'Een vent met een tomeloze inzet' Forza Makelaars geeft digitale camera weg Verhuizen als inspiratiebron Van Bunge naar Excelsior Vrouw gewond, hond dood "^8 HA HI Verlies voor Rijnmond Nieuws van Hargahoeve BC Spaland breidt uit Groenoord hekkensluiter Zevenmaal op ereplatfrom Herkansing Brandersstad Nipte zege voor ODI Sportpark Kethel komt velden en parkeerplaatsen tekort Sportagenda Ingezonden brief Monopole Gerard S.Verver Nans Wolters Woensdag 23 november 2005 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 11 SCHIEDAM SCHIEDAM - Zowel de mannen als de vrouven van volleybalclub Rijnmond zijn er niet in ge slaagd om zaterdag enig voor deel te halen uit hun wedstrij den. Dat is overigens geen schande, want beide teams speelden tegen de lijstaanvoer der. In de Groenoordhal hadden de mannen geen verweer tegen Or- tec/Rotterdam en verloren met 0-3. De dames trokken naar Ze venhuizen. Tegen het zwaar fa voriete Nesselande wisten ze weliswaar een set te winnen, maar uiteindelijk trokken ze toch met 1-3 aan het kortste eind. SCHIEDAM - Door de onver wachte aanwas van waarschijn lijk twintig nieuwe leden heeft het bestuur van Bridgeclub Spa- land besloten de lopende interne competitie op 12 december af te sluiten en de nummer 1 tot her- stkampioen te proclameren. Inmiddels is de inschrijving voor de Kerstdrive, die op maandag 19 december wordt gehouden, begonnen. Het inschrijfgeld is 3,50 euro per persoon. SCHIEDAM - Het is de scha kers van Groenoord, spelend met drie invallers, opnieuw niet ge lukt om te winnen. Voor de tweede achtereenvolgende keer werd een nederlaag geleden: dit maal was Shah Mata de sterkste en won met 5-3. De nederlaag zorgt voor zorge- -i. lijke tijden, want Groenoord is afgezakt naar de laatste plaats. SCHIEDAM - Het Pro Martial Art Toernooi in het Brabantse Heeze heeft zeven taekwondo- ka's van Pedssportscentre een goede klassering opgeleverd. Killian Verwiel en Bryan Morel haalden bij het onderdeel spar ren zelfs een eerste plaats. Een tweede prijs was er voor Furkan Kilic (jongens jeugd) en Feyza Kilic (dames A klasse). Derde werden Diana Soric (da mes B klasse), Rory de Vries en Simon Roukema (heren A klas se). SCHIEDAM - Door een 6-1 ze ge op FVT hebben de dames van de tafeltennisvereniging Bran dersstad de laatste plaatst verla ten en rechtstreekse degradatie naar de eerste divisie voorko men. Ook de mannen wonnen: met 4-3 van Bergeijk. Met Carla Bonsen als vervanger voor Kim van der Poort nam Brandersstad ruim afstand van de Rotterdamse kwelgeest, die naar de laatste plaats zakte en in de voorjaarscompetitie een klas se lager speelt. Jolanda Water reus had het eigenlijk alleen moeilijk in de partij tegen Cha- rell Schoonbrood. Danielle Maas presteerde voor het eerst sinds lange tijd ook weer uitstekend en won haar twee enkelpartijen. Bonsen won eenmaal. De winst betekent dat de ploeg via een promotie/degradatie wedstrijd moet proberen om ook in het voorjaar weer op het hoogste ni veau actief te mogen zijn. SCHIEDAM - Omdat ODI wat laat bij de sporthal van de tegen stander arriveerde, was de voor bereiding op de wedstrijd tegen Triade verre van optimaal. In het eerste kwartier was dit ook zeker terug te zien en een 3-0 achters tand was dan ook het gevolg. Na de moeizame beginfase kre gen de Schiedamse korfballers meer vat op het spel en werd de stand gelijk getrokken. In de tweede helft werd na 6-6 met 6- 8 afstand genomen van Triade. Omdat daarna de negende Schie damse treffer niet wilde vallen werd de slotfase nog spannend maar verder dan een tegentreffer liet ODI het niet komen. De Schiedamse doelpunten waren van Wilma Ragasa, Annelies Docter (2), Arjan Docter, Ger- ben Huiskens, Nico van Otterloo (2) en Lenny de Vries. Ben Ra gasa maakte door een blessure van Jarno Hockx een verdienste lijk debuut. SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zit ten te wachten in de dieren opvang op hun eigen of nieu we baas. Deze week zijn dat Spook en Tara. Spook Deze dame is driejaar oud. Ze is een erg gezellige kroelkat, die niet perse naar buiten hoeft. Het is wel een dame met een ge bruiksaanwijzing. Zo kan ze niet bij kleine kinderen. In haar vori ge huis, heeft ze in een rare bui het kleine jochie aangevallen. Ook pikt Spook graag eten en laat ze zich niet tegenhouden door een dichte deur. Tara Deze dikkert is elf jaar en moet nodig een paar kilo's kwijt voor haar eigen gezondheid. Ze lijkt een beetje chagrijnig maar in werkelijkheid is het een echte lie verd. Haar oude baasje kreeg een kindje en die bleek allergisch te zijn voor katten. Ze hoef niet per se naar buiten, alhoewel een beet je beweging geen gek idee is. Dierenasiel Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van maandag tot en met zaterdag van 11:00 tot 16:00 uur. Zon dag gesloten. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Als het aan de voorzitter van WK ligt, mengt hij zich als belang hebbende stevig in de nade rende verkiezingsstrijd voor de gemeenteraad. Jacob Wiersma is namelijk een beetje ongerust. Wat heet een beetje, hij is heel onge rust. Wat hem dwars zit, is vooral de manier waarop de politiek omgaat met de be narde sitdatie van de voet balclubs, die gebruik maken van het mooie sportpark Kethel. Naast WK is dat ook SC Spaland. Het is niet alleen het tekort aan velden, dat hij bij de dames en heren gemeenteraadsleden en stadsbestuurders onder de aan dacht wil brengen. 'Beide clubs', schrijft hij in het clubblad, 'heb ben samen ruim 1.100 leden en vormen bij elkaar een van de grootste voetbalclubs in de regio Rijnmond. En die clubs hebben niet meer dan drie volwaardige velden, twee zeven-tegen-zeven velden en een vier-tegen-vier- veld. Gezien het aantal elftallen komen we minimaal twee wed- strijdvelden tekort.' Op het stadskantoor is tot dusver re niemand op de gedachte geko men om WK en Spaland uit de nesten te helpen. "Bovendien is sportpark Kethel, volgens de di recteur van de Dienst Sport en Recreatie Jan van Vugt, het enige sportpark in Nederland zonder parkeervoorzieningen", moppert Wiersma ook. En dat legt een ex tra druk op de aangrenzende wijk Tuindorp. Van gisteren Wiersma constateert, dat de pro blemen op en rond het sportpark niet van vandaag, maar al van gi steren zijn. "Toen ik ruim twintig jaar geleden als opvolger van Arie Verlinde (die destijds nage noeg als enige in de Schiedamse gemeenteraad oog voor sport had, red.) lid van de raad werd, was dit vraagstuk en mogelijke oplossingen al een van de onder werpen." Tot concrete voorstellen heeft het nooit geleid. Voorstellen kwamen er wel, maar werden net zo makkelijk weer van tafel ge veegd. In sportpark Kethel is men het zat. "Wat mij betreft gaat het roer om en maken wij de problemen waarmee onze clubs geconfron teerd worden tot inzet van de ver kiezingen. Onze stemmen zijn veel waard en daarvan moeten we gebruik maken." Ijsbaan Volgens de WK-voorman is de oplossing simpel. Ooit is voorge steld om de nabij gelegen ijsbaan bij het sportpark te trekken en van een grasmat te voorzien. We gens de drassige gesteldheid van de grond is dat afgestemd. Maar er zijn andere kansen. "Door de beschikbare ruimte rond ons complex anders in te richten, kunnen twee extra velden en een parkeerterrein aangelegd worden. Ik heb me door een aannemer la ten verzekeren dat dit klusje bin nen drie maanden te klaren is. Maar dan moet er bij de gemeen te wel de wil zijn om het karwei aan te pakken." Vandaar, dat Jacob Wiersma vol verwachting uitkijkt naar de ver kiezingsprogramma's. Die van de Partij van de Arbeid heeft hij in middels ingezien. "Die van de andere partijen zullen spoedig volgen. En met veel plezier zal ik mijn stem geven aan de partij, die in zijn programma heeft staan, dat in overleg met WK, SC Spa land en de bewoners van Tuin dorp bij het sportpark een par keerterrein en twee extra velden worden aangelegd." Aandacht WK heeft zichzelf, omdat het al vele malen aan de gemeentelijke bel heeft getrokken, niets te ver wijten. Het blijft echter angstval lig stil, terwijl het water figuur lijk al bijna tot aan de lippen ge stegen is. Jacob Wiersma gaat er van uit, dat de gemeente op zijn minst eens snel poolshoogte komt nemen om de problemen op en rond het sportpark tenminste in kaart te brengen. "Ik ben een optimistisch mens en ik ga er dus van uit dat de gemeente op korte termijn aandacht gaat schenken aan ons echt heel urgente pro bleem." van woensdag 23 t/m dinsdag 29 november VOETBAL - zaterdag: Hargas- port/za-HSC/za( 14.00 uur). Zondag: RKWIK-DRGS( 11.30 uur oefen). DAMESVOETBAL: zaterdag HBSS-KMD 2(14.30 uur), DRL- PPSC( 14.30 uur); zondag Hermes DVS-UVS 2(14.00 uur). G-VOETBAL: zaterdag Oranje Wit-HBSS( 14.30 uur). ZAALVOETBAL: woensdag RFC 95-PPSC; vrijdag Noordzee- Groenoord; maandag Margriethal 20.00 uur PPSC-TPP 2, 21.00 uur Groenoord-VZ'81. BADMINTON: vrijdag Kethel- haghe TSF-Nieuwerkerk 2. BASKETBALL: zaterdag Green Eagles 2-Juventus(h), LUSV-Ju- ventus(da). HANDBAL: zaterdag Olympia- Ventura(da); zondag Gemini-Ven- tura(h), ETC-DWS(h), Vires- DWS(da). HOCKEY: zondag Thurlede 12.45 uur Asvion-Pollux(da), 14.30 uur Asvion-Shinty(h). KORFBAL: zondag Springfield- Harga. TAFELTENNIS: zaterdag sport zaal Dr.Kuyperlaan NOAD-ZTTC. VOLLEYBAL: zaterdag Vre- vok-Rijnmond(h), sporthal Groe noord 17.45 uur Rijnmond-Capel- le(da). WATERPOLO: zaterdag West- land'96-SZC(da), Numansdorp- SZC(h), Hargalaan 12.45 uur Spi rit-Waalwijk(da), 14.30 uur Spirit- Dordrecht(h). Berichten voor de sportredactie kunnen tot zondagavond 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (re- giosport@hetnet.nl) of fax (010- 5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maas sluis. SCHIEDAM - Bij de handbalver eniging Ventura is vorige week met ontzetting gereageerd op het plotselinge overlijden van de pas 45-jarige Berry Rens. In een in- memoriam noemt voorzitter Cor van der Toorn hem een vereni gingsman, waarop nooit tever geefs een beroep gedaan werd. 'Een vent met een tomeloze in zet', aldus Van der Toorn. 'Het kalken van de lijnen, helpen in de kantine, fanatiek trainen en coachen van de jeugdteams, het verzorgen van de geluidsinstalla tie en leider bij het jeugdkamp. Daarnaast het mede-organiseren van de kampreünie. Niets was hem te min. En niet te vergeten: zelf handballen, zijn grote pas sie.' 'Wat zullen we hem missen', ver volgt Ventura's voorzitter. 'Niet alleen als harde werker, maar op de eerste plaats als mens en voor velen ook als vriend.' SCHIEDAM - Crickethoofd klasser Excelsior'20 meldt de komst van Daan van Bun- ge. De 23-jarige internation al kon kiezen uit een aantal Nederlandse clubs. Hij be sloot zich in Thurlede te melden, waar hij ook de ta lentvolle jeugd gaat leiden. De bij VCC geboren en getogen Van Bunge speelde drie seizoe nen in Engeland voor 'Young Cricketers'. Voor komend sei zoen kreeg Van Bunge geen prof contract meer. De batsman stond weliswaar in de belangstelling van verschillende, lager spelende Engelse verenigingen, maar hij besloot toch naar Nederland te rug te keren. "Met het oog op het WK van 2007", maakt hij duide lijk. "Ik wil nauw betrokken zijn bij de voorbereidingen van Oran je." Bij Excelsior'20 voegt hij zich bij het elftal van Nederlands elftal-aanvoerder Luuk van Troost. Het nieuwe cricketbestuur met Erik Hoelierhoek als voorzitter is nog steeds druk bezig de selectie te versterken. De heer Zwennis was heel duidelijk in zijn toespraak tijdens de alge mene beschouwingen. Het Monople is een bouwval. Renovatie kost zeker 5 miljoen en dus niet haalbaar. Wethouder van Tilburg geeft in het AD weer heel andere cijfers en houdt de vraag of de fundering rot is open. De aankoop van het Monopole een paar jaar geleden door de gemeente is gedaan door de toenmalige Wethouder De Swart, een des kundig iemand op het gebied van panden. Heeft hij destijds niet naar de fundering gekeken? De scheur in de zijgevel was er toen ook al. Nu wil men het pand zonder keuring verkopen (of weggeven wellicht) aan een bedrijf. Het bedrijf zal het pand beslist aan een keuring onder werpen en als renovatie echt zeer kostbaar is zal men er vanaf zien: Fair Play leeft van gokken, maar wel van het gokken van anderen niet met zijn eigen geld. Is het pand goed dan zal men zeker toehappen. Wat is dan de zin om nu gehaast het pand van de hand te doen? Is het niet verstandig zelf eerst een onderzoek in te stellen? Als het met de fundering mee blijkt te vallen kan men ook overwegen de beslist ar beidsintensieve verbouwing te laten doen door de burgers zelf. Het Filmhuis heeft het interieur van her pand waar ze nu zitten, ook altijd zelf opgeknapt met vrijwilligers. Het Monopole is eindelijk een pro ject waar de kritische Schiedammer burger warm voor loopt. Betrek de burger er dan ook bij zodat het een project wordt voor en door Schiedammers. Ook zou men het project kunnen gebruiken om wer kelozen werkervaring op te laten doen onder begeleiding van betaal de vakmensen. Schiewerk, ID baners, vrijwilligers en sponsors uit het Schiedammer bedrijfsleven kunnen zo allemaal samen iets neerzetten in Schiedam waar we met zijn allen trots op kunnen zijn. Als men ook nog de allochtone Schiedammers warm weet te krijgen heeft het pro ject ook nog een functie voor de intergratie. Jongeren zeuren altijd dat er niets te doen is in Schiedam. Nu kunnen ze handen uit de mouwen steken. Andreas Rose SCHIEDAM - Een motorrijder is donderdagochtend op de Haven- dijk ingereden op een 55-jarige vrouw uit Schiedam, die haar hond aan het uitlaten was. De vrouw liep diverse botbreuken op en is overgebracht naar het Eras mus Medisch Centrum in Rotter dam. Haar hond overleefde het ongeluk niet. SCHIEDAM - Dat een nood gedwongen verhuizing niet het einde hoeft te betekenen van een vertrouwd leven, on dervond kunstenaar Inge van Haastert. Haar atelier, en dat van een aantal andere colle ga's in een voormalig school gebouw aan de Warande, werd vorig jaar opgeheven en dat veroorzaakte grote onze kerheid. Inge: "Ik werd beheerst door de vraag hoe ik verder moest als kun stenaar, zonder het vertrouwde atelier waar ik zo lang had ge werkt. Bovendien vroeg ik me af of ik weer volop inspiratie zou vin den in een nieuwe werkruimte." Het kwam uiteindelijk goed. Van Haastert beschikt inmiddels over een kleiner atelier maar dat belem mert geenszins het creatieve pro ces. Ze ontdekte zelfs dat eerder gemaald werk een nieuwe inspira tiebron vormt. Wel is het formaat van de schilderijen kleiner gewor den. "Maar dat is waarschijnlijk van korte duur", vertelt de kunste naar. In Pand Paulus aan de Korte Ha ven toont zij tot en met 11 decem ber een twintigtal schilderijen (50 x 50 cm) die ontstaan en gemaakt zijn uit en op voormalig werk. "Dat klinkt wellicht ingewikkeld, maar in sommige gevallen heb ik de ondergrond van de bestaande schilderijen intact gelaten en door een ander inzicht daar een aanvul- V ling op aangebracht." Knopen In Pand Paulus hangen tevens schilderijen die het uitgangspunt vormden voor haar nieuwe werk. "Ik ben hierbij mijn thema - grote knopen en warrige lussen die als een ketting met elkaar zijn verbon den - trouw gebleven", aldus Inge van Haastert. Bezoekers kunnen de schilderijen op de tentoonstelling Verbanden, i knopen, clusters en kettingen' zien als een serie, waarin ieder schilde rij een op zichzelf staande eenheid is. De opening van de expositie begin deze maand, werd verricht door kunstkenner Hans Wap en trok vooral veel bezoekers van buiten de stad. Pand Paulus, Korte Haven 125 is geopend van vrijdag tot en met zondag van 13.00 - 17.00 uur. SCHIEDAM - Bij Forza Makelaars weten ze onroerend goed op de juiste waarde te schatten. Dat is immers hun vak. Maar mijnheer en mevrouw Wesdorp kunnen er ook wat van. Ze wonnen er onlangs een digitale camera mee. Tijdens de woon-informatiedag op 6 november vroeg Forza Make laars het publiek om de verkoopprijs te schatten van een oud heren huis op de Warande. Dat valt nog niet mee, zo bleek uit de ruim hon derd reacties. "De meeste deelnemers zat een ton te hoog of te laag"", vertelt Michiel de Jager in het kantoor van Forza aan de Broersvest. Het echtpaar Wesdorp wist wel de juiste prijs te schatten en verdien de daarmee een digitale camera. Die komt goed van pas tijdens de uit stapjes die ze regelmatig maken, zo lieten ze weten. fffrirrri 'Politiek moet ons helpen' Een van de werken op de tentoonstelling van Inge van Haastert in Pand Paulus. foto: INGEVAN HAASTERT. .ÊA De heer en mevrouw Wesdorp krijgen hun prijs uit handen van Laurens de Koning van Forza Makelaars Op sportpark Kethel schort het aan van alles. De snel groeiende voetbalclubs Spaland en WK melden een tekort aan velden en parkeerplaatsen en een gemeente, die niets doet.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 11