■■■■■■MM! 7 Schiedam loopt niet warm voor entertainment center Tange's wulpse en charmante dametjes Sportkampioenen worden toch nog gehuldigd Cricketers bij Oranje Titel lonkt voor Asvion Schiedam nu bij Gophers Winst voor Harga en ODI Waterweg topscorer Nieuws van Hargahoeve Basketballers Juventus komen belofte na en verslaan koploper /5» 5 Geef uw mening Kortweg Sportagenda Gerard S.Verver Nans Wolters m Woensdag 7 december 2005 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 13 SCHIEDAM SCHIEDAM - De KNCB heeft acht cricketers van hoofdklasser Excelsior'20 uitgenodigd voor de wintertrainingen van de na tionale selecties. Bij het 'grote' Oranje van trainer Peter Cantrell zijn dat drie gevestigde interna tionals. Bij de A-selectie trainen Luuk van Troost (de captain), Daan van Bunge en Sebastiaan Gokke. Volgens de cricketbond speelt Oranje in de aanloop naar het WK (in 2007 in West Indië) in ieder geval tegen Kenia, Bermu da, Canada, Schotland, Ierland en Sri Lanka. De jeugdafdeling van Excelsi or'20 is met vijf spelers verte genwoordigd op de nationale wintertrainingen: Remco van Bochove bij de selectie tot 12 jaar, Joost Kroesen (-12, -13), Jasper de Leede (-15), Tommy Heggelman (-19), Zaffi Ahmed (onder 23). SCHIEDAM - Nadat ze vorig jaar net naast promotie naar de tweede klas grepen, is de dame- shockeyploeg van Asvion nu hard op weg naar het kampioen schap en de daaraan gekoppelde promotie. Na tien wedstrijden is het elftal nog ongeslagen en staat Rijswijk op vijf punten achterstand. De Asvion-mannen zijn (in de eerste klasse A) mid denmoter. Het naar de tweede klasse ge promoveerde damesteam van Spirit zet de opmars voort. De Schiedamsen zijn (met 27 pun ten) tweede achter Zwart Wit, dat 30 punten heeft. De Spirit mannen lijken het kampioen schap (alweer) te kunnen verge ten. In hun klasse is Alphen lijst aanvoerder met 30 punten en Nieuwegein tweede met 23 pun ten. Spirit heeft 22 punten. SCHIEDAM - Schiedam treft in de 2006-competitie in de derde klasse C het uit de tweede klasse gedegradeerde Maassluise Gop hers. De honkballers krijgen ver der te maken met Alphians, Biento, Birds, Storks 2, Wasse naar, Braves, Vennep Flyers en UW 2. Het dames-softbalteam van Schiedam werd ingedeeld in de tweede 2B met slechts zes tegen standers: Bandadikas Danger II, Zwijndrecht, Birds 2, DSS, Euro Stars 2 en Sparks 2. SCHIEDAM - Op weg naar de uitbeurt tegen concurrent Con- ventus maakte Harga zondag geen fout en hakte Movado in de pan: 24-9. Ook ODI pakte tegen Bolnes 4, hoewel met 8-7 wel kantje boord was, de volle winst. Harga had dus geen kind aan Movado. Reeds na elf seconden kwamen de Schiedammers aan de leiding en na vier minuten was het 4-0. Bij de rust was de score opgelopen tot 15-5. Na de hervatting hoefden de acht van trainer Bram Rob zich niet echt meer in te spannen. De doelpun ten kwamen op naam van Arjan Maltha (6), Arjan van der Does (3), Jordy Majoor (5), Lizzy Al- blas, Sven Pappers (4), Kim van Dijk (2) en Nicolette Marrevee (3) ODI stelde in de slotfase van het zinderende treffen tegen Bol nes 4 alsnog de zege veilig. Bei de ploegen hielden elkaar volle dig in evenwicht, waardoor er met een gelijke stand (7-7) aan de laatste minuten werd begon nen. De spanning was te snijden toen Bolnes een strafworp kreeg. Deze werd echter niet benut. Even later was een afstandschot van ODI's Raymond van Pelt, wel raak. De andere treffers wa ren van: Wilma Rosa, Evelien Brinkman, Nico van Otterloo (2), Annelies Docter en Gerben Huiskens. SCHIEDAM - De stand (geba seerd op het doelgemiddelde): 1VFC 2,36 (26 doelpunten voor, 11 tegen); 2. HSC/za 2,07 (29-14'); 3. Victoria'04/za 1,73 (33-19); 4 en 5. Hermes DVS en SVD- PW 1,72 (31-18); 6. Mozaiek 1,69 (22-13); 7. Zwaluwen 1,57 (2-14); 8. Spaland 1,53 (23-15); 9. DVO'32 1,30 (17-13); 10. Cion 1,16 (29-25). SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners uit het dieren asiel Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Bas en Cato. Bas Dit is bas, een kruising boskat van 9 jaar. Hij vindt alles eng: kinderen maar ook van soortgenoten moet hij niet veel hebben. Bas zoekt mensen die veel tijd en geduld met hem hebben. Hij is namelijk best wel een kroelkat, mits je hem de tijd geeft om aan je te wennen. Naar buiten hoeft hij niet zono dig, ook dat vindt hij te eng. Cato Deze leuke dame is ongeveer 1 jaar. Cato is een vondeling dus veel is er niet over haar bekend. Wel is ze erg lief en knuffelig. Dat was hier in het begin wel anders, want toen zat ze angstig in een hoekje. Nadat ze gewend was begon ze de mensen om haar heen toch te waarderen. Dierenasiel Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geo pend van maandag tot en met zaterdag van 11:00 tot 16:00 uur. Zondag gesloten. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Een blik op de ranglijst leert dat het de mannen van basketbalclub Juventus niet meer zo voor de wind gaat als een jaar ge leden. Het team is, in een klasse van vijf teams, slechts vierde en heeft alleen het puntloze Grasshopers onder zich. Daarmee is overigens geen man overboord, want de nummer vier handhaaft zich gewoon in de tweede klasse van de rayoncompeti tie. Maar toch.... Nog niet zo heel erg lang geleden was het mannenteam, met de komst van Michel Baas als coach, als het ware uit de as her rezen. Zijn elan en uitstraling zorgden ervoor dat de jeugd met nog meer plezier de leerstof in de praktijk ging brengen en dat eer der afgehaakte spelers zich weer bij de club aansloten. De resulta ten waren eclatant, de bomen le ken ineens weer tot in de hemel te groeien. Nu blijkt de klad dus toegeslagen te hebben. De zeven gespeelde wedstrijden leverden slechts drie overwinningen op en dat is veel te weinig om een prominente rol te spelen. Vandaar dat promotie niet aan de orde is. "En dat is het eerlijk gezegd ook helemaal niet geweest", vult Baas aan. "We mikten eigenlijk op een plaats in de subtop. Voor promotie is het nu nog te vroeg. Maar door om standigheden lukt het niet om on ze doelstelling halen. Dat is jam mer, maar het is niet anders. Blessures en zakelijke besognes spelen ons parten." Minder gesmeerd Dat zorgt ervoor dat Michel Baas soms niet meer dan vijf spelers op de training ziet. 'Drie, die er bijna altijd zijn en twee steeds wisselende jongens. Inderdaad, met zo'n groepje valt niet be paald te oefenen op patronen en wedstrijdstrategie. Om dat goed te kunnen moetje minimaal veer tien man in huis hebben." De groep voelt dat alles minder gesmeerd loopt, dan in de voor gaande competities. "De spiraal gaat niet langer omhoog, maar neerwaarts en dat is, begrijpen ze allemaal, geen goede zaak." De enige manier om een positieve wending teweeg te brengen is het op opvoeren van het trainingsbe- zoek. "Maar dat is deels ook af hankelijk van het herstel van de blessures. Ik krijg de indruk, dat het daarmee de goede kant op gaat en we in de tweede helft van het seizoen weer redelijk op sterkte zullen zijn." Baas steekt niet onder stoelen of banken dat hij in de afgelopen maanden nogal eens en niet te vergeefs een beroep heeft moeten doen op junioren en spelers uit het tweede team. Veel leren Dat hij de junioren niet meteen naar de selectie haalt heeft te ma ken met zijn opvatting, dat 'die jongens nog veel moeten leren' en dat ze dat het beste doen in hun eigen omgeving. Bij de jeugd dus. Maar hij verheelt niet, dat in ieder geval het optreden van een die jonge knapen in de afgelopen weken zodanig goed is geweest, dat hij het team in zijn eentje aardig over de drempel heeft geholpen. En dat voorspelt uiteraard veel goeds voor de toe komst. Juventus was gestart met de op dracht om zich naar de tweede plaats te spelen. "Het kampioen schap is niet aan de orde geweest. Dat is voor ons nog een stap te ver. Dan moet je een tikkeltje meer kwaliteit in huis hebben en wat meer geluk hebben. Handha ven was de doelstelling en zo hoog mogelijk eindigen, zonder op de hoogste plaats te komen, het ultieme verlangen. Dat had best gelukt wanneer we compleet hadden kunnen spelen. De ploeg heeft de potentie om zich zonder zorgen in de rayon tweede klasse te bewegen. Dat zullen we dade lijk in de tweede helft dan ook moeten bewijzen." Dan zet de competitieleider alle nummers vier bij elkaar in een Nabij het centraal station moet het Urban Entertain ment Center (UEC) verrij zen. Een stedelijk winkel- annex recreatiecentrum, dat bezoekers uit de hele regio moet trekken. Goed voor de binnenstad, denkt de gemeente. De lezers van het Nieuwe Stads hebben zo hun twijfels. Meer ver maak voor jongeren is een goede zaak maar of het UEC de locale economie uit het slop kan trekken? Zorg in ieder geval voor voldoende parkeergelegen heid. Een overzicht van de reacties. Een goed idee mits gezorgd wordt voor voldoende parkeer gelegenheid, meent J. van Nie- len. "Het is te hopen dat er niet op een Schiedamse truttige ma nier een parkeerplaats aange legd wordt met een te kleine ca paciteit en er ook nog voor be taald moet worden."S. van Vliet heeft weinig geloof in het nieuwe centrum. "Projectont wikkelaar TCN zet een verras singsmenu op tafel met als hoofdgerecht gebakken lucht. De ingrediënten zijn een men geling van De Efteling en Hoog Caterijne. Schiedam wordt, als we de keukenchef mogen gelo ven - en dat doet Burgemeester Scheeres - de navel van het Rijnmondgebied. De onder grond voor dit luchtkasteel is de voormalige vuilstortplaats; een vooruitziende blik?" Het gemeentebestuur moet zich 'eerst eens druk maken om het bestaande Stadshart, schrijft G. de Kok. "Eerst de omloop stadskern van Schiedam terug brengen en dan pas denken aan het UEC. Jacqueline Albers vindt het goed dat er meer vermaak komt voor jongeren. Dat zal vooral een uitgaanscentrum moeten worden met kroegen, eettentjes, een bar-dancing en een sn ookercentrum. "Om daarbij ook een winkelcentrum te bou wen, daar ben ik geen voorstan der van. Het centrum van Schiedam trekt al zo weinig mensen en is gedeeltelijk ver pauperd, vermoedelijk wordt dit nog erger door een nieuw hip centrum te bouwen op kor te afstand van de Hoogstraat." Het moet wel iets te bieden hebben wat we in Schiedam nog niet kennen, bepleit H. Strik "Iets met veel variatie, iets wat uit ondervinding in an dere steden ook een publieks trekker is!" Een andere voor waarde is dat er voldoende par keergelegenheid komt. Andreas Rose noemt het Ur ban Entertainment Center een paard van Troje. Hij heeft grote twijfels of zo'n kunstmatige stad op Amerikaanse leest wel werkt in Schiedam en een posi tieve bijdrage levert aan de bin nenstad. Het gevaar bestaat vol gens hem ook dat het center on dernemers uit de binnenstad wegtrekt. "Het UEC is een groot avontuur, waarvan de uit werking en het eventuele suc ces zeer open zijn. Mijn advies: niet doen tenzij men de binnen stad echt op wil geven. Wees dan eerlijk tegenover iedereen en kom niet met een stom ver haal over een investering voor de binnenstad. In Fortis Theater a.d Schie op 14 december om 20.15 uur het koor Capella Sint-Petersburg en het Staats Symfonie Orkest Ca pella Sint-Petersburg presenteren u fragmenten uit Russische ope ra's. In het Filmhuis Schiedam is de ze week te zien: op 8 december: Hawaii, Oslo (Erik Poppe), 9 en 10 december: The Machinist (Brad Anderson) Aanvang 21.00 uur, de kassa is open vanaf 20.30 uur,kaarten 7 euro donateurs 5,50 euro, CJP CKV 65+ en kinderen (tot 12 jaar) 4,50 euro. Morgen ontvangt Harmonia Pe tra Giesbergen die vertelt over sjamanisme is, aanvang 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein 590, toe gang 5 euro. Op zaterdag 10 december wordt het inloopconcert in de Grote Kerk van Schiedam ver zorgd door het Kamerkoor Rot terdam o.l.v. Hanneke Verbeek. Zij brengen een programma van Christmas Carols met o.a. Away in a manger, In the bleak mid winter, en Ding donglmerrily on high.De aanvang is om 15.00 uur en de toegang is vrij. Kerkdiensten Zondag, 3e Adventszondag, is er in de Sint Jan de Doper -Visi- tatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99 om 10.30 uur eucharistieviering, voorgegaan door Pater Leo de Jong O.P.en met zang van het Koor Laus Deo. Zaterdag om 17.00 uur viering met muzikale SCHIEDAM - Net als ooit in Vlaardingen gebeurde heeft de lokale omroep het initia tief genomen om iets, dat op een voortzetting van het nu gesneuvelde Sportgala lijkt, op de rails te zetten. Destijds gooide de gemeente Vlaardingen, net als nu in Schie dam is gebeurd, de handdoek en zette de huldiging van de sport kampioenen stop. De omroep nam de organisatie over en maak te er zo'n succes van, dat het stadsbestuur terstond besloot om de huldiging te hervatten. Zoiets zou zomaar ook in Schiedam kunnen gebeuren, want zowel wethouder Henk Jan Habermehl als scheidend burgemeester Rei- nier Scheeres zijn door de om roepmensen gevraagd de kam pioenen te komen lauweren. Het balletje werd door de mensen van Omroep Schiedam opge gooid tijdens de opening van het clubgebouw van de voetbalver eniging Hargasport, waar niet al leen zij maar ook opnameperso- neel van Look TV, de directeur van de Dienst Sport en Recreatie Jan van Vugt en sportraadvoorzit ter Frans van Krugten aanwezig waren. "Ze reageerden stuk voor stuk heel enthousiast op ons voorstel alsnog een huldiging te organise ren", vertelt Karei Leeuwangh, "en ze hebben ook alle medewer king toegezegd. De DSR gaat ons zelfs helpen bij de organisatie." Het lijstje met kampioenen telt zelfs meer namen dan oorspron kelijk werd aangenomen. Vol gens Leeuwangh komen er 4 teams en 25 individuele sporters in aanmerking voor de huldiging, die op zaterdag 17 december tus sen 14 en 17 uur wordt gehouden in de kantine van Sporthal Groe- noord. "Het wordt niet zo groot schalig als het sportgala waar ie dereen vrij entree had. Alle ver enigingen en de kampioenen krij gen van ons een uitnodiging en alleen op vertoon van die uitnodi ging krijgt men toegang tot de sporthal.'" De huldiging wordt rechtstreeks uitgezonden via Omroep Schie dam. Later zijn de beelden te vol gen via Look TV poule. Dat zou in het voordeel van Juventus moeten zijn, omdat de huidige klassering iets bene den Juventus' stand is. begeleiding van Jeanetty Geuze. Op zondag zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk(hoek Warande/BK- laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sorge. Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger Dr. P. Buite laar, om 17 uur in Grote Kerk Dr. P. Buitelaar. Zondag is er een dienst bij De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap om 10.30 uur voorganger is Mw. P. Boddaert. In de Nederlands Gereformeer de Kerk aan het Westvest 30 zijn zondag diensten om 9.30 en 16.30 uur: voorganger student D.A. Sein. Zondag is er in de Liduinakapel (Frankeland) om 9.15 uur eucha ristieviering, voorganger is pater K. Veltman met medewerking van het Liduinakoor. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezongen Hoog mis, predikatie pastoor PM. Vis- mans. Ouderenwerk Donderdag 8 december: Decem ber bingo, In dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 13.30 uur. Zaterdag 10 december: Dans avond, in dienstencentrum de 4 Molens, van 19.30 tot 23.00 uur, kosten 1,90 euro per persoon. SCHIEDAM - Dat beeldend kunstenaar Jacques Tange begin novem ber door een publiekjury is uitgeroepen tot kunstenaar van het jaar 2005 en daarmee een prijs van 10.000 euro in de wacht sleepte is geen nieuws meer. Dat hij nog altijd druk in de weer is met het inrichten van nieuwe exposities, weet echter niet iedereen. Schiedammer Tange kreeg onder andere veel bekendheid met zijn schilderijen en pastels waarop loom uitziende dametjes met een eroti sche uitstraling (overwegend blauw en rood uitgevoerd) kennelijk ge heel in zichzelf opgaan. Het zijn vaak humorvolle en kleurrijke afbeeldingen die een grote groep kunstliefhebbers aanspreekt. Zijn werk draagt titels als 'Anot her short romance' en 'Queen of the birds'. Jacques Tange exposeer de niet zo lang geleden in New York en Londen en onlangs in het ge bouw van de Tweede Kamer. Op dit moment hangt een deel van zijn werk tot en met 18 december in Galerie Waning aan Westersingel 32 in Rotterdam. Het is voor Tange overigens niet de eerste keer dat hij bij Waning exposeert. Al zes keer eerder kreeg het Rotterdamse pu bliek de mogelijkheid kennis te maken met zijn pastels en olieschil derijen. van woensdag 7 t/m dinsdag 13 december VOETBAL - zaterdag: Hoekse Boys-PPSC(14.30 uur), VVK- Gouda( 14.30 uur), SPV'81- HBSS(14.30 uur), Hargasport /za-Marathon/A( 14.00 uur), Zondag: HBS-SVVSMC( 14.00 uur), Excelsior'20-DCV(14.00 uur), Spaland-VFC( 14.00 uur), Voorwaarts-SVDPW( 14.30 uur), Hermes DVS-VOB( 14.00 uur), DRGS-Garuda( 14.30 uur), Har- gasport/zo-Swift Boys( 14.00 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag HBSS-Zwaluwen 3(14.30 uur), PPSC-Die Haghe 2(14.30 uur); zondag Hermes DVS-Esto( 14.00 uur). ZAALVOETBAL: woensdag TPP 2-Groenoord(beker). BADMINTON: vrijdag Kethel- haghe TSF-De Krammer. BASKETBALL: vrijdag Dun- kinn-Juventus(da); zaterdag Grasshoppers-Juventus(h). HANDBAL: zaterdag Wings- Ventura(h), Margriethal 19.30 uur Ventura-Tachos(da); zondag DES'72-DWS(h), Velo- DWS(da). KORFBAL: zaterdag Margriet hal 14.50uurODO-Kinderdijk4; zondag Conventus-Harga. VOLLEYBAL: zaterdag Set Up'65-Rijnmond(da), Martinus- Rijnmond(h). 'Blessures zaten ons dwars' Juventus-coach Michel Baas beloofde, dat zijn mannen zaterdag in de Margriethal koploper Sparta Nijkerk zouden verslaan. Dat gebeurde ook. De Schiedammers wonnen met 80-65. foto: ROEL DIJKSTRA De Schiedamse kunstenaar Jacques Tange presenteert zijn nieuwe boek: Bewolkt met hier en daar een zonnetje. In het boek staan 27 tekeningen en gedichten van zijn hand. foto: ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 13