Spectaculaire opening Urban House Urban Lounge met BS-One K-Liber en Dü Rockwilder Sissi-marathon bij SuikerZoet filmfestival <j>-*• Puddingperformance in Artoteek www.evenementeninschiedam.nl Intocht Sinterklaas Koken met jenever Meer zoetigheden... Meer tijdens Winter in Schiedam... Colofon SCrfIE AM Inschrijven SuikerZoet O Pittoreske Kerstmarkt in historisch centrum s Leren rappen van Mega Master van K-Liber, zangles krijgen van Tasha's World of een workshop graffiti, streetdance, webdesign of filmen volgen. Vanaf zaterdag 12 november kan het bij het Urban House op het Wibautplein in Schiedam. Hier worden workshops, cursussen en clinics op het gebied van Urban muziek, dans, art design en multimedia gegeven voor jongeren tussen de 13 en 23 jaar. De opening van het Ur ban House begint zaterdag 12 november om 11.00 uur met een gratis workshop Art Design (Graffiti) van Mister Serious en om 12.30 uur met een gratis workshop Breakdance van Ka- rim Alex. De opening begint om 15.00 uur. Spectaculaire opening BS-One en DJ Rockwilder treden op tijdens de opening van het Urban House in Schiedam. BS-One wordt gevormd door Reshmay en Pro-X en trad afgelopen jaren op tijdens grote evenementen in Nederland. Met BS-One belooft het een spec- Geef je nu op voor de workshops tijdens de opening en de reguliere cursussen via: www.urbanhouse.nl taculaire opening te worden op het Wibautplein met rap, zang, Hiphop en Breakdance. Reshmay geeft in februari en maart een cursus Street en Hip hop bij het Urban House. DJ Rockwilder verzorgt workshops dj-en en mixen. Na de officiële opening door wethouder Cul tuur Hans Meijer om 16.00 uur, vinden er presentaties plaats door de jongeren die meegedaan hebben aan de eerste work shops. Tasha's World Bekende nationale en internationale artiesten en kunstenaars zo als Denise Jannah, Tasha's World, Hakim en Mega Master onder steunen het Urban House, een initiatief van de gemeente Schie dam in samenwerking met gemeente Vlaardingen en Muziekcen trum Opmaat. Urban House Vlaardingen opent op zaterdag 19 november. Het eerste seizoen worden er cursussen gegeven door onder anderen Tasha's World, Karim Elmesnaoui, Mega Master, Reshmay, Florentijn Hofman en Maarten van Maanen. Ie dere cursus bestaat uit een blok van vijf weken: vier workshops r\ Het Urban House organiseert op zaterdagavond de Urban Lounge: avonden met live optredens en DJ's. Tijdens de eerste Urban Lounge op zaterdag 12 november treedt BS-Öne op en draait DJ Rockwilder in het gebouw op het Wibautplein in Schiedam. De deuren gaan om 20.00 uur open. Op zaterdag 19 november treedt K-Liber op in Muziekcentrum Opmaat in Vlaardingen. Op diverse locaties in de binnenstad vindt het SuikerZoet film festival plaats op 25 en 26 november. In het Gedistilleerd Mu seum, Filmhuis Schiedam en de Oud-Katholieke Kerk kunnen filmliefhebbers genieten van films als 'Beyond the rocks', 'Pri de and prejudice' en 'Some like it hot', maar ook 'When Harry met Sally', 'Charlie and the chocolatfactory' en 'Bella Martha' mogen niet ontbreken tijdens dit zoete festival. In 'Le Jardin Salon de The' op de Dam kan het publiek zwijmelen bij een Sissi-marathon. In de meubelwerkplaats van Jasper Kaarse maker in het Leendertspand op de Schie is onder andere de cultklassieker 'The cook, the thief, his wife and her lover' te zien. SuikerZoet filmfestival vrijdag 25 en zaterdag 26 november 2005 vanaf 20.00 uur op diverse locaties Gratis toegang In Artoteek Schiedam en 300procent kunstgalerie is er een ex positie van hedendaagse kunstenaars die in hun werk een re latie leggen met suiker, zoetigheid, zoet eten en de (bitterzoe te kanten van het leven. De expositie wordt op zondag 13 no vember geopend met een exotische openingsamuse bij 300procent en een puddingperfomance van Jessy Rahman 'Let's get a sexy belly with sweet Jesse's geo jelly' in Artoteek Schiedam. Speciaal voor dit project hebben Peter Hellemonds bij Artoteek Schiedam en Anne Wenzel bij 300procent kunst galerie een installatie ingericht. Galerie/modewinkel Emmy wordt door Ank van Straalen, voormalig setdresser van Peter Greenaway, en Iris Dijke omgetoverd in een suikerpaleis. De tweede helft van november en de maand december wordt Schiedam gehuld in een suikerlaag tijdens SuikerZoet. Er is van alles te doen en te zien over zoetigheden en zoete onschuld. Beeldende kunst, films en activiteiten maken onderdeel uit van een programma dat het tandglazuur doet springen. 'De Zoete Smaakmaker' zondag 13 november 2005 Exotische openingsamuse bij 300procent kunstgallerie: 14.00 uur Opening Emmy Miltenburg: 15.00 uur Puddingperformance Jessy Rahman 'Let's get a sexy belly with sweet Jesse's geo jelly' in Artoteek Schiedam: 16.00 uur www.artoteekschiedam.nl/www.300procent.nl Sinterklaas en de zwarte pieten komen zaterdag aan in Schie dam. De stoomboot uit Spanje arriveert om 11.45 uur op 't Hoofd. Sinterklaas blijft een uur op het Hoofdplein om alle kin deren toe te spreken terwijl de caprioolpieten en de stuntpie ten zorgen voor het nodige vertier. Om 13.00 vaart de stoom boot verder naar het stadscentrum. Het bezoek uit Spanje wordt om 14.00 uur verwacht bij de Vismarkt. De Sint maakt vervolgens een rondrit langs de Appelmarkt, Hoogstraat, Broersvest, Emmaplein en SingelOmstreeks 15.00 uur zal de Goedheiligman arriveren op het Stadserf, waar hij wordt ont vangen door burgemeester Scheeres. Tijdens de intocht van Sinterklaas zijn de Maasboulevard, het Hoofdplein, de Voorhaven, de Lange Haven en de Vismarkt af gesloten voor alle verkeer. Parkeren kan op de Maasboulevard, ingang via Jachthavenlaan en uitgang via Havendijk, voorma lig Gustoterrein, bereikbaar via Buitensluis en de reguliere par keerplaatsen Centrumdeel parkeerplaats Buitenhavenweg ge reserveerd voor bewoners Lange Haven. Locaties zijn bereik baar vanaf 11.15 uur 'Koken met jenever en ander Schiedams gedistilleerd', het eer ste Nederlandse kookboek waarin Schiedams gedistilleerd een hoofdrol speelt, wordt 27 november 2005 feestelijk gepresen teerd in Het Gedistilleerd Museum in Schiedam en zal voor 19,95 verkrijgbaar zijn bij diverse Schiedamse boekhandels. Het kookboek laat zien dat gedistilleerde dranken als jenever en likeuren bij de bereiding van een gerecht een toegevoegde waarde hebben. In het kookboek vindt men recepten voor amuses, voor-, hoofd- en nagerechten en van bekende en on bekende ouderwetse dranken. De opbrengst van de verkoop van het kookboek is bestemd voor een vakantieproject van vereniging De Vonk. Lions Club Schiedam dat het boek uit brengt, hoopt uit de opbrengsten drie tot vier jaar 25 kinderen per jaar blij te kunnen maken met een vakantie. en één presentatie. In Schiedam worden de cursussen gegeven op donderdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur op het Wibautplein 163-165-167. De cursussen kosten €15,- totaal. Jongeren kunnen ook CKV-bonnen inleveren. Opening Urban House Schiedam zaterdag 12 november 2005 Locatie: Dr. Wibautplein 163-165-167 Workshop Graffiti door Mr Serious (www.mrserious.nl): 11.00 uur Workshop Breakdance door Karim Alex (Hiphophuis): 12.30 uur Optredens DJ Rockwilder: 15.00 16.55 uur Optredens BS-One: 15.45 16.15 uur Opening door Hans Meijer, wethouder Cul tuur: 16.00 uur Kerstcadeaus kopen, zwieren over het ijs en genieten van zoe te lekkernijen en snert kan vanaf 15 december op de pittores ke kerstmarkt en de ijsbaan in Schiedam. De kerstmarkt staat van donderdag 15 december tot en met zondag 18 december op de Lange Kerkstraat en de Grote Markt, waar ook de kerst boom ontstoken wordt. Een Dickensgroep, verschillende zanggroepen en een doedelzakband brengen Schiedam hele maal in kerstsfeer. Op de ijsbaan op het Stadserf kan iedereen vanaf 15 december tot en met begin januari de sier maken. Tijdens SuikerZoet worden in de wijkcentra in de week voorafgaand aan het Sinterklaasfeest verschillende workshops gegeven. Er kunnen onder andere suikerzoete kostuums ontworpen worden. De resultaten kunnen gedragen worden tijdens de Suikerzoete disco in wijkcentrum Dreesplein op 2 december. De meest bijzondere kostuums worden getoond tijdens een modeshow voor Sinterklaas in Artoteek Schiedam op 4 december. Tussen 13 november en 17 december kan iedereen bij de deelnemende instellingen terecht voor informatie over suiker en de rol van suiker in verschillende culturen. Schiedamse kunstenaars maken het project compleet met kunstige marsepeinen figuren. Op 17 december wordt SuikerZoet afgesloten met een Zoet Toetje bij Artoteek Schiedam en 300procent kunstgalerie. - Het jaarlijkse 'Concert aan de Schie' door St. Radboud staat op 11 november in het teken van Afrika. Muziek en dans uit Afrika zullen het Fortis Theater a.d Schie doen kleuren in een bonte aaneenschakeling van diverse afro-getinte werken met muziek uit o.a. 'Jungle Book', 'Out of Africa', 'Lion King' en 'Af rican Symfonie'. 'Concert aan de Schie' begint om 20.15 uur en kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van St. Radboud en aan de kassa van het theater. - Tot en met 11 december exposeert Inge van Haastert in Pand Paulus. Haastert kreeg in 2004 te horen dat zij haar atelier moest verlaten. Het afwachten, de onzekerheid, het gedwon gen afscheid nemen en een onzekere toekomst hadden een grote impact op haar werk. Haastert had de behoefte om over (delen van) oude voorstellingen heen te schilderen of oudere doeken opnieuw te bewerken en zo een nieuwe samenhang in het eigen oeuvre te creëren. In Pand Paulus toont de kunste naar deze werken in relatie tot ouder en ander werk in een nieuwe context. - Het Euterpe Blaaskwintet treedt vrijdag 25 november om 20.15 uur op in de Westvest90-kerk. Het Euterpe Blaaskwintet bestaat uit de top van de Nederlandse blazers - 'Kerst in Kethel' is een verrassend kerstconcert met muziek uit alle windstreken en bekende evergreens door het koor en orkest van muziekvereniging St. Radboud in de Dorpskerk in Kethel, onder leiding van dirigenten Chris Leenders en Gerard Lange. Na afloop is er live muziek met glühwein en warme chocolademelk op het kerkplein. Woensdag 9 november 2005 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 11 MWMNMMMM Ikil: KH:iM»TiViTi numm- - 7-'- ^~.«4 fotqtRAYEN naarden Bella Martha (2001) foto: ROEL DIJKSTRA foto: SANDRA NETTEL Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Evenementen Promotie Schiedam. Teksten: evenementenorganisatoren i.s.m. sontekst Eindredactie en vormgeving: Wegener huis-aan-huiskranten Reacties kunt u sturen naar: info@evenementeninschiedam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 11