Jj| PALS GROEP Financiële bijdrage Glasmuseum valt slecht enen Fair Play heeft draagvlak nodig voor Monopole Bewoners ergeren zich aan fout geparkeerde bobo's Met de fluisterboot naar feest op Zweinstein Letselschade? Gratis* tweezitter 549 3 HALEN, 2 BETALEN! Geef uw mening Kortweg GALLBGALL Sinterklaas in De Teerstoof Kerstpakket Roemenië Piet Paaltjens schrijfwedstrijd Jongen beroofd Nieuws uit Spanje Stiltecentrum verstoort de rust in seniorencomplex Meerzicht bij aankoop van deze driezitter! Marianne van Velzen Kosteloos juridisch advies 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl SCHIEDAM - Het voorne men van wethouder Haber- mehl om het glasmuseum fi nancieel te steunen, kan op weinig steun rekenen in Schiedam. De gemeente moet zuinig met de centen omspringen en niet een mu seum steunen dat naar Schiedam is gekomen met de belofte dat er geen geld bij hoeft, is de teneur. Ook zijn sommige inzenders boos over het feit dat er wel geld is voor het glasmuseum maar geen cent wordt uitge trokken voor een fatsoenlijk onderkomen voor het Film huis en De Teerstoof. Uitzondering zijn de bewoners van de Brandersbuurt, die juist zeggen uit te kijken naar de komst van het museum. Niet al leen in het belang van het toeris me maar vooral voor de buurt zelf. 'Het glascentrum brengt ge zelligheid in de wijk, de leeg staande plintpanden worden ge vuld met ambachtelijke glashan deltjes', voorspellen de bewo ners. Henk Vlek is het helemaal on eens met de wethouder. 'Weer een verkeerde beslissing van dit stadje en dat terwijl we al een glasmuseum hebben. Op de Bui tenweg, bij de voormalige Veree- nigde Glasfabrieken.' 'Ik vind dat de gemeente wel heel diep in de buidel moet tasten. Daar kunnen we wel betere din gen mee doen', schrijft Caroline Mattijs. Volgens A. van Wijnhorst moet de gemeente Schiedam zich diep schamen. 'De belofte aan het Filmhuis en de Teerstoof breken maar zich wel laten inpakken door een allochtoon glasmuseum dat de afspraken (om zelfvoorzie nend te zijn) niet nakomt.' G. de Kok vindt het glasmuseum ook prachtig voor de stad. 'Maar het kostenplaatje kan niet door Schiedam worden opgebracht. Alleen als je extra veel geld in de knip heb zitten. Schiedam wordt een museumstad maar stevent af op een faillissement.' 'Dit museum lijkt nu al de ge meente veel geld te gaan kosten en dat na een jaar waarin de ge meente fors heeft bezuinigd op zaken die er in deze gemeente echt toe doen, zoals het onder houd van de openbare ruimte', stelt Menno Siljée, die er verder op wijst dat het geld voor het mu seum moet komen uit de op brengsten uit Sveaparken. En met de kritiek van de raad op het ap partementencomplex Krona kan dat potje flink tegenvallen. 'Wat dat betreft lijkt er nu dus een re den zijn bijgekomen voor het col lege om toch in te zetten op een woontoren met veertien verdie pingen.' 'Zes miljoen euro voor een glas museum. Hier heeft iemand toch iets te lang in de zon gezeten', re ageert S. van Vliet. Volgens hem moet de gemeenteraad niet toe geven aan dit soort luchtfietserij. 'Cursisten van buiten de stad, parkeerplaatsen voor autobussen, weer Jan des Bouvrie-verhalen. Wordt wakker, dat boek hebben we nu wel uit. Doe iets voor de stad en haar ingezetenen.' Cor Valk vindt dat het gemeente bestuur zuiniger op de centen moet zijn. 'Onze wethouders en volksvertegenwoordigers spelen Sint Nicolaas en laten Zwarte Piet een pak geld uit de zak ha len. Van wie heeft de Sint dat ei genlijk gehad. Nou van al die Schiedammers een klein beetje. Een glasmuseum is goed voor stad volgens de wethouder. Nog beter is Cees van Olst stevig de hand te schudden. Besparen we zes miljoen en komen de toeris ten misschien naar het Jenever museum. - Zaterdag zal het inloopconcert in de Grote Kerk van Schiedam verzorgd worden door een selec tie van de beste leerlingen van Muziekcentrum'OpMaat', Schie- dam/Vlaardingen. Allerlei instru menten worden bespeeld zoals o.a. harp, blokfluit, gitaar, klari net en piano. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. - Wijkvereniging Blijdorp orga niseert zaterdag om 16 uur een kinderbingo. Om 20 uur bingo, tombola en kiengetal. Voor info: J. Huigen tel. 4715544. - Zondag is er een ruilbeurs in dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijermansplein 35, van af 13 uur kan er o.a. munten en postzegels geruild worden. - Het programma van het Film huis Schiedam: donderdag Le Conseguenze dell' Amore (Paolo Sorrentino).Vrijdag en zaterdag Le Temps Qui Changent (André Téchiné) Aanvang 21 uur aan de Nieuwstraat 12, De kassa is open vanaf 20.30 uur,losse kaarten 7 euro donateurs 5,50 euro,CJP CKV 65+ en kinderen (tot 12 jaar) 4,50 euro. Reserveren via VVV Schiedam 0900 - 1192.192 (0,45 per minuut) op maandag t/m vrijdag van 09.00 - 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. Gereserveerde kaarten uiterlijk een kwartier voor aanvang afha len. Stichting Welzijn - In wijkcentrum De Erker: zater dag disco voor kids, met als the ma griezelen. Er is een prijs voor de meest enge verkleedgriezel. Toegang 1,50 euro, duur van 19.00 - 20.30 uur Woensdag 16 november vindt er in de Erker, een spirituele avond plaats van Experience. Op deze avond doet Paul van Bree helderziende waarnemingen. Entree bedraagt 5 euro en is van 20.00 - 22.30 uur. Voor info: Mandy: 06 24955229, Rob: 06 22457093 of De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32, tel. 426 77 67. Kerkdiensten - Zondag zijn er in de Christelij ke Gereformeerde Hoeksteen- kerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sor- ge- -In de R.K. Sint Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99 gaat gaat Pater Leo de Jong O.P. dit weekend voor in de eucharis tieviering. Zaterdag 17.00 uur met muzikale begeleiding van Mevr. Nel de Heer, Zondag 10.30 uur met het Koor Laus Deo o.l.v. Numa Bracamonte - H. liduina en o.l. vrouw van de rozenkrans Schiedam, Singel 104. De mistijden in de Basiliek zijn: zaterdag 18.00 uur stille hei lige mis, predikatie pastoor P.M. Vismans, zondag 10.15 uur een gezongen hoogmis, predikatie pastoor PM Vismans,zang: he renkoor In Honorem Dei. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater K. Veltman met mede werking van het Liduinakoor. - Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde grondslag. Accent College, 10 uur: voorganger Ds. J.W. Estrik, om 17 uur: in Grote Kerk Dr. P. Buitelaar. - Zondag bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap een dienst om 10.30 uur voorganger mw. E. Schinkel. - In de Nederlands Gereformeer de Kerk aan het Westvest 30, zijn zondag diensten om 9.30 uur, voorganger Ds. F.H. Blokhuis, om 16.30 uur is de voorganger Ds. B. Eikelenboom. Ouderenwerk - Elke maandag: Koersbal, in dienstencentrum Oost, aanvang 14.00 uur, kosten 2,70 euro per maand. - Elke woensdag: Kaarten, joke ren en klaveijassen, in diensten centrum Oost, aanvang 13.30 uur, kosten 0,50 euro per keer. - Elke vrijdag: Country dansen, in dienstencentrum Oost, van 13.00 tot 14.30 uur, kosten 9,22 euro per maand, R'dampas 6 euro. SCHIEDAM - Wie als een echte tovenaarsleerling naar Zweinstein wil reizen, krijgt daartoe binnenkort de kans. Om de introductie van de nieuwe Harry Potter luister bij te zetten houdt Jongen's Boeken een betoverend Harry Potter feest. De vertaling van Harry Potter en de Halfbloed Prins komt zaterdag 19 november uit. Omdat de echte fans natuurlijk geen minuut langer wil len wachten start Jongen's Boeken om middennacht met de verkoop. De voorpret begint al om 23.15 uur (vrijdag) als de tovenaarsleerlin gen zich verzamelen op het Doelenplein voor een tocht met de fluis terboot richting Zweinstein. (de route is nog ongewis vanwege de Nachtelijke Vaarreglementen en de Plaatselijke- en Landelijke Brug wachters Nacht-ontheffingsregelingen.) Het feest zelf speelt zich af aan de Dam 28 in Schiedam, in 't Huis te Poort die is omgetoverd tot de Grote Hal, waar onder andere een de monstratie zal worden gegeven met echte slangen. Harry Potter-fans kunnen dan uitproberen of zij Sisselspraak, de slangentaal uit de Har ry Potter-boeken, beheersen. Verder is er een wedstrijd, wie die avond het best verkleed gaat. De prijs die de winnaar ontvangt blijft nog even geheim, maar Annette Jongen verklapt vast datje er geweldig mee kunt toveren! Het feest is gratis toegankelijk, de boottocht is gereserveerd voor fans die Harry Potter en de Halfbloed Prins hebben besteld bij Jon gen 's Boeken. Vlieg dus snel nog even langs de Dam 2. Meer info over het feest op internet: wwwjongensboeken.com vooreen bezoek aan onze showroom BOUMAN meubelen La Palma Merlot Nü 3=2! Per fles Genieten Genieten Woensdag 9 november 2005 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 3 SCHIEDAM KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM - Op het hoofdkantoor van Fair Play in het Limburgse Kerkrade is de bezetting van Mono pole door de S P-jongeren al bekend. Het is niet het nieuws waarop we zitten te wachten. Om een casino te vestigingen in het Monopo le moet een breed draag vlak zijn", reageert Hoofd amusement R. Mannheims. Fair Play is momenteel bezig met een oriënterend onderzoek naar de oude bioscoop op de Hoogstraat "We zijn zeker geïn teresseerd in Monopole. Het is een mooie locatie met een goe de uitstraling. Maar we moeten nog wel kijken in hoeverre het haalbaar is." Mannheims beaamt dat Fair Play dus nog geen beslissing heeft genomen. "Maar we zijn wel serieus aan het kijken." Volgens het hoofd amusement moet nog veel gebeuren om het pand geschikt te maken als casi no. "We laten er momenteel naar kijken door onze bouw kundige mensen. Alleen de bui tenmuren kunnen blijven staan, voor de rest zal het pand hele maal opnieuw ingericht moeten worden. Dat vergt een enorme investering." Schiedammers hoeven volgens hem niet te vrezen voor een schreeuwerige gevel. "We wil len natuurlijk herkenbaar zijn maar het moet ook bij het pand en de omgeving passen." SCHIEDAM - Theater Potdoosie geeft zondag 13 november een echte Sinterklaasvoorstelling in De Teerstoof. Juffrouw Dotje en juffrouw lotje houden van war me chocolademelk, speculaas en marsepein maar bovenal: van ca deautjes. Elk jaar verzinnen ze een list om de cadeautjes van Sinterklaas in te pikken. Maar de goedheiligman heeft het tweetal door en laat ze beloven het nooit meer te doen. Alle kin deren mogen hun schoen zetten rond de open haard. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor de voorstelling van 12.00 uur. Kaarten kosten 4,50 euro (volwassenen 5,50 euro), reser veren bij de VVV tel. 473 30 00 SCHIEDAM - Stadgenoten die begaan zijn met het lot van de arme Roemeense bevolking kun nen nog tot 20 november kle ding, levensmiddelen of een fi nanciële bijdrage afgeven bij de Stichting Pintilie. In de eerste week van december vertrekt het laatste transport van dit jaar. In de tussen liggende weken zijn vrijwilligers van de stichting druk bezig om kerstpakketten samen te stellen voor de mensen in afgelegen gebieden, bejaarde ninstellingen en weeshuizen. Voor meer informatie bellen met Els Bosch, tel. 473 45 80. SCHIEDAM - De verhalenwed- strijd 'Piet Paaltjens' is gewon nen door Ger van Veen uit Vlaardingen. De prijs, een gla zen sculptuur, werd zondag uit gereikt tijdens een literaire mid dag in bibliotheek Noord. Van Veen is eindredacteur bij Groot Vlaardingen, een zusterblad van deze krant. De verhalenwedstrijd is uitgeschreven ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van de bibliotheek. De jury heeft bijna honderd inzendingen uit het hele land beoordeeld. SCHIEDAM - Een 16-jarige Schiedammer is in de nacht van vrijdag op zaterdag het slacht offer geworden van een beroving op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Rond middernacht werd de jongen door een nog on bekend persoon geslagen en be roofd van zijn mobiele telefoon. SCHIEDAM - Waar par keert een minister de auto bij een bezoek aan Schie dam? Het antwoord werd vorig week woensdag gege ven bij het werkbezoek van minister Dekker. Midden op het Stadserf dus. De rij glimmende bolides heeft tot verontwaardigde reacties ge leid bij de bewoners van het door parkeerproblemen geplaagde Schiedam Oost. Bij de bewonersvereniging stroomde de woedende reacties binnen. "We hebben flink wat bo ze mensen aan de deur gehad", meldt voorzitter Dennis van den Berg. "Auto's horen is parkeerga rage wordt ons altijd voorgehou den. Maar de bobo's mogen pon tificaal op het plein van de he melse stilte staan, zoals wij het Stadserf noemen. Daar zijn flink wat mensen gepikeerd over. Na tuurlijk begrijpen ze wel dat een minister beschermd moet wor den. Maar voor zulk hoog bezoek had de gemeente toch de parkeer garage vrij kunnen maken. Dat is waarschijnlijk nog veiliger" Van den Berg heeft begrip voor de kritiek. "Ook als bewonersver eniging vinden wij dat de ge meente dit niet handig heeft aan gepakt. Om die auto's demonstra tief op het plein te zetten, dat werkt gewoon provocerend. De parkeerproblemen in Oost zijn groot en de politie treedt hard op tegen foutparkeerders, uit veilig heid voor de wijk. Als gemeente moet je dan beseffen dat je een voorbeeldfunctie hebt." Lieve kinderen, Vooral door jullie reacties gaat het al een stuk beter met me! Het was niet zo handig van Sint Nicolaas, vinden jullie niet? Om zijn voet onder Amerigo's hoef te zetten! Ik geef het toe met tegenzin Maar het was ook zo'n mooie dag om met hem uit rijden te gaan.... Nou ja, in ieder geval gaat het al beter. Ik kan al weer aardig uit de voe ten, al zeg ik het zelf. Alleen is het hier op de boot een beetje krapjes met al die pakjes, die overal rondslingeren. Ik moet goed opletten, dat ik mijn teen niet stoot en zo. Maar de Hoofdpiet houdt mij goed in de gaten! Alle Pieten overigens. Zoals jullie misschien al begre pen hebben zijn we onderweg naar Schiedam. Als alles goed gaat, komen wij, volgens plan, op 12 november aanstaande aan. Ik kan haast niet wachten om jullie allemaal weer te zien en, vooral, te spreken!! Komen jullie allemaal naar, hoe heet het ook alweer....oh ja, het Hoofd??? Tot dan, Sint Nicolaas Kaartje Als jullie Sint Nicolaas een kaart willen sturen om hem beterschap te wensen, moet je het volgende doen: Maak zelf een leuke kaart en stuur hem op naar: Dienst Sport Recreatie, Onder vermelding van 'de teen van de Sint' Postbus 1501 3100 EA Schiedam Wij zorgen er dan voor, dat je kaart bij Sint Nicolaas terecht komt. Wie de leukste, mooiste, liefste en/of origineelste kaart maakt, mag hem zelf op 12 november aan Sint Nicolaas geven. Vergeet dus niet je naam en telefoonnum mer op de kaart te zetten SCHIEDAM - "Ik voel mij net Calimero tegen de rest van Schiedam", zucht me vrouw Hund. De 82-jarige bewoonster van het senio rencomplex Meerzicht voert een eenzame strijd te gen de bouw van een stilte centrum, vlak voor haar deur. Mevrouw Hund is zeer slecht te been en heeft een mooi apparte ment op de begane grond. Ze kijkt uit op een grote tuin, die onderdeel uitmaakt van Harg- Spaland, een instelling die ge specialiseerde ouderenzorg ver leent in Schiedam Noord. Een paar maanden geleden vernam mevrouw Hund, dat er mogelijk een stiltecentrum wordt ge bouwd in de tuin van het com plex. Pal voor haar balkon. Als de plannen doorgaan raakt ze het uitzicht op de tuin kwijt en ook het zicht op de Laan van Bol'es zou door de muren van het Stil tecentrum worden ontnomen. Onlangs verscheen in het maandblad van Spaland een arti kel waaruit blijkt dat de plannen voor een stiltecentrum al een ver gevorderd stadium hebben be reikt. Er is een externe subsidie verlener gevonden en de afron dende besprekingen met part ners zouden in volle gang zijn. "Ik ben geschrokken van de con tacten die er blijkbaar al zijn ge weest met de hoge heren", zegt een strijdbare Mevrouw Hund. "Alles lijkt al in kannen en krui ken." Avonduren Ook een brief van locatiedirec teur Frits Aries stelt haar weinig gerust. In deze brief staat dat het stiltecentrum een multifunctio nele invulling krijgt. Ook tijdens de avonduren. 'Te denken valt hierbij aan het houden van klas sieke concerten, een ruimte voor scholing van personeel, verga derruimte, kortom alles wat pas send is voor deze ruimte. Na tuurlijk kunnen en zullen er overdag uitvaartdiensten plaats vinden,' schrijft de directeur. Mevrouw Hund is niet alleen bang dat zij haar uitzicht zal ver liezen maar ook denkt zij dat de Stiltecentrum rustverstorend zal werken. Andere bewoners van de flat staan sympathiek tegenover de argumenten van mevrouw Hund maar zullen minder hinder ondervinden van het Stiltecen trum omdat zij niet uitkijken op de tuin of op een hogere verdie ping wonen. Ze staat dus hele maal alleen in haar strijd. Wakker liggen "Ik was hier zo gelukkig met wat ik had", zegt mevrouw Hund. "Dat ik straks mijn uitzicht kwijt ben en dat dit voor mij heel ver velend is, telt niet. Ik ben van een generatie die beleefd is en niet lastig gevonden wil worden. Er wordt ook van mij verlangd dat ik begrip kan tonen voor het feit dat het stilcentrum er komt. Maar ik vind het ellendig en ik lig er van wakker." Ze zal zeker bezwaar tegen de bouw aantekenen. Veel illusies maakt ze zich echter niet. "Het is voor mij het beste om geen verwachtingen te hebben." Annette Jongen van Jongen's boeken nodigt alle tovernaarsleerlingen uit voor het Harry Potterfeest in de nacht van vrijdag op zaterdag 19 november. foto: NILS MEKEL Zie voor de overige 29 redenen ons nieuwe magazine. Nu bij u op de mat bij onze balie. www.boumanmeubelen.nl IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Onze favoriet uit Chili, soepel en vol van smaak 75d WSÊÊÊÊS8ÊHÊÊ&KÊÊKÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊHÊÊKKÊ Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 De bolides van minister Dekker en gevolg op het Stadserf. Provocerend, volgens de bewonersvereniging. foto: ED KARSSEBOOM 'Ik was hier zo hier gelukkig' De 82-jarige mevrouw Hund geniet van haar tuintje. Door de bouw van een stiltecentrum dreigt ze haar uitzicht te verliezen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3