktober tot en met vrijdag 8 oktober in de Rotterdamse Schouwburg. Zie voor meer info www.scapinoballet.nl Hans Liberg staat garant voor een avond topentertainment, vol energie, muzikaliteit en een hoog lachgehalte. Zijn vorige show heeft hij drie seizoenen met veel succes in binnen- en buitenland gespeeld. Nu staat entertainer, pianokomiek en Emmy Award Winnaar Hans Liberg maar liefst drie avonden in De Stoep met zijn nieuwe show getiteld 'De Negende'.Helaas is die al hele maal uitverkocht. Nog wel te zien van 7 tot en met 10 november in Theater het Kruispunt in Baren- drecht. Na een zeer geslaagd Maison Royale Festival in Amsterdam is het nu tijd voor de Rotter damse editie. Maison Royale is wederom een tweedaags culi nair en muzikaal festival voor iedereen die de disco- en house- events een beetje ontgroeid is, maar nog wel van een gezellig feestje houdt. Wel lekker uit maar niet té: het festivalgevoel maar dan op je hoge hakken. Dus lekker eten, cocktails en well-dressed people die met of zonder kinderen op een unieke locatie willen genieten van mu ziek en vooral van elkaar. Maison Royale is een geheel eigen en echt festival met als motto: "Fête La Vie Het Nieuwerwetsche Feesten Maison Royale vindt plaats op 22 en 23 oktober in de VanNelleFa- briek in Rotterdam. Organisator Marcel Pantera, oorspronkelijk afkomstig uit Rotterdam en be kend van de spraakmakende SO AP feesten, is een trendsetter op het gebied van uitgaan. Met Maison Royale waarbij het gaat om sfeer, intimiteit en kwaliteit, weet hij wederom de juiste snaar van het moment te raken. Deze 'Promenade du Plaisir' biedt met de sfeervolle mix van eten, drin ken, entertainment en muziek een nieuwe 'move and groove' voor iedereen. Middelpunt van de locatie is het supersize terras dat wordt gehost door de 'leukste' cafés en restau rants van Rotterdam waaronder; Bazar, Toaster, Rosso, Lokanta, Dim Daily, Asian Glories, Open, O'Pazzo, het vegetarische restau rant Gheestige Willem en de Bonte Koe(chocolaterie). Om het terras heen staan drie luxe spie geltenten waar genoten kan wor den van Jazz, food, funk soul. Dus geen stampende house maar een aanbod dat aansluit bij de up- and-coming stromingen van nu en morgen. Dj Monte La Rue is verantwoordelijk voor het muzi kale programma. Radio Royale De programmering loopt van de namiddag tot diep in de nacht; lounge in de middag, live optre dens in de vooravond en funky in de nacht. Op zaterdag van 16.00 uur tot 04.00 uur. Op zondag van 14.00 uur tot 02.00 uur. Voor de kleintjes is er kinderopvang zodat ook de papa's en de mama's on gestoord kunnen feesten. Radio Royale is een nieuw online radiostation. Tijdens business/of fice hours, tussen 07.00 en De nieuwe voorstelling 'Rebound' van Conny Janssen Danst gaat zaterdag 15 oktober in het Isala Theater in première. 'Rebound' wordt een krachtige, fysieke voorstelling voor zes mannelijke dan sers waarin Conny Janssen de hedendaagse straatcultuur op mu ziek van een bekende dj op het toneel brengt. Met muren van trampoline maken de dansers zelf ook live muziek en geluid door middel van contactmicrofoons. De voorstelling begint om 20.15 uur in de Grote Zaa'. 18,10 Pashouders: 15,80. In het ka der van de dansweek is een dag later het hele theater ingericht met e de weekend-editie zondag 16 oktober. Vanaf 14.00 uur is er van alles te beleven op dansgebied voor zowel jong als oud. Met in beide theaterzalen diverse optredens van Het Internationaal Danstheater voor de Jeugd, Lieber Gorilla, Scapino Ballet Rotterdam en Meekers uitgesproken dans. Scapino Ballet Rotterdam geeft een workshop: Hoe kiest de chore ograaf zijn muziek? Denk mee met de choreograaf en kies de meest geschikte muziek bij het stuk (tip: neem een cd mee!). Isala Film ver toont die middag de dansfilm Shall we dance? Waarin Richard Gere een dubbelleven leidt met danslerares Jennifer Lopez. Conny Janssen Danst exposeert dit weekend affiches en kostuums. Met als afsluiting een feestelijk bal moderne, waar bezoekers zelf onder leiding van Meekers uitgesproken dans een eenvoudige choreografie instuderen. Aanvang 14.00 uur hele gebouw 15,00 (excl. consumpties). Reserveren 010 - 458 6400 óf www.isalatheater.nl, Isala Theater, Stadsplein 5, Capelle aan den IJssel 21.00, brengt het station non-stop de muziek van Maison Royale voor iedereen. Dj Monte La Rue is ook hier verantwoordelijk voor de typische easy jazzy sound van het festival. Monte La Rue zorg de medio jaren negentig voor het grootschalig uitbreken van het lounge virus in de Lage Landen en is daarmee een van de grond leggers van deze muziekstro ming. Zie voor meer info: www. maison-royale. n l De musicalklassieker Annie komt terug in de Nederlandse theaters. Na de geweldige film in de jaren 80 en vele vele voorstel lingen op Broadway, West End en ver daar buiten, kan nu het Ne derlandse publiek genieten van dit hartverwarmende verhaal. Annie brengt haar dagen door in een weeshuis onder het zware regi me van directrice Miss Hannigan. Ze hoopt ooit haar ouders weer te rug te zien, maar dan wordt Annie bij toeval uitgenodigd een paar da gen door te brengen bij miljonair "Daddy" Warbucks. Het wordt een bezoek dat haar leven voorgoed zal veranderen... Een feest voor jong en oud in een groots opgezette charmante, nostalgische en natuur lijk Nederlandstalige versie met li ve orkest, een groot dans ensemble en vele weesmeisjes... Met in de hoofdrollen Loeki Knol (Hameien) als Miss Hannigan en Edwin Rut ten (Klokhuis, Ome Willem) als Oliver "Daddy" Warbucks... en natuurlijk de pittige en goudeerlij ke Annie met haar o, zo brutale hond Sandy. 11 en 12 oktober Fords Theater a.d Schie try out Voorbereiden op de wintersport. Zondag 9 oktober Op vrijdag 14 en zaterdag 15 oktober wordt er in Ahoy' een schitterende beurs gehouden voor iedereen, die van poppen en teddyberen houdt. Poppen en beren zijn niet alleen speelgoed, ze hebben een eigen bestaansrecht en aantrekkingskracht, als verzamelobject, kunstvorm en als therapeutisch object. Heerlijk genieten van babypoppen, antieke poppen, teddybe ren, boeken of alle materialen om zelf mee aan de slag te gaan. Verder zijn er demonstraties, taxaties van uw oude beer of pop, workshops en ook de poppen- en beren dokter houdt spreek uur. Ook dit jaar wordt de wedstrijd gehouden waarbij het publiek haar stem kan uitbrengen op de mooiste pop of beer. De win naar krijgt dan de felbegeerde Zilveren Poppen Ring en Zilveren Teddy-Beer Ring. O To Lezersvoordeel 14 en 15 oktober Al 10 jaar lang siert de succesvolle Snerttram het straatbeeld in Rotterdam. Om dit 10 jarig- bestaan te vieren is er o.a. dit seizoen een speciale jubileumtrip. Vanaf 26 oktober t/m 26 april is er elke woensdagmiddag vanaf 16.15 uur een gecombineerde rit met De Snerttram én de Pannenkoekenboot! Na een boeiende rondrit langs prachtige plekjes in Rotterdam, on der het genot van een kop erwtensoep, brengt De Snerttram u naar de Pannenkoekenboot (tegenover de Euromast). U maakt een rondvaart langs de imposante skyline van Rotterdam en kunt tijdens de tocht onbeperkt overheerlijke appel-, spek- en naturel pannenkoeken eten met allerlei heerlijke garnering! Lezersvoordeel Poppen- en Berenbeurs I I 3,- korting p.p. 26 okt. t/m 26 apr. 2006 Snerttram Jubileumtrip 5,00 korting p.p. mrinor Ski en Snowboard Rotterdam is de langst bestaande in- doorskischool van Nederland. Indoorskiën en indoorsno^b°ardehn 7iin aeschikt voor zowel beginners als (ver)gevorderden. Om tech- niek fe verbeteren, conditie op te doen of gewoon om lekker te sporten. Een valvriendelijke mat draait onder je door terwijl je et of snowboardt. De snelheid van de baan en de heilingshoel ziin verstelbaar en worden aangepast aan jouw niveau. Volg es sen bii een gediplomeerde instructeur in kleine 9roepjes maximaal 4 personen en bekijk je eigen spiegeM^ Lezersvoordeel t/m 31 dec. 2005 Ski - of Snowboardles! Ochtend van de Hollandse hits Voor Pierre Kartner duurde het even voordat men zijn liedjes op waarde schatte. Eenmaal in de gedaante van Vader Abraham, volgde de ene hit na de andere. Hij had ook oog voor nieuw talent. De Vlaamse Mieke Gijs was 16 toen zij in 1973 werd ontdekt door Pierre Kartner. Voor haar schreef hij o.a. het lied 'Een kind zonder moeder'. Destijds waren Vader Abraham en Mieke al een grandioos duo en ook nu kunnen liefhebbers er varen dat er nog niets van die glans verloren is gegaan! C53J Indoor Ski en Snowboard Rotterdam, Folkert Elsingastraat 11 in Rotterdam Maak nu gebruik van deze spectaculaire winterkorting en boek: - proefles: 10,- (i.p.v. 17,50) - proefcursus 3 lessen: 45,- (i.p.v. 75,-) - incl. gratis gebruik van schoenen, ski's of snowboard Alle lessen zijn op afspraak! Bel naar: 010 286 00 01 www.indoorski-rotterdam.com Maximaal 2 personen per bon. Deze actie is niet geldig in combinatie met andere kortingen. INDOOR Er op uit in 't groen? ...Doen! Zondag 9 oktober Oegstgeest/Klinkenbergerplas/ Kagerzoom Op 9 oktober starten er natuurwandelingen van 5, 10 of 15 km in Oegstgeest bij de Klinkenbergerplas/Ka- gerzoom georganiseerd door Groenservice Zuid-Hol land en Wegener Huis-aan-huiskranten. Voor kinde ren is er aan de 5 km route een speciale puzzeltocht verbonden. foto: HANS GERRITSEN T_) j Openingstijden vrijdag en zaterdag van 10.00 -17.00u. Tegen inlevering van deze bon bij de kassa van Ahoy' (normale prijs 8,- p.p., tot 12 jaar 1,-) ;cd Info? 0578 - 620502 www.niesjewolters.nl Deze actie is niet geldig in combinatie met andere kortingen WGGGNGR huis aan-huiskranten De Snerttram vertrekt vanaf Parkhaven bij de Pannenkoekenboot t.o. de Euromast (gratis parkeren vanaf 18.00u.). Zorg dat u ruim op tijd aanwezig bent. De jubileumtrip vertrekt elke woensdag om stipt 16.15u. De rit en vaartocht duurt tot ca. 19.00u. Alleen boeken voor de Snerttram? De tram njdt op zaterdag om 13.30u. of 16.00u. of zondag om 16.00u. Bel naar Wegener Huis-aan-huiskranten: 010-4699911 Boek nu voor de speciale combinatieprijs Tegen inlevering van deze bon bij inclusief erwtensoep en onbeperkt pannenkoeken eten (Normale prijs Snerttram: €15,- en Pannenkoekenboot: 12,50) Reserveren voor de jubileumtrip alléén via de Pannenkoekenboot o.v.v. Wegener actie: 010-4367295 of via www.pannenkoekenboot.nl Deze actie is niet geldig icm andere kortin gen of reeds gekochte kaarten. WGGGNGR huis aan huiskranten Presentatie: Gerard Cox Inloopmuziek en begeleiding: Bert Nicodem Programma najaar 2005 Zo. 23 okt. Het concert van Robert Long is verplaatst naar 19 maart 2006 Zo. 30 okt. 'Music from Las Vegas' Zo. 6 nov. Mastreechter Staar Zo. 13 nov. Jazzgrootheid Monty Alexander Zo. 20 nov. Joke Bruijs zingt haar moerstaal Zo. 27 nov. Gospelochtend Zo. 11 dec. Lady of Jazz in concert; Laura Figy Zo. 18 dec. White Christrl UITVERKOCHT! de doelen De Doelen: open vanaf 9.45 uur, Grote zaal vanaf 10.30 uur Aanvang concert 11.00 uur Kaarten zijn verkrijgbaar 11 euro, bij de kassa van de Doelen, Bureau Hanson, Straatweg 179, tel: 010-4225244 in Rotterdam en bij de kantoren van Wegener Huis- aan-huiskranten: Prins Hendrikkade 16, tel. 010-4699911 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. De Wegener Zondagochtend-concerten worden mede mogelijk gemaakt door Wegener Huis-aan-huiskranten, Fondel, Van Antwerpen Cartonnage, Westermeijer Groep, Pickwick Tea, Drukkerij Domstad en Organisatiebureau Hanson. www.zondagochtendconcerten.nl WGGGNGR huis aan huiskranten ROTBCttM Startpunt: Parkeerterrein bij Klinkenbergerpias (Oegstgeest-Noord). OV: geen L) Start: tussen 11,00u -15.00u op eigen gelegenheid. Om 14.00u is er een excursie o.i.v. een gids Kosten 1,- p.p. (t/m 12j. 0,50) Info: 010-2981010 of www.recreatiezuidholland.nl 'Qotfk'

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15