Nieuwe wonder van Schiedam Suikerzoet filmfestival PPSC let op de kleintjes Hoofdrol voor koren in Liduina voorstelling 4V>* Cocktail Collectie fjf YT t l 1>-Vv x aterdagjMgcjJekbow Ingezonden brief Klassieke Opruiming! KORTINGEN tot 60%i 20% korting van iO.OOi- 16.31# uur Schoen zetten Blauwe Brug jubileert Wandelen in het griend Herdenking Schipholbrand Deborah Lens heeft Monopole nog niet helemaal uit haar hoofd gezet 'n GeleA4 Het Nieuwe Stadsblad A 1A1I I 0$/ Openingsaanbieding Zoekt u iets leuks voor de feestdagen? a l/'/jf \Y Woensdag 23 november 2005 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 3 SCHIEDAM SCHIEDAM - Kinderen mogen hun schoen zetten bij de winke liers in de Hoogstraat, Broers- veld en Broersvest. Haal een deelnameformulier op, maak een mooie schoen en stop er iets lek kers in voor het paard van Sin terklaas. Wie de schoen voor 1 december inlevert, krijgt op 3 december een leuke verrassing van Sinter klaas. Dat gebeurt tijdens het be zoek van de Sint om 15,30 uur bij het Stadhuis op de Grote Markt. Het feest wordt opgeluis terd door een pietenband. Inleveradressen: Carousel Kindermode Hoogstraat 182, Zitzo ShopBroersveld 7 en Booti Boots, Broersvest 115 B. SCHIEDAM - De Blaauwe Brug is al 25 jaar een belangrijk ont moetingspunt in de wijk Noord. Om het jubileum luister bij te zetten, wordt zaterdag 26 no vember een open dag gehouden voor wijkbewoners en oud-me dewerkers en vrijwilligers. Het feestje begint om 10.30 uur met een optreden van muziekvereni ging OBK. De hele dag door zijn er diverse optredens en is een tentoonstel ling te zien met foto's van vroe ger en nu. Ook het activiteitenaanbod voor 2006 wordt onder de aandacht gebracht. Voor peuters en kinde ren zijn eveneens leuke activitei ten en verder zal de nieuwe jon- gerenbus worden geïntrodu ceerd. Het volledige programma is beschikbaar bij de blauwe brug of kijk op internet: www. welzijnsch iedamnl. SCHIEDAM - De Heemtuin neemt bezoekers komende zondag mee naar het griend. Dit typisch Hollandse land schap bestaat uit water en wilgen en levert van oudsher het materiaal voor manden en bezems. Gids Chris Meerings weet al les te vertellen over deze 'tak- ken-bende'. Na afloop mogen de deelnemers creatief aan de slag met wilgentakken. De rondleiding van onge veer 1,5 uur start om 13.30 uur bij het Heemtuinhuisje en is geschikt voor jong en oud. Deelname gratis. SCHIEDAM - De kip met de gouden eieren, laatste stro halm of toch een luchtkas teel. Schiedam heeft een nieuw prestigeproject, dat de stad economisch voor de wind moet brengen: het Ur ban Entertainment Center. Op de informatiebijeen komst, vorige week dinsdag in pand Hoppe, werd er om het hardst voor geklapt. Het Urban Entertainment Center maakt deel uit van Schieveste. Het moet een hypermodern winkel centrum worden, waar de nieuw ste MP3-spelers en mobiele tele foons worden verkocht maar dat ook plaats biedt voor stedelijke re creatie, zoals een bioscoop of een indoor kids-paradijs. Dit alles ver rijst op de best bereikbare locatie in de regio, namelijk een voorma lige vuilstort tussen de A20 en spoorlijn. Nu nog weggemoffeld tussen de betonnen constructies maar straks door middel van loop bruggen en bootjes deel uitma kend van de binnenstad, zo wordt beloofd. Een ontwerp is nog niet voorhan den, maar vast staat dat het ge bouw van verre op moet vallen. Elke gevel krijgt een andere uitstr aling: reclame langs het spoor ter wijl vanaf de snelweg te zien moet zijn wat er allemaal te doen is en de andere gevel weer een typisch Schiedamse uitstraling krijgt. Een hoge toren die zich in de skyline boort staat eveneens op het wen- senlijstje. Belangrijkste is dat het Urban En tertainment Centre een continue stroom bezoekers naar Schiedam trekt. Niet alleen de regio Rijn mond maar ook Haaglanden hoort tot de doelgroep. Overdag om te winkelen en 's avonds om te recreëren. Burgemeester Scheeres gelooft er in ieder geval in: "Ik ben zelf heel enthousiast. Dit is een kans om Schiedam op een an dere manier op de kaart te zetten." De winkeliers uit de binnenstad eisen dat de winkels in het cen trum minstens 1.000 m2 omvatten zodat geen ondernemers uit de binnenstad worden weggetrok ken. Projectontwikkelaar TCN Property Projects heeft inmiddels toegezegd ook in de binnenstad te willen investeren en gaat samen met de winkeliers een concept op stellen. SCHIEDAM - Toespraken en twee minuten stilte voor de slachtoffers van de brand op Schiphol. Bij gemeentehuizen in heel Nederland werd vorige week donderdag een wake gehouden, om de vluchtelingen die zijn om gekomen te herdenken en betrok kenheid te tonen. In Schiedam re ageerde een bescheiden groep mensen op de oproep naar de Grote Markt te komen. De her denking was een initiatief van GroenLinks in samenwerking met andere politieke partijen en maatschappelijke organisaties, waaronder de Stichting Uitgepro cedeerde Asielzoekers Schiedam. Volgens de initiatiefnemers is Schiedam op een bijzondere ma nier betrokken bij de brand om dat een deel van de overlevenden zijn overgebracht naar de deten- tieboten in de Merwedehaven. Mark Kivit SCHIEDAM - Het was een mededeling tijdens de begro tingsbehandeling. Wethou der C. van Tilborg kondigde aan dat hij 150.000 euro per jaar vrijmaakt voor de nieu we huisvesting van jeugd theater De Teerstoof en het Filmhuis. Op de publieke tribune ontplofte Deborah Lens (artistiek en zakelijk leider van De Teerstoof) bij na van vreugde. "Na vier jaar sappelen en fondsen bij een harken, staan we einde lijk op de kaart." Lens staat al tijden 'stijf van de stress' door de onduidelijkheid rondom de huisvesting. Het huur contract in de Nieuwstraat loopt 1 januari 2007 af en een alterna tief lijkt nog ver weg. "We hebben iets meer dan een jaar maar het verbouwen van een theater kost een heel seizoen. Het blijft de vraag of we een geschik te ruimte kunnen vinden. 150.000 euro is een begin maar daarmee groeien de bomen nog niet tot in de hemel." Rianter De Teerstoof is namelijk niet ge holpen met een afgedankt win kelpandje. De nieuwe locatie mag zelfs wel wat rianter want op het huidige 'postzegelpodium'- kunnen toneelgezelschappen nauwelijks uit de voeten.Veelei- send? Lens: "Soms lijkt het alsof nie mand in de gaten heeft dat een theater en een filmhuis techni sche eisen stellen. Dat is niet al leen begrip maar licht ook aan waardering. Ben je een veredelde hobbyclub of een essentiële voor ziening in de stad. Wat Lens betreft valt de Teerstoof SCHIEDAM - Onder de noemer suikerzoet gaat vrij dag een nieuw tweedaags filmfestival van start. Op verschillende locaties in de stad wordt een breed scala aan films vertoond. Om zo veel mogelijk publiek te trekken is de toegang gratis. Bedoeling is dat komend weekeinde de aanzet wordt gegeven tot een jaarlijks te rugkerend thematisch film festival. Een van de opmerkelijkheden van het festival is dat het zich niet alleen in de bioscoop afspeelt maar op verschillende bijzondere locaties in de stad. Naast het Filmhuis worden ook films ver toond in het Gedistilleerd Muse um, de oud katholieke kerk, thee huis Le Jardin op de Dam en de meubelwerkplaats van Jasper Kaarsenmaker aan het Leenderts- pad. De keuze voor de films is zoals het thema al aangeeft 'suiker zoet', maar daarbinnen heeft de organisatie een breed aanbod ge selecteerd. Klassiek zoet met de Sisi-marathon, de bollywood- films uit India doen mierzoet aan, bitterzoet zijn de drama's en weer van een heel andere zoetig heid is Candyman, die in het gen re horror valt. Het filmfestival wordt georgani seerd door stichting Kunstallian tie in samenwerking met Film huis Schiedam. Volgens Edwin Spek, een van de initiatiefne mers, is het de bedoeling om er een jaarlijks terugkerend thema tisch festival van te maken. "Dit jaar hebben we ons aangesloten bij suikerzoet, maar volgend jaar willen we aan de slag met een an der thema. Ook blijven we op zoek naar nieuwe bijzondere lo caties." Toegang is gratis. Program maboekje is te verkrijgen bij on der andere de bibliotheek, VW, Artotheek en de Stadswinkel. Tij dens de avonden zelfbij Café van Diggelen. Of kijk op internet: www.schiedam.nl in de laatste categorie. "Neem bijvoorbeeld eens een kijkje op de jeugdtheaterschool. Dat is een heel gemengd publiek. Niet al leen kinderen van rijke ouders maar alle culturen door elkaar. Dat is toch hartstikke belangrijk voor een stad waar zoveel al lochtonen wonen. We hebben cultuur-educatie voor het onder wijs, een jeugdtheaterschool, jeugdtheater en een impresariaat bijeen gebracht. Dat is uniek voor Nederland." Lens heeft het Monopole nog steeds niet helemaal uit haar hoofd gezet. "Door de schoolpro jecten van de jeugdtheaterschool komen bijna dagelijks trotse ou ders, opa's en oma's naar de dans, toneel en muziekvoorstellingen kijken. Dat is precies wat ze op de Hoogstraat willen. Niet alleen voor ons zelf maar ook vanuit de stadsvisie zou het dus fantastisch zijn als we ons in Monopole kun nen vestigen. Vraag is of het fi nancieel haalbaar is, maar ook dat heeft volgens mij met waar dering te maken." Beloofd Dat in het nieuwe onderkomen ook ruimte gemaakt moet worden voor huisgenoot het Filmhuis is voor Deborah Lens allerminst een bezwaar. "We zitten al jaren aan elkaar geklonken. Bovendien is het heel handig, zij maken vooral 's avonds gebruik van het gebouw en wij overdag. Ook al zullen we allebei onze eigen wen sen hebben, technisch moeten we eruit kunnen komen. Zeker met een slimme architect die verstand heeft van theaters. Ik hou mijn heer van Tilborg aan zijn woord. Hij heeft beloofd ons te helpen met een nieuw onderkomen. Dus moet hij het doen, goed doen." Onlangs hebben verschillende partijen in donkere politieke achterkamer tjes hun programma's opgesteld. Wedden dat er over die A4 wordt ge schreven: aanleggen, alleen als hij niet wordt gezien en als men hem niet ruikt. Onze politieke kopstukken hebben niet eens in de gaten datje hem al meer dan dertig jaar ziet en ruikt. Wat is er dan aan de hand? Vanaf ze ventien hoog kijk ik zo boven op die A4. Wat mij meteen opviel toen ik daar kwam te wonen was het volgende: als het in de zomermaanden een paar weken niet regent en het is hierbij ook nog eens warm met veel zon natuurlijk, dan is die A4 in een mum van tijd geel. Tot aan Delft zie je die A4 door Midden-Delfland lopen. Nee, dat is mooiEn wat te denken van het ruiken. Ook al zo'n beetje dertig jaar of meer worden daar hondjes uit gelaten. Over niet ruiken gesproken. Denkt u nu echt datje dat niet ruikt met die warmte die drollen. En stelt u zich dan ook nog eens voor: dertig jaar hondendrollen... En o ja, niet horen mag je hem ook niet. Neem van mij aan datje er nog jaren over hoort. En nu even serieus. Als het aan mij zou liggen dan is het of aanleggen dat ding of die gele A4 weghalen. Daar hoor je nu niemand over. Breng het gehele gebied dan in oude staat terug zou ik zeggen als fietser. Overigens is het geen Brandersbuurt maar Branderspoort... HCMVlek Nu bij Bouman Meubelen Met kerst al in 't nieuw! I SCHIEDAM - Stichting Intorno Ensemble is gestart met de voor bereiding van een nieuwe mu- ziekvoorstelling over Liduina. Het stuk zal in november 2006 worden opgevoerd in de Heilige Hart Kerk. Het belooft deze keer een waar koorspektakel te wor den. Alle Schiedamse koren wor den gevraagd aan de muziek- voorstelling mee te werken. Ver der meldt de Stichting dat de nieuwe voorstelling een duidelij ke verhaallijn krijgt. De Stichting wil van de muziekvoorstelling een terugkerend evenement ma ken. Koren die nog zijn benaderd en aan de voorstelling mee willen werken, kunnen contact opnemen met Femke Schot van de stich ting, tel. 476 10 95 of e-mail: in- fo@nieuwemuziek. nl KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM - Bij voetbalvereniging PPSC speelt de jeugd een be langrijke rol. Naast de jeugdelftallen heeft de vereniging voor de al lerkleinsten smurfenvoetbal en elke maand wordt een leuke jeugdac- tiviteit georganiseerd. Om die reden stond ook een veilige speelplek hoog op het verlanglijstje. Verenigingsleden Mirjam Zwaan en Natha lie van der Wal namen het voortouw. Het resultaat: een veilige speel tuin op eigen terrein. Vorige week woensdag werd de speeltuin fees telijk geopend door een clown. Nadat de kinderen honderd blauwe en witte ballonnen hadden opgelaten mochten ze zich naar hartelust uit leven. meubelen ART&.CARPETS De gehele maand december Nergens zoveel keus Met grote tapijten komen wij vrijblijvend op zicht Alle tapijten met garantiecertificaat van echtheid Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur vrijdag koopavond zondag en maandag 12.00-17.30 uur Voor de grootste keus van poppenhuis tot balzaal Coolsingel 195, Rotterdam (naast ingang City Info Center) Tel. 010-2400604 «as# IR 1I 'M Tt ^Hk ZAV/' \f i O'/ 1/ Broersvest 111 Schiedam (010) 4260399 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegen er. nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 445 55 90 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie M.G.J. Jochemsen, 010-4699 363 Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV. t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGeNGR huis-aan-huiskranten foto: ROEL DIJKSTRA Teerstoof moet erop vooruitgaan Ian 5art Deborah Lens:'Ben je een veredelde hobbyclub of een essentiële voorziening voor de stad. Ik denk het laatste.' w.j gaan onze klassieke afdeling helemaal verbouwen Daarom nu gigantische kortingen. U moet er wel snel bij zijn, want het gaat om unieke exemplaren! Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Nathalie van der Wal en Mirjam Zwaan in 'hun' speeltuin. foto: PPSC www.boumanmeubelen.nl IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Bouman blijft bijzonder KA/

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3