Sociale huurwoningen steeds schaarser Annie naar Schiedam Sportdagen voltreffer Gondelvaart en taptoe mooiste van Brandersfeesten Ingezonden Brief VST/Schiedam sterk op WK Bassie op de kermis Voorlichting ziektekosten Finale op 't Hoefblad Nobody knows in Filmhuis Van der Griendt in 't Paard Kleding maken Inloopconcert Boekenmarkt Joop Mom moest verjongen en vierdeklasser blijven Gerard S.Verver Woensdag 5 oktober 2005 Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM Pagina 21 SCHIEDAM - De populaire clown Bassie bezoekt op zater dag 8 oktober de kermis aan het Bachplein. Bassie komt om 19.oo uur aan op de kermis en deelt stickers, foto's, vlaggetjes, maskers en oliebollen uit. Ook verloot hij speelgoedberen, hor loge's en poppen. Als het alle maal wat rustiger is geworden gaat Bassie op de foto met de kinderen. SCHIEDAM - Ouderenwerk geeft in Schiedam in samenwer king met zorgverzekeraar DSW voorlichting over de nieuwe zorgverzekering die per 1 janu ari 2006 ingaat. 55-plussers kun nen zich op dinsdag 18 oktober van 10.00-11.30 uur laten infor meren in Dienstencentrum De 4 Molens in de Burgemeester Honnerlage Gretelaan 57. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Vanmiddag is de finale van werelddierendag op kinderboerderij 't Hoefblad. Tij dens de finale zal blijken welke Schiedamse scholier het beste een hoeveelheid diervoer in kan schatten, met eieren over een parcours kan lopen en over de meeste dierkennis beschikt. De winnaar wint een dagje Blijdorp met de hele klas. De klas van degene die de 2e plaats gehaald heeft wacht een educatief dagje op 't Hoefblad. SCHIEDAM - De films Nobo dy knows en Melinda and Me- linda zijn vrijdag 7 en zaterdag 8 oktober te zien in het Filmhuis in de Nieuwstraat 12 in Schie dam. De Japanse Nobody knows in het relaas van vier kin deren die alleen achterblijven als hun moeder er vandoor gaat. De oudste, een jongen van 12 jaar, moet voor zijn broer en zussen zorgen. In Melinda and Melinda discussiëren twee schrijvers in een restaurant over een anekdote die ze van een disgenoot horen. SCHIEDAM - De fotograaf Aad van der Griendt exposeert nog tot en met 8 oktober in Drank en Spijssalon op de Hoogstraat 162 in Schiedam. De fotograaf expo seert 21 foto's uit Marokko, Cu ba en Thailand. De foto's hebben één ding gemeen: eten en drin ken. Uit de serie zijn al 6 exem plaren verkocht. Volgens Mar tij n Zaal van 't Paard een record. "Zo'n succes hebben we in de afgelopen jaren nog niet meege maakt", zegt hij. SCHIEDAM - De Stichting Huishoudelijke Voorlichting Schiedam houdt per 31 decem ber op te bestaan. De cursussen die nog lopen worden echter wel afgemaakt. Bij de cursus kleding maken zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus wordt gegeven op dinsdagmorgen van 9.30-12.00 uur en van 19.30-22.00 uur in Wijkcentrum De Erker in de Jan van Avennesstraat 22. In de Stuurhut op het Nijhoffplein staat de cursus op de dindag en donderdagavond van 19.30- 22.00 uur op het programma. SCHIEDAM - In de Grote Kerk van Schiedam is er op zaterdag 8 oktober een bijzonder concert. D bekende dirigent Willem Blonk komt met zijn Tn de Wol kenkoor' naar de Brandersstad. Uitgevoerd wordt het program ma 'Magnificats door de eeuwen heen'. Het orgel wordt bespeeld door Andries Stam. Aanvang 15.00 uur. Toegang vrij SCHIEDAM - In het kader van de kinderboekenweek is er op donderdag 6 oktober een boe kenmarkt in basisschool De Klinker aan de Bernardus IJ- zerdraatsingel 1. Tussen 11.00- 14.00 en 18.30-20.00 uur SCHIEDAM - Het aantal so ciale huurwoningen in Schie dam is licht gedaald. Dit is het directe gevolg van de sloop van flatwoningen in Nieuwland en en Groenoord. Ook de nieuw bouw van voornamelijk koop woningen op verschillende nieuwbouwlocatie draagt bij aan de dalende lijn. Begin 2004 behoorde bijna veertig procent van het woning bestand tot de categorie sociale huurwoning. Dat is drie procent minder dan in 2002 maar nog boven het landelijk gemiddelde van 35 procent. In vergelijking met buurgemeente Vlaardingen (53 procent), komt Schiedam er wel bekaaid vanaf. De ontwikkeling in Schiedam past in het landelijk beeld. In de periode 2002-2004 is het aantal sociale huurwoningen met 24.000 afgenomen. Met name in middelgrote steden laat de sociale woningbouw een dalen de lijn zien. Bij nieuwbouw kie zen steden vooral voor de (mid del) dure koopsector terwijl an derzijds sociale huurwoningen worden gesloopt of verkocht. Het aantal Schiedamse huishou dens dat gebruik maakt van huursubsidie is nauwelijks ge stegen. De gemeente conclu deert dat de gedwongen verhui zingen in verband met sloop niet heeft geleid tot een toena me van het huursubsidiege- bruik. Wat is uw hoogtepunt van de Brandersfeesten en wat mist u nog aan het evenement, vroeg het Nieuwe Stadsblad. Helaas konden we de reac ties vorige week niet meene men. Maar bij deze alsnog. Rob Meeder vindt de Gondel vaart het absolute hoogtepunt van de Brandersfeesten al zegt hij wel dat de Taptoe zeker een goede tweede is. Freek de Koning vindt de mu ziek in de stad toch nog te karig. Hij pleit voor een smartlappen festival op verschillende podia in de stad. Voor de gondelvaart was het erg stil in de stad terwijl men sen al zo'n uur voor de vaart een plekje zoeken langs de kades.' Femmy van Wijk vind het fifties feestje in het Gedistilleerd verre weg het leukste van de Branders feesten. "Van mij mogen ze dit iedere week organiseren.' 'Met de Gondel vaart" en de Tap toe" kan een stad als Schiedam zich presenteren en het negatieve imago wegpoetsen',-meent G. de Kok. 'Als je zaterdagochtend de opening van de Koemarktbrug via de Lange Haven overzag en dan de prachtige haven met al die bootjes zie liggen, dan gaat je hart harder kloppen.' Voor Margo Strik is de lampion- nenoptocht met aansluitend de Gondelvaart het absolute hoogte punt. 'Wat ik vooral mis is mijn man. Hij heeft in dit Branders weekend zoveel werkzaamheden hij is werkzaam bij de Haven dienst Schiedam) dat ik hem am per zie' SCHIEDAM - Joop Mom is gewoonlijk de rust zelve. Geen opgewonden standje. Ook geen man van lange vol zinnen en zeker niet van wol lige taal. Nee, de trainer van vierdeklasser SC Spaland is een man van weinig woorden. Begripvol, maar als hem of zijn ploeg onrecht wordt aan gedaan kan hij toch niet be rusten. Vandaar, dat hij vorige week in de derby tegen Hermes DVS vol onbegrip naar de scheidsrechter spurtte, nadat deze de vlag van de grensrechter negeerde en de lijst aanvoerder alsnog in de slotse conden van het duel de gelijkma ker kon scoren. 'Helemaal ver keerd', noemt hij zijn actie na een paar nachtjes slapen. Het le verde hem geen gekleurd carton- netje op. Niet eens een geheven vingertje. 'Ik uitte mijn emoties, maar bracht dat wel netjes onder woorden.' De ontploffing kwam, nadat Spa land met nog een klein half uur te gaan een 1-3 voorsprong prijs gaf door, zoals Mom het ziet, 'een scheidsrechter, die er op uit leek te zijn om de wedstrijd met een gelijkspel af te sluiten.' Zijn re laas: 'Bijna ieder duel werd met een vrije trap in het voordeel van Hermes afgesloten. Dat komt de rust in de ploeg - denk je dat de jongens de beslissingen van zo'n scheids begrijpen - niet ten goe de. Dan krijgt de tegenstander te recht een strafschop, maar ver geet de goede man hetzelfde te geven, nadat hun doelman een van mijn doorgebroken spelers het leven zuur maakt en onderuit haalt. Tja, en dan tenslotte die buitenspelgoal. Dat deed de deur dicht. Driepunter 'Och, ik kan best wel aardig rela tiveren, maar zondag voelde ik me behoorlijk tekort gedaan.' Want eerlijk is eerlijk, Spaland heeft dan wel zes punten - vier minder dan de koplopers Hermes DVS, DWO en Celeritas. Op sportpark Kethel heeft Mom zijn zaakjes aardig voor elkaar. De man, die eerder actief was bij VDL, maakte vorig jaar zijn op wachting bij Spaland. Hij kreeg de moeilijke opdracht om de ploeg te verjongen en er en-pas sant voor te zorgen, dat het elftal zich in de vierde klasse zou hand haven. Hij slaagde. 'Zeer tevre den', is hij over dat eerste jaar. Een seizoen met ups-and-downs. Met 34 punten als 'up' en neder lagen tegen het toen zwakke Her mes DVS en rode lantaarndrager DRGS als 'down'. Maar ook een seizoen waarin hij met een jong elftal de doelstelling ruimschoots haalde. Van jeugdige overmoed was geen sprake. Ze waren be hoorlijk gedisciplineerd en leer gierig. Dat zorgde er voor, dat het werken met de ploeg heel plezie rig was.' Oogsten In Kethel was een jaartje kneden- en-broeden genoeg om met seri euze plannen te komen. Het niets-moet-alles-mag gaat in de ban. Joop Mos wil nu al oogsten. Omdat hij vindt dat de ploeg er aan toe is. Vandaar, dat die gelij ke spelen tegen Germinal en Her mes DVS helemaal niet in Spa- lands straatje pasten. De groep was er gaandeweg vorig seizoen al achter, dat de lat wat decime ters hoger gelegd moest worden. 'Maar daarvoor hadden we op bepaalde plaatsen wel wat ver sterking nodig', schetst Mom. En die kwam. Deels door spelers, die na even niks doen de kicksen weer uit het vet haalden en deels door spelers, die 'aangetrokken door de positieve uitstraling' (ci taat van de trainer) sportpark Kethel vonden. Het had ook gevolgen voor spe lers, die in Moms eerste jaar bij na zeker waren van een plaats in de basis. 'Binnen de groep was De leukste, de liefste, de meest aaibare en misschien ook wel de stoutste. Dieren betekenen vrijwel altijd iets bijzonders voor hun baasje of hun omgeving. Ook dit jaar weer organiseert de stichting 'Met dieren meer mens' in samenwerking met Wegener huis-aan-huiskran- ten voor de zevende keer de verkiezing van het Huisdier van het Jaar. Op 4 oktober 2005, werelddierendag, gaat de verkiezing van start. Alle bijzondere dieren kunnen hieraan meedoen. De win naar krijgt naast de genoem de titel de 'Met dieren meer mens'- Award in de vorm van een prachtig bronzen beeld. Daarnaast zijn er di verse andere mooie prijzen te winnen. De hond die elke avond de krant uit de brievenbus haalt voor zijn baasje, het konijn dat doodleuk bij kat in de mand gaat liggen of de parkiet die tegen zijn eigen spiegelbeeld praat. Ze kunnen allemaal meedingen. Dit jaar zijn er bij de verkiezing 'Huisdier van het Jaar' drie nieu we categorieën, te weten "mijn vriend", "mijn held" en "mijn clown". Vriend, held of clown Mijn is de categorie voor de die ren die bijzonder zijn voor hun baasje, omdat ze het allerliefste maatje zijn dat zij ooit hebben gehad. Heeft u een dier dat er al tijd voor u is, u als geen ander kan troosten en uw dag weer goedmaakt? Geef uw huisdier dan op voor 'mijn vriend'. Heeft uw huisdier een inbreker verjaagd, een brand voorkomen, of een ander dier gered? Of 'redt' hij of zij dagelijks uw leven door u veilig door de stad te loodsen? Het belangrijkste is dat uw huis dier voor u een grote held is. Aan de directie van de RET Geachte directie, Hartelijk dank voor het reduce ren van de tijdsduur van Uw la- waaipaal bij de voetgangersover steekplaats van Uw trambaan op de Rotterdamsedijk in Schiedam ter hoogte van ons appartemen tencomplex 309-395. Zonder enig overleg of inspraak van be woners (opnieuw) is de werking teruggebracht van 07.30 tot 18.00 uur. Een zegen, de terug keer van de rust is voor een deel gerealiseerd. Uit Uw maatregel blijkt dat U het buiten die uren niet meer nodig vindt om over stekenden audio te waarschuwen voor het naderen van een tram. Als U dat op die uren niet nood zakelijk vindt, dan kan ook het waarschuwen tussen de gestelde uren achterwege blijven. Het oversteken tussen die uren is ter plekke nog minder dan in de vroege ochtend of in de uren naar zes uur. Onze eis is en blijft dat het rustverstorende en luidruchti ge gedingdong in het geheel ver dwijnt zodat de bewoners weer het gevoel krijgen aan de Rotter damsedijk te wonen en niet bij een spoorwegovergang van de NS. Voldoet U niet aan onze eis, zul len wij zelf stappen ondernemen, hetzij rigoureus zoals sommige bewoners voorstellen, hetzij via de rechtbank. U kunt contact op nemen met VvE-voorzitter Rein Wolters: 010-4732249 of 0654- 283758. SCHIEDAM - Het bekende verhaal van weesmeisje Annie dat wordt geadopteerd door een miljonair, is onderwerp van een Nederlands mu sical. Op dinsdag 11 en woensdag 12 oktober zijn de try-outs in Theater aan de Schie. Edwin Rutten (Ome Willem) speelt de sympa thieke miljonair Oliver Warbucks en Loeki Knol heeftt de rol van de strenge weeshuisdirectrice Miss Hannigan. het duidelijk, dat er - wilden we progressie boeken - versterking moest komen. Maar tegelijkertijd realiseerden ze zich niet, dat dat wel eens ten koste zou kunnen gaan van hun plek in het eerste.' Het zorgde dus voor wat teleur gestelde gezichten en bezorgde de trainer en technische staf de nodige praatsessies. Na een niet echt flonkerende oe fenreeks startte Spaland met ver lies (0-1) bij VFC. Joop Mom legde zich er bij neer. Ervan uit gaande dat zijn formatie nog 21 wedstrijden de kans krijgt om de lat op de gewenste hoogte te krij gen. Geef hem of haar dan op voor de ze categorie. Iedereen die een huisdier heeft weet dat er regelmatig een lach verschijnt op je gezicht door er alleen al naar te kijken. Maar maakt uw huisdier u echt zó aan het lachen dat u niet meer bij komt, dan past het helemaal in deze categorie. Alle huisdieren met een gek of leuk verhaal mogen worden op gegeven. Ook de verhalen over dieren die juist iets anders doen dan u van ze had verwacht, horen we graag. Inschrijven De inschrijfperiode loopt van 4 oktober tot eind 2005. De stich ting kiest uit alle inzendingen vier genomineerden per catego rie. De genomineerde kandidaten worden bekend gemaakt op de website www.metdierenmeer- mens.nl. Hier kunt u bepalen welk huisdier als categoriewin naar door moet gaan naar de fi nale. Uit deze categoriewinnaars wordt door een deskundige jury uiteindelijk het Huisdier van het Jaar gekozen. U kunt uw huisdier opgeven via www.metdierenmeermens.nl, of u kunt een brief met een foto opsturen naar stichting 'Met die ren meer mens', Postbus 693, 4200 AR Gorinchem. SCHIEDAM - De leerlingen uit groep 7 van de Schiedamse basis scholen hebben volop genoten van de sportdagen, die hen de gele genheid gaf om kennis te maken met maar liefst 27 sporten. Daarbij waren uiteraard alle sporten, die binnen de Schiedamse stadsgrenzen worden beoefend, maar ook talloze anderen zoals rugby, atletiek en schermen. Zo'n honderd vrijwilligers begeleidden de jongeren, die steeds ongeveer een kwartier de tijd kregen om zich over een sport te laten voorlichten door vertegenwoordigers van de aanwezige vereni gingen. Ook mochten ze zelf alle sporten beoefenen. De kinderen wa ren reuze enthousiast. Het weer liet zich op vrijdag van de goede kant zien, zodat de kinderen bij het buitensportprogramma geen nat pak opliepen. Donderdagmiddag regende het wel. Ook toen bleef de jeugd droog, omdat de organisatoren de beschikking hadden over de Mar griethal. De sportdagen werd georganiseerd door de Dienst Sport en Recreatie in samenwerking met de Dienst Educatie. De gemeente Schiedam vindt het belangrijk, dat kinderen bewegen en sporten. De scholen kunnen zich aanmelden voor diverse schoolsporttoernooien en ook vinden er kennismakingsprojecten met diverse sporten op de scholen plaats. Dienst Sport en Recreatie/Dienst Educatie, Francis Verlinde, tel. 010-2082323. SCHIEDAM - Met vijf deelnemers was Van Stigt Thans/Schie dam in september ijzersterk aanwezig op het wereldkampioen schap dammen voor landenteams. Het kwartet kwam uit voor vier verschillende landen. Rob Clerc speelde in de basis van Neder land, terwijl Ron Heusdens op de reservebank zat en in de wed strijd tegen Frankrijk Harm Wiersma verving. Alexander Sch- warzman maakte deel uit van het Russsische team, Anatoli Gant- warg speelde voor Wit-Rusland en Arnaud Cordier voor Frank rijk. In de voorronde eindigde het Nederlandse kwartet (met ver der Alexander Baljakin en Kees Thijssen) op de tweede plaats achter Senegal. Clerc was in de voorronde met vijf uit drie partij en topscorer. In de kwartfinale lootte Nederland de latere wereld kampioen Rusland en verloor met 5-3. Door deze nederlaag was een vijfde plaats het hoogst haalbare. Van Frankrijk werd daarna met 5-3 gewonnen. Daarna volgde moeizame winst, die pas na twee barrages tot stand kwam, op Ka meroen. Zo werd het Nederlandse kwartet alsnog vijfde. Rusland won de finale met 7-1 van Senegal en werd wereldkampioen. Let land werd derde door Wit-Rusland in de barrage te kloppen (5-3). V Gezellige drukte tijdens de Brandersfeesten. foto: ROEL DIJKSTRA Spaland moet nu gaan oogsten Verkiezing huisdier van het jaar Joop Mom Is naar de buitenwereld toe een man van weinig woorden. Heel sporadisch ontploft, zoals vorige week in de slotfase van de wedstrijd tegen Hermes DVS. foto: ROEL DIJKSTRA foto: GOVERT DE ROOS foto: HANS DE KEIJZER

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 21