Èh portoet bQöUtu Kennisgeving Hoerenbezoek ook in Schiedam strafbaar VST laat zich niet verrassen Accent College serveert diner voor goed doel Kunst van vluchtelingen Raad akkoord met Mulimedia complex Politie op zoek naar slachtoffers Vaargroep Rij nmond boten bouwen in het klein Leescafé in bieb Stadserf het waaigat Ingezon den brief Ingezonden brief SWENSEN OPEN HUIS! Verkiezingen Vervalste merkkleding Lespakket Veilig Internet Shop till you drop Woensdag 14 december 2005 ns-27 mmm www.swensen.nl I Eindelijk... Na 2 jaar start Perfect Beauty met een eigen productlijn: Pb nails Pb nails is een lijn voor de professionele nagelstyliste. Tevens verzorgen wij opleidingen. Om dit te vieren houden wij a.s. zaterdag en zondag van 12.00-17.00 uur hoge introductie aanbiedingen demonstraties informatie over opleidingen hapjes en drankjes aanwezig! Kom gezellig langs Groen van Prinstererstraat 188 3131 GJ Vlaardingen Telefoon (010) 435 22 01 Het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling DCMR Milieudienst Rijnmond heeft op 30 november 2005 vastgesteld de Verordening klachtenbehandeling DCMR Milieudienst Rijnmond 2005 en de Verordening ombudsman DCMR Milieudienst Rijnmond 2005. In de eerste verordening is vastgelegd hoe iemand een klacht kan indienen tegen de dienst of een medewerker van de dienst en hoe de klacht vervolgens intern behandeld wordt. In de tweede verordening is vastgelegd hoe iemand vervolgens een klacht kan indienen bij de gemeentelijke ombudsman. Klachten over bestuursorganen of de directeur dienen direct te worden gericht aan de gemeentelijke ombudsman. De verordeningen hebben uitsluitend betrekking op klachten over de wijze waarop iemand behandeld is. Milieuklachten vallen er dus niet onder. Deze kunnen worden ingediend bij de meldkamer van de DCMR, telefoon (010) 4733 333 of via internet: dcmr.nl. De verordeningen treden in werking op de eerste dag na de bekendmaking. De verordeningen liggen voor ieder ter inzage in de bibliotheek van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravenlandseweg 565 te Schiedam, telefoon (010) 2468 415). Schiedam, 14 december 2005 Het dagelijks bestuur, De voorzitter, F.D. van Heijningen De secretaris, J.H. van den Heuvel SCHIEDAM - De gemeen teraad van Schiedam heeft maandag een motie van CDA en AOV aangeno men, waarin bezoek aan een straatprostituee straf baar wordt gesteld. CDA- fractievoorzitter Martij n Vroom legt uit waarom hij de motie heeft ingediend. "Je kunt veel zeggen over het stadsbestuur in Rotterdam. Maar één ding hebben ze daar wel goed begrepen. Wat er op de Keileweg gebeurde, was een schande. Daar werden vrou wen misbruikt, voor een paar euro per avond. Vrouwen, die daar niet voor kozen, maar door verslaving of andere dwang als een modern soort slaven tewerk gesteld werden. Dat de Keileweg gesloten is, en dat die vrouwen in de op vang opgenomen zijn, dat is een goede zaak. Strafbaar Tippelen is strafbaar. In de APV staat dat vrouwen die zichzelf op straat aanbieden voor seks een hele hoge boete kunnen krijgen. Maar sinds de sluiting van de Keileweg is het in Rotterdam ook strafbaar om prostituées op te zoeken. De zogeheten prostituant, de man die gebruik maakt van de dien sten van de prostituee, kan een boete krijgen van meer dan 2200 euro. En terecht. Het gaat hier om vrouwenmisbruik. Over deze zaken werden van uit de raad vragen gesteld aan het college van B&W. De ant woorden waren teleurstellend. Vandaar dat ik hier nu sta. Het CDA is van mening dat prosti tutie een slechte zaak is. Het is mensonwaardig, mensonte rend en mensvernederend. Daarom willen wij dat in ieder geval straatprostitutie zoveel mogelijk tegengegaan wordt. Vrouwen die daarin verstrikt raken, moeten niet primair een boete krijgen, maar opvang. Begeleiding, terug naar een fatsoenlijk bestaan, naar een menswaardig leven. Leg dat maar uit Nee, de mannen die aan dit soort praktijken doen, die moeten een boete krijgen. In een herkenbare envelop, thuis, op de deurmat. Leg dat maar 'ns uit als je 's avonds thuis komt van je werk. Maandag 12 december heeft de gemeente raad een CDA/AOV-motie aan genomen waardoor geregeld zal worden dat ook in Schie dam de mensen (mannen...), die misbruik maken van tippe lende vrouwen strafbaar wor den gesteld. Bovendien zal meer werk gemaakt worden van het opvangen van de vrou wen. Het CDA wil hiermee het signaal afgeven dat het niet ac ceptabel of normaal is dat vrouwen worden misbruikt. Al komt het "nauwelijks in Schie dam voor", zoals Scheeres, de burgervader, zegt. Het CDA zegt: wij zijn vóór een mens waardig bestaan en dus tegen straatprostitutie. Opvallend genoeg stemden de PvdA, GroenLinks, de SP, Eric de Jong, Anneke Elenbaas (VVD) en Rob Oosthof (VVD) tegen de motie." SCHIEDAM - Van Stigt Thans/Schiedam handhaaft zich op de hoogste positie van de eredivisie dammen door een 14-6 zege op het vooraf als 'angstgegner' ingeschat te Drentse Hijken DTC. Die angst kwam vooral voort uit het re sultaat van de confrontatie in de vorige competitie, toen de Schiedammers ver loren en daarmee hun aanspraak op de landstitel in rook zagen opgaan. Luteijn opende met een remise. Vervol gens wonnen Gantward en Schwarz- mann waardoor de stand 5-1 werd en de overwinning eigenlijk al zeker was. Clerc en Van de Weteringh voegden er beiden een remise aan toe. Ook Van Schaik junior sloot (tegen de sterke Pal mans) met een remise af. Chubb won en Van Berkel stelde met een zege de VST- zege definitief veilig: 12-4. Nota bene Heusdens was de enige, die zijn punten prijs moest geven. Daarna was het wach ten op Cordier. Deze loodste zijn partij naar winst. VST heeft nu 13 punten 7 wedstrijden. Hiltex volgt met 12 uit 7 en Witte van Moort staat op 11 uit 7. De rest van de teams staat op drie of meer punten ach terstand. SCHIEDAM - Het Accent College - VMBO Nolenslaan te Schiedam serveert donderdag 15 december een multicultureel diner. Het diner is bedoeld om geld in te zamelen voor een school die gebouwd zal worden speciaal voor dove kinde ren in Oeganda. Naast het eten zal er ook nog een optre den zijn van het duo stand-up comedians Kristel Zweers en Martijn Koning (win naar Gronings cabaretfestival) en een SCHIEDAM - In de bibliotheek Stadserf is een tentoonstelling te zien van de Ir- aanse kunstenares Homeira en schilder Arshavin, een Koerd uit Syrië. De ten toonstelling wordt gehouden in aanslui ting op het Gesprek aan de Schie, dat in het teken stond van Vluchtelingen. Homeira Khoyniha (1975) volgde de kunstopleiding aan de Universiteit van Teheran, met als specialisatie ontwerp en decorbouw. Tot haar vertrek naar Neder land heeft ze gewerkt bij het Amfitheater in Teheran. Deze expositie in de biblio theek is de eerste openbare tentoonstel ling waar haar herinneringen aan oorlog, SCHIEDAM - De gemeenteraad Schiedam heeft maandag inge stemd met de komst van een Ur ban Entertainment Center (UEC) op Schieveste. De ontwikkeling van het center start in 2006 in samen werking met projectontwikkelaar TCN Property Projects (TCN). De deuren van het complex met een bioscoop, detailhandel en vrij- etijdsvoorzieningen moeten media 2008 open gaan. Schieveste ligt op één van de best be reikbare plekken aan de Rotterdamse ring; direct aan de ruit van Rotterdam en direct ontsloten door alle openbaarver voersmodaliteiten zoals trein, metro, bus en, op korte termijn ook TramPlus. Op de grens van Schiedam en Rotterdam moet komende jaren een leef-, werk- en SCHIEDAM - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag 21 no vember meerdere jongens aangehouden voor verboden wapenbezit. De jongens hadden verschillende wapens bij zich en bekenden een beroving te willen plegen. Ook hebben ze twee berovingen toege geven: een week eerder, rond zondag 13 november, hadden zij een boodschap pentas gestolen uit het mandje van een rollator van een oudere vrouw. Daar- SCHIEDAM - Vaar groep Rijnmond is een nieuwe vereniging voor modelbouw met een speciaal oog voor botenbouw. De eerste verenigingsavond vindt plaats op 13 de cember bij Bewoners Vereniging Schiedam- Zuid aan de Lelielaan 10, aanvang 19.30 uur. Het afgelopen jaar heeft de Vaargroep zich gepre senteerd op het Rondje Schiedam, de Branders feesten en de Furieade in Maassluis. Het aantal be langstellenden was vol doende om verder te gaan. De vereniging wil vooral de jeugd erbij be trekken. 'Modelbouwen is een hobby waar je al je fantasie en technische kennis in kan uiten', al dus initiatiefnemers John Smits en André van Ber kel. Komend seizoen wil de Vaargroep Demonstraties geven tijdens manifesta ties en andere gelegenhe den. In het voor en najaar is het tijd om aan de bo ten te werken of nieuwe projecten op te starten. Ook mensen die niet we ten hoe te beginnen aan het bouwen van boten zijn welkom. De start van een cursus botenbouw zal een on derdeel zijn van het win- terprogramma van het komende jaar. Buiten de boten zijn ook auto's, tanks en stoom - liefheb bers van harte welkom. De Vaargroep werkt al leen met elektromotoren. goochelaar. De avond zal groots geo pend worden door een Antilliaanse Brassband. Er zal een quiz plaatsvinden waarmee leuke prijzen zijn te winnen. De avond zal afgesloten worden door een bekende Nederlander (dit is nog even e'en verrassing). Kortom, het wordt een spetterende en gezellige avond. Het diner begint om 18.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Kaartje kosten 10 euro. Reserveren info@maatschappijleer.net of tel. 010-473 53 77. immigratie en opnieuw opbouwen van haar leven centraal staan. De tentoon stelling is tijdens openingstijden te be zoeken tot 11 januari 2006. Ook zijn in Bibliotheek Stadserf een groot aantal schilderijen te zien van de kunstenaar Arshavin. Hij is 40 jaar oud en in 1998 naar Nederland gekomen. In Syrië was hij actief als schilder en kun stenaar en vanwege zijn kunst is hij ge vlucht. Zijn expressieve, in felle tinten geschilderde werken hangen tot 2 janu ari 2006 op de le en 2e etage van de bi bliotheek. Als je in het bezit ben van zo'n blik ding, waarin je zo lekker kunt zit ten en waarin je je zo lekker kunt laten thuisbrengen, en je woont bo vendien in Groenoord, waar je het zo duidelijk mooier ziet worden, dan heb je niet veel te wensen. Maar als je in het bezit bent van een fiets, zoals ik, d9h'komen de zaken ietsje anders te liggen. Want on danks dat daar een schitterende trambaan is komen te liggen, die je zomaar eventjes naar een mooi winkelcentrum in Vlaardingen brengt, is er wat betreft het fietsen in Schiedam wel het een en ander te ver beteren. Ik heb mij dan ook heilig voorgenomen om over een poosje alleen op die partij te gaan stemmen die daar in zijn of haar verkiezingspro gramma aandacht aan besteed. Allereerst wil ik op de Broersvest, op een rood geasfalteerd fietspad, mijn fiets laten zien dat er ook in Schiedam net als in veel andere steden zoiets mogelijk is. Ik wil ver der als ik uit Delft op weg ben naar huis geen doodlopend fietspad langs de spoorlijn meer tegenkomen. Als ik om nog iets te noemen langs de Poldervaart aan het fietsen ben, wil ik vanuit Overschie zom aar langs die vaart bij de Slachthuisbuurt uit kunnen komen. Om daar te genieten van wel een mooi rood geasfalteerd fietspad. En wat ook zo belangrijk is daar, een leuk stukje natuur. Wat we dan weer te dan ken hebben aan die metro. In die plas water heb ik schilpadden waar genomen, zomaar in een stukje natuur in Schiedam. Er is dus nog veel te veranderen aan verkiezingsprogramma's van di verse partijen wil ik naar de stembus gaan. Het is overigens te hopen dat men niet weer vier jaar over die Hoogstraat gaat mekkeren... HCMVlek woongebied van allure verrijzen. Werken en leven Schieveste wordt een plaats om te wonen en te leven, om naar kantoor te gaan, om te vermaken, en om naar school te gaan. Om te parkeren en om snelweg, metro, bus of tram te nemen, naar alles wat de regio te bieden heeft. Of om op de trein te stappen: met de HSL zijn Schiphol en de grote steden in eigen en buurlanden snel bereikbaar. Schieveste wordt stedenbouwkundig een harmonieus geheel van pleinen, hoven en looproutes, afwisselend open en ge sloten, hoog en laag gebouwd. Een ste delijk centrum op zich met een directe relatie met de historische binnenstad van Schiedam. naast hebben zij op de Europaboulevard geprobeerd een tas te stelen van een fiet ser. Van beide zaken is (nog) geen aan gifte gedaan bij de politie. Mogelijk dat de jongens vaker in de buurt van de Bo- rodinlaan in de wijk Groenoord berovin gen of straatroven hebben gepleegd. De politie verzoekt een ieder die moge lijk slachtoffer is geworden van deze jongens alsnog aan het bureau aangifte te doen. SCHIEDAM - Bezoekers van bibliotheek Stadserf kunnen vanaf half decem ber op hun gemak een kopje koffie en een brood je nuttigen. De bieb wordt namelijk uitgebreid met een leescafé. Het leescafé is een uitnodigen de plek op de eerste etage van de bibliotheek waar bezoekers kunnen neerstrijken voor het drinken van een kopje koffie of thee, frisdrank of melk. Ook zijn er broodjes te koop. Deze broodjes worden dagelijks vers aangeleverd door de keuken van het bedrijfsrestaurant van de Gemeente Schiedam. Het leescafé is geopend tijdens de openingstijden van de bibli otheek. Ook wie één van de door de bibliotheek georganiseerde ac tiviteiten bezoekt, kan in de pauze in het leescafé iets drin ken. Het leescafé is ontworpen door architect Edze van der Laan van het Schiedamse ar chitectenbureau Van Velzen la Feber Bonneur. SCHIEDAM - De politie heeft een grote partij vervalste merkkleding gevonden in een woning aan de Jan van Galenstraat. De goederen zijn in beslag genomen en overgebracht naar de Domeinen. Voor het vervoer waren drie vrachtwagens nodig. Door de stichting Namaakbestrijding- React alsmede de FIOD wordt een nader onderzoek ingesteld. Na een succesvolle pilot van afgelopen voorjaar, kan vanaf heden het lespakket Diploma Veilig Internet door basisscho len worden besteld. Het lespakket wordt vervolgens in december toegestuurd zo dat de lessen in januari kunnen starten. De examens kunnen vanaf half april on line worden afgenomen. Het lespakket is beschikbaar voor een introductieprijs van 3,95 per leerling. Het lespakket Diploma Veilig Internet is een lespakket om kinderen uit de groe pen 6 tot en met 8 te leren veilig om te gaan met internet. Het lespakket wordt afgesloten met een examen dat leidt tot het diploma Veilig Internetgebruik. Het lesmateriaal is niet verplicht. Het lesmateriaal is te bestellen via de website www.diplomaveiliginternet.nl Factory Outlet days 2005 komt nu wel heel dichtbij. Vlak voor de kerst van 16 tot en met 18 december verandert de Jaarbeurs Utrecht in een shopping- walhalla waar de consument drie da gen lang een breed scala aan A-merken kan kopen tegen zeer lage prijzen. Fabrikanten en retailers verkopen op Fac tory Outlet days hun restvoorraden recht streeks aan de consument. Dat betekent dus zeer lage prijzen. Wij geven graag een voorproefje van het indrukwekkende aanbod aan merken en producten: Re play, Diesel, Guess, Indian Rose, Nike, Adidas, Puma, Oxbow, Miss Sixty, Prin cess huishoudelijke apparatuur, badstof fen handdoeken, strandlakens, badjassen, sieraden, horloges, lederwaren, make up, parfums en veel meer. Naast winkelen is er nog meer te doen: twee keer per dag is er een modeshow, waar de verschillende kleding die verkocht wordt op de beurs zal worden geshowd. Verder zijn er op tredens, kan er make-up advies worden ingewonnen en zijn er complete fashion make-over demonstraties. De beurs is, vanwege de centrale ligging in Utrecht, goed te bereiken met zowel de auto als de trein. Op zondag 18 december is het tevens koopzondag in Utrecht en kan een bezoek aan de Factory Outlet days gecombineerd worden met een ge zellig dagje winkelen in de stad. Voor meer informatie kunt u kijken op www.factoryoutletdays. n l i DINAVISCH SLAAPSYSTEEM Scandinavisch slapen onderscheidt zich van alle andere slaapsystemen, niet alleen optisch maar vooral door het hoge comfort niveau en de uitstekende ergonomische kwaliteiten. Dankzij de beste natuurlijke materia- len en 100 jaar Kuperus vakmanschap wordt uw nachtrust voor vele jaren gewaarborgd. Het Scandinavische slaap- systeem Swensen® is daarom een gezon de investering voor de lange termijn. Nu ook Swensen" bedlinnen, dekbedden en kussens! Markt 57 3131 CR Vlaardingen Tel. 010 4348818 www.waaigatwonen.nl SCHOONHEIDSSALON ^Ueudienst Hijnmor)(/ Straatprostitutie nabij de Keileweg. In navolging van Rotterdam gaat ook Schiedam het hoerenbezoek strafbaar stel len. foto:ARCHIEF/ ROEL DIJKSTRA Het leescafé wordt half december in gebruik genomen. foto: Bibliotheek Stadserf

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 27