Minister Dekker ontmoet mooie initiatieven en sloopslachtoffers Weer zege voor De Rouw i Legendarische Jazzpianist te gast op zondagochtend Waterweg topscorer Nieuws van Hargahoeve Ingezonden brieven Sportagenda Verlies voor Groenoord VST/Schiedam deelt punten Oosterbaan wint titel Eerste winst Brandersstad Huseyin Tekin na twee jaar kwakkelen terug in top Gerard S.Verver Woensdag 9 november 2005 SCHIEDAM - De stand (geba seerd op het doelgemiddelde): 1. Victoria'04/za 3,22 (29 doel punten voor, 9 tegen); 2. HSC/za 2,07 (29-14); 3. VFC 1,90(19-10); 4. Hermes DVS 1,60 (24-15); 5. DVO'32 1,55 (14-9); 6 en 7. HSC/zo 1,42 (27-19) en SVDPW 1,42 (20-14); 8 en 9. FC Mozaiek en SC Spa- land 1, 33 (16-12); 10 en 11. PPSC 1 (18-18) en Zwaluwen 1 (13-13). SCHIEDAM - Groenoord is er niet in geslaagd revanche te ne men op tegenstander Willige Da me, die de Schiedammers in de laatste ronde van de competitie een nederlaag (2-6) toebrachten. Ook ditmaal was de Dame te sterk, hoewel de eindscore dit maal minder pijnlijk was: 3 1/2- 4 1/2. Hans Uitenbroek en Ben Riksen begonnen met een vlotte en soli de remise, terwijl Leo van Steenoven zijn tegenstander van het bord veegde. Lange tijd prijkte de voordelige tussenstand van 2-1 op het scorebord. Op de resterende borden ontspon zich vervolgens een verbeten strijd, waarin de kansen voor Groe noord rooskleurig oogden. De invallers David van der Mast, die zijn debuut maakte, en Alex van Embden sloten beiden met een remise af. Arie Verschoor had aan het eerste bord in Van Vaalen een tegenstander van for maat en verloor. Ook Jaco van Leeuwen moest zich, na kranig verweer, gewonnen geven. De druk rustte daarna op de schou ders van Kees Sio. Hij moest winnen om zijn team aan een gelijkspel te helpen, maar slaag de daarin niet. Zowel hij als zijn tegenstander raakte in tijdnood. Sio bood remise aan, die werd geaccepteerd. SCHIEDAM - VST/Schiedam heeft in iedere competitie wel een wedstrijd waarin het zich laat verrassen, terwijl de winst voor het oprapen ligt. Tegen negen voudig Nederlands kampioen Huissen was dat weer eens het geval. De Schiedamse dammers leken met de voorspelde winst van Tanya Chub en Alexander Schwarzman op rozen te zitten. Maar Chub had een slechte dag en mocht achteraf blij zijn met een remise, terwijl Schwarzman zich in de eindafwikkeloing ver keek en tevreden moest zijn met een puntendeling. Nog zes partij en eindigden in remise. Arnaud Cordier zorgde voor de enige Schiedamse zege en aan de kant van Huissen was Alexander Bal- jakin (door winst op Luteijn) goed voor een zege. Zo werd het 10-10, een uitslag waarmee Huissen zeer content was. SCHIEDAM - Tristan Ooster baan (7 jaar, Basisschool De Vlinder) won zaterdag opnieuw het Schiedams kampioenschap voor leerlingen van basisscho len. In wijkcentrum Zuid bleef hij opnieuw alle tegenstanders de baas. Verrassende tweede werd Amvedkar Abdulkhan (10, De Vlinder), die alleen van de ti telhouder verloor. Voor het toer nooi, dat voor de tweede maal werd georganiseerd, hadden zich eenentwintig scholieren gemeld. De nummer twee van vorig jaar Stuart Willis (12/De Singel) deelde nu de derde plaats met Dave Reid (11/St.Jan). Robin de Haas (Gorzen) werd vierde. De vijfde plaats werd gedeeld door Manu Gupta (St.Jozef), Merlijn MacGillavry (De Vlinder), Ken ny Gerrets (St.Jan) en Sjoerd Vlasveld (Singel). Bij de meisjes was Annette van Veen (10 jaar, basisschool CBK) de sterkste, gevolgd door Jannu Beelen (8/Windas). SCHIEDAM - Brandersstad heeft in de degradatiepoule van de eredivisie tafeltennis de laat ste plaats overgedaan aan Berge- ijk. De Schiedammers ontdeden zich van de rode lantaarn door een 4-3 zege (het was de eerste overwinning in deze competitie) op het Leidse Scylla. Het Nieuwe Stadsblad mmmmm Pagina 15 SCHIEDAM SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel Har gahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenop vang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Pim en een vondeling. Vondeling Deze ongeveer twee jaar oude rood-witte gecastreerde kater is op 31 oktober bij de Hargahoeve gebracht. Hij is gevonden op de Slimme Watering, ter hoogte van de Vlinderhoven. Volgens de vin der heeft de kater een auto-onge luk gehad maar de medewerkers van het dierentehuis hebben ge lukkig geen verwondingen kun nen ontdekken. Wie weet waar deze lieve kat thuis hoort. Pinkeltje Pinkeltje is een heilige birmaan van ongeveer 11 jaar oud. Hij is eveneens een vondeling. Zijn lan ge vacht is hij even kwijt omdat de medewerkers van Hargahoeve hem hebben moeten scheren. Wie heeft een lekker warm mandje voor Pinkeltje. Dierenasiel Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van maandag tot en met zaterdag van 11:00 tot 16:00 uur. Zondag ge sloten. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Dogan Tekin (21) - onlangs tweede op het Nederlands kampioenschap judo - hoeft zich op de tata- mi niet meer te bewijzen. De jonge Schiedammer heet een aanstormend talent te zijn en maakt dat gezien zijn re sultaten ook waar. Zijn broer Huseyin - drie jaar ouder - stond wat minder in de schijnwerpers. Wat heet 'wat minder'. Hij was totaal onzichtbaar. Totdat hij twee weken geleden in Rotterdam net zo schitterde als zijn 'broertje'. In de klasse tot 90 kg vocht hij zich naar de derde plaats. Petje af. Maar waar komt die Huseyin Te kin zomaar vandaan. Toch niet vanuit het niets. Want om de nummer drie van Ne derland te worden moet je echt wel iets in je (judo)mars hebben. En dat heeft de judoka van Sport instituut Schiedam en pupil van Arthur den Hamer. Zijn handicap was echter dat hij meer dan twee jaar uit beeld was. Geplaagd door kniegewrichten die dienst wei gerden en medici, die de oorzaak van die kwaal maar niet konden vaststellen. Totdat hij het wijze besluit nam om een orthopeed te raadplegen. Die repareerde alles en dat zette hem judoënd weer op de rails. Het brons was de mooie vergoeding voor de sores van de laatste twee jaren. Maar daarmee houdt het niet op. Huseyin Tekin wil meer. Dat brons was een opsteker. Binnen kort meldt hij zich weer op de kernploegtraining. "De uitnodi ging had ik voor mijn blessure al op zak. Ik neem aan dat die nog steeds staat. Ik wil internationaal aan de slag." Drie weken Zijn fysieke ongemak begon dik twee jaar geleden in de aanloop naar het Nederlands kampioen schap. Drie weken voor de eind strijd voelde hij opeens een pijn tje. "Och, denk je dan: dat gaat wel over", kijkt hij terug. "Ik had in de aanloop naar het toernooi hard getraind en was hartstikke gemotiveerd. Ik wilde laten zien, dat ik die inspanningen niet voor niets geleverd had en wilde dus graag meedoen." Het haalde een vijfde plaats met het werd vooralsnog zijn laatste optreden. Hij kreeg steeds meer last van zijn knie en werd een vaste gast van wat hij beschrijft als 'verschillende artsen en fysio therapeuten'. Zijn medische zwerftocht eindigde op het mo ment, dat besloten werd een or thopeed aan te klampen. Die nam wat MRl-scans en stelde vast, dat de meniscus van beide knieën ka pot en het kraakbeen licht be schadigd was. In december ging de ene knie in de steigers en omstreeks mei de andere. Direct daarna kreeg hij het groene licht om weer aan de slag te gaan in de dojo van Sport instituut Schiedam. "Het is best wel pittig om na een tijd van stil stand weer aan de slag te gaan" schetst hij zijn pogingen om de conditie weer snel op peil te krij gen. Tussen de oren De trainingsfrequentie werd op gevoerd. De bezoeken aan de fy siotherapeut ook, omdat een knie - ondanks de ingreep - toch nog, zoals dat heet, in het slot viel. Het motiveerde niet echt en eigenlijk had hij er geen trek in om zich zo kort na de operatie te melden voor de kwalificatie-toernooien, die vooraf gaan aan de strijd om het Nederlands kampioenschap. "Arthur den Hamer heeft me overgehaald. Heeft op me inge praat. En eigenlijk had hij wel ge lijk: ik was best in staat om de confrontatie met de judotop aan te gaan. Het zat meer tussen de SCHIEDAM - "Het betrek ken van de bewoners bij de herstructurering van hun wijken, is ons grote succes," aldus besloot wethouder H.J. Habermehl zijn openingstoe spraak tijdens het werkbe zoek van minister Dekker aan Schiedam. Wethouders, raadsleden, Woon- plus en bewoners keken vorige week woensdag samen met de minister terug op tien jaar her structurering in Schiedam. De sloop en bouw in de stad hebben in het verleden vaak als voor beeld gediend voor de ontwikke lingen in de rest van Nederland. Schiedam ligt goed op schema als het om herstructurering gaat. De resultaten worden steeds meer zichtbaar en de gemeente wilde zijn beste beentje voorzetten tij dens het bezoek. Een rondgang door de wijken Nieuwland en Groenoord maakten onderdeel uit van het programma waarbij bewoners de gelegenheid kregen om met de minister van gedach ten te wisselen. Sloopslachtoffers Een aantal 'sloopslachtoffers' brachten persoonlijke en algeme ne problemen ter sprake maar de minister hoorde ook veel positie ve geluiden. Zo bleek een ouder echtpaar van het Schuttersveld een eigen buurtpost opgezet te hebben in hun berging. Turkse en Marokkaanse meisjes komen we kelijks langs en krijgen dan bor- duurles. Basisschool de Taaltuin in Nieuwland, waar de leerlingen voornamelijk van allochtone af komst zijn, kampt door de sloop in de wijk, met een terugval in leerlingenaantallen en zoekt naar manieren om witte kinderen de school binnen te krijgen. Ook werd aandacht gevraagd voor het 'stille' probleem van de vereen zaming bij ouderen in de wijken. Welkom De minister was verrast toen bleek dat je als nieuwe bewoner van Nieuwland welkom wordt geheten door een delegatie wijk bewoners. "We zijn samen met het kabinet bezig om mensen met een status, bijvoorbeeld zij die een verblijfsvergunning hebben gekregen, welkom te laten heten door de gemeente waarin zij ko men te wonen. Het is erg leuk te zien dat dit initiatief in Schiedam al op wijkniveau wordt toege past." De minister kreeg tijdens haar bezoek nog een gedicht van een Antilliaanse man en een film Glasmuseum Beste Schiedammers, Ongeveer een half jaar geleden zei een meneer afkomstig uit Hoogeveen, de heer Van Olst, dat hij het Glasmuseum in Schiedam ging vestigen. Dat wij daarvoor geen geld hadden was geen pro bleem, want het kost Schiedam niets zo zei hij, wij willen geen subsidie of andere sponsoring uit overheidsgelden voegde hij hier nog aan toe. Nu, na een half jaar slechts, kost het de gemeenschap (u weet wel, daar waarvoor wij belasting beta len) 100 - duizenden euro's per jaar. En wat hebben we eraan? De mensen die daar een cursus vol gen die gaan daarheen met een groep in een bus, gaan in de pau ze een hapje eten in het restaurant of café op de bovenste verdieping om vervolgens na de cursus in de bus te vertrekken. Totaal dus geen meerwaarde voor onze bin nenstad. Waarom dan toch door laten gaan? Kijkt u gewoon even wie er in het bestuur van de stichting zitten, (oud wethouders of huidi ge bestuurders van de stad) De grote musea van de stad, waaron der dus ook het toekomstige glas museum hebben allen een horeca gedeelte die ze commercieel ex ploiteren. Alle medewerkers, in het museum, achter de bar, in de slijterij, in het restaurant, etc. staan op een loonlijst welke, net als het gebouw, door een stich ting in leven wordt gehouden door subsidies en sponsoring. In Rusland noemden ze dit staats winkels. In Schiedam zouden ze stadsmusea moeten gaan heten. Als u volgende keer u zelf af vraagt waar uw belastinggeld aan wordt uitgegeven, brengt u ge woon een bezoekje aan onze stadsmusea, het liefst als er net een tentoonstelling of een feest is, want dan krijgt u alles gratis (een sigaar uit eigen doos) en dan hoeft zich dat nooit meer af te vragen. Hierbij hebt u ook direct het ant woord op de vraag waarom het Monopole geen filmhuis/kinder theater wordt, maar een gokhal. Bovendien weet u ook waarom de raadszaal ook wel eens slaap zaal wordt genoemd. Rob van Klaarwater Het Borrelmuseum Schiedam. Macht en misbruik Hoek Hoogstraat, Koemarkt en Koemarktbrug op 25 oktober. Een zestal beambten van de poli tie die hun taak zeer gedegen op vatten en de foutparkeerders met veel machtsvertoon te verstaan geven dat ze hun auto of busje er gens anders moeten zetten. Wat noodgedwongen is geboren maar eigenlijk geen fouten zijn. van woensdag 9 t/m dinsdag 15 november oortjes: de angst voor nieuwe blessures." Dat hij uiteindelijk met brons van het ereplatform stapte, verbaast hem (achteraf) geenszins. "Na tuurlijk is de concurrentie sterk. Maar ik wist, dat ik eigenlijk voor niemand bang hoefde te zijn. Ik heb geen moment getwij feld aan mijn capaciteiten. Maar judo blijft wel een sport van mo menten. Om te presteren moet je net je dag hebben. Bovendien draait het om de cruciale vraag wie de minste fouten maakt." Het brons betekent een indrukwek kende herstart. "Het vervolg? Graag, pijnvrij judoën." over de gevaren van de sloop aan geboden. De film werd gemaakt door jongeren van het project 'Jongeren aan zet.' Na afloop ver telde minister Dekker onder de indruk te zijn van het bezoek. VOETBAL - zaterdag: VVK- Soccer Boys(14.30 uur), HBSS- Rijnstreek( 14.30 uur). Zondag: SVVSMC-Excelsi- or'20( 14.00 uur), Celeritas-Spa- land( 14.30 uur), SVDPW-Her- mes DVS( 14.00 uur), DRGS- HSC/zo( 14.30 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag Zwaluwen 3-PPSC( 10.15 uur), Barendrecht 3-HBSS(l 1.00 uur); zondag DWO 2-Hermes DVS( 12.00 uur). ZAALVOETBAL: maandag Real Parbo 2-PPSC. BASKETBALL: zaterdag Mar griethal 10.15 uur Juventus-Gr- een Eagles(da). HANDBAL: zaterdag SEW 2- Ventura(da); zondag Loreal-Ven- tura(h), SOS/Kwiek Sport- DWS(h), TOGB-DWS(da). HOCKEY: zondag Thurlede 12.45 uur Asvion-Ommoord(da), 14.30 uur Asvion-Leonidas(h), Hargalaan 12.45 uur Spirit-Wa rande) da), 14.30 uur Spirit-IJsse- loever(h). KORFBAL: zaterdag Margriet hal 14.50 uur ODI-Oranje Wit 6; zondag Ten Donck-Harga. TAFELTENNIS: zaterdag Ber- geijk-Brandersstad, FVT-Bran- dersstad(da), sportzaal Dr.Kuy- perlaan NOAD-21 Up. VOLLEYBAL: zaterdag VCZ- Rijnmond(h), Vlaardingen sport hal Polderpoort 18.30 uur Rijn- mond-Rijswijk(da). WATERPOLO: zaterdag Kat- wijk-SZC(da), Poseidon'56 3- SZC(h). Berichten voor de sportredactie kunnen tot zondagavond 20.00 uur worden aangeleverd via e- mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het post adres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaar dingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. Klaar staan met het befaamde be keuringboekje voor de prent. To taal geen begrip hebbende dat de ze mensen werk verrichten om de zaken te bevoorraden. Maar met oogkleppen oplopen en daar hun macht tentoon spreiden op een manier die voor de burgers en winkeliers eigelijk niet meer is te tolereren, het kapot maken van het bedrijfsleven. De zaken kunnen alleen geld ver dienen als er een beetje begrip en tolerantie is vanuit het parkeer beleid. Schiedam zal steeds slechter presteren als het college niet ingrijpt het parkeerbeleid op heffen of parkeerkosten met de helft verlagen. Laat de macht van het bestuurlijke eens begrijpelij ker worden voor de burgers en winkeliers. G.de Kok SCHIEDAM - Angelo de Rouw (13) heeft zich op clubwed strijden bij de Rotterdamse boksschool Van 't Hof opnieuw naar een zege gebokst. De Mesasport-jongeling trad in de gewichtsklasse tot 60 kg aan tegen Manuel Schot van Boks school Hoboken. De Rouw had van zijn trainers de opdracht gekregen dezelfde tactiek toe te passen, die hem een maand eerder ook al de overwinning en de stijlprijs bezorgde. Dit lukte goed hoewel hij iets te voorzichtig bok ste waardoor hij regelmatig wat onnodige stoten kreeg. Hij bleef ech ter wel goed geconcentreerd en gecontroleerd boksen waardoor Schot in de tweede ronde aangeslagen werd en van de scheidsrechter acht tellen rust kreeg. De Rouw won zijn partij met een unanieme uitslag van 3-0. Ondanks zijn terughoudende stijl van boksen won de pugilist toch voor de tweede achtereenvolgde keer de stijlprijs. Door deze overwinning pro moveert hij naar de aspirant C-klasse. Jazzpianist Monty Alexander is zondag 13 november te gast bij de Zondagochtendconcerten. De Amerikaane musicus kan met recht al een legende genoemd worden. Met zijn trio óf met zijn Jamaican Band reist hij de hele wereld af. Hij heeft een geheel ei gen stijl die zich kenmerkt door swingende jazzmuziek vermengd met muziek van het eiland, zoals reggae en calypso. Muziek van Bob Marley integreert hij in zijn jazzsongs. Zijn inspiratie haalt Monty al van jongs af aan bij de iconen van de Amerikaanse mu ziekcultuur waaronder Nat 'King' Cole, Louis Armstrong, Frank Si natra, Sonny Rollins, Quincy Jo nes en Sly Dunbar. Adressen voorverkoop: de regio kantoren van Wegener Huis-aan- huiskranten, Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud Beijerland, Poldermolen 1 in Papendrecht. Of bij de kassa van de Doelen en Theater Organi satiebureau Hanson aan de Straat weg 179 in Rotterdam. Meer in fo? 010-4225244 of bestel online: ww.zondagochtendconcerten.nl De Zondagochtend-concerten in de Doelen te Rotterdam begin- Monty Alexander nen om 11.00 uur. De foyer opent haar deuren om 9.45 uur. De Grote Zaal, waar u zelf een plaats kiest, is open vanaf 10.30 uur. Prijs per kaart: 11,- MNNMBNI MMNMMMNMHi Wrf- Na knie-operaties judo-brons Huseyin Tekin houdt zijn broertje Dogan in de houdgr.eep. De judoka wist zich na twee knie-operaties terug te vechten naar brons op het Nederlands kampioenschap. foto: ROEL DIJKSTRA Minister Dekker op werkbezoek in Schiedam. foto:WHK Angelo de Rouw (links) en zijn tegenstander wachten op de uitslag van de scheids rechters.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15