m F Sissy wint Diddl-wedstrijd Huldiging bij Hargasport l Nieuws van Hargahoeve Sportagenda Nobel laat zich niet door jonkies wegzetten speelt in Kethel Ingezonden gedicht Startschot Lorentzplein ZOS deelt kerststerren uit Rommelmarkt Kerstconcerten Opmaat Kerstzang Grote Kerk Bieb geeft korting Ambrosius Voor Asvion-vrouwen is iedere wedstrijd hoofdstuk apart Country kerst euren Gerard S.Verver Woensdag 14 december 2005 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 23 SCHIEDAM SCHIEDAM - Wethouder Hans Meijer heeft dinsdag bij basis school de Peperklip het start schot gegeven voor de werk zaamheden op het Lorentzplein. De ONS start half december met het vervangen van riolering, ka bels, leidingen en de aanleg van een rotonde. SCHIEDAM - ZOS-Radio staat zaterdag 17 december op de kerstmarkt rond het stadhuis. Medewerkers geven informatie over hun programma's die dage lijks te beluisteren zijn via het Schiedamse kabelnet op 91.5 Fm. Voor elke bezoeker ligt een mini kerst-ster klaar. Ook zoekt ZOS-Radio nog nieuwe mede werkers. SCHIEDAM - Wijkcentrum Oost opent zondag 18 december de deuren voor de maandelijkse rommelmarkt. In het wuhkcen- trum staan vijftig tafel met kin derkleding, servies, lampenkap pen, gereed, speelgoed en nog veel meer. Er zijn ook nog enige tafels te huur (kosten 6 euro). Bezoekers zijn welkom van 11.00 tot 15.00 uur. Toegang gratis. SCHIEDAM - Muziekcentrum Opmaat geeft dinsdag 20 decem ber een kerstconcert. Het pro gramma wordt verzorgd door het musicalkoor, dwarsfluit ensem ble Overdwars, het blokfluiten semble en enkele gelegenheids ensembles. Het concert wordt gehouden in de NPB kerk West west 90 in Schiedam. Toegang gratis. De popschool houdt donderdag zijn eigen kerstconcert in de Meidoornstraat in Vlaardingen. Deze avond begint om 20.00 en is eveneens gratis te bezoeken. SCHIEDAM - De jaarlijkse Kerstzang in de Grote Kerk wordt gehouden op zondag, 18 december vanaf 17.00 uur tot 18.15 uur. Naast de samenzang van bekende kerstliederen zal eveneens een groot koor optre den, dat bestaat uit leden van zes Schiedamse koren, onder leiding van Jac. Horde. Verder de Mu ziekvereniging 'Harpe Davids' zich met dirigent Jos den Boer laten horen en zal het hoofdorgel worden bespeeld door Arie van Leeuwen. De kerk wordt verwarmd en alle kaarsen zullen branden. De kerkdeuren gaan om 16.30 uur open, toegang is vrij. Evenals voorgaande jaren wordt een vol le kerk verwacht. SCHIEDAM - De bibliotheek Schiedam heeft de ledenwerfac tie verlengd. Wie in december een abonnement neemt, mag drie maanden gratis lenen. Naast de eigen collectie boeken, dvd's en cd-rom's, kunnen leden ge bruik maken van de collectie muziek van de Centrale Disco theek Rotterdam, via de landelij ke LeenDirect service. SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel Har gahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenop vang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Liesje en Sascha Liesje Deze kleine dame luistert naar de naam Liesje en is van ongeveer een jaar oud. Aangezien het een vondelingetje betreft is niet veel over haar bekend. Liesje is nog een beetje schuw maar vindt het wel heel gezellig om lekker te kroelen. Wie biedt deze dame een warm mandje. Sascha Deze hond is een echte pechvo gel. Ze kwam in Hargahoeve te recht omdat haar eerste baasje gezondheidsproblemen kreeg. Bij het tweede gezin blafte ze de hele boel bij elkaar als ze alleen thuis was. Nu zit ze opnieuw in de dierenopvang Wie biedt deze gezellige enthousiaste dame een derde kans. Ze kan goed opschie ten met kinderen en katten. Dierenasiel Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van maandag tot en met zaterdag van 11:00 tot 16:00 uur. Zondag ge sloten. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Voor de vrou wen van hockeyclub Asvion telt de competitie twintig hoofdstukken. Iedere wed strijd is er namelijk een. Halverwege de competitie is de Schiedamse formatie nog ongeslagen en voert soeve rein de derde klasse aan. Met maar liefst een voor sprong van vier punten op Rijswijk, de nummer twee, dat nota bene een wedstrijd meer speelde. Wat kan er nog fout gaan? Maar zover vooruit willen ze op Abtsweide helemaal niet denken. Aanvoerder Anne-Fleur Vissers, en met haar alle betrokkenen, was het dan ook helemaal niet eens met de inhoud van een re cent krantenartikel, waarin geop perd werd, dat niet de vraag is wie er kampioen zou worden, maar wanneer Asvion het zou worden. "Na iedere wedstrijd sluiten we een hoofdstuk af en beginnen we in de aanloop naar een nieuwe ontmoeting aan een nieuw hoofdstuk. Van een eufo riestemming is geen sprake. We blijven met beide benen op de grond." Voor de geroutineerde Amsterdamse geldt, dat er pas geoogst kan worden zodra de concurrentie definitief uit zicht verdwenen is. "Ongelukjes, zoals onlangs Nienke de Ridder overkwam, zit ten in een klein hoekje. Die bot ste op een tegenstander en brak een sleutelbeen. Wanneer zoiets teveel gebeurt, ben je zomaar in eens een aantal basisspeelsters kwijt. En zie dan maar die onge slagen status te handhaven. Dat wordt zeker moeilijk wanneer het meiden betreft, die geen directe vervangster hebben. Nu kunnen sommigen van ons wel multi functioneel ingezet worden, maar dan moet je toch niet veel uitval lers hebben.' Vissers is nieuw in Schiedam. Volgde trainer Michiel Cousijn op, die vorig jaar al in Thurlede was neergestreken. Eigenlijk meldde ze zich aanvankelijk uit nieuwsgierigheid. ff* 3# van woensdag 14 t/m dinsdag 20 december VOETBAL - zaterdag: Oranje- plein-Hargasport( 14.30 uur on der voorbehoud), HBSS-Her- mandad( 14.30 uur). Zondag: ADS- Hargasport/zo( 14.30 uur), Cele- ritas-Hermes DVS(14.30 uur be ker). ZAALVOETBAL: woensdag VCS-PPSC; vrijdag Simeko- Groenoord; maandag Margriet hal 20.00 uur PPSC-Real Parbo 2, 21.00 uur Groenoord-Snoekie. HANDBAL: zaterdag HCV'90-Ventura(da), Margriet hal 19.30 uur Ventura- Swift/H(h); zondag sporthal Groenoord 12.30 uur DWS- Odis(da), 13.50 uur DWS-Hel- las(h). KORFBAL: zaterdag Oranje Nassau 3-ODI; zondag Margriet hal 17.00 uur Harga-Sperwers. VOLLEYBAL: zaterdag HvA Volleybal-Rijnmond(h), sporthal Groenoord 17.45 uur Rijnmond- Orion(da). WATERPOLO: zaterdag ZPB 6-SZC(h). Berichten voor de sportredactie kunnen tot zondagavond 20.00 uur worden aangeleverd via e- mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beetho- venlaan 4, 3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - Sissy Baartmans uit Schiedam kon haar geluk niet op, toen ze hoorde dat ze de Did dl-wedstrijd van Bruna had ge wonnen. Vorige week woensdag mocht ze haar prijs ophalen in de Bruna- winkel aan het Hof van Spaland 22. Naast een cheque van maar liefst 750 euro, ontving ze ook een grote pluchen Diddl en een Diddl-verrassingspakket. Smalle selectie Cousijn vond dat hij over een te smalle selectie beschikte en wist aan het einde van het vorige sei zoen (toen Asvion voor de zo veelste maal de kans-op promotie misliep), dat hij daarna twee pro minente speelsters moest ghah missen. "Hij had ons gevraagd voor een proeftraining." Daar werd ze zo warm ontvangen, dat het moeilijk was om nee te zeggen op het mo ment, dat ze werd gevraagd om in Schiedam te ballen. Ze heeft er - ondanks dat ze driemaal per week vanuit de hoofdstad naar Schiedam moet reizen - geen mo ment spijt van gehad. Het team verband binnen de groep - die is gegroeid door de komst van jon ge talenten vanuit de A-junioren en de entree van wat speelsters van buiten de club - is niet alleen buiten maar ook binnen het veld heel hecht. Komt bij, dat het team wordt begeleid door een al even hechte trainersstaf. Vandaar, dat Vissers ook looptrainer Mard Kreber niet onvermeld wil laten. "Die haalt Cousijn veel werk uit handen, waardoor hij ziel) speci fiek kan concentreren op de tech niek en de strategie." Dat alles lijkt de basis te vormen voor de perfecte reeks waarmee Asvion nu bezig is. Anne-Fleur Vissers: "We kiezen en gaan voor elkaar. In het veld staat nagenoeg niemand alleen. We vullen elkaar perfect aan en vangen elkaar op. Duidelijk is dat we niet voor de eigen eer gaan. We gunnen elkaar alles. En de inzet is perfect." Frustrerend "Voor een tegenstander moet ons spel behoorlijk frustrerend zijn. Die moet'het de hele wedstrijd geel voor de ogen zien, want een van ons is altijd wel in de buurt." Ze refereert aan de met 5-0 ge wonnen wedstrijd tegen Om it systserft ('de press') t perfect. De tegenpartij 'uitverdedigen wat het wil, maar hun aanval komt nooit ver. Ommoord moet er gek van ge worden zijn." Dat klopte. Het le verde overigens wel Rotterdamse complimentjes op. "Ik denk dat onze strategie heel irritant is. Ge lukkig ging Ommoord er goed mee om. Ze zeiden: Je blijft twee helften lang die gele shirts maar tegenkomen. Dat is juist wat we willen. Bovendien is het scorend vermogen tegenwoordig opti maal." Dat betaalt ook uit in oefenwed strijden tegen ploegen die hoger spelen, zoals eersteklassers. Asvion voelt zich dus sterk. Be resterk. Toch blijft voorzichtig heid geboden. Dat heeft de ploeg ongetwijfeld .overgehouden aan maandenlang kampte' met oen flink gebilde ziekenboeg. En tot' overmaat van ramp opnieuw de nacompetitie miste, nadat stadge noot en kampioen Spirit in de slotwedstrijd verzuimde het bla zoen ongeschonden te houden en van Asvions concurrent IJssel verloor. In Abtsweide wordt nu overwinterd, maar er wordt geen gas terug genomen. Na maart volgen nog tien wedstrijden. Tien hoofdstukken dus. En wie het woord 'kampioen' in de mond durft te nemen wordt me teen terecht gewezen. SCHIEDAM - Judoka Dimitri Nobel heeft op de Zuid-Hol lands kampioenschappen duide lijk gemaakt, dat een dertiger zich niet door 'jonkies' van de mat hoeft te laten spelen. Hij werd kampioen in de gewichts klasse tot 66 kg en gaf zijn pres tatie extra glans door alle partij en, inclusief de finale, met ip- pon te winnen. Nog twee andere volgelingen van Sportinstituut Schiedam bereikten het ereplat- form. Barry de Goede (overgestapt van de -73 naar -81 kg) liet zien, dat hij in zijn nieuwe klas se meteen al de aansluiting heeft gevonden. De 19-jarige draaide een goed toernooi en pakte het brons. Zilver Hüseyin Tekin (24) won zilver in de gewichtsklasse tot 90 kg. Deze klasse had een sterk deel nemersveld met veel NK-gan- gers. Het deerde hem echter niet en haalde terecht de finale. Hierin verloor hij door een aantal dubi euze bestraffingen. De partij om de tweede en derde plaats won hij met een schitte rende ippon. SCHIEDAM - De huldiging van de sportkampioenen, die Radio Schiedam op zaterdag 17 december organiseert in samenwerking met de Dienst Sport en Recreatie, vindt niet plaats in de kantine van Sporthal Groenoord. Omdat deze locatie, naar later bleek toch bezet is, is gezocht naar een goed alternatief. Die is gevonden bij de voetbalvereniging Har gasport, dat onlangs het nieuwe clubgebouw opende in sportpark Harga. De huldiging, die rechtstreeks te volgen is op Radio Schie dam, begint om 14.00 uur en wordt om 17.00 uur afgesloten. Mededeling voor onze adverteerders De aanlevertijden voor advertenties zijn in verband met de feestdagen gewijzigd. Voor een DUO in de krant van 28 december is de uiterste aanlevertijd vrijdag 23 december om 14.00 uur. De sluittijd voor een IM/VP advertentie is vrijdag 23 december om 16.00 uur. Wij wensen u prettige feestdagen! WGGGNGR huis-aan-huiskranten SCHIEDAM - Harmonie Am brosius geeft zaterdag 17 decem ber een kerstconcert in de her vormde kerk aan het Noordeinde in Kethel. Naast bekende en populaire kerstliederen staan ook enkele minder bekende werken op het programma. Tevens is er gelegenheid om mee te zingen. Aanvang 20.00 uur. SCHIEDAM - The Redneck Dancers houden zaterdag 17 de cember een spetterende Christ mas Country Linedance avond in wijkcentrum de Erker. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur en staat bol van dans en muziek. Er wordt ook een tom bola gehouden. Toegang 2,50 euro. Jeanette: 06-12916048. Walk And Talk Het is nog vroeg wanneer ik met mijn woefjes de dijk opwandel. Deze gemeenschappelijke groene deler straalt in het ochtendgloren een en al kracht. We zijn alleenhoewel achter de zilveren sluier van de ochtendnevel schijnt het zonnetje, zij glimlacht. Ik zwaai naar haar en roep goedemorgen. Flora en fauna communiceren vredig met elkaar. Het fluisteren van de natuur- serene stilte Je kunt het zien en zelfs horen. Zo'n moment - innerlijk rust kan mij zo intens bekoren. Dit groene lichaam is niet alleen voor mij van onschatbare waarde. Menig ander zet ook graag een voetstap op deze berg aarde. In gezelschap van de trouwe viervoeter knoopt men gemakkelijk een gesprekje aan vriendschappen ontstaan. Lenette van Waart Q Kijk voor meer cadeautips op: V Nog tien hoofdstukken te gaan Asvion lijkt, nadat het vorig jaar onfortuinlijk de nacompetitie miste, nu soeverein op weg naar het kampioenschap. foto: ROEL DIJKSTRA foto: ROEL DIJKSTRA Al jaren, dag in dag uit, weer of geen weer, lopen er heel wat mensen op/over het taluud tussen Schiedam en Vlaardingen. Een ieder geniet op eigen wijze. foto: LENETTE VAN WAART Meer bereiken. Met Wegener 43 Gabiiefa Sabattni Naomi Campbell Eau de Toilette 50ml Showergel 200ml Mexx lee Touch man Eau de Toilette 30ml Showergel 200ml Gabriela Sabatini Eau de Toilette 60ml Showergel 200ml r Puma Jamaica man Eau de Toilette 50ml Showergel 200ml Bruno Banani woman Eau de Toilette 50ml Showergel 200ml Mexx woman Eau de Toilette 60ml Showergel 200ml de geur die bij j Verkrijgbaar bij parfumerie, drogist en warenhuis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 23