Wonen met Kunst in het teken van glas Tienjarige Tiana trouwt met haar vriendje Pim m DISCRIMINATIE] lOEINIET^ m KinderBrillenKanjer in Schiedam FT* lil 1 Burgemeesters kibbelen op Open Archievendag Nergens goedkoper! deZ^clerSter) Letselschade? li Opknapbeurt Bachplein Speuren naar paddenstoelen Pompoen Workshop PALS GROEP 7/2 de supermarkt is zo ontzettend veel te zien :va cadeau! Meubelmakerij Miedema Zn: vakmanschap en goede service 1A9S Kosteloos juridisch advies Het Nieuwe Stadsblad Bel of mail FordFocusC-MAX Champion Een streling voor het oog zeefdruk bij Varilux VARILUX f SCHIEDAM - Vooruitlopend op de nieuwe inrichting van het Bachplein, krijgt het plein een sobere opknapbeurt. De brokke lige randen van het tegelwerk wordt aangepakt, de grond geë galiseerd en waar mogelijk op nieuw ingezaaid. Losliggend straatwerk wordt gerepareerd en overtollige tegels worden verwij derd. Aan het eind van dit jaar of be gin volgend jaar worden omwo nenden uitgenodigd voor een uitgebreide informatieavond over de nieuwe inrichtingsmoge lijkheden en bouwplannen voor het Bachplein. Doel is om een mooie aansluiting te vormen met de bestaande Hof van Spaland, een modern voorzieningenaan bod te creëren in een 'nieuwe' Blauwe Brug, een ruim markt plein aan te leggen en comforta bele appartementen te bouwen aan de rand van het Bachplein. SCHIEDAM - Met dit herfstige weer schieten de paddenstoelen uit de grond. De Heemtuin houdt zondag 30 oktober een paddenstoelen-speurtocht voor de hele familie. Aan de hand van vragen en opdrachtjes komen de deelnemers meer te weten over paddenstoelen en alles wat daar mee te maken heeft. Ook kan er geknutseld worden met spullen uit de natuur. Start speurtocht om 13.30 bij het heemtuinhuisje. Deelname is gratis. SCHIEDAM - De Nieuwe Pas sage houdt zaterdag een Hallo- ween workshop. Op bijzonder creatieve wijze wordt een pom poen bewerkt tot een leuke deco ratie, waarin een lichtje kan branden. Zowel jong als oud mogen deelnemen. De workshop wordt gegeven van 12.00 tot 16.00 uur. Deelname is gratis. SCHIEDAM SCHIEDAM - Een per soonlijke inspirerende visie op wonen design en kunst. Dat is in één zin Wonen Met Kunst, dat komende vrijdag weer van start gaat. Twee weekeinde wandelen langs woonwinkels, galeries en kunstinstellingen in de Schiedamse binnenstad. Wonen met Kunst staat dit jaar in het teken van "Glas, transpa rantie en kleur". Het allerdaag se materiaal wordt in verschil lende gedaante getoond. Naast de deelnemers van Wo nen met Kunst zijn er ook tal van andere adressen die een be zoek waard zijn. Een atelier waar barometers geblazen wor den, glas in lood demonstraties of zelf knikkers ontwerpen. In de Korenbeursvindt de expo sitie van het project Material World plaats. Material World toont het proces en eindproduct van technisch en artistiek inno vatieve producten voor in huis, speciaal voor dit thema ge maakt door jonge vormgevers samen met vakmensen van Schiedamse industriële bedrij ven. Wonen met Kunst vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 okto ber en vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 november Van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer infor matie: www.wonenmetkunst- schiedam.nl/ SCHIEDAM - Welk meisje van tien droomt er niet over om te trouwen in een prach tige witte jurk. Voor Tiana bleef het niet alleen bij een droom. Op het stadhuis gaf ze het ja-woord aan haar vriendje Pim van negen. Tiana en Pim zitten allebei in een rolstoel en zijn onafscheidelijk sinds ze elkaar drie jaar geleden hebben ontmoet op school. Pim vroeg zijn vriendin ten huwelijk nadat hij in het ziekenhuis ont waakte uit een narcose en haar naast zijn bed zag zitten. De lief de was wederzijds want Tiana moest naar eigen zeggen 'maar heel even goed nadenken'voordat ze ja zei. De Stichting Doe een wens zorg de ervoor dat de droom van de twee tortelduiljes bewaarheid werd. Tiana kreeg een prachtige witte jurk met sluier en toen ze de deur uitging stond daar Pim. In pak en met bruidsboeket. In een grote chevy met politie-escorte werd het jonge bruidspaar naar het stadhuis gebracht, waar de ringen werden omgeschoven en de bruid de bruidegom mocht kussen. Bruidstaart De receptie met feestelijke cham pagne, een heuse bruidstaart en trotse familie ontbrak evenmin. Het avontuur eindigde voor de twee jonge echtlieden in de bruidssuite van het Efteling ho tel. Tiana gloeit nog steeds van trots. "Dit is de mooiste dag van mijn leven. Zeker weten." SCHIEDAM - Wie zich met het boodschappenlijstje door de supermarkt haast, is zich er nauwelijks van bewust. De kleuren en vormen van de honderden producten die in de schappen liggen te schreeuwen om aandacht. Het inspireerde het kunste naarscollectief Va-Art tot een expositie met de toepas selijke titel 'Kijk Nou'. Van af deze week te zien bij Plus Van der Meer. Het kunstenaarscollectief Va-Art is ruim tien jaar geleden ontstaan op de vrije academie. "We komen regelmatig bij elkaar in de kanti ne van de supermarkt om te pra ten over kunst en elkanders werk te bespreken. Zodoende is ook het idee ontstaan om een exposi tie te houden in de supermarkt", vertelt Ineke van der Meer, die ook deel uitmaakt van het collec tief. Kunst tussen de appels en rekken met melkpakken dus. Ine ke: "Het hoeft geen reclame te zijn maar het leek ons wel pas send dat de kunstwerken een re latie hebben met de producten of het bedrijf. Daarom zijn we eerst met z'n alleen uitgebreid rond gaan kijken in de supermarkt. Dan kom je pas echt tot de ont dekking hoeveel er eigenlijk te zien is. De grote verscheidenheid aan kleuren en vormen." Melkpakken Ineke liet zich door het etiket van een fles siroop inspireren tot een zeefdruk. Andere leden van het collectief maakten schilderijen, keramiek en foto's. Bij de melk fabriek werden een paar honderd lege pakken besteld voor een as semblage. "We kwamen op dat idee door iets wat ik een kind had horen zeggen, namelijk dat melk van de fabriek komt. We hebben 130 lege pakken melk besteld om ma 24 - za 29 okt Ch@t mee er een kunstwerk van te maken." Verder zijn de kunstenaars aan de slag gegaan met restmaterialen. De dozen en displays, die in de winkel staan opgesteld, hebben een nieuw leven gekregen als kunstwerk. "Dat is ook bedoeld om het publiek bewust te maken van verpakkingsmaterialen. Er wordt zo gemakkelijk om een plastic tasje gevraagd. Als je ziet hoeveel we weggooien. Het is een utopie te denken dat al het verpakkingsmateriaal de deur uit kan. Maar we moeten ons wel be wust zijn dat het best een beetje minder kan", vertelt Ineke. Hele klus Het inrichten van de tentoonstel ling was een hele klus, waar za terdag direct na sluitingstijd mee is begonnen. "Het is natuurlijk nog altijd een winkel waar men sen hun boodschappen moeten doen en waar gewerkt wordt. We hebben flink nagedacht waar we de werken op moeten hangen. Het moet opvallen maar tegelij kertijd mag het ook niet storen of in de weg staan.", vertelt René van der Meer. De tentoonstelling heeft de titel KUNSTGEBITTEN SCHIEDAM - De KinderBrillenKanjer van dit seizoen bij Brilmode Rob Boon is gekozen. Uit de vele deelnemers is Justin Gommel uit Schiedam de gelukkige winnaar geworden. Justin heeft de prijs, een speelgoedbon, in ontvangst genomen van filiaalhouder Harry Verberne. Alle kinderen tot en met 12 jaar die een bril kopen kunnen het hele jaar meedoen. Er wordt een foto gemaakt die je gelijk mee mag nemen. Zo kan je aan iedereen al je nieuwe bril laten zien. Als de glazen binnen zijn mag je zelf de bril komen maken. Je slijpt de gla zen en monteert ze in het montuur. Natuurlijk onder des- kundig toezicht van de opti cien. Als dat allemaal goed is gelukt, krijg je een waar Bril- diploma. Één maal per seizoen wordt er een KinderBrillenKanjer geko zen die een mooie prijs in ont vangst mag nemen. De foto komt in de krant en je foto staat ook in de etalage van de Brilmode Rob Boon, Justin: "Een mooie blauwe bril" Hof van Spaland 5 in Schiedam. Alle deelnemers vind je ook op www.brilmoderobboon.nl f4 - brillenglazen SCHIEDAM - Na vele tientallen jaren zal burgemeester Scheeres alsnog de burgemeestersambtke ten in ontvangst mogen nemen van de geannexeerde buurge meente Kethel. Maar niet eerder dan dat hij vijf argumenten noemt waarom Kethel bij Schie dam gevoegd moest worden. Het betreft hier een op de historie ge baseerd toneelstuk dat zaterdag wordt opgevoerd in het gemeen tearchief naar aanleiding van de nationale Open Archievendag. Het toneelstuk is gebaseerd op de roerige geschiedenis ten tijde van de annexatie. De toenmalige bur gemeester van Kethel, mr. Johan Jurriën van der Lip, weigerde zijn ambtsketen in te leveren. De zaak kwam uiteindelijk voor de rechter. De rol van burgemeester Van der Lip wordt gespeeld door Wouter Oversluizen, Scheeres speelt zichzelf. De burgemeesters zullen om 13.00 uur hun geschil beslechten. De theateract sluit naadloos aan bij het thema van de Open Ar chievendag: buren. De dag is be doeld om een ieder kennis te la ten maken met de schatten van het archiefwezen. Medewerkers staan klaar om vragen te beant woorden. Wie een foto meeneemt van het interieur thuis van vroe ger of nu, mag gratis een foto bij de beeldbank bestellen. Verder wordt de dvd Jeneverkinderen verkocht. Open Archievendag, zaterdag 29 oktober van 11.00 tot 16.00 uur. Het gemeentearchief is ge vestigd op de derde verdieping van het Stadskantoor. 'Kijk Nou' meegekregen. Ineke: "Ik hoop dat het mensen prikkelt om eens goed rond te kijken. Niet alleen naar onze kunst maar naar al die vreemde vormen en kleu ren in de supermarkt. Daar sta je anders nauwelijks bij stil." Kijk Nou bij Plus Van der Meer aan de Mgr Nolenslaan 460. SCHIEDAM - De ambachtelijke meubelmakerij Miedema &Zn heeft de deuren geopend aan de Dam. Naast stoffeer- werk en de restauratie van leer en antiek kan de klant hier ook terecht voor een goed interieuradvies. Wie nader kennis wil maken met de meubelmakerij is zaterdag welkom tij dens de open dag. Miedema Zn is een familiebedrijf met meerdere vestigingen door het hele land. Inmiddels staat de vierde generatie aan het roer. Vak manschap en kwaliteit worden bij Miedema Zn gecombineerd met persoonlijk contact en een uitstekende service. De winkel aan Dam krijgt de beschikking over een open atelier om klanten een blik te gun nen op het traditionele ambacht. Een van de specialisaties van Miedema &Zn is het restaureren van meubelen. Het bedrijf restaureert alle soorten kasten, kabinetten, ta fels, stoelen en bureau's. Ook voor het lijmen en verstevigen van stoe len en het opnieuw aanbrengen van biezen of rieten matten kan men bij Miedema &Zn terecht. De reparatie van leren meubelen is bij de ambachtelijke meubelmake rij eveneens in goede handen. Miedema Zn heeft een grote collec tie leer op voorraad en kan zorg dragen voor het stofferen van banken, stoelen en Chesterfield meubelen. Ook reparaties worden uitgevoerd, zoals de stiknaden en kleine scheurtjes en beschadigingen. Meubelen worden kosteloos opgehaald en teruggebracht. Miedema Zn geeft drie jaar garantie op het werk. De winkel aan de Dam 22 in Schiedam is geopend van di tm vr van 11.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie of een vrijblijvende afspraak: tel 010 273 47 27. Zaterdag open dag van 11.00 tot 16.00 uur Profiteer nu! Dit iséénmalig! Eetkamerstoel Van 29,95 voor op=op! Woensdag 26 oktober 2005 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 3 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 445 55 90 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie M.G.J. Jochemsen, 010-4699 363 Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van NV. De door u aan ons verstrekte wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, WGGGNGR huis-aan-huiskranten Tiana en pim geven elkaar het ja-woord in het stadhuis van Schiedam. Kunst tussen de Mark Kivit je Gigen verhaal op do 27 okt [14-16u] Damesmodezaak zoekt verkoopster tussen de 17-22 jaar. Hakenkruizen op de fietsen berging van school. Buurtjongeren besmeuren romen van samenwonende mannen met negerzoenen. Bedrijf verlengt contract von zwangere vrouw niet. Taxichauffeur scheldt vrouw met hoofddoek uit. Portier von disco weigert jongeren met gymschoenen de toegang. Onderzoeksbureau wijst mon of voor functie vanwege epilepsie. Champion voordeel: C1.000.- www.ford.nl ABS 6 Airbags Airco Boordcomputer Elektrisch bedienbare voorportierramen Radio/CD-speler DISCRIMINATIE ZAT? T OIO - 4126212 I www.radar.nl RADAR, onafhankelijk anti-discriminatie bureau voor info, advies, klachtbehandeling, training en onderzoek Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Official Ford dealer voor Schfeda Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Jan Evertsenwog O, Ind.terrein Vijfsluizen, Schiedam, naast Beneluxtunnel. (OIO) 42Ö469Q www.ford-vtnkevag.nl ADVERTORIAL m I K i 1 10 Arthur Bernard Gertl Blerenbroodspot Brauck Clemens Brtel Casper Faassen Kantcho Kane* Wchiel Kees Salentljn Sabine Tuchel Guy Vandenbranden Wil Wlliemaen Paule Nolens Plot1 Een echt Varilux brillenglas is een streling voor het oog. Met geen enkel ander multifocaal glas kunt u zó natuurlijk zien. Alleen Varilux glazen (herkenbaar aan de laser gravering) geven u op elke kijkafstand de best mogelijke correctie. Laat u ze ook nog eens voorzien van de unieke Crizal Alizé coating, dan zijn uw glazen bovendien vet-, vuil- en waterafstotend. Zodat u straks optimaal kunt genieten van uw waardevolle genummerde en gesigneerde zeefdruk van een bekende kunstenaar. De zeefdruk krijgt u van ons, zolang de voorraad strekt, tot uiterlijk 1 december 2005 cadeau bij aankoop van een nieuwe bril met de unieke Varilux glazen. De oplage van deze (39 ver schillende!) zeefdrukken is gelimiteerd, dus hoe sneller u uw bril kiest, hoe groter uw keuze. Hoogstraat 2 Schiedam Telefoon (010) 473 59 19 E-mail info@tempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek.nl Varilux, ver vooruit en dicht bij u De kunstwerken in de supermarkt krijgen veel bekijks. Het collectiefVa-Art wil bezoekers bewust maken van de kleuren en vormenpracht van de producten. foto: ROEL DIJKSTRA FOTO: ROEL DIJKSTRA In zwart- of maple/atuminium Direkt uit voorraad leverbaar! Aanbieding loopt t/m zaterdag 29 oktober V

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3