Op zoek naar een nieuwe woning Winnaars Piet's Puzzel Pret Luxemburgse scholieren op bezoek bij Spieringshoek Matrice opent nieuw pand aan Prins Bernhardlaan Meeslepende verhalen Kandidaten GroenLinks Wasmachine slaat alarm Ramkraak mislukt Kerstmarkt Help De Teerstoof Kinderdisco SESAMSTRAAT LIVE Meer dan 20.000 woningen van 800 makelaars. Ingezonden brieven Hec iMieuwe Stadsblad êêêêhhhuêkêêêêêsêkêêkkêêêêêêêêêêkêkêkêêhhkêêêêêêêhêêkêêêhhêêêêêêêhêêêêhhêkêhêêêêêêêêêêêêêêhêêêêêêêê Pagina 3 SCHIEDAM Woensdag 7 december 2005 SCHIEDAM - Verhalenverteller Els Bomhof is zaterdag 10 de cember te gast bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB. Bomhof is regelmatig te gast op basisscholen en kan meeslepend vertellen, tenminste een verhaal gaat over kerstmis. Aanvang 13.00 uur in West- vest90. Kosten: 4 euro. Kinderen t/m 12 jaar 2 euro. SCHIEDAM - Hennie Hagen is gekozen tot lijstrekker van GroenLinks voor de gemeente raadsverkiezingen. Hagen heeft zich als fractievoorzitter ontwik keld tot het boegbeeld van de af deling Schiedam. Op plaats 2 staat raadslid Ed Gloudi, nieuwkomers Wil Boon stra en Alison Martis staan re spectievelijk op plaats 3 en 4. Raadslid Anneke Meijer neemt afscheid van de fractie en staat op een onverkiesbare vijfde plaats. Bekende namen op de lijst zijn Ed van Duuren (6), die nauw be trokken is bij vluchtelingenwerk, Albert Bons, voorzitter van de Bewonersvereniging Schiedam Zuid, John Witjes, actief lid van de Poldervaartvereniging en Ma rianne Looijen (12), die zich al jaren sterk maakt voor een goed functionerend filmhuis. SCHIEDAM - Vals in alarm in een zorgcentrum aan de Voorberghlaan, waar zondag brandalarm werd geslagen vanwege rookontwikkeling. De politie en brandweer kwa men al snel tot de conclusie dat de rook was veroorzaakt door een storing in een was machine. SCHIEDAM - Een sigarenwin kel op de Troelstralaan is in de nacht van zaterdag op zondag doelwit geweest van een ram kraak. De daders wisten echter niet binnen te dringen en gingen er zonder buit weer vandoor. Wel raakte het pand beschadigd. De politie is een ondergestart. SCHIEDAM - De Schie- damse distillateur Dirkzwa ger, onder andere bekend van 'de borrel van Floryn', mag zich voortaan Konink lijk noemen. Afgelopen vrij dag werd het predikaat uit gereikt door Commissaris van de Koningin, J. Frans- sen. "Het is een hoogtepunt voor de onderneming, de fa milie en de werknemers. Iets om trots op te zijn", aldus President-directeur P.L. Ba tenburg. Dirkzwager is opgericht in 1880. Het complex aan de Schie, op de hoek van Noordvest en Groene- weegje, behoort tot het historisch erfgoed van de stad. Hier geen glanzende bedrijfsgebouwen SCHIEDAM - Een voorbij ganger in de Prins Bern hardlaan zou gemakkelijk kunnen denken dat het een culturele instelling is, een modern wijkgebouw of mis schien zelfs een museum. Het nieuwe uitvaartcentrum van Matrice, dat maandag werd geopend, oogt alles be halve somber. Het is een open en warm gebouw, met als opvallendste kenmerk de flarden van dichtregels op de hele gevel. Het nieuwe rouwcentrum beli chaamt de filosofie van directeur Helen Teunissen. Een uitvaart moet geen droevig, somber ge beuren zijn maar een warm, in tiem en vooral persoonlijk af scheid. De twee aula's hebben dan ook het karakter van een huiskamer. Sfeervol en licht. Comfortabele bankstellen, een lange houten tafel met lectuur en er komt zelfs een piano. Hier moetje op je gemak zijn, je zelf kunnen zijn en makkelijk contact maken met anderen. Dit geldt ook voor de twee fami liekamers die Matrice biedt in haar nieuwe pand. Dit zijn ka mers met een eigen entree waar nabestaanden op elk gewenst mo ment bij hun overledene kunnen zijn. Teunissen maakte in 1996 de overstap van oncologie-verpleeg- kundige in een kinderziekenhuis naar uitvaartondernemer. Het was een roeping, ze had teveel uitvaarten meegemaakt die haar in niets deden denken aan degene die in de kist lag. Bij Matrice werken alleen vrouwelijke uit- vaartbegeleiders. "Want die zijn van zichzelf wat invoelender", legt ze uit. De kantoren op de eerste verdieping zijn zodanig in gericht dat ze de creativiteit sti muleren. Teunissen heeft name lijk niets met standaard. Intiem "Al jaren geleden is het veran- Drempelterreur Schiedam kent een ware drem- pelterreur! Nog niet gemerkt? Dan heb je vast een SUV Ga naar Schiedam-Noord, hobbelige 's Gravenlandseweg. Niet doen! Sveaparken in? Niet doen! De velden in? Niet doen! Patatje ha len bij Simon? Jammer! Even oma ophalen op het Heijermans- plein? Niet doen! Overal schuurt onze auto langs de grond. Moet je hiervoor je auto weg doen? Ik heb een fiets en een scooter die ik heel veel gebruik maar daar kan ik moeilijk oma van tachtig mee ophalen. Ik vind de gemeente Schiedam de slecht ste bestrater die ik ken. Veiliger is het er niet op geworden en mooi er ook niet. Verlaag of haal ze snel weg. Het staat bij mij op er gernis nummer één. Bij oma he laas ook! Sandra Scholte KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier maar monumentale gevels en straten met putdeksels voor de ondergrondse opslagtanks. De panden dragen namen als De Ka meel, de Palmboom, de Stal en Kappelhof. Toen de Schiedamse branderijen begin twintigste eeuw instortten, kwamen de Dirkzwagers als een van de eersten op het idee om de veel te dure moutwijn te vervan gen door melassespiritus. Het kwam het bedrijf op strenge sancties te staan. Zo werden de Dirkzwagers uit het Gilde ge weerd en werd hen verboden het jeneverstempel (uitgegeven door de gemeente Schiedam) te ge bruiken. Maar het betekende wel de redding van de distillateur. Hoewel grote delen van het pro- derd in de uitvaartwereld. Ik ben daar blij mee. Het is fijn als men sen zoveel mogelijk zelf kunnen doen, ook zelf de overledene ver zorgen. Het is belangrijk dat wij daarin uitdagen en mogelijkhe den bieden, dat we elke keer kij ken: Wat is er hier en nu nodig. Hoe meer je zelf doet hoe beter voor de rouwverwerking, is mijn overtuiging." Het streven van Teunissen om 'de dood meer bij het leven te bren gen', heeft ook geresulteerd in een kunstproject. "Ik heb kunste naars gevraagd om hun visie op leven en dood vorm te geven. Dat heeft geresulteerd in gedichten, Halte Van Deventerstraat Ik vind het heel erg dat de tram halte Van Deventerstraat is op geheven. Zelf heb ik een pro bleem met lopen en ik moet he lemaal naar de halte Mathenes- serstraat om boodschappen te kunnen doen. Bij mij in de flat wonen veel ouderen, en tegen over mij, op het Boerhaaveplein, staan ook nog twee 55-plus flats. Deze mensen hebben er allemaal belang bij dat de halte terug komt. Ook met de veiligheid van deze halte is het slecht gesteld. Het is een gevaarlijk en onoverzichte lijk kruispunt waar soms wel drie tramstellen achter elkaar staan te wachten. Bovendien zijn er op de halte gevaarlijke beton- randen waar je over kunt vallen. Als de RET de halte Van Deven- terstrat niet terugplaatst, dan wordt naar mijn mening veel ou deren groot onrecht aangedaan. Mevrouw A. Staal SCHIEDAM - Leerlingen van basisschool De Windas houden donderdag 22 december een kerstmarkt op het plein aan de Nachtegaallaan. Naast ouders, opa's en oma's zijn ook buurtbe woners van harte welkom. Er zijn spelletjes en creatieve activiteiten en tussen de bedrijven door tre den de kinderen op. ductieproces zijn gemoderni seerd, wordt de oude jenever nog ambachtelijk gestookt en rijpt de korenwijn vijf tot zeven jaar op houten vaten. Want een goede borrel gaat er nog steeds wel in. In Nederland althans. "Met jene ver kan je in de rest van de we reld niet terecht. Het was beter geweest voor de industrie als eer der op wodka was overgescha keld", vertelt directeur Baten burg, die na 25 jaar deel is ge worden van de familie. Trots Ook Hans Ronteltap is 'best trots' op het Koninklijk predi kaat. "Het is iets bijzonders, dat krijg je niet zomaar". Hij werkt al 21 jaar bij het bedrijf als laborant en is in die functie verantwoorde foto's en zelfs een lied. Ik heb er kunstkaarten van laten maken, die in een kast liggen bij de en tree. Ieder mag meenemen wat hem of haar aanspreekt. Voor het tienjarig bestaan, volgend jaar, wil ik er een boek van laten ma ken. Daar komt ook in te staan wat ik allemaal als uitvaartonder nemer mee maak." Emoties Ondanks dat het om een beroep gaat, voelt Teunissen zich nauw betrokken bij iedere uitvaart die ze organiseert. Hetzelfde geldt voor haar medewerkers. "Er wor den hier regelmatig emoties geuit SCHIEDAM - Jeugdtheater De Teerstoof is met op spoed op zoek naar vrijwilligers. Bijna da gelijks vinden er schoolvoorstel lingen en presentaties van dans-, toneel- en muziekprojecten plaats in het jeugdtheater. Van de vrijwilligers wordt verwacht dat ze de scholen kunnen ontvangen en begeleiden bij de voorstellin gen en presentaties. Voor het werk wordt een vergoeding gege ven. Deborah Lens, tel. 010- 2465932 06-26168301. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker opent zaterdag de deuren voor een spetterende kinderdis co met als thema Winterwon- derland. De disco begint om 19.00 uur en tot 20.30 kan er geswingd worden. Entree 1 eu ro. lijk voor de kwaliteit van de pro ducten. "We testen de alcohol, suiker en de smaak. Ja, we moe ten veel proeven maar spugen al les uit. Anders zou je aan het ein de van een drukke dag niet meer op je benen kunnen staan." Zijn favoriete borrel is een goed ge rijpte korenwijn of oude jenever. "Ik hou wel van een smaakje. De laatste tien jaar heeft Dirk zwager flink uitgebreid en omvat zowel productie, logistiek, groot handel als slijterijen. Schiedam is een van de vier productiebedrij ven in Nederland. Ook houdt Dirkzwager zich allang niet al leen meer met gedistilleerd be zig. Het bedrijf bezit samen met een Franse familie twee chateau's in de Medoc en Bordeaux voor de productie van wijn. maar je moet ook kunnen om schakelen. Ik heb een uitvaart meegemaakt waar iedereen in het wit was gekleed en werd gedanst. Maar het gaat zeker niet alleen om de grote en bijzondere uit vaarten. Elke uitvaart, hoe klein ook, heeft z'n unieke emoties. Om er elke keer weer iets moois van te maken, dat ontroert mij het meest." Teunissen vindt dat mensen vaker zouden moeten nadenken over hun uitvaart. "Natuurlijk niet el ke dag, maar waarom vragen we elkaar niet: wat zou jij eigenlijk willen als je dood gaat? Mis schien denken mensen wel: als je niet praat over de dood dan be staat het niet. Maar het bestaat dus wel. En als het dan gebeurt weet je te weinig van de wensen van de overledene af. Sterven is voor mij het omgekeerde van ge boren worden. Ik sta aan de ande re kant van de vroedvrouw. Ma trice betekent baarmoeder of moeder van de baar." Het nieuwe pand van Matrice Uitvaartbegeleiding aan de Prins Bernhardlaan 121 in Schiedam is voor iedereen te ervaren op de open dag op zondag 22 januari 2006 van 12.00 tot 18.00 uur. De Puzzelpiet heeft de Schie dammers flink aan het den ken gezet. Dat is op te ma ken uit de vele reacties op Piet's Puzzel Pret. Hieron der staan de winnaars: 1Melissa KerklaanActiespel De Drie Musketiers op Cd-Rom voor kinderen van 6 t/m 12 jaar 2. José OlsthoornActiespel De Drie Musketiers op Cd-Rom voor kinderen van 6 t/m 12 jaar 3. Mevr. C. ErschenActiespel De Drie Musketiers op Cd-Rom voor kinderen van 6 t/m 12 jaar 4. Fam. DocterJumbo's gezel- schapspel Vroeger of Later vanaf 12 jaar 5. Oreana HouthuijzenJumbo's gezelschapspel Vroeger of Later vanaf 12 jaar 6. Esther Den BoerJumbo's ge zelschapspel Vroeger of Later vanaf 12 jaar 7. H. EikenbroekJumbo's Came- leon, stapelgek familiespel vanaf 5 jaar 8. Jeroen de Kosterjumbo's Ca- meleon, stapelgek familiespel vanaf 5 jaar 9. M.E. den Hollanderjumbo's Cameleon, stapelgek familiespel vanaf 5 jaar 10. Mevr. Romijn2 vrij kaarten voor de Snerttram in Rotterdam 11. C. de Koning - Vavier2 vrij kaarten voor het Zondagochtend concert (groot)ouders en (klein)kind concert: ode aan Dis ney De prijzen zijn op donderdag 8 december en vrijdag 9 december af te halen op het kantoor van Het Nieuwe Stadsblad aan de Fran senstraat 14 in Vlaardingen van 10:00 t/m 15:30 Mocht u op deze data niet in de gelegeheid zijn om u prijs af te halen neem dan even contact met het kantoor van Het Nieuwe Stadsblad Het Nieuwe Stadsblad Dé uittip voor de kerstvakantie! Irene Moors nieuwe Luxor Theater Rotterdam 21 t/m 26 december 2005 BEL NU VOOR DE BESTE PLAATSEN 010 - 484 33 33 www.sesamstraatlive.nl SCHIEDAM - Leerlingen van Spieringshoek hebben de mooiste plekken van de stad laten zien aan hun leeftijdgenoten van het Lycée Josy Bartels uit Luxemburg. Het uitwisselingsproject staat in het teken van Europa maar ook de ta lenkennis wordt flink bijgespijkerd. Alle wetenswaardigheden over Schiedam moeten namelijk in het Frans of Duits worden verteld. Maar daar zijn dan ook de nodige studiepunten mee te verdienen. Naast een stadswandeling staat ook een sportprogramma en een schilderklas op het programma. Op 18 mei brengt 3VWO+ een tegenbezoek. In de tussentijd zullen heel wat mailtjes en sms worden verstuurd. Unieke actie Miele witgoedcenter. Krijg uw aankoopbedrag terug! Een borrel met een kroontje MMMH WWWMIiil» foto: ROEL DIJKSTRA Hoe meer je zelf doet, hoe beter Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener.nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 445 55 90 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie M.G.J. Jochemsen, 010-4699 363 Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, WGGGNGR huis-aan-huiskranten A VEE Entertainment Corporation Production me* en Antje Monteiro afwisselend in hoofdrol www.huislijn.nl Leerlingen van Spieringshoek en het Lycée Josy Bartels op de trappen van het oude stadhuis. foto: SPIERINGSHOEK Advertentie Nabestaanden dragen hun vriend. foto: Geneviève Ruocco Miele witgoedcenter is gevestigd aan de Hoogstraat in hartje Rotterdam en staat bekend om zijn uitstekende service. Men kan hier voor speciale Miele modellen en de beste Miele occasions terecht. Maar vanaf 1 december 2005 is er een extra reden om bij Miele witgoedcenter binnen te lopen. 'Tot 1 december 2006 hebben wij een unieke actie die nog niet eerder in Nederland is vertoond", vertelt eigenaar Postma. Elke eerste klant in de nieuwe maand zal gevraagd worden om een klant van de maand ervoor te trekken. De gekozen klant krijgt het aankoopbedrag bin nen 6 dagen teruggestort op zijn of haar rekening. Elke maand wordt er een winnaar getrokken, een jaar lang, 12 klanten krijgen dus hun geld terug. Het maakt niet uit of deze klant een nieuwe stofzuiger of wasauto maat of een occasion heeft gekocht. "De reden voor deze actie", legt Postma uit, "is de mensen ervan te overtuigen om bij de vakhandel zijn of haar witgoed aan te schaffen. Wij zijn onze winkels begonnen uit de liefde voor het merk Miele en in de tijd dat we hier nu zitten, hebben we gemerkt dat er behoefte is aan een vakhandel die verstand heeft van zaken en een winkel die eens laat zien dat je een gebruikt product ook heel anders op de markt kunt zetten", aldus Postma. Bij Miele witgoed center zult u niet worden aangesproken door een verkoper strak in het pak, maar door een monteur die weet waar hij het over heeft. Bovendien kunt u bij deze zelfde monteur terecht voor reparatie van uw Miele wit goed, aan huis of in de eigen werkplaats. Reden genoeg dus om voor Miele te kiezen. Miele witgoedcenter is gevestigd aan de Hoogstraat 47 A in Rotterdam Centrum. Bel voor vrijblijvend meer informatie 010-2809020 of kijk op internet: www.mieledealer.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3