Moeder eend heeft nog steeds lentekriebels Bieb op jacht naar nieuwe leden 0 i{£\ mA Schrijf kerstpakket vol bij Groot Schiedam Dictee Winkeldief slaat erop los Politie alert op licht fietsers Hastens |s *j «4.j|f Verdachte steekpartij opgepakt Alcoholcontrole Fiets inleveren Familie bestookt met aanmaningen en dreigbrieven Brommer controle Houtkamp lijsttrekker D66 Kortweg cadeau! Het Nieuwe Stadsblad Nans Wolters B ^Autoservice Eigenraam Probeer rMar eens wakker te blijven in een echte Hastens. Een streling voor het oog zeefdruk bij Varilux VARILUX SCHIEDAM SCHIEDAM - De politie heeft vrijdag een 27-jarige Rotterdam mer aangehouden, die ervan wordt verdacht een 77-jarige Schiedammer om het leven te hebben gebracht. Dat gebeurde tijdens een steekpartij op vrijdag 12 oktober in een woning aan de Minister Donkerstraat. SCHIEDAM - Twintig automo bilisten zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag op de bon ge slingerd bij een alcoholcontrole op de Van Deventerstraat. Tussen 23.00 en 6.00 werden 969 be stuurders gecontroleerd. De agenten vorderden twee rij bewijzen in. Een persoon werd aangehouden wegens het bedrei gen van de politie. SCHIEDAM - Een 12-jarige Schiedammer heeft zijn fiets moeten inleveren bij de politie. De jongen werd aangehouden op het Stadserf. Bij het natrekken van het framenummer bleek dat de fiets als gestolen staat geregi streerd. De jongen is op verden king van heling meegenomen naar het bureau. KUNSTGEBITTEN SCHIEDAM - Zwoegen en zweten op een dictee. Oude schooltijden herleven op maandag 21 november als het Groot Schiedams Dic tee wordt afgenomen in de Sint Jozefschool. En dit keer niet voor een zesje maar voor het goede doel. Het dictee wordt samengesteld door drie leraren Nederlands en zal behoorlijk pittig zijn, be looft Marianne de Mooij van de organiserende Rotary Club. "lets makkelijker misschien dan het Nationaal Dictee maar vorig jaar ontbrak ook in Schiedam het przewalskipaard niet. Prominente Schiedammers zul len het dictee opluisteren. Bur gemeester Scheeres en Kor Ke gel hebben al beloofd te komen. De organisatie is ook naarstig op zoek naar enkele bekende Nederlanders maar daarover wil Marianne de Mol nog niks zeg gen. De bedoeling is dat deelnemers zich laten sponsoren per goed geschreven woord. De opbrengt wordt gebruikt voor kerstpak ketten voor stadsgenoten die al te lang van het sociaal mini mum moeten rondkomen. De organisatie hoopt dit jaar minimaal 500 pakketen te kun nen vullen. Inschrijven via internet: www. hc. nl/hetgrootschiedams- dictee SCHIEDAM - Het is een ty pisch voorjaarstafereel: Moeder eend die haar bore lingen uit zwemmen neemt. Ware het niet dat deze foto afgelopen zondag is geno men. Bart Bos knipte de fa milie in het Julianapark en stuurde foto naar het Nieu we Stadsblad. 'Toch tame lijk uniek voor oktober', schrijft hij. Een wondertje? "Dat niet", ver telt stadsecoloog Hans de Kruijf desgevraagd. "Eenden beginnen met broeden in het voorjaar en gaan er de hele zomer mee door. Door het mooie najaar heeft deze eend waarschijnlijk gedacht: dat gaat nog wel. Maar bijzonder is het wel. Ik ben het nog maar zo'n vijf keer eerder tegen gekomen. Meestal is het in oktober al te koud om de eieren uit te broe den." De donzige kuikentjes gaan wel een moeilijke tijd tegemoet, voorspelt de Kruijf. "Het is voor al de voedselschaarse die het moeilijk maakt. Eenden eten vliegjes en andere dingen die op het water drijven. Dat wordt nu steeds minder. Hun geluk is dat het stadseendjes zijn, die krijgen vaak wat meer brood." De hele natuur is een beetje van slag door de warme herfst, zo lijkt het. De Kruijf: "Opvallend is dat de populieren al hun blad al kwijt zijn terwijl andere bomen nog hun volle bladertooi dragen. Ook zie je nog veel vlinders en insecten, die er nu echt niet meer horen te zijn." I Love Marriage Beurs inclusief spectaculaire modeshows 22 23 oktober 2005 Rotterdam, Ahoy Info: www.trouwplannen.nl SCHIEDAM- Jaarlijks vraagt de ONS aan afnemers van gas, water en elektrici teit om een opgave van de meterstand. Tegenwoordig kan dit per internet aan het nutsbedrijf worden doorge ven. Van die mogelijkheid maakte de familie Van Leeu wen dit jaar voor het eerst gebruikt. Achteraf bezien hadden zij dat beter niet kunnen doen. Door onbekendheid met de wijze van invullen verschoof de kom ma twee plaatsen in een getal. Het leverde een torenhoge reke ning op die tot op heden, ondanks de vele telefoontjes naar de ONS, niet werd aangepast aan het juis te verbruik. Sindsdien (juli 05) wordt het Schiedamse gezin be stookt met aanmaningen verge zeld van de dreiging dat de leve ring wordt stopgezet. Van Leeuwen: 'Steeds opnieuw leg ik de situatie uit aan mede werkers en steeds belooft men een nieuwe rekening te sturen. De één meldde dat ée-kwestie half augustus zou zijn afgehan deld en een andere medewerker gaf aan dat het wel een halfjaar kon duren. Bij ons blijven echter wel aanmaningen binnenkomen om de energienota, inclusief in vorderingskosten, te voldoen." Volgens de gedupeerde Van Leeuwen gaat het om een reke ning die duizenden euro's hoger uitvalt dan voorgaande jaren. Ook het maandbedrag is aange past, waardoor de maandelijkse lasten ongeveer tweeënhalf maal zo hoog uitvallen. Het verbaast de Schiedammer zo langzamer hand dat de politie nog niet aan de deur is geweest, 'want afgaan de op het elektriciteitsgebruik moet men er wel van uitgaan dat er sprake is van een wietkweke- rij. Een normaal huisgezin ver bruikt niet zoveel.' Hoofdpijn Uit gesprekken met de ONS ver klaart Van Leeuwen te kunnen concluderen dat meer stadgeno ten met hoofdpijn rondlopen van wege de hoogte van de energie nota. "Er schijnt een gigantische achterstand te zijn bij de verwer king van correctienota's. Overi gens heb ik wel de indruk dat medewerkers van de afdeling Klantenservice totaal niet zijn geïnteresseerd in ons probleem. Ik loop op tegen een muur van ar rogantie. Na ieder telefoontje vind ik weer een nieuwe aanma ning op de mat. Overigens heeft men inmiddels wel erkend dat onze jaarafrekening niet juist is, maar kennelijk is de administra tie niet bij machte een en ander aan te passen.' Onze schuld Bij navraag steekt de ONS de hand in eigen boezem. "De schuld ligt bij ons", verklaart communicatiemedewerker Clau dia Verhulp. "Problemen met een automatiseringsysteem veroorza- REGIO - De politie heeft donder dagmiddag een grootscheepse brommercontrole gehouden op diverse locaties in Schiedam, Vlaardingen, Hoek van Holland en Maassluis. Er werden 29 be keuringen uitgeschreven voor on der andere te groot vermogen, onverzekerd rijden, onder in vloed van alcohol rijden en bele diging. De agenten namen twee bromfietsen in beslag, waarvan voor de tweede keer v/erd gecon stateerd dat het motorvermogen te groot is. SCHIEDAM - De bedrijfsleider van een supermarkt aan het Broers- veld heeft vorige week woensdag rake klappen opgelopen toen hij een winkeldief wilde aanhouden. De man werd betrapt bij het stelen van broodbeleg. Toen de bedrijfsleider hem hierop aansprak ontstond een worsteling. Het personeel schoot de bedrijfsleider te hulp en wist de winkeldief en zijn kompaan in bedwang te houden. De mannen van 18 en 21 jaar, afkomstig uit Rotterdam, zijn overgedragen aan de politie. SCHIEDAM - D66 Schiedam heeft Marcel Houtkamp (51) gekozen tot lijsttrekker voor degemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Houtkamp is werkzaam als onderzoeks- manager bij de Nationale Om budsman en is momenteel het enige gemeenteraadslid van de partij. Speerpunten van Houtkamp bij de nieuwe ver kiezingen worden de veilig heid in Schiedam, het open houden van de openbare ruim te, openbaar vervoer en het dichten van de kloof tussen gemeente en inwoners. Hoe de kieslijst van D66 er verder uit komt te zien wordt bepaald door een poststemming onder de leden. SCHIEDAM - De biblio theek Schiedam start een ac tie om nieuwe leden te wer ven. Wie zich komende maanden inschrijft kan re kenen op extra kortingen en leuke cadeautjes. Op deze manier wil de bieb een halt toe roepen aan het kenteren de aantal betalende bezoe kers. De bieb heeft te kampen met een slinkend ledenbestand. In 2004 stonden 15.963 abonnees inge schreven, bijna duizend minder dan een jaar daarvoor. "Het is geen Schiedams probleem maar een fenomeen dat zich landelijk bij bibliotheken voordoet. Men sen zijn druk, druk, druk en heb ben nauwelijks tijd meer om naar de bieb te gaan", vertelt Wilma Lems, woordvoerder van de bi bliotheek Schiedam. Het is nog niet zo ver dat de bieb als voorziening in gevaar komt, volgens Lems. "Naast boeken, CD en DVD's uitlenen heeft de bibliotheek ook een algemene in formatievoorziening. Die ver schuiving is duidelijk zichtbaar." Toch worden de lezers node ge mist. Om het tij te keren is de bieb een grote campagne gestart. Wie zich in oktober en november inschrijft mag drie maanden gra tis lenen. Ook voor het aanbren gen van een lid, looft de bieb een bonus uit en bestaande abonnees krijgen een cadeautje. SCHIEDAM - De politie gaat komende tijd extra controleren op verlichting van fietsen, brom- en snorfietsen. In het donker of bij slecht zicht moet het licht aan. Een wit of geel licht voor en rood achter. Knipperverlichting is niet toegestaan. Ook reflectie achter op de fiets, op de trappers en op de zijkant van de wielen is ver plicht. Wie de verlichting niet op orde heeft moet de portemonnee trekken. Het ontbreken van een voor of achterlicht op de fiets kost 15 euro, wie allebei de lampjes mist betaalt 30 euro. ers is het 25 euro per licht en op het ontbreken van reflectie staat een boete van 20 euro. ken ernstige achterstand in de af handeling van correctienota's, dit had echter geen reden mogen zijn om de klacht van mijnheer Van Leeuwen niet serieus te ne men. Per omgaand nemen wij contact met hem op: de energie rekening van de familie wordt ui teraard gecorrigeerd." Het mantelzorgcafé Schiedam is op dinsdag 25 oktober weer ge opend voor alle Schiedamse mantelzorgers. Twee pedicures van het Servicepakket van Thuis zorg NWN zullen te gast zijn om u een eenvoudige voetbehande ling en/of -massage te geven. Aan het Broersveld 123. Iedere laatste dinsdag van de maand kunt u hier van 10.00-12.30 uur terecht voor een kopje koffie of thee en het ontmoeten van andere mantelzor gers. Zondag is er een ruilbeurs in dienstencentrum De Woudhoek, Heijermansplein 35, aanvang 13 uur. Morgen ontvangt Harmonia dhr. Peter Koppen die een lezing geeft over de esoterie in de bijbel, aanvang 19.45 uur, toegang 5 eu ro. In wijkcentrum de Blauwe Brug, aan het Bachplein 590. In de Hoeksteenkerk, Burg. Knappertlaan/hoek Warande is 27 oktober een reformatie her denking om 19.45 uur, toegang vrij. Sprekers zijn Prof. Dr. P. Buitelaar en Ds. J.W. Schoonder- woerd. Tevens verleent de Chr. Geref. Zangvereniging Looft den Heere en organist Gerard Simo- nis hun medewerking. Zaterdag zal het inloopconcert in de Grote Kerk verzorgd wor den door het Gemengde Koor 'Senectute'uit Schiedam o.l.v. Ton Geene. Op het programma staan o.a. werken van Bach, Mo zart, Verdi en Purcell. De aan vang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Het programma van het Film huis Schiedam: Donderdag The Apartment (Billy Wilder), vrij dag en zaterdag Code 46 (Mi chael Winterbottom). Aanvang 21 uur aan de Nieuwstraat 12, De kassa is open vanaf 20.30 uur,losse kaarten 7 euro dona teurs 5,50 euro,CJP CKV 65+ en kinderen (tot 12 jaar) 4,50 eu ro. Reserveren via VVV Schie dam 0900 - 1.192.192 (0,45 per minuut) op maandag t/m vrijdag van 09.00 - 17.30 uur en op za terdag van 10.00 - 17.00 uur. Ge reserveerde kaarten uiterlijk een kwartier voor aanvang afhalen. Stichting welzijn In Wijkcentrum de Erker start vandaag van 13.00 tot 17.00 uur met een kindermiddag thema Ha waï, toegang is gratis. Donderdag is er 's avonds een muzikaal fes tijn. Dit in samenwerking met stichting de Rolantino's die op tredens verzorgt van diverse mu ziekgroepen van mensen met een handicap uit diverse landen. Er zijn nog kaartjes te reserveren. Kosten 7,50 euro, aanvang 19.45 uur. Vrijdag een jongerenpro gramma "Fris". Met optredens van verschillende bands. De avond begint om 19.00 uur en wordt gepresenteerd door Peter J., toegang is gratis. Zaterdag is het seniorendag om 17.00 uur. Met een optreden van de brabant- se troubadour Jo Hoogendoorn. Toegang gratis, van te voren op geven. Zondag is de afsluiting van de Week van West, om 13.00 uur m.m.v. o.a. Los Dinamicos, dansgroep Aphrodites, works hops en informatiestands uit o.a. China, Griekenland, Afrika. De wereldkeuken is ook aanwezig. Kerkdiensten In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater K. Veltman met mede werking van het Liduinakoor. Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde grondslag. Accent College, 10 uur: voorganger Ds. Cand. Mr. J. Kooij, om 17 uur: in Grote Kerk Ds. J.C. den Toom. Zondag bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap een bijzonde re viering voorganger prof. Dr. H.J. Adriaanse. Zondag zijn er in de Christelij ke Gereformeerde Hoeksteen- kerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sor- ge- brillenglazen Woensdag 19 oktober 2005 Het isiieuwe Stadsblad Pagina 3 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 445 55 90 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie M.Q.J. Jochemsen, 010-4699 363 Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen NV ten Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ar voor u relevante diensten en pro- en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Moeder eend met haar borelingen in het Juliapark. Geen wonder maar in deze tijd van het jaar wel tamelijk uniek. foto: Bart Bos y ONS straft tikfout genadeloos af Van Leeuwen denkt dat meer stadsgenoten met hoofdpijn rondlopen door hun energienota. Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22.www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Hastens Mega Stores Delft en Capelle a/d IJssel zijn elke zondag geopend van 11.00 - 17.00 uur Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastens-bed met je mee. Een. kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom: een royaal gebruik van 100% natuurlijke mate rialen zoals katoen, paardenhaar, linnen en wol. Stoffen die de sterke stalen veren als een warme deken omgeven, vocht afvoeren en statische elektriciteit geen kans geven. Kortom, de ideale omgeving om eindeloos van je slaapcomfort te genieten. Hastens garandeert élk Hastens bedsysteem dp frame- en veerbreuk. 25 jaar lang! Afgebeeld model: Citation 90x210. 6.880.- U slaapt al In een echte Hastens vanaf t.230,- Vraag uw documentatiepakket aan op www.hastens.nl www.hastens.nl since 1852 Hastens Mega Store Capelle a/d IJssel: Hoofdweg 4, tel. 010 450 22 19 - Hastens Mega Store Delft Schieweg 87a (t.o.v. de Makro), tel. 015 251 65 04 - Hastens Store Breda: Nieuwe Ginnekenstraat 9, tel. 076 54 365 44 Hastens Store Rotterdam: Westblaak 81tel. 010 24 001 17 Hastens Shop In Shop Van Dam Slaapadviseurs: J. van Campenplein 57, Rotterdam, tel. 010 28 996 96 foto: ROEL DIJKSTRA R S i sH Arthur Bernard Gert) Bierenbroodspot Brauck Clemens Brlel Casper Faassen Kantcbo Kanev Mlchlel Molenaar Paule Nolens Piotr Kees Salentltn Sabine TuchelGuy Vandenbranden WH Willemsen Alle modellen zijn uit voorraad leverbaar! U vindt ons ook in de Gouden Gids Een echt Varilux brillenglas is een streling voor het oog. Met geen enkel ander multifocaal glas kunt u zó natuurlijk zien. Alleen Varilux glazen (herkenbaar aan de laser gravering) geven u op elke kijkafstand de best mogelijke correctie. Laat u ze ook nog eens voorzien van de unieke Crizal Alizé coating, dan zijn uw glazen bovendien vet-, vuil- en waterafstotend. Zodat u straks optimaal kunt genieten van uw waardevolle genummerde en gesigneerde zeefdruk van een bekende kunstenaar. De zeefdruk krijgt u van ons, zolang de voorraad strekt, tot uiterlijk 1 december 2005 cadeau bij aankoop van een nieuwe bril met de unieke Varilux glazen. De oplage van deze (39 ver schillende!) zeefdrukken is gelimiteerd, dus hoe sneller u uw bril kiest, hoe groter uw keuze. Hoogstraat 2 Schiedam Telefoon (010) 473 59 19 E-mail info@tempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek.nl Varilux, ver vooruit en dicht bij u

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3