Expositie Zuid-Hollandse Vormgevingsprijs 2005 Wat pakt de provincie in 2006 op? Zuid Bezoekers stemmen mee Een jaar lang Rembrandt in onze provincie Gemeenteraadsverkiezingen: u komt toch ook? Burgerinitiatief De provincie timmert aan de weg Woensdag 14 december 2005 ns-15 provincie HOLLAND Redactie: provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie Postbus 90602, 2509 LPDen Haag telefoon: 070 44166 22 e-siail: zuid-ho!land#pzh.nl Nieuws uit Zuid-Holland is een uitgave van de provincie Zuid-Holland en verschijnt in een groot aantal Zuid-Hollandse nieuwsbladen die huis-aan-huis worden verspreid. Anne Miltenburg, Bojoura Stolz en Mark Verhart hebben op 24 november de Zuid-Hollandse Vormgevingsprijs gewonnen. Zij krijgen van de provincie Zuid-Holland een stimuleringsprijs: een geldbedrag van 2.500,-. De jonge vormgevers wonnen in de rubrieken Visuele communicatie. Ruimtelijke ontwerpen en Product ontwerpen. Eindexamenkandidaten van verschil lende vormgevingsscholen in de provincie zonden een stuk in. Een vierkoppige jury selecteerde uit ruim negentig ingezonden stukken twaalf genomineerden uit drie vakgebieden: visuele communicatie, ruimtelijk ontwerp en productontwerp. De inzendingen zijn afkomstig van de Haagse Hogeschool, de Technische Universiteit Delft, het Grafisch Lyceum Rotterdam, de Willem de Kooning Academie in Rotterdam, de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten Den Haag, het Hout- en meubileringcollege Rotterdam, de Vakschool Edelsmeden en Juweliers Schoonhoven. Tot en met 31 december loopt in museum Het Prinsenhof te Delft de tentoonstelling van de Zuid- Hollandse Vormgevingsprijs. Hier exposeren de 12 vormgevers die voor de prijs werden genomineerd. De expositie heeft de naam 'NEXT' met als ondertitel 'the new idols of design'. Een passende titel voor de twaalf genomineerden van de 'next' generatie van diverse vormgevings scholen. Bezoekers bepalen winnaar Publieksprijs Naast de Zuid-Hollandse Vorm gevingsprijs is er ook een publieks prijs. Bezoekers van de tentoon stelling in Delft kunnen hiervoor hun stem uitbrengen. Zij bepalen mede wie van de twaalf vormgevers de publieksprijs krijgt. Meer informatie op www.kunstgebouw.nl. Lima, een transportmiddel voor parkpersoned van de Efteling door Mark Verhart (Technische Universiteit Delft) 2006 is uitgeroepen tot het nationale Rembrandtjaar. De schilder Rembrandt van Rijn werd 400 jaar geleden, op 15 juli 1606, in Leiden geboren. Op latere leeftijd ontwikkelde hij zich tot een groot Nederlands schilder die wereld beroemd werd. En dit terwijl hij zoon en kleinzoon was van een molenaar. Er staan al veel evene menten gepland voor het themajaar 'Rembrandt 400', ook in de provincie Zuid-Holland. Het provinciebestuur stimuleert dit soort grootschalige activiteiten. Zo vinden er tentoon- stellingerLpiaats in het Mauritshuis, en in het Stedelijk Museum de Lakenhal in Leiden: Rembrandt's moeder, mythe en werkelijkheid; Rembrandt en Oranje; Rembrandt zijn landschap pen. Daarnaast zijn er rondwande lingen langs diverse Rembrandt- locaties in Leiden, zoals de geboorte- plek van Rembrandt, het atelier van leermeester Jacob van Swanenburgh en de Latijnse school waar Rembrandt naar school ging in de stad Leiden. Meer informatie: www.rembrandt400-leiden.nl. Op dinsdag 7 maart kunnen Zuid- Hollanders gaan stemmen voor een nieuwe gemeenteraad. Zuid-Holland heeft de meeste gemeenten van Nederland: 83 om precies te zijn. In al deze gemeenten wordt nu al hard gewerkt om de verkiezingen op rolletjes te laten lopen. Binnenkort kunt u op de website van uw eigen gemeente hierover uitgebreide informatie vinden. Wilt u direct invloed hebben op de besluitvorming van de provincie? Vindt u dat de Provinciale Staten van Zuid-Holland een besluit moeten nemen over een concreet onder werp? Dan kunt u hun dit voorleggen via het burgerinitiatief. Hiervoor geldt een aantal 'spel regels'; wist u bijvoorbeeld datje al op 15-jarige leeftijd een voorstel kunt indienen? Wilt u meer weten over de mogelijkheden van het burger initiatief, kijkt u dan op de website www.zuid-holland.nl. 2 en 3 februari: de Zuid-Hollandse jongerendebatdagen, inclusief een debatwedstrijd, in het provinciehuis in Den Haag. Regelmatig is er onderhoud aan de provinciale wegen nodig, om de wegen veilig en de capaciteit zo groot mogelijk te houden. Vaak wordt de vraag gesteld of onderhoud niet beter 's avonds, in het weekend, of zelfs in de vakantie kan worden uitgevoerd. Uitgangspunt is natuur lijk om zo min mogelijk overlast te veroorzaken. Met gemeenten en andere wegbeheerders is er regel matig contact om planningen af te stemmen. Maar alleen in het week end werken of alles in een vakantie periode uitvoeren is praktisch onmogelijk. Goede communicatie rond werkzaamheden voorkomt een hoop ergernis. Via de provinciale website www.zuid-holland.nl kunt u vrijwel alle werkzaamheden achterhalen. Voor grote en lang durige werkzaamheden zijn er aparte websites met veel achter gronden en actualiteiten. Zo zijn er nu de sites www.N208.nl, www.N470.nl en www.N210.nl. Werk in uitvoering De N470, een nieuwe provinciale weg tussen Rotterdam, Zoetermeer en Delft is in uitvoering. Gepland is om de weg tussen Zoetermeer en Rotterdam eind 2006 gereed te hebben. Het weggedeelte tussen Pijnacker en Delft is eind 2007 gereed. De Noordelijke Randweg Den Haag (www.n14-norah.nl) wordt van twee enkele rijstroken uitgebreid naar twee dubbele rijstroken. Rijkswaterstaat heeft het gedeelte vanaf de A4 aangepakt (Sijtwende) tot aan de Wittenburgerweg. Vanaf hier neemt de provincie Zuid- Holland het over, waarna gemeente Den Haag de Hubertustunnel boort. De N210 wordt in 2006 aanbesteed; de N214 en N216 zijn inmiddels klaar. De komende maanden vindt tot slot grootschalig onderhoud plaats aan de Julianasluis in Gouda. Veilige wegen ook in de winter Het seizoen voor de gladheid bestrijding is weer begonnen! Medewerkers van de provincie bewaken via het gladheidmeld systeem en via meteogegevens of zij in actie moeten komen om de wegen veilig en begaanbaar te houden. Incidenten en ongevallen op provinciale wegen kunt u melden via (070) 441 80 00. De provincie voert op heel veel gebieden concrete activiteiten uit. Een kleine greep uit de werkzaamheden: 2 maart: startbijeenkomst van het provinciale jongerenpanel Integratie en Inburgering. Jongeren kunnen zich hiervoor nog aanmelden. Zu id-Hol land -Oost In opdracht van de Stichting Herontwikkeling Zellingwij k, onderdeel van het project Hollandsche IJssel, wordt in januari gestart met een van de grootste bodemsaneringen van Nederland: de Zellingwij k in Gouderak. 13 januari beginnen officieel de werkzaamheden voor het opknap pen van de Steinse Tiendweg, ten noorden van Haastrecht. De Steinse Tiendweg is ruim zes eeuwen oud en daarmee een van de oudste tiend wegen in ons land. De weg gaat dienst doen als bijzonder wandelpad. voorjaar 2006: de afsluiting van het provinciale jongerenpanel Oude Rijnzone. Jongeren geven de pro vincie een advies over de inrichting van het gebied bij Zoeterwoude en Rijnwoude. De provincies Zuid-Holland, Noord- Holland en Utrecht willen het Nationaal Landschap Groene Hart verder ontwikkelen als mooi, waardevol en open gebied in een vitale Randstad. Zij hebben daarvoor tien 'iconen' gekozen: concrete projecten die een nieuwe kwaliteits standaard voor het Groene Hart neerzetten. Zie ook www.groene-hart.nl. In de Krimpenerwaard wordt gewerkt aan een 'Veenweidepact' om de toekomst van dit unieke, waardevolle gebied veilig te stellen. De afspraken in het Pact moeten verdere bodemdaling tegengaan. De Provinciale Staten van Zuid- Holland behandelen op 1 maart de streekplanherziening voor de Zuidpias, een driehoekig gebied tussen Rotterdam, Zoetermeer en Gouda. Deze geeft in de periode 2010-2030 ruimte aan 30.000 woningen, 300 hectare bedrijfs terreinen, 200 hectare nieuwe kassen en water en groen. Voor meer informatie: www.zuidplas.nl. U kunt de vergadering bijwonen in het provinciehuis in Den Haag. Via internet live een Staten vergadering volgen kan ook. Als inwoner van Zuid-Holland heeft u de mogelijkheid om op www.zuidholland.nl tot en met maart 2007 elke Provinciale Statenvergadering te volgen. De eerstvolgende vergaderingen zijn op woensdag 1 februari, 1 maart en 29 maart. Rijnmond Rond Rotterdam komen drie nieuwe natuur- en recreatiegebieden waar u, dicht bij de stad en goed bereikbaar, kunt genieten van en in de natuur. Het plan maakt onderdeel uit van het Project Mainport- ontwikkeling Rotterdam; de uitvoering gaat in 2007 van start. Zuid-HoHand-West In 2006 zijn er talloze activiteiten op en rond de Vliet, de vaarweg tussen Leiden en Delft en het oudste waterwerk van West-Nederland. Zo zijn er een historische vaartocht en een interessante tentoonstelling. Bijzonder: werk van de schilder Rembrandt zal te zien zijn ónder de bruggen. In het project De Zilk werkt de provincie samen met het Water leidingbedrijf Amsterdam en het Hoogheemraadschap Rijnland aan 40 hectare vochtige duinen in de Amsterdamse waterleidingduinen, in combinatie met een duurzame waterhuishouding voor het aan grenzende bollengebied. In het Land van Wijk en Wouden boven Leidschendam start een proef met het aanleggen van wandelpaden over boerenland. Aan dit soort paden is bij het publiek een grote behoefte. De bedoeling is om uiteindelijk vier trajecten met een totale lengte van ruim 22 kilometer wandelpad aan te leggen. Zuid-Holland-Zuid In 2006 stelt de provincie de grenzen van het Nationaal Land schap Hoekse Waard vast en de ligging van het bovenregionale bedrijventerrein. www.zuid-holland.nl Over deze en andere activiteiten kunt u veel meer informatie vinden op de website van de provincie: www.zuid-holland.nl. De site biedt daarnaast een spel waarmee u wellicht dingen ontdekt die u nog niet van de provincie Zuid-Holland wist. Daarnaast is het mogelijk om vrienden of bekenden een leuke e- card te sturen met een groet uit uw eigen provincie. Kortom: een bezoek aan www.zuid-holland.nl is zeker de moeite waard! BESTUUR EN MEDEWERKERS VAN DE PROVINCIE ZUID-HOLLAND WENSEN U FIJNE FEESTDAGEN EN EEN GELUKKIG EN GEZOND 200Ö TOF.! Nieuws --'.«js#ssbsfusm- f. t* t

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15