Klassieke muziek: ogen dicht en genieten Concerten Westvest90 uw huis op Huislijn.nl Y°yfeelit.belieS Nieuws van de Hargahoeve Ingezonden brieven WORDT PEDICURE Hoofd, hart en ziel Contract leerlingenvervoer Onderzoek subsidies Gezocht Paranormale beurs Bezem door Nieuwland GGZ Delfland houdt 8 oktober open dag si 0 ra m b Vuile straten Administratief medewerker Gek, hè..! T COLLEGE DE PARIS VAN DAM Woensdag 5 oktober 2005 SCHIEDAM - Marokkaanse, Nederlandse, Nederlandse Ma rokkaanse en Morokkaanse Ne derlandse kunstenaars laten hun werk zien op de tentoonstelling Hoofd, Hart en Ziel in De Arto theek van Schiedam. In aanslui ting op de expositie wordt op 20 oktober een debat gehouden met als thema: dubbele identiteit'. De festiviteiten Marhaba Maroc, in het kader van 400 jaar betrek kingen Nederland-Marokko, worden 23 oktober feestelijk af gesloten. (D www.artotheekschiedam.nl SCHIEDAM -Connexion mag de komende driejaar het leerlin genvervoer verzorgen in de ge meenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Vorige week te kenden de drie gemeenten een gezamenlijk contract met het vervoersbedrijf ondertekend tij dens een feestelijke bijeenkomst op het Stadserf. Het leerlingenvervoer brengt in de drie gemeenten elke dag zo'n vierhonderd leerlingen naar en van school. Het gaat met name om kinderen die aangewezen zijn op een vorm van speciaal onderwijs, zoals scholen voor slechtzienden, gehandicapten en kinderen met leer- en gedrags moeilijkheden. Door het leerlin genvervoer gezamenlijk te rege len, kunnen de gemeenten een scherpe prijs bedingen tegen een goede kwaliteit. Connexion heeft de order gekregen na een Euro pese aanbesteding. Het Nieuwe Stadsblad Pagina 8 SCHIEDAM - De rekenkamer commissie Schiedam en Vlaar dingen is een onderzoek gestart naar het subsidiebeleid in beide gemeenten. Het onderzoek richt zich op het toewijzen van subsi dies in 2003 en 2004 en het be heer van subsidies. Uit de resul taten moet blijken of het subsi diebeleid doeltreffend, doelmatig en rechtvaardig was. Ook de rol van de gemeenteraad wordt in het onderzoek worden meegeno men. De rekenkamer verwacht eind dit jaar de resultaten te kun nen overleggen. SCHIEDAM - De Zonnebloem Schiedam is op zoek naar een vrijwilliger die de functie van secretaris op zich wil nemen. De werkzaamheden nemen ongeveer een dag per week in beslag. Leo de Galan, tel 4735639 of e-mail: galanjansen@planet.nl SCHIEDAM - Op zondag 9 ok tober a.s. wordt in wijkcentrum de Blauwe Brug een paranorma le beurs gehouden. Diverse ge renommeerde paragnosten zitten klaar. SCHIEDAM - Kinderen van de basisscholen in Nieuwland gaan vandaag (woensdag 5 oktober) met de bezem door de wijk. De poetsbeurt maakt onderdeel uit van het project Milieu in Beeld, dat onder leiding staat van de politie. Bedoeling is om de wijk te verlossen van het zwerfafval en ook schoon te houden. Voor bewoners zijn er twee informa tiestands ingericht en wordt er een contactmiddag georgani seerd. Maandag zijn er al twee extra afvalcontainers geplaatst waar bewoners hun grof afval kwijt kunnen. REIKI-INFORMATIE - Wijk centrum Zuid houdt woensdag 12 oktober een informatieavond over reiki. Bij reiki wordt uni versele levensenergie doorgege ven via de handen waardoor evenwicht wordt gebracht in li chaam en geest. De avond begint om 19.00 uur, toegang 5 euro. J.A. Moreno, 0614 22 86 34 of Annemarie van Es, 06 26 30 82 23. Tussen de oren... SCHIEDAM SCHIEDAM - Elke week zetten we in de ze krant enkele tijde lijke bewoners uit het dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Dierenasiel De Harga hoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het die renasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. Mauky is een gecas treerde kater van 2 jaar oud. Wegens zindelijk heidsproblemen is hij het asiel gekomen. Om dat er geen medische re den voor het onzindelij ke gedrag is, doet hij het waarschijnlijk omdat hij het ergens niet mee eens ben (nijd). Daarom kan Mauky het beste worden geplaatst in een rustige omgeving zonder andere huisdie ren of (kleine) kinderen. Mauky is een hele lieve, gezellige kater dus wie geeft hem een tweede kans. Deze rustige kater van 7 jaar is er eentje die eerst de kat uit de boom wil kijken, hij geeft zich niet zomaar gewonnen. Maar als hij eenmaal gewend is dan zit hij graag op schoot te knorren. Kin deren vind hij best wel eng, andere katten is hij wel gewend maar woont het liefst met zijn baas je^) samen. Een uitstap je maken in de tuin doet hij graag en loeren naar de vogeltjes vanaf de vensterbank is een grote hobby van hem. Hij is volkomen gezond en zindelijk verklaard SCHIEDAM - Laat je niet gek maken. De weg even kwijt? Hoezo, zweverig werk? Met deze one-liners gaat GGZ Delfland het ste reotype beeld van de geeste lijke gezondheidszorg te lijf. Op 8 oktober is er een open dag en kunnen belangstel lenden rondkijken in het ge bouw, de sfeer proeven en kennis maken met de mede werkers. Zeg in Schiedam het Joris of het oude Nolet en iedereen weet wat je bedoelt. Maar bij GGZ Delf land gaan de schouders omhoog. Dat terwijl de organisatie al sinds 1997 is gehuisvest in een fraaie nieuwbouw, op steenworpafstand van het Vlietland ziekenhuis en twintig jaar actief is in de regio. Cunie van Wijk, locatiebeheerder van de Stadhouder, zoals de Schiedamse afdeling heet: "We hebben een goede hulpverlening maar we zijn in de regio onbe kend en dat maakt onbemind. Hoog tijd dus om daar verande ring in te brengen. Daarom nodi gen we iedereen uit kennis te ko men maken. Er is een informatie markt, rondleidingen en er wor den workshops gegeven." uil» Taboe Het grote taboe mag er inmiddels vanaf zijn, geestelijke gezond heidszorg roept nog steeds een ongemakkelijk gevoel op. "Over psychiatrie wordt vaak gedacht dat je op z'n minst gek moet zijn", merkt Vincent Obbens van GGZ Delfland op. "Dat is natuur lijk niet zo. We behandelen alle soorten psychische aandoenin gen. Cliënten die zwaar psychis ch lijden maar ook mensen die overspannen zijn of gewoon even tot zichzelf moeten komen." Naast de reguliere behandelingen is er ook een afdeling preventie en worden regelmatig cursussen en trainingen aangeboden. Om gaan met stress, sociale vaardig heden of een training assertivi teit. "Jazeker dat kan je leren", gaat Obbens verder. "We kunnen in ieder geval laten zien hoe je het aan moet pakken, hoe je een gesprek aanknoopt op een feestje bijvoorbeeld. Sommige mensen zien daar ontzettend tegenop." Somber Het thema van de open dag is stemmingstoornissen. Obbens: "Dat zijn alle klachten die maken dat mensen te vrolijk of te som ber zijn. Dat kan een winterde pressie zijn, waarvoor we licht therapie aanbieden maar ook ma- nisch-depressieve klachten." Behandeling geschiedt altijd na doorverwijzing door de huisarts. In steeds meer praktijken is een consulent van GGZ Delfland aanwezig. "Om die reden hebben we de verwijzers ook uitgeno digd voor een aparte informatie bijeenkomst", aldus Obbens. Werken Ook het werken in deze tak van gezondheidszorg wordt onder de aandacht gebracht. Cunie van Wijk: "In de gezondheidszorg zijn altijd mensen nodig. Van ver pleegkundigen tot psychiaters. We kunnen belangstellenden wat meer vertellen over het werk en de opleidingen. Zelf fungeren we overigens ook als opleidingsinsti tuut. Van dit werk wordt nogal eens gezegd dat het zweverig is. Niks is minder waar. Juist in dit vak moetje met beide voeten ste vig op de grond staan, anders houdt je het niet vol. Dat geldt niet alleen voor de verpleegkun digen en artsen maar ook voor de schoonmaker en receptionist." Open dag GGZ Delfland. Za terdag 8 oktober van 10.00 tot 16.00 uur aan de Stadhouder slaan in Schiedam. SCHIEDAM - Henk Nieu- wenhuis zit vrijdagavond weer bij de ingang van de Westvest90-kerk. Hij heeft als vrijwilliger de kaartver koop op zich genomen en is voor de bezoekers van de concertserie inmiddels een vertrouwd gezicht. "Is klas sieke muziek besteed aan Schiedam? Natuurlijk wel" Henk kent zijn publiek inmiddels wel. "Ik heb zo'n achthonderd adressen in het bestand, uit de he le regio. Die mensen maken er echt een avondje uit van. Ze ko men niet alleen voor de muziek maar ook voor de hele sfeer. En niet onbelangrijk is dat de con certen betaalbaar zijn. Op zon dagmiddag mag het wel eens een beetje gek. We hebben ook wel eens tango gehad. Leuk hoor, maar na een uurtje heb ik het wel gehoord." Muzikaal zit het ko mend seizoen wel goed met het programma, weet Henk. "Laat dat maar over aan onze voorzitter Aad Jordaans. Die heeft verstand van muziek en kent de weg. Het er weer heel andere muziek op." Henk is lid van de van vrijzinni ge geloofsgemeenschap NPB en heeft zich opgegeven als vrijwil liger vanwege het kerkgebouw. "De stichting Westvest90 is op gericht om een bijdrage te leve ren aan deze unieke kerk want dat is door de geloofsgemeen schap alleen niet op te brengen. Laat ik dan ook mijn steentje bij dragen. Na elk concert sta ik bij de deur en zie ik de bezoekers met vrolijke gezichten vertrek ken. Dan is het voor mij ook goed." is hem ieder jaar gelukt topmusi- ci naar Schiedam te halen. We hebben hier Janine Jansen gehad en het Storioni trio, om er maar een paar te noemen." Liefhebber Een kenner van de klassieke mu ziek wil Henk zich niet noemen, maar wel een liefhebber. "Ge woon ogen dicht en genieten. Ik heb een brede smaak. Klassiek op die momenten om echt van te genieten maar Nederlandse mu ziek vindt ik ook leuk. En als de kinderen de radio aanzetten, staat SCHIEDAM - De Westvest90-kerk is uitgegroeid tot het klassieke podium van Schiedam. Naast gevestigde namen treedt ook veel jong talent op. De Parkanyi Kwartet opent komende vrijdag het ze vende seizoen. Enkele bekende namen die de Westvest90-kerk aan doen zijn het Euterpe Blaaskwintet, violist Berent Korfker, die een hommage brengt aan Mozart, Schumann en Sjostakovitsj, en de veelbelovende Nederlandse pianist Richard Flemming. Het nieuw jaarsconcert vindt plaats op 15 januari en wordt verzorgd door het Egidius kwartet met de sopraan Johanette Zomer, die'meerstem- mig liederen van Schubert ten gehore brengen. Rian de Waal geeft zondagmiddag die 13 november een kinderreeital geeft, en op zon dag 12 maart is de vleugel gereserveerd voor jong talent. Kaarten voor de vrijdag kosten 13 euro, zondag 7 euro en het nieuwjaarsconcert 9 euro. www.westvest90.nl Aan de slag als Start 14 november '05 in Schiedam met de opleiding tot Administratief Medewerker. Geen speciale vooropleiding nodig! 13 B S3 IS B Achter de schermen.., Even de weg kwijt? Bel gratis: 0800-0993355 U zoekt een huis? U vindt een huis! Meer dan 19.000 woningen op www.huislijn.nl Deze week publiceerde Milieudefensie een overzicht van de 200 vuil ste straten van Nederland. Hierbij was het eigenlijk geen verrassing dat de Rijnmond hoog scoort in deze lijst. Naast de 'standaard'-ver- vuiling van auto's en huishoudens, hebben we in deze regio immers ook nog eens versterkte last van de industrie en het vliegverkeer in de omgeving. In Rotterdam stikt het van de vuile straten. Vrijwel het gehele centrum heeft last van sterke vervuiling, niet in de laatste plaats door de sterke congestie, veroorzaakt door de stromen verkeer die door het midden van de stad rijden. De grootste stad van de regio heeft echter geen exclusiviteitrecht. Ook Schiedam kent vier sterk vervuilde straten: de Brauwweg, Oran jestraat, Burgemeester Knappertlaan en Broersvest. Ook deze straten zijn voornamelijk in het centrum gelegen, maar daar ligt niet de eni ge oorzaak. Zelfben ik woonachtig geweest langs de Oranjestraat en kon dagelijks constateren dat de ergste overlast werd veroorzaakt door vrachtauto's en stadsbussen, in het algemeen rijdend op diesel. Daar gebruikers van deze voertuigen geen roetfilters op hun voertuigen be vestigen, zal de luchtkwaliteit slecht blijven. Het zou een goede zaak zijn wanneer het gemeentebestuur van Schie dam maatregelen treft. Het vrachtverkeer zou nog meer dan nu uit het gemeentecentrum geweerd dienen te worden. De RET en Connexion zouden aangespoord moeten worden om roetfilters op hun voertuigen te gaan bevestigen. Onze wethouder Verkeer en Vervoer zou hiervoor een lans kunnen en moeten breken. Het gaat hier echter om de ge zondheid van mensen, het grootste goed dat een mens bezit. Menno Siljée Vuile straten (2) Met veel poeha presenteert milieudefensie een lijst met de vuilste straten van Nederland. Het is de zoveelste keer dat deze organisatie probeert om met eenzijdige informatie angst te zaaien onder de Ne derlanders. Regelmatig moet deze organisatie terugvallen op kinderachtige acties en demonstraties, waarbij ze vaak het ongelijk vinden bij de recht bank. Nu dus een nietszeggende lijst waarop o.a de Broersvest,de Oranjestraat en de BK-laan voorkomen. Als u vanaf de schone Vlaar- dingerdijk de vieze BK-laan opdraait, dient u vanaf nu uw adem in te houden tot u het ziekenhuis voorbij bent. Daar is de lucht weer schoon en kunt u uw longen weer naar hartelust vullen. Herhaal dit ritueel vervolgens als u de Oranjestraat nadert, tot u de Broersvest voorbij bent. Op dit soort nutteloze lijsten zit niemand te wachten; ik stel dan ook voor dat de subsidie die deze organisatie nog altijd ontvangt van de belastingbetaler wordt stopgezet. Nutteloze lijs ten betalen ze maar van hun eigen geld. R. de Groot Hoezo zweverig werk? Hoofdzaken... (Ë0I2 1SB Bel nu: 070 - 363 21 88 IMM GGZ DELFLAND S 0 S3 IS B Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam Op de koffie bij de psychiater Vincent Obbens en Cunie van Wijk op een bankje voor locatie De Stadhouder.'Over psychiatrie wordt vaak gedacht dat je op z'n minst gek moet zijn.' foto: Het Nieuwe Stadsblad Henk Nieuwenhuis:"Laat ik dan ook mijn steentje bijdragen aan de Westvest90- kerk.' foto: ROEL DIJKSTRA GGZ DELFLAND Specialisten In GMstelljke Gezondheidszorg Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam GGZ DELFLAND E0E Specialisten In 6Mstelijke Gezondheldsjor GGZ DELFLAND Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam Meer informatie? Adv.code: 7457 Scheidegger Opleidingen vind GGZ DELFLAND Sp«clallst«n In Geestelijke Gezondheidszorg GGZ DELFLAND :S0S2@E Specialisten In Geestelijke Gezondheldszor Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam 0pen Das 2aterda? ok(ol)cr stadhouder5laan Een halve dag of één avond per week gedurende 8 maanden. Start begin nov. Laag cursusgeld, boeken en instrumenten gratis. Alle kosten aftrekbaar voor de belasting. Ook opleiding schoonheidsspecialist. Vraag informatie en gratis studiegids, ook 's avonds en in het weekeinde, telefonisch bij: Laan van Meerdervoort 368, Den Haag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station Een goede nachtrust is een voorwaarde om te kunnen genieten van de volgen de dag en zo van ons leven. Dat is de reden dat Jensen meer dan 50 jaar heeft gewerkt aan de doelstelling; het ontwikkelen van de meest comfortabele bed den. U moet tijdens uw slaap en vooral de volgende dag kunnen voelen dat u een echt Jensen bed heeft. De oogstrelende Scandinavische boxspring heeft een uniek pocketveersysteem. Driedelig vlak of traploos verstelbaar met massage. Kies uw eigen comfort, kleur en accessoires. Dus voor u alleen het beste, Jensen. JENSEN* □YN AM I QUE QUALITY BEDS V www.beds.nl Uit voorraad leverbaar! Breda - Haagdijk 1 - T 076 - 514 77 82 Breda - Markendaalseweg 2 - T 076 - 521 37 77 Delft Schieweg 87 (t.o.v. de Makro) - T 015 251 65 01 - Den Haag - Theresiastraat 55 T 70 - 335 68 30 - Rotterdam - J. van Campenplein 57 - T 010 - 289 96 96 Delft: elke zondag open 11.00-17.00 uur U vindt ons ook in de Gouden Gids

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 8