Groenoord stroopt de mouwen op M Glazen bed 20% korting Jeugdopera met slakken Schiedam ruikt nog lang niet citroenfris Oldtimers op pad voor scholen in Senegal Boxspring vanaf 2690,- bij Nipius profiteren de wakkeren! Geef uw mening Koor en samenzang Concert Toonkunst Wedstrijden reddingsbrigade KORTE HOOGSTRAAT 12-14 VLAARDINGEN CENTRUM 010 434 4816 Website bouwen Marianne van Velzen Profiteer van f 0 dogen KORTING en AANBIEDINGEN WOONCENTRUM Woensdag 26 oktober 2005 Het Nieuwe Stadsblad NS-7 SCHIEDAM SCHIEDAM - Liefhebbers van koor- en samenzang kunnen za terdag hun hart ophalen in de Grote Kerk van Schiedam. De drie koren van Jac. Horde zingen onder andere de Deutsche Messe van Schubert en er is samenzang van bekende liederen. Als gast koor treedt op het Neath Male Choir, een groot mannenkoor uit partnerstad Neath in Wales. Aanvang 19.00 uur in de Grote Kerk, de avond duurt tot 20.30 uur. SCHIEDAM - Het Toonkunst koor treedt zondagmiddag 30 oktober op in de Dorpskerk. Aan het concert wordt medewerking verleend door countertenor Peter de Groot en Elly van Munster (luit). Op het programma staan werken van Huygens, Montever di, Pachelbel, Schutz, Brossard, Purcell en Part, met het magnifi cat als overkoepelend thema. Het koor staat als altijd onder leiding van Anneke Huitink. Aanvang 15.30 uur aan het Noordeinde 10. Kaarten kosten 8 euro, reserve ren: tel. 015-212 31 05 of e- mail: toonkunst.schiedam@wa- nadoo.nl SCHIEDAM - De Schiedamse reddingsbrigade is organisator Van de regiowedstrijden zwem mend redden op zaterdag 29 ok tober in zwembad Groenoord. De opponenten zijn de reddings brigades uit Alphen aan den Rijn, Amstelveen, Delft, Dor drecht, Gouda, Hardinxveld Giessendam, Krimpen aan den IJssel, Naaldwijk, Rotterdam, Weert en Zeist. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur en duren tot ongeveer 20.00 uur. SCHIEDAM - De Stichting Ei gen Werk start met een cursus website bouwen: Tijdens de cur sus worden alle fijne kneepjes van het opzetten en beheren van een website bijgebracht. Stich ting Eigen Werk is te vinden aan de Overschiesestraat 44. De cur sus begint bij de eerste aanmel ding. Kosten bedragen 60 euro per seizoen. Tel: 010 4263569 SCHIEDAM - Het regende pij penstelen maandag bij de aftrap van de grote schoonmaakactie in de wijk Groenoord-Midden. Des ondanks was er een grote op komst van wijkbewoners, school kinderen en medewerkers van Woonplus, ONS-IRADO, politie en blauwe brigade en een tweetal wethouders in de gezellig drukke Martinus Kerk. Onder het genot van een ontbijtje, kof fie en limonade werd het sein voor de aftrap van de rigoureuze poetsbeurt gegeven door wethouder Hans Meijer. Het is de bedoeling dat de komende week alle gezamenlijke ruimten in Groenoord-Midden worden opge ruimd en een extra schoonmaakbeurt krijgen. Ook de buitenruimte komen aan bod; zwerfvuil wordt opgeprikt, de ONS zet een veegwagen in voor een extra veeg- beurt van de wijk, de lichtblauwe bri gade assisteert ter plekke bij het afvoe ren van fietswrakken en winkelwagens en een hogedrukspuit wordt ingezet om de gevels in de wijk te reinigen. Lekker schoon en opgeruimd dus. Hard nodig Het echtpaar Vredebregt woont al 30 jaar in Groenoord en vindt de poets beurt hard nodig. "Wij wonen hier al vanaf de bouw en hebben de wijk ook zien veranderen", vertelt de heer Vre debregt, "Als er nu niet ingegrepen wordt dan zou de wijk kunnen verloe deren. Daarom zijn wij ook hier. Wij vinden dit een positieve actie." Dat er ook veel bewoners uit de wijk niet zijn komen opdagen vindt het echtpaar een mentaliteitskwestie. "Sommige men sen zeggen: Waarom moeten wij de rotzooi opruimen? De ONS wordt daar toch voor betaald. Wij zeggen dan: De SCHIEDAM - Wonen en Kunst staat dit jaar in het teken van glas. Dat inspireer de slaapkamerspecialist Chris Coppens en glas kunstenaar Cees van Olmst tot het vervaardi gen van een glazen bed. Het resultaat heeft een sprookjesachtige uitstraling en is tijdens de manifestatie te zien in de etalage van Chris Coppens aan de Oranjestraat. Het is voor Cees van Olmst de eerste keer dat hij een bed heeft 'gebla zen'. "Het mooie van glas is, dat het enorm sterk is en vrijwel onver gankelijk. Maar dit bed is toch wel een technisch hoogstandje", laat hij weten. ONS woont hier niet; wij wel." Het echtpaar Muilwijk denkt dat voor al de welvaart debet is aan de vervui ling van de buurt. "Jongeren kunnen pakjes drinken, sigaretten en volop snacks kopen. Vervolgens wordt de verpakking gewoon in de bosjes ge- gooid."De scholieren Husijin, Ian en Justin zijn met hun klasgenoten naar de kerk gekomen. De kids vinden het wel goed dat er gezamenlijk wordt schoongemaakt maar wijzen ook op de verantwoordelijkheid van de bewoners zelf. "Soms liggen er op de stoep bij de flats gewoon gebruikte luiers op straat", zegt Justin, "Het is toch asoci aal dat mensen dat niet zelf opruimen." Voorlopig kan Husijin niet wachten om met de schoonmaak te beginnen. Voor al de prikstokken hebben zijn belang stelling. Zodra deze worden uitgedeeld springt hij uit zijn stoel en roept: "Prik stokken! Nou doei!" Zijn schoonmaak- dag kan niet meer stuk. Op de HELE Collectie o.a. Wedgwood, Fissier, Kristol, Villeroy Doch, Alessi, BK etc. AANBIEDING GERO en KELTUM aktiemodellen tot 40% korting De 10 dogen storten op donderdag 27 oktober t/m zaterdag 5 november Deze korting geldt nier in combinatie met andere kortingen SCHIEDAM - Dit jaar is het 200ste geboortejaar van de Deense sprook jesschrijver Hans Christian Ander sen. De Schiedamse componist Mar co Kalkman heeft in dit kader een jeugdopera geschreven waarin twee sprookjes van H.C. Andersen op mu ziek worden gezet. 'De gelukkige Familie' is een span nend verhaal over twee slakken die heel graag opgegeten willen worden. Dit lijkt hun, het allerbeste wat er met een slak van hun klasse kan ge beuren. Het tweede sprookje 'In de Kinderkamer', gaat over een vest, een kwast, een laars en een hand schoen die een echte komedie bele ven. De verhalen spelen door elkaar en het publiek kiest. De vrolijke, eigentijds klassieke en toch toegankelijke muziek maakt de voorstelling geschikt voor publiek vanaf 6 jaar. Zo 30 okt, 14.30 uur, Theater de Teerstoof, Schiedam, Nieuwstraat 12 Info :010 - 4667778, reserveren: 010 - 4733000 SCHIEDAM - Er wordt wat uit de kast gehaald om Schiedam schoon te krijgen. Het nieuwste wa pen in de strijd is de op zichter, die een oogje in het zeil moet houden op de veegploegen van de ONS. Maar wat is van al die inspan ningen te merken. Ruikt Schie dam al naar citroentjes of is het nog steeds vuil op straat. 'Naar mijn mening ruik ik geen ci troentje, alleen maar hondenstront en weggegooid afval', schrijft P. van Haaster-Klepke. Als voor beeld noemt ze de Hogenbanweg, waar je regelmatig in de poep trapt en de plantsoenen bezaaid zijn met blikjes, zakjes en ander zwerfafval. Ook in haar wijk, Schiedam Oost, is het vaak een rommeltje. 'Als bewo ner kun je aan de gang blijven met opruimen.' Kees Hilberding uit Nieuwland schrijft dat de straten in zijn wijk ronduit smerig zijn en vindt dat de bewoners daar zelf wat aan moeten doen. 'Een opzichter is misschien goed voor de werkgele genheid maar de vraag moet natuur lijk zijn: wie maakt die troep. Hoe wel ik zelf niets op straat gooi, wil ik best samen met andere bewoners de straat schoonhouden. Zo leren we elkaar ook beter kennen.' Daphne Reiniers vindt dat gemeen te harder op moet treden tegen hon denpoep "Er wordt werkelijk overal gescheten. In de speeltuin, ondanks het verbodbord, op straat, op de stoep. Het is te vies voor woorden. Waarom wordt dit niet door de ei genaar opgeruimd, is dit normaal of zo?", aldus Daphne, die verder kwijt wil dat er natuurlijk ook veel fatsoenlijke hondenbezitters zijn. Gerda Klarenbeek beklaagt zich over de viezigheid in 't Hof van Spaland. 'Dat zie je achteruit hollen, een grote vieze benden. De bankjes zijn nog te rot voor de schroophoop en ook de tegels zien er niet meer uit.' Vol gens haar moet de politie meer oog houden op de jeugd, die er 's avonds tekeer gaat. G. de Kok vindt dat Schiedam zich op de kaart moet zetten als schoon ste stad. En de speurneus ambte naar, zoals hij het noemt, is daar voor niet het geschikte middel. 'Laat de heren ambtenaren per toer beurt op zaterdag en zondag door de stad lopen en verslag uitbrengen van de vervuiling.' 'Al die maatregelen voor een scho ne stad hebben pas zin als de men sen hun rotzooi niet overal neer gooien', reageert Arie Onderdelin- den SCHIEDAM - Zo'n honderd me rendeel klassieke en bijzondere au tomobielen vertrekken zondag van af industrieterrein Vijfsluizen voor een speciale sponsorrit. De rally is georganiseerd op initiatief van de Rotaryclub Schiedam en heeft als motto 'Stenen voor Senegal'. Doel is om minimaal 20.000 euro in te zamelen voor de bouw en inrichting van twee schooltjes in he t dorp Mouit, in het noorden van Senegal. De rally voert door de pro vincies Zuid-Holland, Zeeland en Noord Brabant. De start is om 8.30 uur vanaf het automobielbedrijf Kalfsbeek, de equipes worden van af 16.00 uur weer terug verwacht. Als eerste start burgemeester Scheeres in zijn meer dan 50 jaar oude 2CV GLAMOUR EASTBORN master (excl. matras) PURE Bij aanschaf van een verstelbare boxspringcombinatie Master nu bij Nipius een topdek Master gratis! Of 50% korting op een topdek bij aanschaf van een vlakke boxspringcombinatie Master.* van JI5,-voor DEKBED WIJZER "Sleep good, feel good" f - voor Passe-mrtodt Bewoners van Groenoord-Midden gaan ondanks het druilige weer de straat op om zwerfvuil te prikken. foto: ROEL DIJKSTRA De kinderen van Mouit zitten nu nog in het hete zand. Marjan Holiershoek van Rotary Schiedam heeft het initiatief genomen om twee scholen te bouwen. *L Slapen doe je 's nachts. Vorstelijke uitstraling. Leverbaar in een grote variatie van stoffen en kleuren. 5 t A A r S T M f N BV EASTBORN Eigentijds met een romantische tint. Leverbaar in een grote variatie van stoffen en kleuren. •Vraag bij Nipius naar de voorwaarden. Looptijd Eastborn actie van 1 oktober t/m 12 november 2005. 4-seizoenen Weiicare dekbed Lily Een behaaglijke warmtebron en ideaal bij allergieën. Door de unieke Weiicare vulling heeft het dekbed een anti-huismi|t en anti- batferiëte werking, Dekbedset is gekoppeld door middel van ritsen. Het dekbed heeft een katoenen tijk én.is wasbaar op 6ö°C> J-persoons van 60,- voor 49,- 2-persoons van 95,- vuor 80,- lits-jumeaux van 130,- voor 110,- 4-seizoenen dekbed "Wol van het Texelse schaap Een soepel dekbed, gevuld met 100% Texelse schapenwol: Het houdt de warmte goed vast en is zeer goed vochtregulerend. Dekbedset is gekoppeld door middel van ritsen H W toedslap^^^^" 'f* jé# l-persoons van 115,- voor 85,- 2-persoons van 180,- voor 135,- lits-fumeaux van 217,- voor 159,- Texelse schaap' SYNTHETISCH DONS V Makkelijk reinigbaar Superlicht Anti-allergisch Veerkrachtig en luchtig Zacht en licht Optimale warmte- en vochtregulatie WOL KAMEELHAAR 4 Sneöe vochtopname V Hoog isotatievermogen Houdt warmte goed vast Hoog absorptievermogen f Geschikt voor personen Lichtgewicht die veel transpireren enen dons dekbed Ti Ténte 4-seizoenen dons dekbed Tencel Het dekbed Tencel is gevuld met 90% hoogwaar- 2 ganzendons. Hierdoor is het dekbed superlicht in gewicht en valt soepel om u heen, De tijk is medicott behandeld en bestaat voor 50% uit mako-katoen en 50% Tencel voor meer souplesse en een goede vochtregulatie. Het dekbed is wasbaar op 60°C van 299,- voor 199,- 2-persoons van445,- voor 299,- lits-jumeaux van 510,- voor 339,- 4-seizoenen dekbed Sahara Een natuurhaar dekbed met 100% kameelhaar WmmÊ nemen en weer af te geven is het 4-seizoenen dekbed Sahara ideaal voor slape5 het onder een dekbed warm hebben. Het dekbed s voor 149,- voor 219,- voor 249,- Onze dekbedden zijn leverbaar Nipius, echt een ontdekking waard. Gelegen tussen Maassluis en Hoek van Holland vindt u een showroom van 4000 m2 barstensvol met mooie meubelen. Bovendien krijgt u bij Nipius nog ouderwetse 5 JAAR service! GARANTIE op zitmeubelen Vraag naar de voorwaarden in onze showroom NipiuS Maasdijk: Maasambacht 3 Tel.: (0174) 513 490 www.nipius.nl U vindt ons via Rijksweg A20, neem afslag nr. 6, de N220 richting Maasdijk - Hoek van Holland, neem op de dijk de afslag 'Maasdijk' en volg de bordjes 'Nipius'. Tot ziens...

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 7