Betoverend liefdessprookje met Chantal Janzen Posies in WaterFront Het ideale kerstcadeau, gratis thuisbezorgd Bassie en z'n vriendjes Romantiek op het witte doek André van Duin in 2006 weer met Ron Brandsteden en Joke Bruijs de theaters in vvoensaag 14 decemoer 2UU6 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 11 Het verhaal van Beauty and the Beast is al in vele versies verteld. De bevallige Belle die smoorverliefd wordt op een schepsel dat achteraan in de rij heeft gestaan toen Moeder Natuur uiterlijk schoon uit deelde. Het wereldberoemde Beauty and the Beast geldt te vens als een van de mooiste, Nederlandse musicals van 2006 en komt begin volgend jaar naar onze regio. De voor stelling is overigens niet al leen van 11 januari tot en met 5 februari in het nieuwe Luxor te zien, maar doet dit theater ook nog van 27 juni tot en met 9 juli aan. De voorverkoop is gestart. Zoals het bij Van den Ende-musi- cals gebruikelijk is, wordt er in tens aandacht besteed aan de kos tuums, decors en belichting. Dat leidt tot prachtige scènes waarin het verhaal een duister kasteel in petto heeft, vol betoverde huis raad dat met spanning wacht op verlossing. Het is allemaal onder deel van een avontuurlijke zoek tocht naar echte liefde, waarin ui terlijk geen rol speelt. Chantal Janzen speelt Belle en Stanley Burleson is het Beest dat uitein delijk zeer mooi van lelijkheid blijkt te zijn. In de verdere rol verdeling treffen we Mariska van Kolck (mevrouw Pot), Ben Cra mer (Maurice, de vader van Bel le), René van Kooten (Gaston) en 'welk een verrassing' Carlo Boszhard als Lumière. Sprookje Beauty and the Beast is een sprookje. Een betoverend liefdes avontuur vol romantiek, indruk wekkende decors, schitterende kostuums en prachtige muziek. Het is de eerste keer dat Joop van den Ende Theaterproducties een reizende voorstelling maakt van een Disney-musical. De Ameri kaanse regisseur Glenn Casale baseert zich voor de Nederlandse voorstelling van Beauty and the Beast op de originele novelle uit de 18e eeuw en niet op de car toon versie. Door de verschillen de lagen in het verhaal te laten zien, wordt het een voorstelling die geschikt is voor jong en oud. De mooie Belle komt terecht in het duistere kasteel van het ver schrikkelijke beest. Door een vloek is hier het complete perso neel als huisraad tot leven geko men. Na een avontuurlijke zoek tocht naar de ware liefde, valt Belle uiteindelijk voor de inner lijke schoonheid van het afzichte lijke beest. Maar of dat de beto vering breekt... Beauty and the Beast: een lief verhaal, dus mis schien ook wel heel zoet? Chan tal 'Belle' Janzen: 'Nee, er zijn zeker een aantal scènes die stevig van aanpak zijn. Romantisch, ja dat is het wel, mooi romantisch, met dan vooral de boodschap dat echte liefde alles overwint.' Beauty and The Beast, te zien in het nieuwe Luxor Theater van 11 januari tot en met 5 februari en van 27 juni tot en met 9 juli, re serveren via 010 - 484 3333. UIT IN 2006 Een van de invloedrijkste gitaargroepen van de jaren '90, The Posies, treedt zondag 29 januari op in het Rotterdamse WaterFront. Wie wil genieten van fraaie samenzang en me lodieuze gitaarpop met rafelrandje dient snel te zijn: de voorverkoop is begonnen! itlisinw® i eatertour 2006 j The Posies is niet alleen een van de invloedrijkste, maar ook een van geliefdste bands die de laatste twintig jaar zijn opgeborreld vanuit de Amerikaanse gitaarunderground. Het in 1993 uitgebrachte Frosting On The Beater, met hits als I Can Dream All Day en Flavor Of The Month, geldt als een mijlpaal in de annalen van de Amerikaanse in- die-rock. In haar eerste bestaansperiode bewandelde de groep inten sief de weg langs drank en drugs en groupies. Toen de samenwerking tussen oprichters en zangers/songschrijvers Jon Auer en Ken String- fellow in 1998 stukliep, werd het onvermijdelijke uiteengaan van dit kwartet uit Seattle betreurt door een wereldwijde groep fans. Sinds die tijd hebben beide heerschappen er een bijzonder drukbezette agenda op nagehouden, met vruchtbare solocarrières en bijdragen aan nevenprojecten. Zo is Ken Stringfellow sinds jaar en dag onderweg als extra gitarist en stem bij optredens van R.E.M. en was Jon Auer te ho ren op de laatste, door Ben Folds geproduceerde plaat van William Shatner (Captain Kirk in de originele Star Trek serie). Zeer enerve rend was het voor de Posies voormannen om opgenomen te worden in een nieuwe bezetting van de voor hen zo belangrijke en invloedrijke groep Big Star, zoals te horen valt op het pas verschenen nieuwe al bum Big Star In Space. In recente jaren besloten Jon en Ken de vriendschap en samenwerking op te rapen en verzorgden zo enkele tournees waarbij ze optraden als akoestisch duo. Dat was de aanzet om de groep The Posies nieuw leven in te blazen. The Posies, Water- Front, Boompjeskade 15 Rotterdam. Zondag 29 januari 2006 (aan vang 21.00 uur), entree 11 euro, voorverkoop bij WaterFront Café, Velvet en Plato, zie ook www.waterfront.nl. Kerst-shoppers opgelet! Weg met de cadeaustress. Verras vriend, fa milie of geliefde met een heerlijk avondje uit. Wat dacht u van kaar ten voor de Golden Earring, Ruth Jacott of Turks Fruit? Of een gezel lige zondagmiddag met André van Duin? Het is allemaal te bestellen via het Theater van Vlaardingen. Voor de late beslissers heeft het Theater van Vlaardingen een extra kerstkoopavond ingesteld. Donderdag 22 december van 12.00 tot 22.00 uur geopend. Let op, het Theater van Vlaardingen zit momen teel op Schiedamseweg 6, in verband met de renovatie van het theater gebouw. Bent u ruim op tijd met uw bestelling, dan kunt u reserveren via de website, per giro betalen en de kaarten gratis thuis gestuurd krijgen. Meer informatie over deze service is te vinden op www.theatervan- vlaardingen.nl. Bassie, Nederlands bekendste clown, was afgelopen novem ber en december weer met een nieuw televisieavontuur 'Bas sie en de reis van Zwarte Piet' op de Nickelodeon te zien. Ook in het nieuwe jaar zal de ondeugende lolbroek natuur lijk weer optreden. Zo komen Bassie en z'n vriendjes in ja nuari onder meer richting Schiebroek en Overschie. Afgelopen jaar hebben Bassie en zijn vriendjes, naast de filmopna men, meer dan 150 zeer succesvolle optredens verzorgd door heel Ne derland. Tijdens deze afwisselende show met de nog immer populaire clown in de hoofdrol is het weer twee uur lang ouderwets lachen ge blazen. Bassie brengt in deze show ook een paar nieuwe vriendjes mee, zoals Evert van den Bos: al sinds jaar en dag de toneelmeester van Bassie. Evert leidt tijdens de show alles op het toneel in goede ba nen en aan Bassie heeft hij zijn handen vol. Peter Grooney is een bij zonder vakbekwame collega met een lange carrière in het jeugdva- riété. Hij is buikspreker en een buitengewoon komisch goochelaar die niet alleen voor maar ook met het publiek goochelt. En dan is er nog Charley, het brutale buurjongetje van Peter Grooney die bij alles wat Peter hem vraagt zijn eigenwijze opmerkingen niet voor zich kan hou den en moeiteloos heel de zaal op zijn hand krijgt. De reacties van het jeugdige en oudere publiek op deze show variëren van 'pretentieloos amusement met simpele humor' tot 'Bassie is een topper, een legende en een held.' De show van Bassie en zijn vriendjes staat dan ook garant voor twee uur ouderwets lachen, schateren en dikke pret voor jong en oud. Ko mende kerstvakantie wordt de show twee keer in de regio opgevoerd. Op dinsdag 3 januari in Rotterdam Overschie (Wijktheater Musica, aanvang 14.00 uur, kaartverkoop bij Primera Nieuwschepen, Burge meester Baumannlaan 149, Overschie). Zondag 8 januari komt Bassie naar Rotterdam Schiebroek (Wijkgebouw De Castagnet, aanvang 14.00 uur, kaartverkoop bij Tabak Gifts Van Beek, Rododendron plein 5a, Schiebroek. Op de dag van de voorstelling is er ook kaart verkoop aan de zaal mits er nog kaarten zijn. doeling dat er na de Jubileum show nog een show zou komen? "Nee, dat idee is pas ontstaan toen we al aan het spelen waren en bleek dat het zo'n succes was. Toen dachten we: 'Het is wel leuk om er een jaar aan vast te plakken.' Maar omdat de vorige show extra speeldata kreeg met nog een aantal weken extra in Carré, hebben we hem wel 140 keer gespeeld. Dus toen leek het me wel zo aardig om voor het nieuwe seizoen ook echt een nieuwe show te maken en niet de oude te blijven doorspelen. Ook al hadden we een pauze geno men, als we nu weer hetzelfde gaan doen, dan weet ik het na een week wel weer. Dan wordt het oude koek." Hoe voorkom je überhaupt dat een voorstelling na meer dan vijftig keer spelen sleets raakt? "Door steeds stukjes te verfijnen en te veranderen. En door het on derling vooral leuk te houden. Het is natuurlijk wel de bedoe ling dat we het zelf net zo leuk hebben als de mensen in de zaal. Dus een grapje erin schrijven, een grapje eruit halen, een beetje improviseren. Met name dat laat ste, geeft ons veel lol. Dat impro viseren deed ik vroeger al bij de Revue. Altijd proberen je tegen speler aan het lachen te maken, hè. Dat is voor de zaal ook leuk om te zien. Dat 'aanlachen' zoals we dat noemen, dat kan Joke heel goed. Die kan heel hartelijk om mij in de lach schieten en het pu bliek gaat dan vanzelf mee." Zou je je kunnen voorstellen dat je zonder aangevers zou werken? "Jawel, maar dat lijkt me hele maal niet leuk. Van die cabare tiers die alleen met een pianist het hele land doorreizen, ik zou er gek van worden. Ik houd wel van de gezelligheid van een ploegje." Ben je nog gespannen voor zo 'n nieuwe show? "Neuh. Vorig jaar had ik dat erger dan nu, omdat ik al zo lang niet in het theater had gestaan en geen idee had of de mensen wel zou den komen. Ik had niet verwacht dat het zo'n succes zou zijn." Meen je dat echt? "Ja. Ik had jaren niet in het theater gestaan, dus wie zegt dat de mensen nog steeds voor André van Duin naar het theater gaan? Ik weet natuurlijk wel dat mijn televisieprogramma's goed lo pen, maar de mensen die daar in de zaal zitten, zijn gewoon pu bliek bij een televisieprogramma. Die komen niet speciaal voor mij. Een eigen show in het theater is andere koek, dan moe ten mensen echt een kaartje ko pen om naar mij te komen kijken. Dat zijn de echte fans natuurlijk, dat is het leukste en beste publiek dat je kunt hebben." Zitten er in de nieuwe show nog oude bekende typetjes van je? "Nee, alle types zijn echt nieuw. Ik had gewoon heel veel inspira tie en kwam op allemaal nieuwe dingen. Kijk, als ik in paniek raak omdat ik niks uit mijn pen krijg, kan ik altijd nog terugval len op oude typetjes en dan lukt het zeker. Maar bij deze show is dat helemaal niet nodig geble ken." André van Duin Show 2006, van 1 t/m 26 maart in het Nieuwe Luxor Theater (010 - 484 3333) te Rotterdam. Voorverkoop is reeds begonnen, zie ook www.luxortheater.nl en www.andrevanduin.nl. André van Duin is komend seizoen met zijn nieuwe André van Duin Show 2006 in diverse theaters te zien. Ron Brandsteder en Joke Bruijs zullen wederom als aangevers fungeren. De com pleet nieuwe show is vanaf januari 2006 te zien in tien theaters. De voorverkoop van de theatertoer die van 1 tot en met 26 maart het nieuwe Luxortheater aan doet, is reeds gestart. Wie zich in het nieuwe jaar op culinair gebied eens lek ker wil laten verwennen, doet er goed aan Kasteel Crabbehoff (Talmaweg 10) in Dordrecht te bezoeken. Hier vindt u eten van hoog niveau, geserveerd in een ui terst sfeervol decor. Een dikke zeven jaar geleden stond het koetshuis van Kasteel Crabbehoff er aardig verloederd bij. Eigenlijk was de gemeente van plan het gebouwtje af te bre ken en er een parkeerterrein van te maken. De toenmalige kasteel eigenaar stak er een stokje voor. En het koetshuis werd een restau rant: restaurant de Hoff'nar. Ach teraf gezien een zegen voor culi naire liefhebbers. Je gaat niet naar de Hoff'nar om even snel iets te eten. Nee, naar de Hoff'nar ga je om verwend te worden, als je echt iets te vieren hebt, als je iemand op een chique manier wilt verrassen. Als je bij voorbeeld graag wilt weten hoe lekker rode poon met gevogelte jus van zoethout, gedroogde var kensrug, vergezeld door een mousseline van knolselderij en notensla is. Of fazant, de filet op het karkas gebraden, het boutje verwerkt in een ragout geser veerd met pompoen chutney, een puree van pastinaak, witlof en een saus van Oloroso sherry. Allemaal even heerlijk Nou, we kunnen u verzekeren: het is allemaal even heerlijk! Niet dat we bij ons bezoek het boven staande hebben gegeten. Nee, we kregen onder meer tartaar en ge grilde tonijn en oerbieten als voorgerecht en een overheerlijke risotto en een proeverij van her- tenkalf als hoofdgerecht. Tel daar een fantastische amuse en een voortreffelijk dessert bij op en u zult begrijpen dat de schrijver van dit artikel een fantastisch be roep heeft! En na één bezoekje aan de Hoff'nar weten we zeker dat wie ook maar over een klein beetje smaakpupillen beschikt, razend enthousiast de Hoff'nar weer uitstapt. En dat allemaal midden in Crab- behof! Wie voor de eerste keer richting de Hoff'nar rijdt, zal niet snel voorzien dat ie in het Koets huis heerlijk rustig zit, met uit zicht op het kasteel en omgeven door de slotgracht. Slimme gasten hebben van tevo ren even gebeld om met gast vrouw Lieske Vos het menu door te nemen. Dan kan Lieske, afgestudeerd vi- nologe, vast de juiste accenten bij het eten verzorgen; bijvoorbeeld door de juiste wijn bij het juiste gerecht van chef-kok Henk Snij ders te schenken. Op die manier kunnen de voornamelijk Franse, verse, seizoensgebonden ingre diënten gecombineerd worden met bijvoorbeeld Italiaanse of Spaanse accenten. Want, zoals Lieske zegt: "Het moet een plus/plus-situatie zijn. Het eten en de wijn moeten iets aan elkaar toevoegen. Zodat het samen in de mond een mooi hu welijk wordt." Afgelopen seizoen waren zij sa men al te zien in de André van Duin Jubileumshow, een show ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum van André van Duin, te vens na tien jaar zijn rentree in het theater. Na het succes van de ze theatershow kreeg André van Duin de smaak goed te pakken en besloot ook in 2006 met een ge heel nieuwe show de theaters in te gaan. Vanwege medische pro blemen was Ron Brandsteder ge noodzaakt om tijdelijk zijn rol in de André van Duin Jubileum show over te laten nemen door Bert Kuizenga. Ron is volledig hersteld en klaar om weer naast dé volkskomiek van Nederland een belangrijke rol te spelen. We vroegen de geboren Rotterdam mer alvast vooruit te blikken naar de tournee van 2006. Hoe anders wordt deze show dan die van vorig jaar? "Nou, ik doe natuurlijk net als bij de Jubileumshow alles samen met Ron Brandsteder en Joke Bruijs, maar het is verder wel een heel nieuwe show. Vorig jaar was vorig jaar en nu heb ik weer zin om iets nieuws te doen. Anders zou het ook maar saai worden." Was het van meet af aan de be lli 2006 staan er natuurlijk ook heel wat filmpremières gepland. Een daarvan, "Ma rilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing Charm School", is in Nederland op 12 janu ari voor het eerst op het wit te doek te zien. "Marilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing Charm School" is een oprecht, nostalgisch en licht hu moristisch verhaal over een ont moeting waarbij de droom van de een de bestemming van de ander wordt. Frank, bakker van beroep, rouwt om de dood van zijn vrouw. Maar als hij zijn vracht wagen aan de kant van de weg zet om een stervende man te helpen, wordt alles anders. Vlak voordat hij sterft, vertelt Steve dat hij op weg was naar een vrouw die hij al veertig jaar niet meer heeft ge zien. Hij vertelt een verhaal over kalverliefde, de eerste kus, jeug dige onschuld en danslessen. Frank belooft hem dat hij Steve's oude liefde zal opzoeken. De zoektocht naar Steve's grote lief de Lisa, brengt Frank naar "Mari lyn Hotchkiss' Ballroom Dancing Charm School". Verlegen en onwennig belandt Frank in een nieuwe wereld, die van de dans school. Frank benadert alle aan wezige vrouwen om te zien wie Lisa is. Maar al wat Frank vindt, is een nieuw begin. Dankzij de danslessen voelt hij weer harts tocht voor het leven. Al snel krijgt hij een relatie met Mere dith, een mooie jonge vrouw die ook aan haar verleden probeërt te ontsnappen. "Marilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing Charm School" is een verhaal over dro men, verwachtingen, hoop en plezier en laat zien hoe het leven zijn eigen weg uitstippelt. Regie: Randall Miller. Cast: Robert Car- lyle, John Goodman, Mary Steenburgen, Marisa Tomei, So- nia Braga, Sean Astin. met Joke Bruijs, Ron Brandsteder en live orkest o.l.v. Kino foto: Deen van Meer 'Een eigen show is andere koek' De Hoff'nar biedt heerlijk eten met prachtig uitzicht

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 11